Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: над града..
Пол: Жена
Кара: звездомобил

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от M2PR » 17 Окт 2010, 9:58

:OT:

ogata написа:Аз имам един приятел, който се премести да живее във Варна за университета, и се случа така че паркира на "мястото" на един негов комшия, който се прибира веднъж на 2 седмици, но нали е един от първите в блока, тва място точно е препикано и трябва да е само негово :bowdown: . Та връща се нашето момче от лекции, паркира колата и на следващата сутрин камък в задният джам и на камъка бележка с нещо от сорта на "Паркирал си на мястото на ПЕТРОВ !", много се ядосал, идва до Пловдив да сменяме прозорец. Следил бая време кой спира там, поразпитал в блока и когато бил 100% сигурен че лицето и фамилията съвпадат, купил едно черно спрейче и по левите врати и калници на ярко червеният голф на Петров, написал "Мястото на Петров", ама го направил така че горната половина на буквите да са върху колата, а долната върху асвалта, та като спре прецизно и надписа да се съединява :mhihi:

Селяци секви, ама ... за тва сме хора, за да се разбираме с думи :paranoid:


Eй...и тоя твоя приятел е велик, така ли? Да му поръкопляскам ли нещо или автограф да му поискам...?
Като ще ходи да живее на друго място да се съобразява малко.
Да, въпросния "Петров" 1во е трябвало по... "културен път" да му даде да разбере, че нещо бърка парко местата, а не да се стига до такива крайности, нооо...

Искам да ти кажа, че каквато и толерантност да имах към "новодошлите" в София вече я нямам. Нямам нищо против хората (е, освен, че някои дроти не мога да ги разбера какво ми говорят, нали..), ама изцепките, дето са свикнали да си ги вършат - да си ги вършат там, откъдето са дошли :!: :censored: :ranting:
Типичен случай е това с паркирането... до преди 2 години, пред моя блок можеха да се паркират 2 редици коли и имаше градинка. Регистрациите бяха С или СА. Към момента, пред моя блок има 6 редици за паркиране и няма градинка - С и СА са малцинство пред K, PK, KH, X, P, PP, М, ...ай сиктир бе :ranting: :puke: :puke: :puke: ....
Ми поне да се паркираха като хората бе мама му стара, да има място за всички поне.,.. то градинка се е видяло, че няма да има... ама не един на така / , друг - \, няма ни един дето да се паркира като хората и да не спира 1 кола на място за 2..... :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:

пп. По мое усмотрение, който спира на 2 места бива накзван по 1 или друг начин :1: ... дали ще е запушен, така че да не може да излезе...дали нещо ще му се е случило на гумите, огледалата... знае ли човек....
АПНИ, БАБА, 'АПНИ

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от driver69 » 17 Окт 2010, 14:36

M2PR написа::OT:

ogata написа:Аз имам един приятел, който се премести да живее във Варна за университета, и се случа така че паркира на "мястото" на един негов комшия, който се прибира веднъж на 2 седмици, но нали е един от първите в блока, тва място точно е препикано и трябва да е само негово :bowdown: . Та връща се нашето момче от лекции, паркира колата и на следващата сутрин камък в задният джам и на камъка бележка с нещо от сорта на "Паркирал си на мястото на ПЕТРОВ !", много се ядосал, идва до Пловдив да сменяме прозорец. Следил бая време кой спира там, поразпитал в блока и когато бил 100% сигурен че лицето и фамилията съвпадат, купил едно черно спрейче и по левите врати и калници на ярко червеният голф на Петров, написал "Мястото на Петров", ама го направил така че горната половина на буквите да са върху колата, а долната върху асвалта, та като спре прецизно и надписа да се съединява :mhihi:


Eй...и тоя твоя приятел е велик, така ли? Да му поръкопляскам ли нещо или автограф да му поискам...?
Като ще ходи да живее на друго място да се съобразява малко.
Да, въпросния "Петров" 1во е трябвало по... "културен път" да му даде да разбере, че нещо бърка парко местата, а не да се стига до такива крайности, нооо...

Искам да ти кажа, че каквато и толерантност да имах към "новодошлите" в София вече я нямам. Нямам нищо против хората (е, освен, че някои дроти не мога да ги разбера какво ми говорят, нали..), ама изцепките, дето са свикнали да си ги вършат - да си ги вършат там, откъдето са дошли :!: :censored: :ranting:
Типичен случай е това с паркирането... до преди 2 години, пред моя блок можеха да се паркират 2 редици коли и имаше градинка. Регистрациите бяха С или СА. Към момента, пред моя блок има 6 редици за паркиране и няма градинка - С и СА са малцинство пред K, PK, KH, X, P, PP, М, ...ай сиктир бе :ranting: :puke: :puke: :puke: ....
Ми поне да се паркираха като хората бе мама му стара, да има място за всички поне.,.. то градинка се е видяло, че няма да има... ама не един на така / , друг - \, няма ни един дето да се паркира като хората и да не спира 1 кола на място за 2..... :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:

пп. По мое усмотрение, който спира на 2 места бива накзван по 1 или друг начин :1: ... дали ще е запушен, така че да не може да излезе...дали нещо ще му се е случило на гумите, огледалата... знае ли човек....

Ма големи глупости са повечето от думите ти. Аз като дойда с Х и паркирам пред блока на вездесъщия петров с ръждивия червен голф, начи трябва да ми влезе камък в колата през задното стъкло?! Дали на тоя индивид няма да му влезе камъка на едно друго местенце?! Той/ти ли ми е купувал стъклото бе?! Хората, които не са от столицата, не са по-малко хора от столичаните, просто мисъл! Друг е въпроса за паркирането, там съм съгласен - запуши го с ладата, па после да те удря щом е отворен. Ма да ми счупи стълкото, понеже съм му паркирал на мястото - забрави! В нашия блок един така се отваряше, даже си беше боядисал мястото...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от Делян » 17 Окт 2010, 15:15

Te тез "кореняк" софетата са по-голями чобаните от тез с различна буква от "С" в номера :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: над града..
Пол: Жена
Кара: звездомобил

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от M2PR » 17 Окт 2010, 16:48

Ryapoff, както виждаш съм написала, че опредлено е трябвало да подходи малко по-цивилизовано... Обаче ако съм аз, и му кажа 2-3-4 пъти по-нормално къде да си паркира возилцето, и не вдене за какво му говоря, та даже и обратното - почне да ми се дзвери насреща, определно приключване с добрия тон и добрите намерения... и сам ще си съжалява за това...

Dpy, ти не се притеснявай за мен - толкова близо паркирам и така хубаво запушвам, че да няма място да излезе, камо ли да се засили ;)
И, съжалявам ако имаш нещо против нас, кореняците софиянци, дето и пра-бабите ни са от тук. Казах - нямам нищо против хората, но малоумията да вървят да си ги вършат там, откъдето идват :!:
Апропо, неслучайно в местожителството ми пише 2 забравени от Бога градчета...
ако има и капка мисъл в твоята главица, ще се досетиш какво имам предвид.
пп. Извинявам се на автора за офф-а.
АПНИ, БАБА, 'АПНИ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от speedhokk » 17 Окт 2010, 17:03

:OT:

Софиянци постъпват по същия начин с паркоместата в провинцията. Когато дойдете в малкия град при мама/баба/дядо, който и да е и вие си спирате по хавата, без да питате това място на кого е. Лете иди дойде, места бол у "село", ама зимата, аз ще си изчистя, някой ще си дойде на гости и ще ми вземе мястото, е няма да стане.
Постоянно зимата се разправям с такива и ми е направило впечатление, че жените джавкат повече от мъжете, когато им направиш забележка, че са ти паркирали на мястото.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от driver69 » 17 Окт 2010, 17:15

Колеги, само аз ли мисля, че обществените места са за всички? Без значение дали си го наплюл, надхрачил, препикал, осрал, боядисал или квото и да било?! Щото и на семейния баварец му е висок бордюра и има циментирани ленти за качване, ма не се карам аз или някой друг, когато друг е спрял на тва място. Местата са за всички! Единственият път, когато съм се карал, че спират там къде не трябва беше, когато една жена с А6 комби беше спряла под терасата на един блок на роднини. И като трябва да си избърша задните части в една от двете коли, учтиво и обясних колко е трудно да си намери място на десет метра по-натам. Не крещях, щот не беше мъж, некси не е културно. Па нека някой да ме изгони, понеже му спирам на мястото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от speedhokk » 17 Окт 2010, 19:02

Аз претенции за мое собствено място нямам! Дали ще вървя до входа 40 или пък 20 секунди, не ме бърка. Това което дразни, е че зимата като си изчистя мястото(което и да е то) и някой ми паркира там(предимно от друг град) се получава малко тъпо, не мислиш ли. Аз ще се припотя 10 пъти да си го изчистя това място и той ще ми дойде наготово. И за мен какво остава, да се навра някъде, от където не е сигурно дали ще мога да изляза(особено с това задно) или да заема мястото на друг съсед, който също така е положил усилие да си го изчисти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от Делян » 17 Окт 2010, 20:58

M2PR написа:Ryapoff, както виждаш съм написала, че опредлено е трябвало да подходи малко по-цивилизовано... Обаче ако съм аз, и му кажа 2-3-4 пъти по-нормално къде да си паркира возилцето, и не вдене за какво му говоря, та даже и обратното - почне да ми се дзвери насреща, определно приключване с добрия тон и добрите намерения... и сам ще си съжалява за това...

Dpy, ти не се притеснявай за мен - толкова близо паркирам и така хубаво запушвам, че да няма място да излезе, камо ли да се засили ;)
И, съжалявам ако имаш нещо против нас, кореняците софиянци, дето и пра-бабите ни са от тук. Казах - нямам нищо против хората, но малоумията да вървят да си ги вършат там, откъдето идват :!:
Апропо, неслучайно в местожителството ми пише 2 забравени от Бога градчета...
ако има и капка мисъл в твоята главица, ще се досетиш какво имам предвид.
пп. Извинявам се на автора за офф-а.


Нямам нищо против никого,просто се дразня,че голяма част от тъй наречените "кореняци" гледат много от високо на останалите и се смятат за нещо повече.Лошото е че повечето са така.Ма то като цяло народа си ни е мърша,тей че няма нищо очудващо

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от boris_m » 18 Окт 2010, 12:34

Според мен местата за паркиране пред блоковете са на всички и за собствено такова може да претендира само този, който си го е купил! Не смятам, че тези които сме се родили в София, та даже и оттук да са и бабите и дядовците ни до трето коляно можем да имаме претенции за повече права от всеки друг човек независимо откъде е дошъл. Никак не съм съгласен и с намеците, че простотиите при паркиране се вършат не от софиянците, а от 'новодошлите'. Всички сме един дол дренки и при паркиране, и при шофиране, за съжаление... Сигурен съм, че всеки от нас може да напълни темата с истории за идиотско шофиране, отново за съжаление, и си мисля, че може би ни е нужна една друга тема - за балгородни постъпки на пътя. Ей така, да видим дали ще има много :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от driver69 » 18 Окт 2010, 14:15

boris_m написа:Според мен местата за паркиране пред блоковете са на всички и за собствено такова може да претендира само този, който си го е купил! Не смятам, че тези които сме се родили в София, та даже и оттук да са и бабите и дядовците ни до трето коляно можем да имаме претенции за повече права от всеки друг човек независимо откъде е дошъл. Никак не съм съгласен и с намеците, че простотиите при паркиране се вършат не от софиянците, а от 'новодошлите'. Всички сме един дол дренки и при паркиране, и при шофиране, за съжаление... Сигурен съм, че всеки от нас може да напълни темата с истории за идиотско шофиране, отново за съжаление, и си мисля, че може би ни е нужна една друга тема - за балгородни постъпки на пътя. Ей така, да видим дали ще има много :)

Същото мнение споделям! За същото говоря!
Колега, вярно е, че мога да напълня темата с истории за простотиите на пътя, на местата за паркиране и всякакви други, 'ма както каза - не е нужно. Спомням си по-фрапираща случка - спираме не помня в кой град една компания семейства, като бмв-то е спряно пред вратата на двор. В дворът обаче имало място за кола(не личеше много, друга тема). Та идва един мъж на средна възраст с посивяла вече коса, свири и слиза. А аз съм в колата отзад, само майка в Баварецо. Та оня почна да вика, да псува, по едно време почна да заплашка и ненам си к'во щяло да се случи... Та както си говореше се връща от магазина единия от компанията и незнайно защо лайнцето много бързо спря да плямпа. Ма не с нещо, просто си му каза къде ще го навре със все мерника на мерца. Вярно, оня беше прав, че сме му спрели пред вратата, ма къв е проблема да кажеш "Мое ли да мръдниш малку, че си ми спрял пред вратата?" или "Мръдни, че не мога да вляза...".
А за благородни постъпки на пътя нещо не се сещам. Със сигурност е имало, но са може би един процент.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от vicho » 18 Окт 2010, 14:25

аз пък много се дразня, че българина е капут и нарочно прави мръсно на другия ...

бе от година и половина всеки работен ден спирам на едно и също място ДО БЛОКА и няма-няма и се намери някой от живущите в блока да спре на "моето" място, при положение, че паркинга на блока пустее и е по близо до входа :shock: :mhihi: е това не го разбирам, българите са си мангали, ама няма да им вкарам камък в задния джам, той Господ сам ги наказва да живеят в мизерия и да карат Форд Сиера :wave: :mhihi: ...

п.с. а като спра пред блока на паркинга ми се прави забележка "защо спираш тук, като не си от блока?" :shock:

ПЕДЕРАСТИИИ!!! (без извинение)

иначе съм съгласен с Надето - първо се пита, ако може - може, спираш и ако не ти направят забележка, чак тогава си "заплюваш" мястото, ако не може - не може, търсиш си друго място...
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 606
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Кара: E30

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от zzuzi » 18 Окт 2010, 19:28

Аз честно казано не съм забелязал кой знае каква разлика в паркирането на С,СА(за софия говоря) и всички други букви от азбуката.И С,СА може да спре напряко на детската площадка с една гума в пясъчника,докато В си е спрял културно в редичката без да пречи на някой.Може би "заемането на места" прави най-силно впечатление в София и по-големите градове защото паркинга на блока събира(например) 20 коли а в блока има 40 семейства с коли,но камъни през джамовете и спрейве ми се виждат доста крайни мерки.Когато някой спре на "моето"(считам го за мое,защото спирам на 2 метра от входната врата на къщата си)място максимума който съм достигал е да запуша спрелия.
П.С.Тая тема бая избяга от Историята...
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 9.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330D
Детайли за колата: E46 330D

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от kuturak » 11 Ное 2010, 23:37

Това с правенето на забележки е много неправилно поведение и би било прекрасно, ако всички разберат, че в една законова държава гражданите нямат право да предявяват претенции без съответните институции в ролята на модератори. Също би било чудесно, ако има разбиране що е то саморазправа и хулиганство.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 11.04.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e36 m50b25

Re: Децата нямат спирачки, родителите – съвсем

Мнение от IceManTBG » 08 Яну 2011, 15:57

Аз живея близо до този супермаркет и това което каза колегата е напълно вярно.Децата си играят в паркинга, колите паркират извън него, парка който е в близост до паркинга е пуст и родителите седят по пейките и чоплят семки... Напълно позната история, самоче аз до сега не съм правил забележки.

Предишна

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook