Турция...пак!!!

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Турция...пак!!!

Мнение от xpl0d » 10 Авг 2010, 18:03

SKISA написа:...


Голем си чешит обаче. Помня ти разказа за предното пътуване до ТР, пак беше нещо подобно на сегашния, ма да кажем двойно по-злобен. Чаршафи, нинджи, минджи...е то е ясно, едно на ръка. Джигити, камикадзета по пътя...е и това се знае, не е нещо ново. Тъпи, мазни и т.н....еми и тва се знае. Ма за къв чеп отиваш пак след като си ходил веднъж и знаеш за кво става въпрос? Е тук не моим та разберем. Аз нещо, като не ми хареса не го купувам пак, не ходя пак на същото място. И аз съм ходил в ТР на почивка, е съдейки по писанията ти, май малко по-добре съм си прекарал, но въпреки, че и аз съм ТР посмъртно няма да стъпя там. То не са едно или две нещата за упрекване, че да си затвориш очите. Каузата там е загубена просто. Толкова неща куцат и липсват на ТР, че ако трябва да се прави съпоставка някаква отношението минуси : плюсове ще да е нещо от сорта на 999999:1. Не ги гледайте по сериалите, че се правят на пичове и пички, карат яките коли и живеят в ебаси къщите и са съвсем "нормален народ". Всичко е като за ТВ-то. "На живо" са баси миндилите и гейовете. Почти по нищо не се различават от тъпите и мазните индивиди от масите, които си видял.
А, за влизането ще влязат, не щото го заслужават, ами щото от войната с Ирак станаха дупе-гащи със САЩ и хамериканците, ако се намесят ще ги вкарат в ЕС с експресния.
Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Турция...пак!!!

Мнение от SKISA » 10 Авг 2010, 20:11

ма четете избирателно.
пак почетвъртвам.....
ходил съм в турция пет пъти на почивка. от които само предният и този са гадни. предният път реших,че не съм уцелил комплекса,падна ми се рамазан байрам на границата и просто стечение на обстоятелствата.... пропуснах една година и реших тая да повторя опита ,защото така вече е представително проучването. ето че и вторият опит е неуспешен и наистина пак няма да ида. но бях длъжен да опитам заради първите три пъти. явно нивото пада ,а и вече не ми е интересно както в началото ,за да преглътна лошото. естествено че има сигурно мега гига яко място някъде -може и да е в бодрум ,но и цената няма да му е никак ниска и сравнима с почивка у нас. така че аз наистина вече пропускам.....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Турция...пак!!!

Мнение от Е.Димитров » 11 Авг 2010, 8:29

Небе,тука понеже е супер добре,кеф ти магистрала,кеф ти бабаити по магистралата,кеф ти после на морето бабаити дето събират такса за чадъри и шезалонги,един прекрасен плаж с фасове,една неповторима обстановка на силна музика и не може да заспиш до 3-4 часа през ноща...абе направо си е рай,а за цените-няма да се споменава,поне миналата година бяха доста измислени...

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 31.03.2008
Пол: Мъж
Кара: e46 320d , e91 320d

Re: Турция...пак!!!

Мнение от besnito » 15 Авг 2010, 21:30

Човече, без майтап трябва да се направи подфорум с твойте истории - направо сълзи ми потекоха от смях :clap:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Турция...пак!!!

Мнение от cod-cdbp » 17 Авг 2010, 9:57

Е.Димитров написа:Небе,тука понеже е супер добре,кеф ти магистрала,кеф ти бабаити по магистралата,кеф ти после на морето бабаити дето събират такса за чадъри и шезалонги,един прекрасен плаж с фасове,една неповторима обстановка на силна музика и не може да заспиш до 3-4 часа през ноща...абе направо си е рай,а за цените-няма да се споменава,поне миналата година бяха доста измислени...


Ключовата дума по морето е "касова бележка" и гледаш как повечето такива увяхват.
2 часа съм чакал бележка за паркинг, на стойност от 4лв преди години като ходих. На други места бележка нямаше, ма и пари нямаше, щото нали се сещаш че данъчните тва и чакат само :smoke:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2736
Регистриран на: 13.02.2002
Пол: Мъж

Re: Турция...пак!!!

Мнение от Любо Мегов » 19 Авг 2010, 9:33

аз от нашето море досега все доволен съм оставал, щото все имам по някой познат управител на хотел ли.. не знам 8)

но най ме кефи като отида на кръчма и ме омайват да вляза и като питам - меню на български имате ли? и като кажат ами то такова.. ами не. Как гледат само след фразата - ми харесва ми ресторанта, ама няма да вляза щото не разбирам други езици :mhihi: и като им кажа че глобата почва от 500 лева и голям смях, сина ми вика че съм бил много лош ... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 29.12.2009
Пол: Мъж
Кара: E60 M5
Мечтае да кара: F117a Stealth
Детайли за колата: BMW M5 E60 2008

Re: Турция...пак!!!

Мнение от repibg » 30 Сеп 2010, 15:05

SKISA написа:Пак Турция.....

Тва си е Анадол от секъде. Чувствах се като Емил Боев на Богомил Райнов през 70те на мисия в Турция. Не ми изглежда много да са мръднали от тогава. По улиците и то на малък град е някъв ад.В голям град предполагам ,че е голям ад. Всичко живо се муши,провира,навира,ръчка,свирка и ръкомаха с две ръце и два крака и прави всичко друго само не и да внимава в карането. А мотористите със сигурност тръгват с „Аллах Акбар” на уста като палнат моторетките. За по-сигурно и качествено пребиване се возят по двама и по трима,понекога и по четрима.

Маршрутките....! Е тва е отделна тема. Свиркат дори и когато са мъртви. Свиркат на всичко и на всички и най-вече явно ,за да покажат че имат клаксон. Сигурен съм ,че прегледа за пригодност се състои в проверка дали работи клаксона и нищо друго не ги интересува. Качваш се ,взимат ти едно евро и се почва....: лево,десно,клаксон,пешеходец отскача,разговор по станцията/предполагам да каже да разчистят останките от пешеходеца/,нов клаксон=Н.К., спиране да зареди-чакаш в бусчето,спиране да се отчете на онбашията за курса,Н.К.,газ,трета,Н.К.,пета, 68,2км/ч,Н.К.,спирачки....всички сме при шофера за по-интимно,Н.К., слизане със замаяна глава,Н.Я.К./нов як клаксон/....!!!

Къпането с гащи,пижами,фереджета и одеяла е друг национален спорт.....! Женски....! Влизат едни нинджи ,увити в черно или гюл-пембе във водата и се чудиш дали Шести Американски Тюленски Флот акостира на плажа или просто присъстваш на радостта на стадо тюлени и хипопотами от водата. Не ми е понятно как не се давят в толкова платове ,но предполагам от тумбаците им ,че разполагат с реактивни струи при нужда да се спасят и мириса на клен и палми се заменя от друг един мирис.

Европейци ли!?!? Да бе да! Как па не...! Засукани мустаци/ и при двата пола/, гащи с дъно до петите, мазни ръчички,протягащи „оригиналдъ парфум” за 4 евро...,врещене по улиците,шарения,”..инш аллах”! Ше има да почакат за Европатъ! Европиалълъщаралаамасданнасанъс!?!? ...Йок! Мога да си заложа тубичката с резервен бензин ,че след Анкара живеят в пещери,ядат квото са си убили за деня и вечер рисуват с въглените по стените .....

Мазни са ,бе хора! Просто са мазни. Ядат диня,продадена от гнусен прошляк на улицата,седнали на бордюра,останалите им прескачат през главите,а в краката им тече някаква пумия...! Просто застанах на една улица и се опитах да избера поне един човек,който да ми изглежда спретнат и чист! .....Ми няма! И в курорта търсих-намерих един продавач в магазин-той па се оказа белгиец.Ма не турски белгиец,а чист....!

Пътя..! Преди години му се радвах,не беше слънце,но имаше страхотен грип,що-годе без дупки и достатъчно широк...! Магистралата беше хубава. В момента не е така. Изровено,разтекъл се асфалт от жегите,бубуни,скокчета,пропадания,чакълести участъци,теснотия,извън/ма като казвам извън ,начи поне 4 пъти /извънгабаритни камиони....! Лоши джандари с камери и актчета за по 270лири...! Не е като преди. По-зле е...!

Ол Инклузив....! Предполага се ,че включва всичко. Т.е. нищо не се фърля.Сутрешните варени яйца ги ядеш на обяд в салатата. Може би трябва да си платиш ултра-гига-мега-турбо ол инклузив ,за да ядеш като човек.Вярно—излиза като в България като цена ,но там ме обслужва келнер,ям в читави ресторанти–различни и пия квото ми е кеф.И решавам сам кога и какво.Даже и прословутото гостоприемство се е заменило с : „Уер ю фром!?” и кат каеш:”България” .....”Ааааа,комшу!” и тва е. И ако не си купиш Ролекс за 100 евро или оригинал алтън и те гледат на кръв и урина.

Преди време се разочаровах от задръстванията и пътя,тоя път от доста повече неща.Да не пропусна – бензина е 3,68лири,което е около 3,75лв.....За литър! Не за туба! Та и пътя излиза майка си и баща си. Втори опит-неуспешен! Край с опитите! Не съм от най-придирчивите ,но не съм и от приемащите всичко . Давам пари-искам да получа съответното за тях. В случая смятам ,че не получавам. Няма да ида и в Люлин18 между бетона на Съни Бийч,но и в Турция скоро няма да се върна.

Единствуната радост в цялата работа беше ,че Комби-нацията не мъцна нито веднъж за тия около 3000 и кусур км. Включително и при задминаването на някакво пазарджишко ферари с много 6ци в номера и А8ца за кордон.... :mrgreen: ! Скъсах и шортите от шпорене. А! И да не забравя-акта ми се размина! Дали ,щото минах доста бързичко или просто не е стигнал до границата не знам,обаче никой не ме попита нищо и аз не се натисках да питам...!
Така че –Турция вече само по БиТиВиту и Нова от 8....!!!


снимки по-късно....


здравей,

колега тези маршрутки да не изглеждат нещо подобно на този клип.
http://www.youtube.com/watch?v=ps2mWdGn ... re=related

иначе много премеждия сте изживели.


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Турция...пак!!!

Мнение от SKISA » 01 Окт 2010, 8:33

repibg написа:.........

здравей,

колега тези маршрутки да не изглеждат нещо подобно на този клип.
http://www.youtube.com/watch?v=ps2mWdGn ... re=related

иначе много премеждия сте изживели.

не бе! просто аз много разказвам... :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Турция...пак!!!

Мнение от kronos » 11 Окт 2010, 17:52

За съжаление skisa се оказа напълно прав. Снощи се прибрах от Кушадасъ и съм крайно разочарован от всичко. От хотела, от храната, от обслужването и най вече от цената на бензиня :evil: Не стига че е на цена от почти 4лв. ами и е супер зле. Аспусите ми почерняха като на дизел и аванса чукаше зверски :banghead: Пътя през Чанаккале е отврат, все едно караш по шкурка и е доста неравен, а на връщане през истанбул киснах 3 часа на моста, до като вляза. На всичкото от горе прихванах някакъв турски грип, който е доста по лош от бг версията си.
Повече в Турция...... :bang:


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Турция...пак!!!

Мнение от SKISA » 11 Окт 2010, 18:51

kronos написа:..... в Турция...... :bang:

копи-пейст си напраил на мойто пътуване-.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 25.03.2008
Местоположение: София

Re: Турция...пак!!!

Мнение от michi69 » 19 Ное 2010, 23:05

по- добро от българското нема
Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Турция...пак!!!

Мнение от SKISA » 20 Ное 2010, 17:18

бе аз имам и подобни разказчета и за в БГ....! ма може и да съм просто по-претенциозен. ма не вервам де! ма може па и така да е....! ма не мисля...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Турция...пак!!!

Мнение от kronos » 23 Ное 2010, 22:56

За другото лято ще се пробвам да скалъпя една бмв агитка за Майорка, в на един приятел вилата. Излиза доста по евтино от колкото в Туркланд.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Re: Турция...пак!!!

Мнение от slowtraveler » 12 Дек 2010, 20:48

Дааа, интересна история за южната ни съседка...
Та да споделя моите преживявания:
Предстоеше ми пътуване, като най-удобния полет бе от Истанбул...
Проверявам, дали мога да си оставя колата на летището и да напусна Турция със самолет (на влизане митничарите удрят печат, че си влязъл с автомобил, а дефакто автомобила остава на турска територия без собственик).
Пробвах да питам на летището - почти НИКОЙ не говори английски или български или руски.... Прехвърляха ме на 'информация' (единствените знаещи чужди езици), а там не знаеха отговора..
Нашето посолство казва - 'няма проблеми'.
За всеки случай питам колеги в Истанбул - 'няма проблем комшу'....
Та паля колата от Варна в 23:00 и в 04:00 (неделя) без никакво бързане съм пред митничаря в Истанбул Ататюрк airport.
Който казва - 'ТЦ.. Влязъл си с колата - напускаш Турция само с автомобила...'
Звъня на консула.... Отговора - 'ами то туй така, иначе, ама чужда държава, други правила.....' С една дума - мънкане...
Звъня на колегите ... 'Ама то не си отишъл на митническия паркинг'...
Хващам едно такси да кара пред мен по обясненията на колегите, и след 10 минути въртене около летището стигаме до 'митническия' паркинг...
По-точно до оградата му... Събуждам пазача (неразбиращ никакъв друг език освен турски)... Отново ползвам консула за преводач, колкото да разбера, че съм попаднал на правилното място, но не и в правилното време....
Паркинга работи само в работни дни, и с работно време от 08 - до около 17:00ч... По друго време нито можеш да оставиш колата, нито да си я вземеш....
Часа вече е почти 07:00ч...
Полета ми е в 12:00, така че провеждам бърз разговор на 'есперанто' с ръце, лакти, хващане за сърцето, писане на цифри по асфалта с таксиджията....
С уговорката пътуване до България, и ако не сме обратно до 10:30 - няма пари....
Пускам го пред мен (ако глобяват някого - поне да е местен жител), и още в града сме със 90+ км/ч...
По магистралата и извън нея - 140-160км/ч (по GPS)....
Оставям багажа в таксито на турската граница. Преминавам почти транзит през българската (оставям си паспорта да го обработят едновременно на влизане и излизане).
Паркирам колата в близкия храсталак на българска територия, и правя бърз марш-наскок с препятствия през двете граници (бегом около 500-700м с поставяне на печати и т.н.).
Таксито ме чака и драсваме по обратния път...
Разбира се в първия град (Кърклери - Лозенград) свършва газта (Тофаза е на газ)...
Зареждаме и вече изоставаме от първоначалния ми план....
Бакшиша плавно влиза в ограниченията до момента в който си погледна часовника. Това му действа като голям стимул - веднага е на 170км/ч (по километраж), но за съжаление - за кратко... След 10 минути трябва да повтарям упражнението, защото скоростта му пак е слязла на 125км/ч - хвана ме мускулна треска да си вдигам постоянно ръката :lol:
Изпреварихме доста български автомобили, голяма част от които караха в лявата лента, и въобще не искаха да я отстъпят въпреки клаксоните и фаровете, дето ги пускаше бакшиша... Особено упорито бе едно ново софийско БМВ карано от някаква девойка (случката бе точно в деня на F1 ГП на Турция) - явно не и стискаше да го настъпи, а в същото време не можеше да преживее някакъв Тофаз да я изпревари :lol:
Успяваме да стигнем до летището в 11:00. Бакшиша притеснено гледа, но му давам договорената сума, защото бях предвидил такова забавяне...
След преминаване на секюрити (на входа на сградата) успявам да се чекирам 10 минути преди затваряне на чекина....
И след инфарктни 1000км врътнати за под 12 часа с преминати 4 граници спокойно си отпивам грузинско вино на азърбейджански самолет, неуспявайки да чуя инструкциите на стюардесата, защото всички спътници викат по телефоните си докато самолета излита :lol:
Радвах се, че съм напуснал 'южната съседка', въпреки, че си мислех как ще се добирам след 5-6 дни обратно до храсталака, където оставих колата (и не знаейки какво ме чака нататък по тази странна командировка) :D

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Турция...пак!!!

Мнение от cww » 13 Дек 2010, 14:14

Интересна случка колега :)
Но в Турция едва ли има нещо, което може да ме учуди.
Интересно ми е друго - аз миналата година по същата схема с колата до летище Ататюрк в Станбул, оставих си я като пич на паркинга (не митнически, а най-обикновен) и се метнах на самолета за Анталия. След 8-9 дена обратно, колицата си ме чакаше, платих 150-200 евро паркинг (не помня с точност) запалих и си се прибрах в БГ по живо по здраво. Та се чудя кой, как и по каква причина не ти е разрешил да си оставиш колата на летището, пък след това да излетиш със самолет...
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook