Смъртта на един компютър

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 3.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Гаджето си да готви...
Мечтае да кара: ///М3

Смъртта на един компютър

Мнение от bojanski » 30 Юни 2010, 13:55

Тъкмо след поредния купон, имръзналата ми от студа и помрачена от алкохол глава се прибра в къщи и осъзна, че е време за почивка.Събух с лежерно движение старите "Найкове" тип-кец,събляках овехтялото си яке с разпокъсани джобове от ключове и цигари, свалих вълнената шапка обрулена от сруд и се разположих на дивана седящ мирно и тихо по средата на стаята.Запалих цигара и се наслаждавах на поредния момент, в който пуша ароматен тютюн и с всяка следваща блаженна дръпка чувството се усилваше.Скупчилите се облаци дим изпълваха стаята, а топлината на дъха ми ги отвеждаше на горе.Загасих фаса с почукване в пепелника, а пепелта се страхуваше от това почукване и се търкаляше сякаш духат бурни ветрове.Изправих се в цял ръст, огледах стаята и на изпълнената ми глава с дим и дойде на ум да включа старата машина.Седнах пред компютъра, опиянен от чувства, натиснах бутона за включване и... О чудо той загря за момент и започна да "диша".Бучащите вентилатори проглушаваха тишиината в стаята, захранването препукваше сякаш иска да изрази своето недоволство от случващото се, цифровата игла на хард диска се беше вкопчила в него като хищник в плячка, обикаляше секторите като тайфун и отлюпваше фини парчета от "плътта" му.Пред очите ми се мярна надпис "Welcome" и последва картина с натрупани икони, които се опитваха да извоюват челното си място върху монитора.Хванах мишката,цъкнах два пъти върху "Mozilla Firefox" и "Celeron"-ът започна да намалява работната си честота, което беше сигурно предупреждение че нещо ще стане.Пренебрегнах този сигнал на мъка и започнах да отварям сайтове непосилни за оживелата в звуци и мъки машина, стенеща за помощ.Мозъкът ми ме подтикваше да сваля някоя последна версия на играта с величаво заглавие:"Need For Speed".Така и стана.Отворих "BitComet", който не беше виждал работа през последните 4 години, затътри се малко но успя да се "събуди".В него се виждаха заглавия на филми, почти от миналия век, но сега сред тях щеше да влезне заглавие, което не може да се сравнява, а именно "Need For Speed Pro Street".Цъкнах с курсора на заглавието на торента, дадох разрешение за сваляне и започнаха почти "родилните" мъки на един, уж мъжки компютър.Видео картата се топеше от високата температура, процесорът стопяваше медните си крачета, служили му дълги години, рам паметта не можеше да приеме случващото се...изведнъж от дънната платка се чу грохот, наподобяващ силен рев на пострадал човек в беда, стаята се изпълни с кълбета дим,но този път не миришеше на тютюн а на смърт, на разтопени кабели, обгоряла прах и разтопена мед.Бялата кутия на компютъра беше обгърната в сажди и пепел, "USB" изходите, все още димяха. "CD-Rom"-a се отвори и изплю последното кълбо дим...това беше краят на един добър компютър.
Speed?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.06.2010

Re: Смъртта на един компютър

Мнение от damboveca » 30 Юни 2010, 14:11

не мисля че на някого му е интересно как нечии компютър се е споминал

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1041
Регистриран на: 15.08.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Citroen Xsara 05' и X9 500cc
Мечтае да кара: нещо с турбо
Детайли за колата: телефон

Re: Смъртта на един компютър

Мнение от Turboman » 30 Юни 2010, 14:40

Харесва ми стилът ти, следващия път пробвай в някоя по серизна теметика,да направиш разказче

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 3.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Гаджето си да готви...
Мечтае да кара: ///М3

Re: Смъртта на един компютър

Мнение от bojanski » 30 Юни 2010, 14:59

Благодаря :yes: Ще се постарая :) Други мнения?
Speed?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: Смъртта на един компютър

Мнение от SPEED_GABROVO » 30 Юни 2010, 16:36

Добре си се справил ,но трябва да вкараш и BMW за да се впише с форума. :yes:
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1390
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: Кауфланд Варна
Пол: Мъж
Кара: Без книжка.
Мечтае да кара: Тунинг Голф 2-ка с PK номер.
Детайли за колата: Ускорител на елементарни частици.

Re: Смъртта на един компютър

Мнение от t060 » 30 Юни 2010, 16:43

Като човек, мога да кажа само: Горкият компютър. А като компютърджия: >> :mhihi: upgrade time
Изображение
От тогава русото не е на мода.

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Смъртта на един компютър

Мнение от B U L L I » 30 Юни 2010, 16:48

bojanski написа:Благодаря :yes: Ще се постарая :) Други мнения?



ето и още едно.
тази тема няма място в този подфорум съгласно правилата му.
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook