големият кораб

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 18.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW e28 520
Детайли за колата: Old but gold

големият кораб

Мнение от bobit » 04 Юли 2010, 22:36

Здравейте ще ви раскажа една много интересна история която се случи на коледа 2002 година(не е свързана с бмв но е много интересна).Малко предистория тогава баща ми имаше опел рекорд комби 1984. Представете си един стар изгнил грозен с летни гуми и буквално 10 различни нюанса на червено кърпено по колата плюшен салон целия в масло и изпокъсан тапицерия на тавана цялата в лепенки за да не ни виси по главите :mrgreen: опел правен от немски каски.Този опел баща ми взе без пари от един приятел уж здрав но уви след 1 година основен ремонт на двигателя вътре даже намерихме и бутало от какво жигула.Та на коледа решихме че ни трябва дрян от близката гора мятаме се в 2тонния звяр с мощност 80 коня и потегляме (тогава бях на към 11 или 12 ). След няколко спирки по пътя заради странна миризма на феродо стигаме баща ми паркира и отиваме.След едночасово търсене намираме дрян и се връщаме към така наречената кола питайте ме нз защо но му казах докарай колата малко по насам да не се калям и бащата вика ок пали (с 300 зора ) и 10 метра след летящия старт опела затъва баща ми е олдскоол и решава че с газ всичко се оправя и толкова затъна колата че за пръв път видях 120 килограмов човек да излиза през багажник :D при което аз направих грешката да се насера от смях ... след малко :ranting: защо слушам детски акъл и шамар зад врата почнахме да умуваме как да изкараме нашия кокошарник от калта.1ви опит сине седни на капала и се дръж бях изкъпан с кал глина и сняг при което стареца ме успокой ше изсъхнеш стига мрънка.Втори опит- сине аз нали ти показах как се тръгва? -Да щто ? -Влизаш и даваш лекииииииииииииичко газ . ОК тате споко на съм малък (каза 12 годишния на 41 годишния).Влизам и почвам леко леко леко баща ми бута не става ами ако дам яко газ. :driving: ........... да кажем че майка ми отнесе много поздрави и вече бяхме глинени чудовища и двамата с бащата.Запали една цигара и започна да обикаля нервно колата и опала пропадна до колене след още малко поздрави към майката на колата излезе от калта и почнахме да мислим задълбочено.Незнам откъде но ни хрумна да звъннем на чичо ми който забележете имаше пежо 205.След един час пристигна поогледа дърпа дърпа и познайте и той затъна.Пътят пуст на нас ни е студено а парно няма в опела защото копчето беше истръгнато.Вече много се увлякох затова приключвам след около 2 часа седене на студа и малко :dummy: и :dunno: мина един с газка и срещу 15 лева измъкна и двете коли.ПРибрахме се и празнувахме вдичко свърши добре но изводът е не слушайте детски акъл според баща ми а според мен просто и чисто 3мата глупаци отиват на планина :D . Иначе за да няма коментри от родът на това е бмв форум а не опел от 3 години 1 при бащата и 2 при мен съм горд собственик на бмв е 34 520
Класиката не е ретро , тя е вечна.

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: големият кораб

Мнение от BMWPetar » 05 Юли 2010, 14:59

тва е трябвало да се снима... :mhihi:
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: големият кораб

Мнение от bmw325tds » 05 Юли 2010, 15:18

Ако беше с BMW това нямаше да се случи :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 25.11.2008
Пол: Мъж
Кара: e46 320 Ci
Детайли за колата: Black, M6 Rims

Re: големият кораб

Мнение от Xscape » 05 Юли 2010, 20:48

Дали нямаше с тва задно :twisted: затъваме си както си трябва и ние у калта, ами ае :roll: :)
Think. Believe. Dream. Dare...


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: големият кораб

Мнение от SKISA » 06 Юли 2010, 6:59

рекорда е със задно...!
и ако е бил 2,3 бенз - може и да е бил моето бившо магаре...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 18.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW e28 520
Детайли за колата: Old but gold

Re: големият кораб

Мнение от bobit » 06 Юли 2010, 13:22

Не е той нашия беше 2000 кубика и сега се намира в Младост един чичка го ползва за склад :D .
Класиката не е ретро , тя е вечна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Омега А '86; E53 3.0d '06

Re: големият кораб

Мнение от Нено Б. » 07 Юли 2010, 2:07

Ами няма рекорд 2.0 80 коня. Пък и защо те е карал баща ти да сядаш на предния капак, като рекордът е със задно...
За времето си е била хубава кола...че вие сте я взели без пари и не сте се грижили за нея...
rwd фен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 18.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW e28 520
Детайли за колата: Old but gold

Re: големият кораб

Мнение от bobit » 07 Юли 2010, 10:40

Не всъщност колата беше стояла една година на един паркинг и поправяна немърливо а баща ми я взе и пръсна около 3000 за ремонти смисл като я продадохме почти всичко беше реновирано.А двигателя дали е 80 или 100 коня не мисля че е голяма работа а пук тва за предния капак не ме питай мене аз просто изпълнявах заповеди :D .Не сме иалиянско семейство и не сме разсипвали коли досега включително и оная кочина рекорда.
Класиката не е ретро , тя е вечна.


Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 1.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Капак от Е32 на тавана на 34-ката
Мечтае да кара: ЗиЛ-157; АН-12
Детайли за колата: Бяла и стара

Re: големият кораб

Мнение от kemakozeE36 » 10 Юли 2010, 16:53

Добрите стари бойни машинки на СССР не ги спира нищо :clap: :driving:
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 23.04.2008
Местоположение: ВАРНА
Кара: вана Чайка

Re: големият кораб

Мнение от .:BENZINO:. » 10 Юли 2010, 17:39

Нено Б. написа:Ами няма рекорд 2.0 80 коня. Пък и защо те е карал баща ти да сядаш на предния капак, като рекордът е със задно...
За времето си е била хубава кола...че вие сте я взели без пари и не сте се грижили за нея...

Баща ми имаше такъв Рекорд-2.0Е с фейслифта преди Омега А ;) И тази кола е със задно предаване-на кви капаци ше сяда не моА да вдяна :mhihi: Беше с електронен карбуратор и някъде към 100-на коня ;) Само хубави спомени имам с него-седан в сино-сив металик, син салон и мноого ръжда по калниците ;) Беше изключително здрав като механика ;) Така и не попадна в ръчичките ми-баща ми го продаде малко преди да взема книжка :mhihi: Караха го някви калъфи ,които го занемариха съвсем и накрая свърши на Металекса ;)
ей го същия като този http://www.youtube.com/watch?v=APM0oTYE ... re=related
само че не толкова лачен :D
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 5.06.2008
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е34 М50Б20
Мечтае да кара: М....power

Re: големият кораб

Мнение от Kregec » 14 Юли 2010, 9:13

bobit написа:.....


Хаааааааахааааааа колега много готина историика! Много се смях честно.....
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 18.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW e28 520
Детайли за колата: Old but gold

Re: големият кораб

Мнение от bobit » 16 Юли 2010, 1:11

Радвам се че ви харесва историята ми. :mhihi:
Класиката не е ретро , тя е вечна.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 31.10.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw 318 e30
Мечтае да кара: Bmw M3 E36

Re: големият кораб

Мнение от HammanM3 » 04 Сеп 2010, 0:34

браво за историята през сълзи я четох :clap: :lol: :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Re: големият кораб

Мнение от стан » 06 Сеп 2010, 12:42

но изводът е не слушайте детски акъл според баща ми а според мен просто и чисто 3мата глупаци отиват на планина :D


:mhihi: :mhihi: :mhihi: Много силен извод :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 593
Регистриран на: 29.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 ///M5
Детайли за колата: Eisenmann Exhaust

Re: големият кораб

Мнение от B.Tunchev » 09 Сеп 2010, 18:39

BENZINO VN написа:.....
ей го същия като този http://www.youtube.com/watch?v=APM0oTYE ... re=related
....

АААА!!! Всички такива кокошарници ли са шперосани или тоя е нещо екстра-тЮнингован? Ако са шперосани, ясно какво ще карам зимата, хаха :D

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook