Боже,кви коли караме само.....!

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 11.07.2005
Местоположение: Slivnica
Пол: Мъж
Кара: E39 520 97", E46 320d 05"
Мечтае да кара: ново БМВ
Детайли за колата: изтъркани задни гуми, тук-таме за изчукване и боя :D

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от e39 FEN » 06 Авг 2010, 3:00

tzavti написа:Като се раплюхте толкова по французите да кажа само за протокола че напоследък PSA и BMW си правят на едно двигателите и за тези които карат по новички бмв та може да се замислите дали пък не карате пежо или ситроен под прикритие?
Моята 308 е с двигател на бмв..............



Приятел, пса и бмв работят заедно по някой проекти да, но ти серйозно ли мислиш че бмв ще позволи под капака на тяхната Ф01 или Ф10 да има френска нишка??? Да пежо и ситроен може да имат двигатели на бмв което трябва да ги радва, общите им разработки предполагам ще се използват в новите "мъници" на бмв който още не са на пазара :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от vicho » 06 Авг 2010, 9:38

e39 FEN написа:... общите им разработки предполагам ще се използват в новите "мъници" на бмв който още не са на пазара :yes:


Да! В новата първа серия километражите ще са от Пежо - 10 - 30 - 50 - 70 - 90 - 110 - 130 - 150 - 170 - 190 - 210 km/h
Просто гениално! :mhihi: :mhihi: :mhihi:

съвсем изтрещяхте
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от err0r » 06 Авг 2010, 9:50

e39 FEN написа:Да пежо и ситроен може да имат двигатели на бмв което трябва да ги радва, общите им разработки предполагам ще се използват в новите "мъници" на бмв който още не са на пазара

За кои общи разработки говориш, които ще се използват в БМВ? И кои са мъниците на БМВ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: Велинград
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 05
Мечтае да кара: F10 M550D

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от dmxl » 06 Авг 2010, 16:55

От към двигатели пежата никак не са зле особено дизелите,верно че не вървят много но са издръжливи.Баща ми има такси 2,0HDI на 450000 този мотор не знае какво е ремонт само масла, филтри и ремъци сменя иначе купетата са им кошове
DIESEL POWER
Изображение


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от dimithur » 06 Авг 2010, 20:20

dmxl написа:От към двигатели пежата никак не са зле особено дизелите,верно че не вървят много но са издръжливи.Баща ми има такси 2,0HDI на 450000 този мотор не знае какво е ремонт само масла, филтри и ремъци сменя иначе купетата са им кошове


Към тея дизели, като стандартна екстра требва да предлагат дупка в пода като на Фред Флинстоун, че като започнеш да катериш некой баир, да побутваш по малко :mhihi:
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от Alexi » 07 Авг 2010, 8:24

бе не е баш така ,имат си 2.7 хди който предлага достатъчно мощност в средния клас


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от SKISA » 07 Авг 2010, 14:24

бе отдавна сме го разисквали тва и има ....
по-добри мотори от на БМВ/верно рядко ,ма има/.
по-комфортно возещи окачвания...
по-прецизно управление /примерно порше..../
по-евтини коли....
по-широки и удобни салони....
по-красиви на външен вид....
по-нечупещи се....
по-бързи...
по-дрифтещи...
по-стабилни.....
но съвкупността от всички характеристики просто в БМВ е приела най-добрата хомогенност. тва е! нищо повече. просто в тази марка всички тези неща,които един взискателен човек иска от колата си са налице...!


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от dimithur » 07 Авг 2010, 14:27

Alexi написа:бе не е баш така ,имат си 2.7 хди който предлага достатъчно мощност в средния клас


Само дето тоя двигател е разработка на форд :mhihi: Пък и цената на една 407ца с такъв двигател е 31к паунда или над 80к лева (тука не се предлага, ма като си сложат надценка вероятно ще дойде и на 90 ;) ) , та дали не е по оферта за същите пари да си вземеш едно 525д и да не се занимаваш с френски чикии :ok:
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: Велинград
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 05
Мечтае да кара: F10 M550D

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от dmxl » 07 Авг 2010, 14:39

dimithur написа:
Alexi написа:бе не е баш така ,имат си 2.7 хди който предлага достатъчно мощност в средния клас


Само дето тоя двигател е разработка на форд :mhihi: Пък и цената на една 407ца с такъв двигател е 31к паунда или над 80к лева (тука не се предлага, ма като си сложат надценка вероятно ще дойде и на 90 ;) ) , та дали не е по оферта за същите пари да си вземеш едно 525д и да не се занимаваш с френски чикии :ok:

Този двигател си е чисто Пежо с някакво участие на Форд до толкова че да го слагат и на Ягуар
DIESEL POWER
Изображение


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от dimithur » 07 Авг 2010, 15:12

dmxl написа:Този двигател си е чисто Пежо с някакво участие на Форд до толкова че да го слагат и на Ягуар


Ми ако ще Марсианска разработка да е, така или иначе не съм го карал и не мога да го коментирам, може и да върви, факт е обаче, че е ужасно скъп , еле па набутан в купе на Пежо точно :mhihi:

Аз говорех за малките ХДИ двигатели, които навремето си спомням като излезнаха се биеха в гърдите, че направили , видиш ли, едва ли не революция с тех колко били вървежни и икономични :mhihi: Ма нито са вървежни, нито са икономични е наскоро карах един партнер с 1.6хди, грам не върви, па си харчи 5.5 извънградско, демек същия разход като на 2но помощен съвременен дизел на бмв, който и помежду другото върви около 4 пъти по-добре :mhihi:
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: Велинград
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 05
Мечтае да кара: F10 M550D

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от dmxl » 07 Авг 2010, 15:27

dimithur написа:
dmxl написа:Този двигател си е чисто Пежо с някакво участие на Форд до толкова че да го слагат и на Ягуар


Ми ако ще Марсианска разработка да е, така или иначе не съм го карал и не мога да го коментирам, може и да върви, факт е обаче, че е ужасно скъп , еле па набутан в купе на Пежо точно :mhihi:

Аз говорех за малките ХДИ двигатели, които навремето си спомням като излезнаха се биеха в гърдите, че направили , видиш ли, едва ли не революция с тех колко били вървежни и икономични :mhihi: Ма нито са вървежни, нито са икономични е наскоро карах един партнер с 1.6хди, грам не върви, па си харчи 5.5 извънградско, демек същия разход като на 2но помощен съвременен дизел на бмв, който и помежду другото върви около 4 пъти по-добре :mhihi:

Колега не мислиш ли че е малко глупаво да сравняваш последните поколения дизели (и то на БМВ) със HDI на Пежо и то от първите преди 10 години защото първото HDI излиза 2000-2001 година
DIESEL POWER
Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от SKISA » 07 Авг 2010, 15:48

аз общо взето сравнявам само марки!!! не двигатели или дръжки за леви врати....! и кат сравнявам тва показва сравнението.....! справка - предният ми пост.


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от dimithur » 07 Авг 2010, 18:14

dmxl написа:
dimithur написа:
dmxl написа:Този двигател си е чисто Пежо с някакво участие на Форд до толкова че да го слагат и на Ягуар


Ми ако ще Марсианска разработка да е, така или иначе не съм го карал и не мога да го коментирам, може и да върви, факт е обаче, че е ужасно скъп , еле па набутан в купе на Пежо точно :mhihi:

Аз говорех за малките ХДИ двигатели, които навремето си спомням като излезнаха се биеха в гърдите, че направили , видиш ли, едва ли не революция с тех колко били вървежни и икономични :mhihi: Ма нито са вървежни, нито са икономични е наскоро карах един партнер с 1.6хди, грам не върви, па си харчи 5.5 извънградско, демек същия разход като на 2но помощен съвременен дизел на бмв, който и помежду другото върви около 4 пъти по-добре :mhihi:

Колега не мислиш ли че е малко глупаво да сравняваш последните поколения дизели (и то на БМВ) със HDI на Пежо и то от първите преди 10 години защото първото HDI излиза 2000-2001 година


Ами мога да го сравня и с последния хди дето е 1.4, ма това вече е такава трагедия, че динствено може да бъде сравнена с двутактовия двуцилидров двигател на трабанта :mhihi:
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 25.06.2008
Местоположение: Велинград
Пол: Мъж
Кара: E61 530d 05
Мечтае да кара: F10 M550D

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от dmxl » 08 Авг 2010, 1:23

dimithur написа:
dmxl написа:
dimithur написа:
dmxl написа:Този двигател си е чисто Пежо с някакво участие на Форд до толкова че да го слагат и на Ягуар


Ми ако ще Марсианска разработка да е, така или иначе не съм го карал и не мога да го коментирам, може и да върви, факт е обаче, че е ужасно скъп , еле па набутан в купе на Пежо точно :mhihi:

Аз говорех за малките ХДИ двигатели, които навремето си спомням като излезнаха се биеха в гърдите, че направили , видиш ли, едва ли не революция с тех колко били вървежни и икономични :mhihi: Ма нито са вървежни, нито са икономични е наскоро карах един партнер с 1.6хди, грам не върви, па си харчи 5.5 извънградско, демек същия разход като на 2но помощен съвременен дизел на бмв, който и помежду другото върви около 4 пъти по-добре :mhihi:

Колега не мислиш ли че е малко глупаво да сравняваш последните поколения дизели (и то на БМВ) със HDI на Пежо и то от първите преди 10 години защото първото HDI излиза 2000-2001 година


Ами мога да го сравня и с последния хди дето е 1.4, ма това вече е такава трагедия, че динствено може да бъде сравнена с двутактовия двуцилидров двигател на трабанта :mhihi:

само глупости пишеш :kuku: по-добре спри
DIESEL POWER
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от Alexi » 08 Авг 2010, 15:41

така е ,моторите на форд и пежо са съвместна разработка и на практика еднакви ,не вярвам да не са читави щом се слагат на волво и ягуар също .. това важи и за опел/фиат примерно ,нормално е да се унифицират нещата при моторите - спадат значително разходите и не се налага всеки производител да открива топлата вода .. а на 1.4 хди недей се смя че следващата единица ще е с 3 цилиндров 1.5 дизел :banghead:

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook