кратко и поучително

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

кратко и поучително

Мнение от akula » 18 Май 2010, 18:23

тази история не моя, автора е неизвестен, а заглавието е забравено, за това си позволих да го сложа от мен.
историята е спечелила конкурс в щатите преди години за "най кратък поучителен разказ." запомнил съм я дословно:


Джо запали клечка кибрит и се наведе да види колко бензин има в резервоара на мотоциклета си. Загина един безкрайно изненадан млад мъж.
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 16.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Drag One
Мечтае да кара: Е39/E46 Automatic ;)

Re: кратко и поучително

Мнение от eMoTuKoH4o » 18 Май 2010, 21:01

Е треа да си мега улиготрон ,че да гледаш бензин с клечка кибрит !
Жена без цици е като село без начално училище - няма откъде да започнеш ;)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: кратко и поучително

Мнение от alx » 18 Май 2010, 21:12

akula написа:тази история не моя, автора е неизвестен, а заглавието е забравено, за това си позволих да го сложа от мен.
историята е спечелила конкурс в щатите преди години за "най кратък поучителен разказ." запомнил съм я дословно:


Джо запали клечка кибрит и се наведе да види колко бензин има в резервоара на мотоциклета си. Загина един безкрайно изненадан млад мъж.


ми.. ако е бил някой аграрен младеж дето е свикнал да гледа колко нафта има в трактора като пуска запалени клечки кибрит в резервоара... защо не... :smoke: само дето при бензина и особено бензиновите пари ефекта е .. малко по-внезапен... ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 561
Регистриран на: 15.04.2007

Re: кратко и поучително

Мнение от MICH__ » 18 Май 2010, 21:23

Хм чувал съм истории за мотористи гасяли фаса си в резервоара :paranoid:
[00:00:25] Boris Dimitrov каза: мое мнение е че голфа е много по бърза и мощна кола от бмв

http://i47.photobucket.com/albums/f169/ ... jtte3o.gif

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 13.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нормално

Re: кратко и поучително

Мнение от scipo » 18 Май 2010, 23:38

аз като малък за малко да гръмна, докато съм гледал колко бензин има на дядо ми в зила за да се возим с 1 приятел на мотора му ... :X луда работа.. добре, че не е бил каран 3-4 години и имаше само пари и се разминах само с изгаряния от парите...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: кратко и поучително

Мнение от akula » 19 Май 2010, 10:09

MICH__ написа:Хм чувал съм истории за мотористи гасяли фаса си в резервоара :paranoid:


да, ама ако резервоара е пълен догоре, после фаса няма пламък. ако на дъъното има 1-2 пръста бензин, до гърловината е пълно с пари. доближиш ли горяща клечка гърми като бомба
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: кратко и поучително

Мнение от driver69 » 19 Май 2010, 19:00

akula написа:
MICH__ написа:Хм чувал съм истории за мотористи гасяли фаса си в резервоара :paranoid:


да, ама ако резервоара е пълен догоре, после фаса няма пламък. ако на дъъното има 1-2 пръста бензин, до гърловината е пълно с пари. доближиш ли горяща клечка гърми като бомба

Напълно си прав! Ако искаш да гръмне силно молотовка - правиш я с някоко лъжици бензин в бутилка от лимонада стъклена. Ако искаш да пламне - пълна догоре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: кратко и поучително

Мнение от bmw325tds » 19 Май 2010, 19:50

MICH__ написа:Хм чувал съм истории за мотористи гасяли фаса си в резервоара :paranoid:


Това съм го виждал и направо ми се изправи косата.

После моториста каза: "споко, като гръмне ще спра да правя тоя номер" :kuku: :kuku: :kuku:


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: кратко и поучително

Мнение от SKISA » 19 Май 2010, 20:33

мноу сте подли!!! никой не ми е казал, че има отмяна на ветото за истории без БМВта и аз си траем и музата ми гори ,гори.....!!
иначе историйката е убавка....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: кратко и поучително

Мнение от akula » 20 Май 2010, 15:35

SKISA написа:мноу сте подли!!! никой не ми е казал, че има отмяна на ветото за истории без БМВта и аз си траем и музата ми гори ,гори.....!!
иначе историйката е убавка....



Джо запали клечка кибрит и се наведе да види колко бензин има в резервоара на бмв-то си сверия F. Загина един безкрайно изненадан млад мъж.

ами и аз не знаех, пуснах я на "ако мине- мине" :oops:
SKISA, радвам се че ти хареса, за моя вкус е прекалено кратка, но пък е поучителна
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: кратко и поучително

Мнение от Делян » 03 Юни 2010, 20:28

bmw325tds написа:
MICH__ написа:Хм чувал съм истории за мотористи гасяли фаса си в резервоара :paranoid:


Това съм го виждал и направо ми се изправи косата.

После моториста каза: "споко, като гръмне ще спра да правя тоя номер" :kuku: :kuku: :kuku:

Лично съм присъствал на такова гасене на фас в резервоар на мотоциклет.И с няколко литра бензин става номера,важното е да не се чукне фаса да стане искра.
П.С. Всеки път стоях надалеч за всеки случай де :mhihi:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: кратко и поучително

Мнение от Zagy » 03 Юни 2010, 20:58

Реална случка, участника не е между живите:
Преди години в "Софарма" в цеха за тинктури и билкови извлеци имало 2 големи 10-тонни цистерни със спирт. Един ден един умник (въпросният участник) решил да види колко спирт имало в едната цистерна. Та качил се той и отворил капака, след това драснал клечка кибрит и бръкнал с нея вътре, за да погледне... нататък се сетете сами. Случая го имаше и по вестниците.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: кратко и поучително

Мнение от vicho » 04 Юни 2010, 10:35

докато товарех автомобила с провизии в едно село, на няколко крачки от мен, един "умник" реши да провери колко бензин му е останал в "Балкан"-а, като си беше запалил цигарка и се наведе плътно до резервоара, като го видях и :shock: , отстъпих 10на метра назад и му креснах, че го боли косата много и той се усети ... "мали колко съм прост"
викам "не бе, не си!" :kuku:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 24.09.2009
Пол: Мъж

Re: кратко и поучително

Мнение от Wpb19 » 04 Юни 2010, 10:53

Zagy написа:Реална случка, участника не е между живите:
Преди години в "Софарма" в цеха за тинктури и билкови извлеци имало 2 големи 10-тонни цистерни със спирт. Един ден един умник (въпросният участник) решил да види колко спирт имало в едната цистерна. Та качил се той и отворил капака, след това драснал клечка кибрит и бръкнал с нея вътре, за да погледне... нататък се сетете сами. Случая го имаше и по вестниците.

Тоя е бил хитър като цяло стадо лисици. :banghead:

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook