Войната по пътищата

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 11.08.2009

Re: Войната по пътищата

Мнение от S.Kostov » 29 Авг 2010, 18:52

Докато тези с Голфовете и Пасатите не се освидетелстват няма човек да може спокойно да живее и шофира. Това тяхното каране надминава всякакви нарицателни и пернишки бъзици, много повече от това е. И тези педали с Авдитата са същите комплексари, то винаги да се набута пред теб бе, винаги да мине, да нахалства, няма събота, няма неделя ( спокойно каране ). Тези с Фолкенщайните и Алдитата винаги 'бързат' и ги мразя ужасно много, не са хора тия! :evil:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Войната по пътищата

Мнение от bmw325tds » 03 Сеп 2010, 8:20

S.Kostov написа:Докато тези с Голфовете и Пасатите не се освидетелстват няма човек да може спокойно да живее и шофира. Това тяхното каране надминава всякакви нарицателни и пернишки бъзици, много повече от това е. И тези педали с Авдитата са същите комплексари, то винаги да се набута пред теб бе, винаги да мине, да нахалства, няма събота, няма неделя ( спокойно каране ). Тези с Фолкенщайните и Алдитата винаги 'бързат' и ги мразя ужасно много, не са хора тия! :evil:

Колега, много се чудя дали да не пусна тема: "Готините BMW ентусиасти в нарушение!".
Но ако я пусна в основния форум сигурно ще получа бан.
Всеки вика Голфове това онова, но като те задмине друго BMW с надпис или табелка на номера power-bg.net нищо не казваш или си казваш: "браво на бмв-то, глей как ги издуха всички".

Има много BMW боклуци, аз като карам в София и си снимам BMW-та, които са точно на стоп линията, но от предната страна. Паркирали неправилно, настъпили двойна непрекъсвана, завиващи направилно.
Имам снимков материал, но и да го пусна смисъл няма да има.

Истината, е че не виновна марката на автомобила, а хората които ги карат. Разбирам тия ония с "Джиповете", те ако те сасекат спираш и си траеш, че вътре неква мутра или руса кукла се дзвери. А вчера един с една калинка, като се набута пред мене, все е едно кара рейс, добрече са ми ОК сприрачките, че щесе да се търкаля. И да го събират после.

И война по пътищата няма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 3.05.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж

Re: Войната по пътищата

Мнение от exotique » 08 Сеп 2010, 1:11

аре стига сте говорили за годините :!: Един 24-5 годишен младеж със стаж4-5 години е в пъти по добър шофьор от един 50+годишен мъж,дето е прептръпнал от годините на преход и се е учил на москвич или жигула,и качил се на последната тойота авенсис примерно губи ВСЯКАКВА ориентация относно законите на физиката :nono:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Войната по пътищата

Мнение от alx » 08 Сеп 2010, 1:37

exotique написа:аре стига сте говорили за годините :!: Един 24-5 годишен младеж със стаж4-5 години е в пъти по добър шофьор от един 50+годишен мъж,дето е прептръпнал от годините на преход и се е учил на москвич или жигула,и качил се на последната тойота авенсис примерно губи ВСЯКАКВА ориентация относно законите на физиката :nono:


затова ли застраховката на един 24-годишен е 2х тази на 50-годишния? :)

с годините хората развиват едно чувство което е чуждо на младия човек - чувството за отговорност. отговорноста за себе си и за другите на пътя. това чувство не се развива с опит на пътя, рефлекси, по-сериозен автомобил и тн... то се развива с житейски опит. затова и вероятноста млад човек да е добър/сигурен шофьор е малка.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Войната по пътищата

Мнение от cod-cdbp » 08 Сеп 2010, 11:02

alx написа:
exotique написа:аре стига сте говорили за годините :!: Един 24-5 годишен младеж със стаж4-5 години е в пъти по добър шофьор от един 50+годишен мъж,дето е прептръпнал от годините на преход и се е учил на москвич или жигула,и качил се на последната тойота авенсис примерно губи ВСЯКАКВА ориентация относно законите на физиката :nono:


затова ли застраховката на един 24-годишен е 2х тази на 50-годишния? :)

с годините хората развиват едно чувство което е чуждо на младия човек - чувството за отговорност. отговорноста за себе си и за другите на пътя. това чувство не се развива с опит на пътя, рефлекси, по-сериозен автомобил и тн... то се развива с житейски опит. затова и вероятноста млад човек да е добър/сигурен шофьор е малка.


Е мога да ти кажа в просто, това за нашите ширини не важи, както наблюдавам марката на колата няма значение, ако възрастта на шофьора е 40+ години очаквам всякакви простотии, просто видя ли прошарени или бели коси бягам като дявол от тамян. (не всички са такива)
Предимно от тази възрастова група, с нискобюджетни автомобили тип Астра, Голф 3-4, БМВ-та, МБ и каквото се сетите още.
Като цяло тази възрастова група + голяма част от женското съсловие правят най-големите мизерии.
Понякога съм седял е така и съм се чудил, може ли да си станал улегнал човек на 45-50 години, и да се предреждаш на светофара, да изпреварваш от дясно, да даваш мръсна газ за щяло и нещяло и мигачите все едно са с електромер.
Май май критическата или комплексите в комбинация с простотията и манталитета ги удря тези хора?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Войната по пътищата

Мнение от Gari » 07 Окт 2010, 22:43

Аз също не съм съгласен, че по-възрастните хора са по-добри шофьори. Имах случай, тук в Германия. Пътувам си по А8, аутобана, в средната лента със около 170 - 180 км/ч. Преди да сте ме съдили, да кажа, че аутобана е без ограничение на скоростта. В най-дясната хората карат с 120 - 140.
Мисълта ми беше, че както си карам с тази скорост, ме изпреварва Х5, нов модел беше. Не знам с колко караше, но едвам го видях. Нямаше и 2 мин. и гледам същия джип, се завъртял през 2 ленти и се смазал в бетонната мантинела между 2-те платна. Човека беше жив и здрав извън колата и говореше по телефона. Беше около 45-50 годишен.
Не искам много, искам всичко!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Войната по пътищата

Мнение от SpeedyMan » 03 Ное 2010, 15:35

Към колегата, който е пуснал темата:

Как може да твърдиш че като караш със 110 не рискуваш? Пак рискуваш защото пътищата за проектирани за 90 км/ч. Освен това ако стане инцидент и експертите открият че си карал с превишена скорост, ще лепнат вината на теб.
А на всичкото отгоре както си караш със 110 дали намаляш на 60 когато има ограничения, щото те са на всеки 500 метра обикновено? По-скоро не нали?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 23.07.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е34
Мечтае да кара: М5 Е34 Touring

Re: Войната по пътищата

Мнение от Bavariqtamniska » 14 Дек 2010, 19:10

:yes: :yes: :yes: :yes:
Вземи туй кръгово на вратиииииииии! Изображение
http://farm3.static.flickr.com/2722/442 ... 853709.jpg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Re: Войната по пътищата

Мнение от CuMo » 16 Дек 2010, 16:35

Е мога да ти кажа в просто, това за нашите ширини не важи, както наблюдавам марката на колата няма значение, ако възрастта на шофьора е 40+ години очаквам всякакви простотии, просто видя ли прошарени или бели коси бягам като дявол от тамян.


Потвърждавам.
Бившия ми "началник" на 60.
Колко пъти ни е изправял косите. И все се слага той да кара. Засичания, рискови изпреварвания на 5-та, прибиране в последния момент. Никакво чувство за оценка на ситуацията. Начинът по който борави с контролите... пълен ташак. :dunno: :banghead: :dummy:
Никаква отстъпчивост и предимство на хора в затруднена ситуация. Подвиквания през прозореца.... :censored:
:kuku:

Рано или късно ще си намери майстора и ще се радвам да съм наблизо да гледам сеира.
Веднъж му бяха спуснали и четирите гуми. Усетил се след половин километър шофиране. :dunno:


С един приятел на баща ми. Отиваме до Пловдив. Той караше Мерц автоматик тогава. Движим с 80-90км/ч.
Тръгва да изпреварва на директна. Вижда, че няма особено много време и реши да вкара трета ръчно. Обаче как бутнА лоста и вкара втора. Резултата - разминаване на косъм и няколко бели косъма на главата ми. :dunno:
:smoke:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Re: Войната по пътищата

Мнение от slowtraveler » 02 Яну 2011, 17:53

CuMo написа:
....ако възрастта на шофьора е 40+ години очаквам всякакви простотии....


Потвърждавам.
Бившия ми "началник" на 60.
Колко пъти ни е изправял косите.....

Отричам :lol:
В графата 40+ съм. Често съм по пътищата (днес - 500км). Като гледам описанието - май не влизам в нито една точка....
Позволявам си да модифицирам една максима (написана за добрия летец), взета от руски авио форум и напълно приложима и за шофьорския опит:
'Добрия шофьор е този, който използвайки отлични знания, избягва ситуации, изискващи отлични умения' :bchug:
Въпреки това 'отлични умения' са нужни винаги, и затова си ги тренирам винаги когато има възможност...
Виждал съм 20годишен и 60+ годишен добър шофьор. Същото важи и за лош шофьор - не зависи от възрастта..

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 3.08.2010

Re: Войната по пътищата

Мнение от trance4life » 04 Яну 2011, 0:29

Човек с малко акъл и много комплекси = счупена глава и счупена кола....
Жалко,че в много случаи го отнасят хората около тях
:)

Предишна

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook