Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 5.06.2010
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: Печка
Детайли за колата: Малка печка

Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от weedminer » 06 Юни 2010, 12:04

Здравейте, историята ми не е страхотна, но понеже не искам никой като мен да се прецака и пиша тази тема :)
Вчера(събота) отиваме с баща ми да си търсим от 320Д от 2002 нагоре за най-много 15к
Като цяло търсехме не само 320Д на БМВ, а ако случайно изникне и някой С220 СDI.
Мястото, на което търсихме беше Пловдив и най-много на 5-6 км в някое село частен...
От сега искам да кажа, че ние двамата разбираме едно голямо нищо! Можем само да преценим грубо нещо, ако се вижда от далече проблема и ако е голям. Точно поради тази причина взехме с нас приятел, който цял живот е работил в БМВ-Пловдив и са му ясни нещата. Стратегията беше - ние набелязваме нещо, той идва да го гледа.

В 8.40 вече бяхме в Труд. Там има сигурно към 30 автокъщи. За 40 мин до към 9.20-30 обходихме 28 от тях - ЕДНО ГОЛЯМИ НИЩО! Единственото, което хвана окото ни бе 330Д 2000 година за 10800, но това ни бе прекалено голям двигател. Другите 2 автокъщи които останаха не бяха отворили още. След като се обадихме на едната казаха, че отварят след 30 мин. а на другата след 15. Само ще ви кажам че чакахме 30 мин. първата и отвори, но вътре всичко беше ташак(преди това ни хванаха окото 1-2, както и в другата къща), а втората ги чакахме над 1 ЧАС!!!
И там дърво...

След това вече взехме да си ходим по набелязани коли - я в автокъщи, я частни.
Намерихме едно 320Д 2003-та за 14к. Е НЕМА ТАКОВА МУНДАРСТВО!!! Колата изглеждаше нагодена отвън, но всичко свърши бързо като я погледнахме вътре. Първо тапицерията и седалките - СМРАД! Не мога да си представя как изкарваш да продаваш кола за 14к и шофьорската ти седалка изглежда сякаш са живели хипопотами вътре! Абе толкова ме беше гнус, че дори и да ми беше харесала колата нямаше никога да се кача да я закарам в сервиза! Отваряме след това багажника - махаме пластмасата, която покрива акумулатора и видимо не е на мястото си - акумулатора е някакъв измислен, който дори не се побира напълно вътре! На ръба на отчаянието молим да ни я запалят - не можа да запали!!! Честно - акумулатора беше пълен ташак. Та оня от автокъщата след 1 мин. докара на някаква ръчна количка акумулатор да ни я запали - ДА СЕ СМЕЯ ЛИ, ДА ПЛАЧА ЛИ?!? Общо взето - пълна пародия!

След това с 300 зора намерихме автокъщата, в която имаше 2 С220-ки. Едната 2002г. за 13200 автоматик, другата 12200 ръчка 2000г. И понеже ние нищо не вдяваме горе-долу(само забелязахме че тая ръчката не беше особено запазена отникъде) извикахме нашия човек, който пък дойде с негов колега тенекеджия, бояджия от същия сервиз. Пичовете се завъртяха за 1-2 мин около колите - запалиха, огледаха. Тенекеджията каза, че и двете са пребоядисвани ЦЕЛИТЕ. До тук айде както и да е - то коя не е... Но нашия човек като каза, че аербега не изгасвал с правилната лампа просто ни стана ясно - УДАР.

От там отидохме до един частен за 14к - пича сложил някакви AMG джанти за 1500 лв. Обаче тенекеджията забеляза и тук пребоядисване на доста детайли(смотано, а на тея горните поне каза, че мн хубаво са ги направили...). Е добре бе айде кажете ми - колата ви има крещяща нужда от пребоядисване и освежаване, вие какво правите - купувате си джанти за 1.5к или си оправяте мизериите??? МУНДАРСКА работа.

Накрая супер отчаяни отидхме за някаква оферта за 11500лв 320Д 2002 година, абе точно това което искаме в някакво село Белащица до Пловдив.
С 300 зора намираме лицето, което продаваше автомобила. Влизаме да го погледнат наще хора. Отварят капака и след 1 сек. само се чува - "Затваряме и се махаме от тук момчета.". Автомобила е бил с десен волан. Дори АЗ забелязах преместеното серво(не че знаех, че това е сервото, но се ориентирах, че е преместено нещо, тъй като ги бях гледал под капака и преди). Тръгваме си от двора му - и той:
- Какво става момчета?
Баща ми:
- Отказваме се, колата е била с десен волан.
Той:
- Познахте.

Да се смея ли, да плача ли???
Значи той я взима за 1-2к паунда и тук и продава за 11500 и е толкова нагъл??? Е НЕ НЯМА ТАКИВА ИЗРОДИ!

Извод: мисълта ми не е че в Пловдив са адските мошеници и дъра-бъра, навсякъде са такива, знам. Мисълта ми е че в София примерно, поне се опитват да направят автомобилите за продажба и да ги нагласят, а тея лайнари са супер мундари и това не се опитват дори да направят и дори карат още автовози с бракми!
Хора, гледайте внимателно какво купувате! Съветвам ви, ако си търсите добър автомобил, да не ходите там където аз ходих.
Сигурен съм, че ако писах вчера тази тема щях да я направя доста по-добре и да ви разкажа и за другите простотии. Просто бях доста уморен от това премеждие и сега не съм толкова ядосан и не си спомням всичко.

Айде със здраве, и ако се сетя нещо още ще пиша в темата да се посмеете и да разберете истината.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Re: Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от CuMo » 06 Юни 2010, 17:08

Уф... и аз миналата година обиколих цял Пловдив докато избера...
В с.Труд наистина е пълно с дъргели, така че много трябва да се внимава какво се купува.
Моята я взех от тамошна автокъща, но настоявах да я карам преди да я купя.
Отивам един път - качваме се, тръгваме - без номера, на собствен риск. В източната част на село Труд има едно полигонче, така караме до там - колата прекъсва. Ту работи като хората, ту прекъсва. А-а-а, викам, 'бал съм та, връщам я. Върнах я, викам му на оня - да си я оправиш, така я не ща!
Два дни го чакам да смени кабели и свещи. Отиваме пак за проба - караме, тоя път добре, ама намерихме и канал междуременно и я погледнАх и отдоле как е :mhihi: . Викам, ще я взема, оставям капаро, но да ми залепиш щората на багажника, че беше поскъсана. Добре, няма проблем, уж.
Оставих 200лв капаро и заминах за Берлин за една седмица, като се върна да си я взема.
Връщам се аз, ще я взимам, отивам в автокъщата, тя вътре цялата мокра. Автоджамбазите забравили джама отворен и заминали през уикенда на язовир. А то валя и я намокри. Щората - разбира се не беше залепена. Как да е, взех я, беше ми писнало месец и половина да гледам кошници...
Та колкото и евтина да беше колата, все пак 3500лв не са пари за един ден и клиентите не заслужават такова отношение.

Много познат филм :)
:smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от bmw325tds » 07 Юни 2010, 15:49

Е, то е ясно, че тука купуваме стари кошници, които вече някой е изхвърлил.
Но човек трябва да се пазари. Отиваш, гледаш и казваш какви пари струва. Ако продавача е "ЗА", я взимаш.
Какво като е била с десен волан, или не е измита. Всичко е цена/качество. Това е важното. А някои хора казват: "всех си кола за 20 бона". Важното е колко струва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Омега А '86; E53 3.0d '06

Re: Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от Нено Б. » 07 Юни 2010, 15:57

Няма градове на тая работа-има българи. Всеки се мъчи да те пре*бе.
Нали видях на брат ми астрата като я докара от Горубляне-една точка нямаше по нея. След няколко миенета всичко й се показа-следи от камъчета, зажулено...
Ония ден пък един приятел тенекиджия ми показва един новичък сеат. Червен,лъскав, джанта, аа-у...абе кукла. Вика-един джамбаз ми го докара, беше обръщан на таван, отвсякъде посукан, леш бил. Купил го на смешна цена от собственика, ае 1500-2000 на тенекиджията и сега ще му сложи една табела 15000(примерно) :lalala: с 7 кила кит.
rwd фен

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от павката » 07 Юни 2010, 16:20

ами защо не следите по форума какво се продава?все пак изпадат много поддържани автомобили на добри цени :roll:
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от adovet » 07 Юни 2010, 16:30

Гледайте по скъпички коли.За тези пари какво искате.То не става хем евтино хем хубаво.За мойто се израсих 16к февруари месец и е 2003г. и мога смело да кажа, че колата ми е много запазена отвсякъде.Нямаше никакви забележки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 5.06.2010
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: Печка
Детайли за колата: Малка печка

Re: Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от weedminer » 07 Юни 2010, 16:36

Еми пич и ние гледаме за 15к, ама всичките ги правят мазало!
Мисълта ми беше, че тея бяха толкова немарливи и мързеливи, че дори един акумулатор не и бяха сложили, а салона беше в курешки...
Абе казвам ви от сега - ако сте тръгнали за хубава кола над 10к изобщо не обикаляйте там, че ше трябва да си носите акумулатор с вас да можете да ги запалвате :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 25.11.2008
Пол: Мъж
Кара: e46 320 Ci
Детайли за колата: Black, M6 Rims

Re: Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от Xscape » 07 Юни 2010, 16:40

Я се грабни и ходи до Италия или Германия да се поразгледаш, тука нема да стане работата както трябва :) Или ако имаш огромен късмет - може би ще си намериш нещо, ама може би. Точно към Труд има и читави коли, но много рядко, да не кажа невъзможно. :evil: После пищят, че нямало клиенти - ами като никой не иска да си купи боклук как да има :ranting:
Think. Believe. Dream. Dare...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: на изпарения

Re: Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от BorisBMW » 07 Юни 2010, 20:25

Преди година обикалях и аз една събота всички на труд. Като цяло имаше читави коли, ама и цената им беше по-голяма. Също така и на Асеновградско шосе автосалоните има много читави колега, но с по височки цени. Това са мой наблюдения от преди 1 година, а бмв-та на труд хич нямаше миналата година, сега незнам как е.
Но не трябва да изкарваш всички от Пловдив или Пловдивска област несериозни....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 15.05.2008
Местоположение: софия и сливен

Re: Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от markoff_sl » 07 Юни 2010, 21:02

Преди 1 година обиколих половината автокъщи в Горубляне и изпитвах същите емоции след като се нагледах на кошници. Не е само в Пловдив така, навсякъде има мошенници. Просто трябва човек да обикаля зареден с мноооого търпение и пари, щото за без пари нама как да стане. А това, че са пребоядисани някои елементи не означава задължително, че е блъсната и кърпена. Моята кола е с пълно каско, и съм си пребоядисал преден капак, два калника, единия праг, маската, задна и предна броня, просто защото имаше драскотини и трябваше все някак да си избия каското :D
Успех с търсенето!
Bързо Mощно Wечно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 403
Регистриран на: 31.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 328ci

Re: Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от zigo » 09 Юни 2010, 19:41

Ако искаш ела до София аз имам 1 е46 320д комби 9 бона
Изображение

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от rve » 09 Юни 2010, 21:38

Скромният ми опит придобит с покупката на моята говори, че най-добрият вариант е Германия. Не че там не може да се попадне на тарикати, но поне вероятността да се намери читава кола е най-голям, особено ако се купува от частно лице и то немец, а не някой имигрант, който познава вкуса на бозата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от adovet » 10 Юни 2010, 6:24

rve написа:Скромният ми опит придобит с покупката на моята говори, че най-добрият вариант е Германия. Не че там не може да се попадне на тарикати, но поне вероятността да се намери читава кола е най-голям, особено ако се купува от частно лице и то немец, а не някой имигрант, който познава вкуса на бозата.

Така е ама нали знаеш и какви са цените тогава.Не може хем хубаво хем евтино.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 12.04.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от DJJonny » 10 Юни 2010, 8:14

Ако ходиш пак до Пловдив препоръчвам ти Ютакар на рогошко шосе
пичовете там внасят коли и има добри екземпляри по някой път
също така може да си поръчаш кола и да ти е внесат по чужда обява
аз от там си взех моята и съм изключително доволен :bchug:
Ако неможеш да караш, НЕДЕЙ! Уважавай живота на другите ако не ти пука за твоя.
АЗ КАРАМ СПОРЕД ПРАВИЛНИКА ЗА ДВИЖЕНИЕ. А ВИЕ?

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Поучителна история: един ден на лов за автомобил

Мнение от Petrolhead » 10 Юни 2010, 8:42

в момента положението с колите е плачевно, търся кола за приятел и обиколих Горубляне, Дупница и къде ли не - само гробници.
Надявам се скоро да се пораздвижат нещата

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook