Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 6.10.2009

Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от Stealthbg » 12 Сеп 2010, 18:44

Разказвам тази история, за да покажа в какъв сбъркан свят живеем. Свят, в който изглежда като че ли нищо добро не остава ненаказано.

Прибирам се в късния следобед след обиколка по магазините в центъра на София със сестра ми, която е на четиринадесет години. Точно до блока ми има паркинг на супермаркет, който използвам за през нощта. С досада откривам, че паркингът е завзет от пет-шест дечица, които си играят там – карат колела, тичат и т.н. Всичките изглежда са „надзиравани” от една майка. Паркирам бавареца с триста зора покрай хлапетата и се приближавам до майката. Съвсем любезно й казвам:

- Госпожо, на сто метра има парк, защо пускате децата на паркинг с коли? Опасно е, може да ги блъсне някой.
На което ми се отговаря със злобен тон:
- Ти ли ще ми кажеш къде да си пускам децата, бе? Какъв си ти?
- Не, няма да ви казвам аз, просто е опасно и някой може да ги блъсне…
- Какъв си ти бе, пикльо? Ти ли ще ми береш грижа за децата?
- Като ги блъсна – да, аз ще им бера грижа…

Отговорът съдържа още „дришльо, простак” и прочие, всичко това пред погледите на децата наоколо. Аз отговарям само едно „Абе я си гледай работата” и й обръщам гръб, но дочувам заканата на всички видни нещастници „Ей ся ше видиш ти…”, придружена от вадене на телефона…

След десетина минути имам ново излизане, отново със сестра ми. Нея пращам към колата, а аз отивам до магазина, до който е паркинга. Пазарувам, връщам се и влизам в колата. Тя набързо ми разказва как познатите на майката са я обиждали, викали са й и дори са я питали откъде си е купила книжката (това, припомням, на 14 годишно момиче). Накрая ми каза само „Недей да излизаш при тях, дай да тръгваме” и аз потеглих.

След час се връщам на паркинга за трети път. Още със слизането от колата към мен се запътват двама бабаити с викове „Ей, дришльо!” (явно единствената обидна дума, която знаеха). И двамата видимо добре почерпени, единия стискащ полупразна двулитрова бутилка бира. Започва се едно „Ти що се правиш на интересен, що не идваш кат’ те викам, що се заяждаш с децата (?!?)…”. Единственото, което успях да вмъкна, беше „Само спокойно”, тъй като аз съм доста дребен и 23-годишен, а те – доста едри. За щастие, след като ми покрещяха разни неща около минута-две, си тръгнаха, но не и преди да подхвърлят едно последно „Ако още веднъж те видя, ще ти…” Не уточни какво ще ми.

Обмислих накратко дали да не се обадя в полицията, но после се отказах. Ситуацията и без това ескалира доста, а и с уважение към служителите на реда, които може би четат това – резултатът вероятно щеше да е никакъв. Или дори по-лош. Сега само се притеснявам дали ще си намеря колата утре в същото състояние, или ще има мистериозно появили се драскотини и изчезнали стъкла. Та така колеги – заради една проста забележка да не се излагат деца на риск, за малко да ме набият. Ако някога решите да пообиколите столицата – избягвайте квартал Хаджи Димитър като чумата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 25.11.2008
Пол: Мъж
Кара: e46 320 Ci
Детайли за колата: Black, M6 Rims

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от Xscape » 13 Сеп 2010, 13:20

Никое добро дело не остава ненаказано
Дан Браун
Think. Believe. Dream. Dare...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8328
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от vicho » 13 Сеп 2010, 13:57

направи добро --> изяж лайно!

п.с. добре си постъпил, докато не са посегнали на сестра ти/теб и накрая колата, всичко е наред, ако посегнат, тогава ударна група!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от Zagy » 13 Сеп 2010, 16:01

За подобни случаи имам една екстенжън палка - само като изщракам и се посират :mhihi:

И преди да ми се разскачате по главата - палката е в готовност, но никога не съм я вадил или ползвал по предназначение (дано си и остане така). Просто обичам да съм подготвен за всеки случай.
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от DiMIcha84 » 13 Сеп 2010, 16:48

В такива случаи е добре да имаш един гаечен ключ под ръка да видим тогава кой е "дришлъо" :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от Alexi » 13 Сеп 2010, 16:52

трябвало е на козата да и зашиеш 1-2 шамара като ти вика дрисльо и после да зачезнеш :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от blqsu4ko » 13 Сеп 2010, 19:00

Не е добра идея ако не си по тези работи, защото накрая ще те набият с твоя гайчен клуч :mhihi:
Най-добре си викни някакви приятели си ги изселете от паркинга...
Live it like you Love it

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 9.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от Nikolay86 » 14 Сеп 2010, 0:01

Абе де*а и пръчките..С такива прости хора се навъди,че и с гайчния ключ да го подхванеш,само добро,ще му направиш.Вобще не трябва да се отразяват такива кретени.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от Boyadjiev » 14 Сеп 2010, 18:04

Между другото, напоследък наблюдавам кофти тенденция всички да се карат, да пищят и така нататък... Случва ми се доста често да правя забележки на хората (пешеходци) които ми пресичат като овце и на обръщението: "Лелче не пресичай пред автобуса така, че някой ще те блъсне, а виж ей там къде ти е пешеходната пътека със светофар !" получавам " Абе ти &%^$*(@ аз ще ти &#&@!*%* и нали знаеш че &%&$*#@ и накрая ще те &$#@*!(" :mhihi: Много ми е интересно ако напсувам тия пешеходци какво ли ще ми отговорят, след като нормално им казвам и следва това...
Колега внимавай с тия работи, че щом живееш там боя не е най-добрия изход, защото всяка вечер ще си на едно и също място и днес ти може да ги набиеш ама след 1 седмица не знаеш какво може да те чака докато си паркираш колата... Аман от идиоти :smoke:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от ogata » 14 Сеп 2010, 18:17

Езикът кокали няма, но кокали руши :smoke:

Другият път да си траеш ... или газ да видиш кой ще се падне за болницата, та поне всичко по-горе да е основателно :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от cod-cdbp » 15 Сеп 2010, 10:07

Boyadjiev написа:Между другото, напоследък наблюдавам кофти тенденция всички да се карат, да пищят и така нататък... Случва ми се доста често да правя забележки на хората (пешеходци) които ми пресичат като овце и на обръщението: "Лелче не пресичай пред автобуса така, че някой ще те блъсне, а виж ей там къде ти е пешеходната пътека със светофар !" получавам " Абе ти &%^$*(@ аз ще ти &#&@!*%* и нали знаеш че &%&$*#@ и накрая ще те &$#@*!(" :mhihi: Много ми е интересно ако напсувам тия пешеходци какво ли ще ми отговорят, след като нормално им казвам и следва това...
Колега внимавай с тия работи, че щом живееш там боя не е най-добрия изход, защото всяка вечер ще си на едно и също място и днес ти може да ги набиеш ама след 1 седмица не знаеш какво може да те чака докато си паркираш колата... Аман от идиоти :smoke:


Е за това не се занимавам, показвам средни пръсти, свиркам, бибиткам, дълги и тн.
Защото когато съм културен ми "сипват една кофа лайна" на главата, за да ме изкарат крив.
Оплювайте ме колкото искате, знам че е нагло осъзнавам го напълно, но просто отдавна ми е преляла чашата...
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от Zagy » 15 Сеп 2010, 11:18

Стояне, не си мисли, че само на тебе ти е кипнало :) И на мен отдавна ми е писнало да съм толерантен на пътя (сравнително толерантен де) и затова ми се случва и аз да нахраня някой/я, но наистина в екстремна ситуация, или пък ако прави очевадна простотия на пътя. Но в същото време се сещам, че понякога се увличам и аз правя глупости, така че съм по-склонен да си замълча в дадена ситуация, щото да речем и аз съм направил същото преди една седмица. Та това цялото е много относително...
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от saleen » 15 Сеп 2010, 16:57

_65536_kb_sec_ написа:Е за това не се занимавам, показвам средни пръсти, свиркам, бибиткам, дълги и тн.

:yes:
След 20-30 псувни ми олеква, понеже ако си мълчиш и нищо не правиш напрежението го трупаш и не се знае кога ще избие.
Никой не мое ма връне на селу!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2073
Регистриран на: 6.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 600 коня с умивна на лицето
Мечтае да кара: всичко бързо на четири гуми
Детайли за колата: Garrett 3582

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от Smoocki » 15 Сеп 2010, 17:23

То май 3 тия път е трябвало да се върнеш с половината квартал и да им свалите главите :roll:
Въпреки ,че после сигурно ще има пак по новините "Гангстери с бмв-та пребиха невинни граждани на паркинг "
В тая държава вече не се знае кое е правилно и кое е грешно ,дали да търсиш правата си или сам да се оправяш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530xi
Мечтае да кара: S65 Lorinser

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от Mitko195 » 16 Сеп 2010, 1:23

По-добре ''гангстери с БМВта'' отколкото мишки или както са го нарекли колегата :( Поне ще знаят, че ''тия с БМВтата'' са много и единни и ако им се отваряш ей така за спорта ще си получиш каквото търсиш.. Тъпо е, ама ако колегата каже да идем 10 коли на тоя паркинг и да им напукаме на всичките местни дупета кофите- ще имат едно наум и нито ще му пипат колата, нито ще му се ежат безпричинно...Даже ей така- да идем да им кажем с техните обидни думи да се държат културно...
Може и да ме изядате, ама така си мисля..Не съм киселяк или някъв...Просто не искам да ми пипат колата или да обиждат безпричинно някой и не искам на никой нищо лошо да се случва!

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook