Боже,кви коли караме само.....!

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от SKISA » 23 Юни 2010, 20:23

историята изобщо не е от страхотните .

караме си ние баварците,ядосваме се като им сдаде виското на 350хил,наливаме масло често и спориме от къде е излетяло,плюем по електроника и прочие......! ми....! оказа се ,че просто човек трябва от време на време да се качва на друга марка. казвам ви -действа толкова отрезвяващо ,че няма нужда нито от реклами,от тестове ,от каквото и да е......!
до скоро карах служебен форд ,но не го считах за кола/каквато ,разбира се той не е / и не съм се замислял въобще върху качествата му. от няколко дни карам едно творение на Волцваген груп....! понеже колежки ми казаха,кво ше бъде -първо беше туарег,после тигуан,накрая се оказа тюран ,а аз го прекръстих на турандот! колата е на 3г,сравнително накичена с екстри,по-високо изпълнение ,2 литра ТДИ , в ужасяващо оранжев цвят....!
хора!!!! за бога!!! не си купувайте такава кола!!!! не че не върви. даже върви доста и набира като ритната!!!! оооообачееее.....! тя просто не се управлява!
решава точно някъде в средата на завоя ,че треакторията,която съм задал не и изнася и взема нова!!
от деня ,в който я карам постоянно страдам от морска болест! за бога-тва се люлее като лодка на 9 бала....!
когато се опитам рязко да тръгна се случват няколко неща:
1. не тръгвам!
2.колата започва да скача като ужилена,предницата се тресе и рипа.
3.светкат разни лампички пред мен.
4.гумите така и не намират асфалта,а са добри и доста широки!
окачването е толкова меко и глупаво ,че имам чуството ,че се нося на летящ юрган и всеки момент ще изпадна .... за сметка на това седалките са неудобни,ръбят и след 500км днес съм като бит и изплют....
намесата на ЕСПто е толкова изненадваща и някакси неуверена и рязка ,че те стряска ,задницата се премества нанякъде -просто не знам колко еднооки и едноръки Хансове са я настройвали.
скоростите са 6 ,но аз имам чуството ,че са 12....! непрекъснато се налага да превключвам ,направих десен бицепс,все не е на тая ,която ми трябва.
тази кола просто е уникално тъпа!
съжалявам,имал съм пасат,беше гаден и работлив,но бях забравил колко огромна е разликата до моята кола....! просто тези две марки не трябва да правят стока ,която да се нарича по един и същ начин! едното е кола-другото трябва да се нарича някакси другояче....!!!
боже,не е истина колко хубави коли караме тука....!!! чак ми се къса сърцето....
Последна промяна SKISA на 23 Юни 2010, 20:30, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от adovet » 23 Юни 2010, 20:27

Не знам дали си карал Чероки.На него със сигурност ще те хване морска болест.Клати се като водно колело в бурно море :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от Runnaway » 23 Юни 2010, 20:41

Skis, ти си ми идол. Заклевам се.

Някакси така ти идват думите, че провокират точно това, което трябва.

Евала.

:yes:
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 10.09.2009
Местоположение: Pleven (Bulgaria)
Кара: E46 330Ci M2 PACK CABRIO

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от Rosendo » 23 Юни 2010, 22:05

SKISA написа:боже,не е истина колко хубави коли караме тука....!!! чак ми се къса сърцето....


Много си прав Колега,
аз освен БАВАРКАТА(с главни букви разбира се) карам една астра и едно служебно рено.Двата последно споменати автомобила са сравнително нови,добре поддържани и в прекрасно техническо състояние,но в момента в който седна в КОЛАТА често споменавам фразата която съм цитирал по горе и за мен е един малък празник!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от vicho » 24 Юни 2010, 2:29

BMW не е най-хубавата кола защото сме фанатици, тя просто е НАЙ-ХУБАВАТА.
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: над града..
Пол: Жена
Кара: звездомобил

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от M2PR » 24 Юни 2010, 8:25

Скисеее - :clap: Хареса ми! забавно описано, въпреки, че на теб явно не ти е било много весело.. :mhihi:

adovet написа:Не знам дали си карал Чероки.На него със сигурност ще те хване морска болест.Клати се като водно колело в бурно море :mhihi: :mhihi: :mhihi:



Черокито грам, ама грам не подлежи на коментар... :puke: :puke: :puke:
АПНИ, БАБА, 'АПНИ


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от SKISA » 24 Юни 2010, 9:38

на мен ше продължи дълго и продължително да не ми е весело. тва ше ми е служебната доста време.
а па цвета е небесно кафяво! некъв оранжев! като бебешко пюре от дюли. се едно съм некой траверс....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от Сондьора » 24 Юни 2010, 10:01

M2PR написа:
adovet написа:Не знам дали си карал Чероки.На него със сигурност ще те хване морска болест.Клати се като водно колело в бурно море :mhihi: :mhihi: :mhihi:



Черокито грам, ама грам не подлежи на коментар... :puke: :puke: :puke:

Що??? Зависи за кво го ползваш, за оффроуд /не голем/ върши перфектна работа. В тва отношение е по добър от всички паркетници.

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от Dimitroff » 24 Юни 2010, 10:04

Сондьора написа:
M2PR написа:
adovet написа:...:



....:

Що??? Зависи за кво го ползваш, за оффроуд /не голем/ върши перфектна работа. В тва отношение е по добър от всички паркетници.


Подкрепям с 2 ръце !!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: над града..
Пол: Жена
Кара: звездомобил

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от M2PR » 24 Юни 2010, 10:18

Сори за офф-а, Скис.

Ами на мен лично не ми допада черокито - наистина се мандахерца точно като водно колело в бурно море... И да, знам, че е стабилен джип, но примерно в завои, по незнайни за мен причини, имам чувството, че ще се разпадне на съставни части, барабар с гумите, които ще хванат в различни посоки всяка!? :dunno: Както и да е де; за офф-роудни изпълнения - не знам как е.

пп. А изпреварване с такъв джип, според мен, си е цяло приключение... :conf:
АПНИ, БАБА, 'АПНИ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 12.04.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от DJJonny » 24 Юни 2010, 13:50

Скоро карах ситроен ц3 :dummy: някъде около 500км :ranting: :banghead:
1 хидравликата е толкова необмислено безмислено немислимо лека.... нямаш никакво усещане за колата
2 десния крак ми умаля защото и тои е прекалено лек и не можеш да си отпуснеш крака и постоянно е в напрежение да не говоря че педала "виси" отгоре а не е в пода сложен
3 относно т.2 и да искаш няма как да го отпуснеш в долно положение защото имах чувството че някъде ще се преобърна или че ще се разпадне... супер шумна над 100км/ч.
4 неудобни седалки като се сетя и кръста пак ме заболява :)
5 тея греди на предното стъкло не знам кой ги е мислил но в завой нищо не се вижда :dummy: :ranting:
6 тропа на пластмаса всичко
7 никакво място за пътниците отзад
8 по т7 да не споменавам безсмисления багажник
и още толкова много още кусури за кола 2007г... че дори престанах да им обръщам внимание от болка в кръста и десния крак
след това мъчение се върнах толкова уморен че като седнах в е36-та седалката като ми обгърна гърба, десния крак като си легна на мястото :lalala:
тва и да ми го подаряват няма дори да го взема... най много ако някой му имам зъб да му го подаря :mhihi:
Ако неможеш да караш, НЕДЕЙ! Уважавай живота на другите ако не ти пука за твоя.
АЗ КАРАМ СПОРЕД ПРАВИЛНИКА ЗА ДВИЖЕНИЕ. А ВИЕ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от adovet » 24 Юни 2010, 16:26

Сондьора написа:
M2PR написа:
adovet написа:Не знам дали си карал Чероки.На него със сигурност ще те хване морска болест.Клати се като водно колело в бурно море :mhihi: :mhihi: :mhihi:



Черокито грам, ама грам не подлежи на коментар... :puke: :puke: :puke:

Що??? Зависи за кво го ползваш, за оффроуд /не голем/ върши перфектна работа. В тва отношение е по добър от всички паркетници.

За офроуд става ама за пътя си е направо кораб.Много кофти се накланя на завоите.


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от SKISA » 24 Юни 2010, 18:30

искам да добавя 24те жабки из цялата кола и като си потърся нещо съм като калотински митничар пред гастърбайтерски мерцедес.
при спиране с ниска скорост нещо тресе все едно не съм изключил от скорост ,но не са дискове или гуми и джанти! друго е ,но не знам кво! може би съединител.
фаровете са като на арменски поп -свещите!
предните колони с некви измислени триъгълни джамчета естествено пречат на обзора качествено.
вратите се отварят до някакъв смешен ъгъл за влизане.
за сметка на тва капака на багажника се вдига само за лилипути! няма как да застана прав под него.
задната чистачка има некво нейно си мнение за включване.
всичко ,което може да се обели /волан,тапицерии,евтини пластмаси,врати и копчета / е тръгнало. пак напомням колата е на няма 3г на 100хил км! мойта е на 5 ,на 170хил и пред тая е като излязла от завода преди миг.

и само за да обобща!
явно нещо ,което струва повече пари струва повече пари ,поради някаква незнайна ,неземна причина или може би просто ,щото е по-добро!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Хисар
Пол: Мъж
Кара: -ше Е34 525 м50

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от gi4o » 24 Юни 2010, 19:00

след всички коментари, някак по-усмихнат ще влезна утре сутрин в мойта вехта /но истинска/ баварка :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Боже,кви коли караме само.....!

Мнение от slatanic » 24 Юни 2010, 19:13

Ей такава е разликата колеги м/у правилната марка и всички останали.Когато седнеш в правилният автомобил ти се чувстваш както трябва да се чувстваш,а именно като част от него.При всички останали ти си в постоянна битка за надмощие и ако спечели автомобила загубата за водача обикновено е доста неприятна.Аз карам доста служебни автомобили и бусове и всичко е скрап и ужас.
Форд мондео-скърцане,тропане,смешна хидравлика,никаква маневреност,вътре няма да споменавам,че нищо не е там където трябва да бъде.Материалите са ясни,че не струват.
Бус ситроен- ми какво да кажа бус ситроен,то другото ви е ясно.
Бус мерцедес вито-уж комфорт щото е пътнически нали.Ама уж.Вътре материали гняс и ужас.Тропка,хлопка чука,абе каквото иска това прави.След 100 е ...... прекрасно,ако бях моряк :mhihi: ,ама не съм.
АСЦ-та светят,там АБС и още някакви други лампи.Ходиха на диагностики и пак си светят.
И още много има,ама не ми се говори за тях щото не струват.
И след всичкият този авто парк през деня и ужаса да го управлявам аз се качвам във 20 годишната Е30ка.
Това е достатъчно за да се усмихна карайки я по пътя към вкъщи и да се наслаждавам на това,че всяка част от нея е мислена за водача.Таблото обърнато във правилната посока,ел.огледалата(20 годишна кола все пак) готови всеки миг да бъдат настроени както са ти нужни без никакво усилие.Без да се чудиш на къде се върти скапаното копче както при форда и къде е по дяволите то.
Има толкова много други качества които са неизброими и това е така,защото БМВ мисли за нас.
За водачите които търсят именно партньор докато шофират,а не просто поредния кошник измислен с едничката цел да се продава и да изкара 2 години и няколко месеца.
БМВ Това е всичко което можеш да искаш! :yes:

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook