Турция...пак!!!

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Турция...пак!!!

Мнение от SKISA » 03 Авг 2010, 19:04

моля дайте ми 3ч да си изгледам двете серии на "Време разделно" и ще споделя с вас последното ми пътуване в Турция....?!! Да се понадъхам още....

за да улесня тези,които ще ми напомнят предните ми писаници за там:
viewtopic.php?f=2&t=102621&start=0


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Турция...пак!!!

Мнение от SKISA » 03 Авг 2010, 19:49

Пак Турция.....

Тва си е Анадол от секъде. Чувствах се като Емил Боев на Богомил Райнов през 70те на мисия в Турция. Не ми изглежда много да са мръднали от тогава. По улиците и то на малък град е някъв ад.В голям град предполагам ,че е голям ад. Всичко живо се муши,провира,навира,ръчка,свирка и ръкомаха с две ръце и два крака и прави всичко друго само не и да внимава в карането. А мотористите със сигурност тръгват с „Аллах Акбар” на уста като палнат моторетките. За по-сигурно и качествено пребиване се возят по двама и по трима,понекога и по четрима.

Маршрутките....! Е тва е отделна тема. Свиркат дори и когато са мъртви. Свиркат на всичко и на всички и най-вече явно ,за да покажат че имат клаксон. Сигурен съм ,че прегледа за пригодност се състои в проверка дали работи клаксона и нищо друго не ги интересува. Качваш се ,взимат ти едно евро и се почва....: лево,десно,клаксон,пешеходец отскача,разговор по станцията/предполагам да каже да разчистят останките от пешеходеца/,нов клаксон=Н.К., спиране да зареди-чакаш в бусчето,спиране да се отчете на онбашията за курса,Н.К.,газ,трета,Н.К.,пета, 68,2км/ч,Н.К.,спирачки....всички сме при шофера за по-интимно,Н.К., слизане със замаяна глава,Н.Я.К./нов як клаксон/....!!!

Къпането с гащи,пижами,фереджета и одеяла е друг национален спорт.....! Женски....! Влизат едни нинджи ,увити в черно или гюл-пембе във водата и се чудиш дали Шести Американски Тюленски Флот акостира на плажа или просто присъстваш на радостта на стадо тюлени и хипопотами от водата. Не ми е понятно как не се давят в толкова платове ,но предполагам от тумбаците им ,че разполагат с реактивни струи при нужда да се спасят и мириса на клен и палми се заменя от друг един мирис.

Европейци ли!?!? Да бе да! Как па не...! Засукани мустаци/ и при двата пола/, гащи с дъно до петите, мазни ръчички,протягащи „оригиналдъ парфум” за 4 евро...,врещене по улиците,шарения,”..инш аллах”! Ше има да почакат за Европатъ! Европиалълъщаралаамасданнасанъс!?!? ...Йок! Мога да си заложа тубичката с резервен бензин ,че след Анкара живеят в пещери,ядат квото са си убили за деня и вечер рисуват с въглените по стените .....

Мазни са ,бе хора! Просто са мазни. Ядат диня,продадена от гнусен прошляк на улицата,седнали на бордюра,останалите им прескачат през главите,а в краката им тече някаква пумия...! Просто застанах на една улица и се опитах да избера поне един човек,който да ми изглежда спретнат и чист! .....Ми няма! И в курорта търсих-намерих един продавач в магазин-той па се оказа белгиец.Ма не турски белгиец,а чист....!

Пътя..! Преди години му се радвах,не беше слънце,но имаше страхотен грип,що-годе без дупки и достатъчно широк...! Магистралата беше хубава. В момента не е така. Изровено,разтекъл се асфалт от жегите,бубуни,скокчета,пропадания,чакълести участъци,теснотия,извън/ма като казвам извън ,начи поне 4 пъти /извънгабаритни камиони....! Лоши джандари с камери и актчета за по 270лири...! Не е като преди. По-зле е...!

Ол Инклузив....! Предполага се ,че включва всичко. Т.е. нищо не се фърля.Сутрешните варени яйца ги ядеш на обяд в салатата. Може би трябва да си платиш ултра-гига-мега-турбо ол инклузив ,за да ядеш като човек.Вярно—излиза като в България като цена ,но там ме обслужва келнер,ям в читави ресторанти–различни и пия квото ми е кеф.И решавам сам кога и какво.Даже и прословутото гостоприемство се е заменило с : „Уер ю фром!?” и кат каеш:”България” .....”Ааааа,комшу!” и тва е. И ако не си купиш Ролекс за 100 евро или оригинал алтън и те гледат на кръв и урина.

Преди време се разочаровах от задръстванията и пътя,тоя път от доста повече неща.Да не пропусна – бензина е 3,68лири,което е около 3,75лв.....За литър! Не за туба! Та и пътя излиза майка си и баща си. Втори опит-неуспешен! Край с опитите! Не съм от най-придирчивите ,но не съм и от приемащите всичко . Давам пари-искам да получа съответното за тях. В случая смятам ,че не получавам. Няма да ида и в Люлин18 между бетона на Съни Бийч,но и в Турция скоро няма да се върна.

Единствуната радост в цялата работа беше ,че Комби-нацията не мъцна нито веднъж за тия около 3000 и кусур км. Включително и при задминаването на някакво пазарджишко ферари с много 6ци в номера и А8ца за кордон.... :mrgreen: ! Скъсах и шортите от шпорене. А! И да не забравя-акта ми се размина! Дали ,щото минах доста бързичко или просто не е стигнал до границата не знам,обаче никой не ме попита нищо и аз не се натисках да питам...!
Така че –Турция вече само по БиТиВиту и Нова от 8....!!!


снимки по-късно....

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Re: Турция...пак!!!

Мнение от NeoPrint » 03 Авг 2010, 20:17

Колега рулираш :)
Радва ме начина ти на изказ и имаме явно сходни представи. Нещо като потаен фен ти се явявам май.
Чакам снимките с нетърпение!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Турция...пак!!!

Мнение от Boyadjiev » 03 Авг 2010, 22:55

Да се понадъхам още....

:mhihi: Заеби... Е сега България може да се възползва от простотиите в Гърция и да направи тактическия ход на века!!! Строиме бързо една Берлинска стена по цялата ни южна граница и с Турция и Гърция, рутим дигата на Марица и вече турци на континента Европа - ЙОК. Гърците сами ще се оправят като им резнем пътя към "съюза" :bang:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Турция...пак!!!

Мнение от SKISA » 03 Авг 2010, 23:05

ей го и Кушадасъ-то.......

Изображение



а всъщност Куш а дасъ е това. малко островче в залива... острова на птиците е превода.....

Изображение



вечерта ивицата на Кушадасъ

Изображение



типично кафе...! но не ми хареса турското . еспресото е по-убаво....

Изображение



е ги и бойните мархутки.....


Изображение




отзад в далечината/която не е толкова далечина- с плуване се стига/ е Самос преди да се запали първият път....

Изображение



гюбеци ,ма не от нинджа.....

Изображение


тоа коафьор требва много доверие човек да му има....! ако зумнете симката ше видите как се оформят бакенбарди....


Изображение




не бе аз като ви казвам кви са вие не вервате!! е ! те са си го написАли...


Изображение



черна нинджа....

Изображение



още нинджи на Таксим

Изображение




гъзарско кафе на Таксим .... и в него с шалвари ,шамии и чаршафи....!!!


Изображение







п.с. видех да се продава Рено12,което по моята скромна сметка трябва да е 74та година и се продава на цена.....3500лири!!!!! което прави 3550лв!!!!!! е как да не карат Тофаш-и,Рендета и всякакви тулупи от преди всички войни....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 534
Регистриран на: 9.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Турция...пак!!!

Мнение от Nikolay86 » 03 Авг 2010, 23:55

Хубави снимки,не изглежда толкова зле по-тях,но явно на живо е друго :mhihi: Не съм ходил,но яка "реклама" им пусна на турските курорти.. Ще се замисля след този разказ,дали да ида до там,по добре в Софето си седя :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Re: Турция...пак!!!

Мнение от M.Velichkov » 04 Авг 2010, 9:12

Иво, бате к'во си преживял.....нарпаво те разбирам :mhihi: :mhihi: :mhihi:Когато преди няколко години бяхме там с жената, като се качих на маршрутката имах чувството че тоя Юсуф се беше понесъл на свещенна война. Искаше да затрие сите християни в летящия ковчег :banghead: от Тропикано до центъра стигнахме за 2.5 мин :censored: По късно ми стана ясно и защо шоферите на рейса ни се сменяха без да спират :mhihi:
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Турция...пак!!!

Мнение от SKISA » 04 Авг 2010, 9:28

снимките са хубави само ,щото апарата е убав-иначе си е Мангалия там...!
а на кръстовище просто минава този,който най-не му пука за колата...! влиза,натиска,слага си калника и ако си много отворен-натисни и ти,ако те е страх ,че ще се ударите просто отстъпваш и оставаш със здрави калници ,но чакаш...! няма знаци,няма предимства,няма чудо. карат |БМВ-Е60 ,ма 2л дизел. не повече! тва некъв голем мотор да видиш е на некой перкинс на камион -54та година или нещо подобно. S-класите са им макс 3л... не смеят да пипнат нещо нагоре. тука сме си цвете с колите и бензина. а на пешеходна пътека да си въобразиш ,че си пешеходец с предимство е равносилно да влезеш в джихад и да се направиш на камикадзе....! ако има кола на по-малко от километър-просто не пресичай....! свинщината е пълна-те и за тва не ядат и не отглеждат прасета.... просто ,щото по-големи прасета от тех няма.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Турция...пак!!!

Мнение от Zagy » 04 Авг 2010, 11:04

И миналата година се скинах от смех на патилата ти в Турция... сега пак :mhihi: :mhihi: :mhihi: луд си ей :mhihi:
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Турция...пак!!!

Мнение от XaMaB » 04 Авг 2010, 12:44

Някой да вземе да направи фен група на SKISA в сурат-тефтера, веднага се включвам :lalala:
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Турция...пак!!!

Мнение от Zagy » 04 Авг 2010, 12:46

Аз пък само за това ще си направя профил :winky: :mhihi:
Si non confectus, non reficiat.


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Турция...пак!!!

Мнение от SKISA » 04 Авг 2010, 13:59

бе аз описвам за смех нещата ,ма си е гадна работа -да знаете! развам се ,че се радвате на описанията ми ,ма те са през мъка.....
преебах се за втори път след като знаех кво е с тая турция и трети път няма да има


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Турция...пак!!!

Мнение от dimithur » 04 Авг 2010, 16:11

Бе сега като те чета, вече започвам да съжалявам, че не се подписах за референдума против джагалия в ЕС :mrgreen: Историята е яка и също така поучителна, да знаеме да не одим там :mrgreen:
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Турция...пак!!!

Мнение от Zagy » 04 Авг 2010, 16:35

SKISA написа:преебах се за втори път след като знаех кво е с тая турция и трети път няма да има

Почвам да съжалявам, че няма да се преебеш за трети път... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 11.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535dA LCI

Re: Турция...пак!!!

Мнение от simeon » 04 Авг 2010, 18:22

много ме кефят историите ти, но не се отнасят за цяла Турция. Вече 2 пъти ходим на Белек, Анталия, и 2та пъти бях очарован, ако можех да си го позволя щях да ходя всеки месец :mhihi: . Хотелите им хотели, обслужването им обслужване, храната им храна, цените им ЦЕНИ, но си заслужава. В стаята има мини бар - безплатен с 4 бири, няколко коли, фанти, вода, който се пълни всеки ден, има и макси бар, в който чивас 12г - 0.375л струва 180 лири, сиреч 185лв., ред була е 20лири, но всичко друго ти е без пари, денонощно и неограничено. Лежиш си на плажа, постоянно някакви хора идват и те питат какво да ти донесат, ядене, пиене, сладоледи, плодове... Светлинни години са от нашето черноморие и обслужване...за съжаление. Да има нещо като маршрутка, но е трактор с прикачени вагони към него, има 40 седящи места, но с под 100 човека не тръгва, хората се катерят и по трактора, за да изкара джагала некое евро повече, но това им е чара все пак. Когато имам възможност пак ще отида.
Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook