Боже,кви коли караме само.....!

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 4.08.2010
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: '99 E46 320D
Мечтае да кара: Ford Mustang GT500 Shelby 1969

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от Ivakis Solo » 08 Авг 2010, 22:03

dimithur написа:Ми ако ще Марсианска разработка да е, така или иначе не съм го карал и не мога да го коментирам, може и да върви, факт е обаче, че е ужасно скъп , еле па набутан в купе на Пежо точно :mhihi:

Аз говорех за малките ХДИ двигатели, които навремето си спомням като излезнаха се биеха в гърдите, че направили , видиш ли, едва ли не революция с тех колко били вървежни и икономични :mhihi: Ма нито са вървежни, нито са икономични е наскоро карах един партнер с 1.6хди, грам не върви, па си харчи 5.5 извънградско, демек същия разход като на 2но помощен съвременен дизел на бмв, който и помежду другото върви около 4 пъти по-добре :mhihi:


Приятелю, не си прав и мисля, че и ти го разбираш. Сестра ми кара Пежо 207 1.6HDI на две години. Миналата година ходих с него до Гърция и си беше повече от пъргаво на магистралата в диапазона 140-160 km/h, а средният разход ми дойде около 4 на сто, което си е просто идеално. Управлението не ме уморяваше дори след повече от 700 километра и колицата си вози повече от комфортно за класа и парите си. А и през цялото пътуване беше залепено, и не отстъпваше с нищо, на колата на батко ми - BMW 330TDI, 2008 година с М-пакет и чип.
Нищо лично и не се опитвам да споря, просто споделям други впечатления на човек влюбен в БМВ-то си. :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от vicho » 08 Авг 2010, 23:55

Ivakis Solo написа:
dimithur написа:Ми ако ще Марсианска разработка да е, така или иначе не съм го карал и не мога да го коментирам, може и да върви, факт е обаче, че е ужасно скъп , еле па набутан в купе на Пежо точно :mhihi:

Аз говорех за малките ХДИ двигатели, които навремето си спомням като излезнаха се биеха в гърдите, че направили , видиш ли, едва ли не революция с тех колко били вървежни и икономични :mhihi: Ма нито са вървежни, нито са икономични е наскоро карах един партнер с 1.6хди, грам не върви, па си харчи 5.5 извънградско, демек същия разход като на 2но помощен съвременен дизел на бмв, който и помежду другото върви около 4 пъти по-добре :mhihi:


Приятелю, не си прав и мисля, че и ти го разбираш. Сестра ми кара Пежо 207 1.6HDI на две години. Миналата година ходих с него до Гърция и си беше повече от пъргаво на магистралата в диапазона 140-160 km/h, а средният разход ми дойде около 4 на сто, което си е просто идеално. Управлението не ме уморяваше дори след повече от 700 километра и колицата си вози повече от комфортно за класа и парите си. А и през цялото пътуване беше залепено, и не отстъпваше с нищо, на колата на батко ми - BMW 330TDI, 2008 година с М-пакет и чип.
Нищо лично и не се опитвам да споря, просто споделям други впечатления на човек влюбен в БМВ-то си. :D


току-що сравни 330Те-Де-И с пежо 207 1.6хди ... :wave: :mhihi: :bowdown:

"евала"!

п.с. тая тема става все по-смешна ... :mhihi:
п.п.с. тва 207 няма как да остъпи по нещо на чисто ново 330d, просто НЯ-МА! :smoke:
You said: "Time will change!" What if it changes you?


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от SKISA » 09 Авг 2010, 7:22

како туй некакъв нов модел ТДИ!?!?
иначе ТДИтата вървят-признавам . един гоуф 6ца с македонска регистрация ме поизпоти доста от капитан андреево накъм софия. наистина набира гадината.. ма и аз бех много натоварен ,а и моят кораб си тежи по принцип ,па и не знам тия ТДИта колко коня са.


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от dimithur » 09 Авг 2010, 8:54

SKISA написа:како туй некакъв нов модел ТДИ!?!?
иначе ТДИтата вървят-признавам . един гоуф 6ца с македонска регистрация ме поизпоти доста от капитан андреево накъм софия. наистина набира гадината.. ма и аз бех много натоварен ,а и моят кораб си тежи по принцип ,па и не знам тия ТДИта колко коня са.


TDIто върви съгласен съм, ма хди-то е куц кон и никой не може да ме обеди в обратното, още повече някой, дето написа БМВ 330ТДИ, което отива в бисерите :mhihi:

ГоУфа те е изпотил, щото е бил с македонска регистрация, което автоматично добавя поне още 100 коня отгоре :mhihi: Инак май по-голем от 2.0 140к.с. нема, макар че това си е наистина един много вървежен двигател, дори в пасата лепи яко за седалката 320 нютончета е все пак
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от Alexi » 09 Авг 2010, 12:27

tdi в голф се предлага като топ вариант от 1.9 със 160 коня фабрични и 2.0 със 170 коня ,та спокойно може да скъса кораб като Е61 :mrgreen:


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от SKISA » 09 Авг 2010, 12:32

скъса си ме като стой та гледай. естествено на правите като набера изчезвам в далечината ,но дойде ли да се ускорява рязко и да се изпреварват последователност от коли ми дишаше във врата ,а и по едно време му дишах твърдите частици на дизела. на магистралата вече се предаде.....
то и моят тюран е с тоя мотор -не знам колко коня и понавървява бая ,но просто всичко останало му е адски неприятно...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от Е.Димитров » 11 Авг 2010, 9:03

Ами сравнявайте коли от един клас,не може да слезеш от кораб и да се качиш на кашон и после да се възмущаваш или обратното,от кенеф да влезнеш в совалка и да казваш колко са напреднали едните с другите...
Аз пък навъртях на Гранд Чероки 5.9 около 300к километра и не само че вървеше доста добре но не ме и уморяваше грам,имаше един период дето за 24 часа бях отишал до варна и обратно до софия 2 пъти=2000 километра приблизително (наложи се защото трябваше да се карат едни документи за подписи и тн,а тогава,1998 година официални документи по факс не вървяха,даже ми излезе прякора "Емо факса") и хич не ме болеше ни гръб ни гъз,вярно е това със завоите че доста се накланя но не е болка за умиране,както и че като некой се изплюе на улицата,като минеш с черокито ти го казва на предното стъкло,но пък чак да се "разпадне"-айде да не преиграваме,за периода които го карах това гранд чероки му се смениха само 2 пъти дискове,неколко чифта накладки,една водна помпа и 2 ремъка,няколко пъти смяна на масло на 10к километра,както и един път се пълни и климатика,това шарнири,лагери,програмиране на разни дебитометри,ламбда сонда,виско и тн. глупости,даже не знам дали има като резервна част на джипа ( :mhihi: естествено че има някъде но никакви грижи не даваше),всъщност съм имал и други американски служебни автомобили,никой не е имал никакви грижи,за японските пък,мицубиши паджеро-вечен,нищо не се троши,каквато нафта сложиш-яде,турбо ли???-това пък какво е,няма чупене на тоя автомобил,единственото което чат-пат се скапваше беше електронният компас на таблото и се оправяше като направиш 2-3 пълни оборота с джипа на некоя полянка,за леките автомобили-тойота старлет-ако имаше климатик никога нямаше да я продам,хонда прелюд-ако не я бях размазал-същото,тойота селика 2005 година-не е на много километра за сега,около 28к ,но и там няма никакви грижи за нищо,хонда акорд от новите-имам познати и приятели дето карат тоя автомобил,нищо не се пипа по тея автомобили,само масло и накладки...Тойота авенсис-същата работа,значи нарочно споменавам такива автомобили които могат да се сравнят с БМВ като разпостраненост и да се сравнят като честота на смяна на частите...
И друго,карам Е46,ми уморявам се,седалките не са толкова удобни,при 7 ма серия е супер различно,но при 3 та си е направо уморяващо,при посочените по-горе автомобили и седалките са им удобни...
Иначе като дизайн на купето от вътре БМВ си е много удобен автомобил,за това просто никой не може да им стъпи ,и така е от поне 20 години

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от Alexi » 11 Авг 2010, 9:34

Тойота Авенсис къде я сложи при надеждните японски автомобили нито е японска нито е надеждна това са минали неща дето няма да се върнат .. влез във форума на Тойота да ти се уплаши окото от проблеми и то с коли купени от магазина нови


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от SKISA » 11 Авг 2010, 9:47

ето ти мойта разценка....!!!
е30-323. адски бърза кола ,много върви и стигаш пръв до навсякъде и в града и навън ,но ме уморяваше верно. скача като картинг по пътя и трябва да си нащрек постоянно ,за да не стане ,както и стана на канче от секъде и двигателя под нея....3г я карах .
124ка -купе 2л бензин . беше ми по тва време служебна. адски удобна кола . не ме уморяваше на дълъг път ,но и не вървеше. ако тръгна да задминавам се чудя 5часа....не се е разваляла беше на 1г.
фиат крома-служебна. огромно колище. ма непрекъснато нещо се разваляше. иначе и вървеше и беше удобна. непрекъснато ядове с нещо по нея и разваляния при положение ,че е30ката беше на 6г ,а фиата на 1,5.
рено11.....! заеби! почти колкото е карано ,толкова е и седяло по сервизи. люлее се като лодка и не държи пътя ,нито върви.
е34. слаб мотор беше ,но перфектна за дълъг път. грам ядове и никакви ремонти не са правени.
е39-комби 2л. уникална кола. за 5г нищо не съм пипнал. скъсах я от каране. удобна за дълго ,твърде дълга за в града. смешен разход за вървенето и. една бурма не съм сменил по тая кола ,освен накладки ,дискове-веднъж и филтри и масла.
фолсваген кади. служебен. много вървеше -1,6 бензин ,но не държи пътя и непрекъснато нещо -съвсем дребно ,но все пак нещо някъде свети или не работи.
фолсваген пасат-2л бензин 4х4 комби. много огромна вътре . вървеше си... отново непрекъснато нещо се преебаваше. уж дребни неща ,но адски дразнещи . термостат пет пъти сменях. датчик за температура сигурно 6 пъти. кви ли не дребни простотии по двигателя или в купето отказваха ,правят се за 1ч ,но все пак спираш и не се движиш.
цитроен -берлинго-служебен. люлее като лодка при девет бала. морска болест хванах. кола на 1г и пак все нещо се преебаваше -уж дребно. уникално тъпа кола.
е61-комби. имах ядове с помпата на съединителя-стана след опит за прелетяване над трамвайни линии ,ма не на асфалт. смених помпата за 380лв и заспа. за тия 4г се е случвало около 10 пъти да ми прави номера електрониката и то преди да залея с вода комповете-тва си беше моя грешка,смених ги и си работят перфектно. 2 пъти е влизала в авариен режим на скоростите ,добре че в софия и се оправя за 1ч ,но ако си някъде дълече си е дерт. имах и ядове с непрекъснато светещо ниво-регулиране на задната ос. проблема е датчиците на нивото ,от които единият беше размазан явно от удар с камък. не е грешка на колата. смених -заспа! зимно време компресора на ниво-регулатора малко трудно вдига -явно или маслото вече е сдало или е за смяна. разход-1000лв. на фона на цената на колата тогава не беше кой знае кво.
пежо 406. бахти и колата. окачването все едно е някакъв отделен организъм. умира всяка година ,тропа ,хлопа и люлее и се разваля .
тойота авенсис-служебна 2л бенз. непирятна кола. направена за джуджета. с моят 46ти номер крак можех да натисна едновременно и трите педала. също все нещо сдаваше и светваше некоя лампа. на 142хил сменихме гарнитура на глава,малко шлайф и всякакви дреболийки по двигателя.
мицубиши-паджеро-пинин. сдаде помпата за горивото. цената и е почти като на половината паджеро. гди-бензин с директно впръскване. смених я ,ма сърце ме заболе. както и на 110хил сдаде катализатора и се запуши и се предаде-също голям разход! иначе върви. смених и лагери на главините на предните . общо взето доста разходи за малко километри каране. почти не е излизала от софия 3г.
опели ....! около 3 броя комбо-баничарки,3 броя астри....!! бахти тъпите коли. бяха на по 2-3г ,но постоянно нещо сдаваше и се предаваше. а за ръждата да не говорим.....
7ма серия е66. не съм я карал кой знае колко ,но ми е всеки ден пред носа в офиса. здрава кола,вози прекрасно,навървява въпреки 3л дизел двигателя. никакви ядове за 3г откак я гледам и покарвам.
Ф01 740ил. на 1месец е ,та не мога да дам отзиви ,но се оказа ,че все пак вози твърдо с 4,5 атмосфери напомпани гумите -рънфлат. така се оставяли като седят на склад ,за да не се изкривят гумите ,ма някой забрави да ни каже и да ги оправи и 4 дена шефа беше като глътнал връзка чесън след возене!! добре че се усетих да проверя налягането и работата заспа.
волцваген тюран 2л тди. написал съм в първият пост. уникално тъпа кола!

общо взето съм пропуснал около 80 аудита и пасати и голфове,които съм докарал от германия ,няколко други коли за по-малко време карани и доста давани за малко да покарам......

моят извод за 26г стаж зад волана на разни бангии и всякъкви коруби и хубави коли е ,че за цената ,която плащам да карам и поддържам БМВ ,както и разхода на гориво си струва от всякъде да карам тази марка. като сложа на кантара цена,разходи по поддръжка,непредвидени ремонти,ядове от спиране някъде на път,удоволствие от придвижването просто не виждам коя друга марка може да отговори комплексно на БМВтата ми.....
пак повтарям любовта ми към марката не се е случила,щото съм се заслепил от БМВта и съм откачил на темата ,а поради изброените причини по-горе....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от vicho » 11 Авг 2010, 11:00

SKISA написа:.....
пак повтарям любовта ми към марката не се е случила,щото съм се заслепил от БМВта и съм откачил на темата ,а поради изброените причини по-горе....


моята любов към марката, пък се е получила точно щото съм се заслепил от БМВта и съм откачил на темата, и не съжалявам нито за миг :driving:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2001 e46 325i;е36 Touring
Мечтае да кара: S50/52

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от lubaka_320 » 11 Авг 2010, 13:07

vicho написа:
SKISA написа:.....
пак повтарям любовта ми към марката не се е случила,щото съм се заслепил от БМВта и съм откачил на темата ,а поради изброените причини по-горе....


моята любов към марката, пък се е получила точно щото съм се заслепил от БМВта и съм откачил на темата, и не съжалявам нито за миг :driving:


Много харесвам начина ти на изказване,колега,първичността с която отговаряш на всеки дръзнал да каже и дума срещу любимата марка,абсолютния фанатизъм,който показваш със всеки един свой пост...просто защото когато чета твоите постове все едно слушам себе си :lol: НО колкото и да ни обвиняват че сме крайни и необективни в стремежа си да защитим БМВ,всеки изминал ден се убеждавам в това че съм направил възможно най-добрия избор за марка автомобил.Не че съм опитен шифъор,не че съм карал кой-знае колко различни автомобили,ама извинявайте колеги,БМВ от 1000 коли,да направи една Не както трябва,докато при повечето останали производители въжи точно обратното.
Да аз съм израснал покрай БМВ,баща ми ме направи фанатик,дядовците ми и те същата история,просто нямаше начин аз да карам нещо различно от БМВ и като новобранец когато взех книжка преди 2 години,естествено ми се полагаше най-стария член на нашето БМВ семейство,а именно Е21 2.0 76-ти набор.Еми просто нямам думи да опиша всички емоции които изпитах с тая колица.Кола на 30+ години,която се е подвизавала по родните географски ширини,още от бай Живково царуване,кола изтезавана от едновремешните "майстори" ЖИГУЛКАДЖИЙ,блъскана по Българските приказни пътища с години,прекарала десетилетие пред блока на дядката и оща кво ли не...та в тая колица,с тая биография,при всичките й проблеми начинът по който се движеше и стоеше на пътя бяха невероятни,еластичността и нервносста на двигателя,чувството когато седнеш зад волана,НЕЗЕМНО.качвъл съм се в кви ли не кошници на приятели и познати,еми все нещо не им е наред,се нещо не ти позволява да се почувстваш пълноценен зад волана,не мога да ги сравня с което и да е БМВ,нито с 36-цата на татко,нито с 34-ката на дядката,нито с е30-ката ми ,нито с е21-цата,колкото и нови да са,квито и екстри да имат,няма база за сравнение със макар и поовехтелите и стари баварци.Та така,малко се поувлякох в писане,ама ша извинявате :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от Alexi » 11 Авг 2010, 14:28

колега ,25 годишната кола вече няма марка ,тя е просто една дърта кошница и освен ядове друго не може да ти донесе съжалявам че трябва да ти го кажа :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от Е.Димитров » 11 Авг 2010, 15:40

Alexi написа:колега ,25 годишната кола вече няма марка ,тя е просто една дърта кошница и освен ядове друго не може да ти донесе съжалявам че трябва да ти го кажа :mhihi:

Да,ако говориш за опел,форд или друга конфекция,но за БМВ или Мерцедес-заеби! :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2001 e46 325i;е36 Touring
Мечтае да кара: S50/52

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от lubaka_320 » 11 Авг 2010, 16:52

Alexi написа:колега ,25 годишната кола вече няма марка ,тя е просто една дърта кошница и освен ядове друго не може да ти донесе съжалявам че трябва да ти го кажа :mhihi:

симпатяга :mhihi:
Е.Димитров написа:Да,ако говориш за опел,форд или друга конфекция,но за БМВ или Мерцедес-заеби! :mhihi:

:weed:
Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от SKISA » 11 Авг 2010, 17:55

едно 2002 турбо ше ми донесе такава безмерна радост в живота ,че просто не е истина!!!! па нека е на 40г.....! хак ми!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook