3 в 1

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

3 в 1

Мнение от CuMo » 13 Юли 2010, 17:14

Не, това не е поредната реклама на Нескафе 3 в 1, а разказ за един от дните, които аз наричам безкрайни. Дни, които имаш чувството, че никога няма да свършат и споменът за тях те преследва месеци след това... И както се подразбира, то едва ли ще ви разправям хубави работи, щото то... хубавото бързо се забравя, не е като един истински "хубав" каръшки ден с продължение в следващия ден и послевкус в следващата седмица. А най-приятното от всички емоции са разходите. О да! Те неизменно съпътстват такива дни. Искаш, не искаш - бецален! Т'ва е! Ше плащаш! Плащаш, бе... Мхм.... В БГ е така, плащаш си за привилегията, да можеш да си плащаш. Плащаш пътен данък, за да имаш правото да се движиш по дупките и като изкривиш джанта, носач, скъсаш полуоска, строшиш каренце, да може да идеш да си платиш на майстор... Но да не се отплесвам толкова, просто исках да обърна внимание на удоволствието от плащането, защото аз се разминах тънко, но някои не могат, сещате се, нали?

К'ва е историята ли?

Нищо особено - два спукани презерватива и лампички за коледна украса с батерия от 12V и подарък от 38лв за детето...

Опа... т'ва е една друга история, която още не ми се е случвала, ама имат общо с моята де, к'во....

И тъй както на бабата току що и бяха правили операция за премахване на перде на единия фар, стана ясно, че ще ремонтираме и диференциала от втора дискова херния. Знаете как се скапват LSD-тата от прекалено дълга употреба. Нейният вече беше ремонтиран веднъж през 80'те, та отидохме направо на втори капитален ремонт. Все пак в ръководството за експлоатация на жена пише: 500 000km пробег или 80 години експлоатация - whichever occurs first... Ми не знаем нищо за пробега, щото тя цял живот е карала офроуд с мотиката в градината и никой не ги следи тия работи, затова се усетихме чак когато шумовете от апарата се усилиха и употребата на "О, божке..." зачести доста. Разбира се с помощта на два бастуна превключихме на бавни и така си караше докато уредим посещението в сервиза ъ-ъ-ъ такова болницата да кажа.

На баба селото е на майка си в пущиняка. Да! На 7км от родното място на Тръмбешкия секс символ, иконата на МВР, бат' Веско! Той е номер 1, но няма да го закачаме....

И понеже аз живея в Пловдив, пък трябваше да взема майка от Димитровград, то тегелът не беше кой знае колко дълъг - 300км в едната посока, но пък изобщо не подозирах, де ще му излезе краят...

И така, вечерта пътувах от Пловдив до Димитровград и преспах при наще. На сутринта, закуска, тоалет, моткане, т'ва онова, стана 10ч и тамън ще товаря багажа - Kinder Surprise!
-Братчед, спукана ти е дясна задна гума - чувам...

"Е-е-е... fuck да го еба..." Слизам и верно, сцепена по радиуса, гумата е кифла. Не личеше да е бодена, рязана, явно от самосебе си е цъфнала...
Ключ, крик, пет гайки, резервна гума, пет гайки и газ към гумаджия. Един гумаджия - ц, втори гумаджия - ц, трети гумаджия - "Момче, час и половина!" "Ке параса, ефенди?" "12 лв, артик!" "Хуу, артик..."

Час и половина слънце, пот и стискане, че ми се пикае от кафето. Чакам - готово.
-Да ти я монтирам?
-А-а-а, ц, да ми скъсаш някоя резба с тоя гайковерт, хай холан, мерси и сам мога.
12 лв и гумата в багажника. Отивам пред нас на сянка. Ключ, крик, 5 гайки, резервата в багажника, 5 гайки, ключ, крик, ключ, манометър на всички гуми и съм готов.

И атака на националната пътна мрежа. Климатик, карам си. Спирам на OMV някъде към Поликраище за напитка и фафла - къде 16ч станало вече. Ям, пия и пак газ. 80-90км/ч и тамън взимам един ляв завой на един баир и...
"E-e-e... fuck да го еба..."
Майка: "К'во станА?" :shock:
Стана-а-а... к'во да стане... воланът ми тръгна в ляво и нещо отпред взе да тупурка... "Майка ти да :censored: "
Спирам на една отбивка след 100 метра - предна лява гума - кифла. А са чисто нови. Ай задните разбирам 2006-та са, старички са вече, е@и ги, ама тия са чисто нови с гаранция и са на няма и 3000км пробег... к'во станА? :dunno:

Ключ, крик, 5 гайки, резервна, 5 гайки, ключ, крик, ключ и едно кило пот на слънцето. 16:30... Маняна бабата трябва да е в болницата, има записан час, не може да не отиде. Не става да карам така, резервната е чисто нова зимна гума и ще я скапя на горещия асфалт, паля и гааааз, гаааз към изворът на мъжество и слава! Газ към Полски Тръмбеш за гумаджия...
Еле, намерИхме... Епикриза на гумата: преебан вентил, смяна на вентила, монтаж и 6лв, гумата здрава.
Гаааз... газ към село... че ми беше писнАло вече....

Пристигаме, разт'варвам багаж, едно друго, викам, ай да мръкне малко, отивам на селската чушмя, да се поумийме утре за Търново, не моем да водим бабата в мърлява кола, че се изложим, нищо че сме от Детройт обл.Хюстънска...

И след час паля с кофите и лехените у багажника и на чушмята. Сапунка, джиджи биджи, глезим се, тя си играе с гуменото пате, плацика се и не дава да й влиза сапун в очите... аз се старая нали около нея...гледАл съм от опитните кадри по автомивките....

И са, ше се плакнемЕ, греба една кофа, лююс отгоре, греба втора, лююс, ибаааааасии мамата.... светнааа ми сичките мигачи, а те са поне шест... ибааааси мамъта... ибааааааси мамъта... като русенец у щатите.... "Ко ши я праим сига?" :dunno:

Контакт, монтакт, пали, гаси, член! Светят 10 секунди постоянно и после гаснат за 30... Ибаааси мамата....
Как да е, нали колата е проста, друго всичко си й работи, доизмих я и я прибрах в двора. Ай викам нещо съм намокрил с т'ва поливане и като изсъхне, ще се оправи. За през нощта ще откача акумулатора, да не хаби тока и сабалян, пак ще го закача. Дръжки ще се оправи. Още преди да съм измил гурелите на другата сутрин, закачам тока и мигачите пак светват. :dummy: 'бал съм го, ще пътувам така, бабата трябва да е в болницата след 2 часа. Не може да не отиде. Лявата ръка през джама :wave: и давам знаци из Търново. Другите водачи ме гледат странно :mhihi: :kuku: :shock:
Сичко хуу, оставихме бабата, приеха я, а аз нали, тарикат, оставих колата на слънчице, да съхне, ама нали освен че ми светят и мигачите, усетих че централното и то изфиряса някъде по пътя. Та няма как да заключа колата освен ако първо не изключа акумулатора и не заключа ръчно всичко с ключа... Т'ва го правих около 10 пъти същия ден, мнооо е приятно, мнооо... Кеееф... кеееф..

Викам на майка, отиваме да търсим алармаджия, нещо трябва да се направи, не мога да карам така, следващата седмица имах работа в Пловдив, а беше петък, ибааааси мамата..... Тук алармаджия, там алармаджия, обикаляме пеша, жега... ибааааси мамата.... намерИх некви пичОве в един гараж, разправям, те :dunno: "Т'ва не е за нас, брат", ще те заведем при един пич, пич да окръшиш от нега, той ги разбира тия тоци. И ме заведоха, разправям, оня :dunno: "Пич, т'ва не е за мене! Аз съм по силните токове, не разбирам от такъи рапти, иди при еди кои си." и ми дава една визитка. "Хуу" викам "Мерси!" паля и следвам инструкциите... По едно време усещам, че отивам на познато място... Пича със силните токове ме прати обратно от където дойдех... При първите пичове... :dunno: Ибаааси мамата....
Ма най-хууто беше, че докато пътувахме из града централното ту заключваше, ту отключваше, филм! Цяла вечер ми щракаше главата после.

Обаче майка ми е учИла в Търново и имаше жокер "Обади се на приятел". След кратка беседа намерихме точния човек, да е жив и здрав и да си кара пежото със здраве и маратонките адидас да ги носи колкото му 'аресва! :yes:
Само че той вика: "Пич, ща опрая, ма в понеделник.", че беше вече 17ч следобед, петък, ден на майстора, не му се занимаваше. Имах ли избор....
И така, в понеделника срещу 20лв ми извади некви жици, махна некъв модул на недоизкормена аларма и всичко си дойде на мястото...

От тогава насам не е имало грижи, но никой не е застрахован дет се вика... :driving:
:smoke:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.05.2009
Местоположение: Варна
Кара: купе

Re: 3 в 1

Мнение от bawarec 73 » 13 Юли 2010, 20:12

Има дни когато кьсмета просто го няма, но дано тези дни да са много,много малко.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1002
Регистриран на: 12.07.2007
Местоположение: Rousse
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 136
Мечтае да кара: e30 m3

Re: 3 в 1

Мнение от shengi » 13 Юли 2010, 21:11

Диференцияла оправиха ли го ;) важен е крайният резултат всичко да е точно така както на нас би ни се искало.Иначе браво за разказа развесели ме след тежкия работен ден
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Re: 3 в 1

Мнение от CuMo » 13 Юли 2010, 23:44

Все още се възстановява. На тази възраст всичко става адски бавно... ;)
:smoke:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 3.07.2003
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж

Re: 3 в 1

Мнение от Aryan » 14 Юли 2010, 12:08

Има дни, в които като тръгне на куцо и няма оправия.. крайният резултат да е добре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: 3 в 1

Мнение от bmw325tds » 19 Юли 2010, 15:33

Като се почне един такъв ден от сутринта та до вечерта ядове...
После се сещаш и се смееш, но във въпросния ден въобще не ти е до смях. Това ми е много познато...

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: гр.Габрово
Пол: Мъж

Re: 3 в 1

Мнение от FANTOM » 20 Юли 2010, 0:02

На това се вика история един път.Дано да нямаш такива проблеми в бъдеще!

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 4.10.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e39
Мечтае да кара: M5 E39

Re: 3 в 1

Мнение от DINAN » 24 Авг 2010, 16:29

просто си нямал късмет,в такива дни просто чакаш да дойде време за лягане и тва е....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 508
Регистриран на: 9.07.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: го на ножки
Мечтае да кара: на 50ст бензина.

Re: 3 в 1

Мнение от Jang1r » 27 Авг 2010, 23:56

Това с алармата и на мене ми се случи същия филм :mhihi: Точно разправям на едни колко хубава и безпроблемна кола е БМВто и тя тая измислената аларма реши да зацъка централното и да светнат мигачите...че на всичко отгоре мойта и запалването прекъсваше :mhihi: СРАМ голям беше! :mhihi: Та същата процедура...клъц при алармаджията и всичко се оправи! :ok:
BMW e36 318TDS Touring
BMW e36 318iS Sedan with m52b25-SOLD
Opel Vectra B X16XEL

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook