Удоволствието да караш....

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 606
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Кара: E30

Удоволствието да караш....

Мнение от zzuzi » 30 Авг 2010, 3:21

Ранно утро,събудих се от противно ръмжащия будилник,който подскачаше нервно по пода до леглото.Два юмрука го укротиха и той замлъкна смирено.Поредният трудов ден,поредното дълго пътуване през задръстената скована от сняг софия.Станах,набързо нахлузих официалния си анцуНг,розовата тениска и прогорения от цигари пуловер,взех някаква пластмасова чашка с кафе,останала може би от вчера,обух прокъсаните маркови адидаски(от илиенци,много тънкана-10 кинта 3 чифта).Друго не ми и трябваше-колата беше на 10 метра от входа,а стигна ли до нея съм спасен.Излязох максимално тихо-все пак не исках да събутя жена ми,децата и...другите 4 семейства живеещи в апартамента.В момента в който излязох навън леденият вятър пресече всичките ми нежни чувства към спящото семейство и изтръгна мощна псувня от вледененото ми гърло.Точно посегнах обратно към вратата с идеята да се върна и да се облека по-подходящо,когато го видях.Той стоеше точно там ,където го бях оставил снощи,толкова прекрасен,изискан и едновременно с това вдъхващ респект и дори страх-моят Голф 2ка.
Всяка сутрин когато го поглеждах той докосваше нещо дълбоко в сърцето ми.За стотни от секундата успяваше да обладае цялото ми съзнание.Така стана и днес-прекрасната жълта боя,на места нанасяна с четка,на други-с мече;Проблясващата под лъчите на коварното януарско слънце месингова пълначка на газовата;залепените леко накриво буквички GTI;златистия надпис на задното стъкло "Бай Колю"...и под него "REMUS"...и отдолу"SPARCO"....и под тях "RACING"....,а най-долу "TURBO"...естествено и задължителното триъгълниче "GAZ".Всеки така перфектно изпипан детайл имаше своя история,свое минало,което ми припомняше всяка сутрин.Постоях още 5 минути подложен на непрестанните камшици на грубия зимен вятър...не защото се наслаждавах на изящно китосаните вежди и леко позагнилите прагове на моята принцеса,а защото ключалката беше приятно замръзнала.Бях предвидил подобни изненади и съответно не се бях облекчил у нас.След като приключих с процедурата по размръзяването с огромно удоволствие отворих пасажерската врата(шофьорската не се отваряше от около 2 години,но бях свикнал)и веднага ме лъхна познатата миризма-смес от цигари,кафе,ароматизатор борче,развален сандвич и...още нещо.Побързах да вляза в колата и да затръшна вратата за да се спася от проклетия вятър,който всяка минута ставаше все по-студен и силен.Най-после бях на най-приятното и удобно място на света-позакъсаната шофьорска седалка на моя голф.Комфорта беше значително повишен(не че има на къде)от масажната постелка с дървени топчета,нежно привързана с две ролки изолирбанд.Поставих ключа,завъртях на "контакт"и с нетърпение натиснах огромното червено копче на таблото "GO BABY".Стартера се пробуди с нежелание,студената газ изпълни изпарителя и цилиндрите,двигателя се затресе сякаш искаше да излезе през предния капак и.....всичко свърши.Изпарителят отново беше замръзнал,а за палене на бензин дори не исках и да чувам-това че някакви неадекватни немци са решили,че тази кола ще пали на бензин по никакъв начин не можеше да ме накара да сменя излишни аксесоари като дюзи и бензинова помпа.Запазих спокойствие,бавно слязох(отново през пасажерската врата)и се върнах до нас за шише с гореща вода.На връщане към колата силно се надявах да успея да отворя предния капак,тъй като беше оборудван с така необходимите "спортни закопчалки".Поне днес имах късмет и те се предадоха само след 13 минути борба.Капака се отвори бавно,със скърцане и пред мен се разкри неповторимата гледка-мощният 1600 кубиков агрегат,едвам сдържащ буйните си расови жребци,скромно преплетен в маркучите за газта.Методично полях целия изпарител с гореща вода и бързо(преди отново да замръзне)се върнах в колата,като при преминаването от пасажерската на шофьорската седалка скоростнят лост не пропусна да ми напомни за съществуването си по доста болезнен начин.Последва познатото завъртане на ключа,кратка молитва,натискането на бутона,хъхренето на стартера.....и този път се случи-двигателят зарева яростно,събуден от зимната си летаргия.Липсващите парчета от генерацията предизвикаха шумен и продължителен смут у съседите на който,обаче не обърнах никакво внимание-сега аз бях господарят,аз бях царят на пътя,който без страх ще накаже всеки,дръзнал да се изпречи пред мощния му автомобил.Аз бях Голфаджия.

Всякаква прилика с действителни лица и събития е напълно умишлена и нарочна.
Малко среднощни глупости,изсипани на неподходящо място,но...при интерес-следва продължение.
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 752
Регистриран на: 16.01.2005
Местоположение: лондон
Кара: е46 м3 х2, mustang GT, viper RT/10

Re: Удоволствието да караш....

Мнение от oxam » 30 Авг 2010, 10:42

миии нищо ново, нищо интересно, главният герой в историята спокойно може да бъде някое е30 318 на газ.....та може да ни спестиш продължението :winky:
Изображение Изображение Изображение Изображение

вълкодав
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 16.01.2007
Местоположение: Русйе
Пол: Мъж
Кара: go na 3ki :)

Re: Удоволствието да караш....

Мнение от RSxRacer » 30 Авг 2010, 16:39

къде са вълците в цялата история... :mhihi:
20 кинта Рушвет,50 кинта Бензин, 100 кинта Задни Гуми - Да си в www.BMWPower-bg.net БЕЗЦЕННО
www.bizzart.info
Изображение
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Удоволствието да караш....

Мнение от Zagy » 30 Авг 2010, 16:46

Мен па ме изкефи, особено частта за "мощният 1600 кубиков агрегат,едвам сдържащ буйните си расови жребци" :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1002
Регистриран на: 12.07.2007
Местоположение: Rousse
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 136
Мечтае да кара: e30 m3

Re: Удоволствието да караш....

Мнение от shengi » 30 Авг 2010, 19:20

Смях смях :D Дали бмв дали голф дали някое опелче, доста хора зимата им се случва често с тия газовици
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 23.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 e39 530dA
Мечтае да кара: самолет

Re: Удоволствието да караш....

Мнение от The Stig » 29 Сеп 2010, 10:34

естествено сюжета много познат, но има уникални моменти, които си заслужават:
"Бях предвидил подобни изненади и съответно не се бях облекчил у нас." :lol:
I always tell the truth, even when I lie

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Удоволствието да караш....

Мнение от cod-cdbp » 29 Сеп 2010, 17:48

Zagy написа:Мен па ме изкефи, особено частта за "мощният 1600 кубиков агрегат,едвам сдържащ буйните си расови жребци" :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Присмял се хърбел на щърбел, нали и ти имаш такъв екземпляр :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 15.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 335d, e46 330cd

Re: Удоволствието да караш....

Мнение от kr1sh0 » 06 Окт 2010, 21:23

Zagy написа:Мен па ме изкефи, особено частта за "мощният 1600 кубиков агрегат,едвам сдържащ буйните си расови жребци" :mhihi: :mhihi: :mhihi:

И тва с облекчаването беше уникално...
Поздравления zzuzy, трябва и за Ауди 80 / 90купе да напишеш 1 тема .. за 1,8 карбуратор на Газ, излезнали от бързи и яростни 2 :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 11.07.2005
Местоположение: Slivnica
Пол: Мъж
Кара: E39 520 97", E46 320d 05"
Мечтае да кара: ново БМВ
Детайли за колата: изтъркани задни гуми, тук-таме за изчукване и боя :D

Re: Удоволствието да караш....

Мнение от e39 FEN » 09 Окт 2010, 1:14

Мен ме израдва.. увлекателно е!
Аз гласувам ЗА за продължение :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 9.08.2009
Местоположение: Sofia, Drujba 1
Пол: Мъж

Re: Удоволствието да караш....

Мнение от thewhitestig » 09 Окт 2010, 13:10

zzuzi написа:залепените леко накриво буквички GTI;златистия надпис на задното стъкло "Бай Колю"...и под него "REMUS"...и отдолу"SPARCO"....и под тях "RACING"....,а най-долу "TURBO"...естествено и задължителното триъгълниче "GAZ".


Еххх.. класика.

И аз съм ЗА продължение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 5.04.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 520i
Мечтае да кара: M-POWER
Детайли за колата: бяга яко

Re: Удоволствието да караш....

Мнение от iani qnkov » 13 Окт 2010, 16:37

:mhihi: и аз съм за продължение само истини си исписал колега хахах
БМВ доставя душевни оргазми..:)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Удоволствието да караш....

Мнение от bmw325tds » 20 Окт 2010, 15:30

Е, малко е прекалено: "шофьорската врата не се отваря от 2 год."
Иначе това е жалката реалност. Малолитражка на газ с разни надписи.
Героя от разказа ако се качи в истинска кола (BMW :mhihi: ), няма да може повече да кара, горепосочения голф, с удоволствие.

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook