С БМВ за риба

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

С БМВ за риба

Мнение от speedhokk » 25 Апр 2010, 16:47

Тук ще ви разкажа за едно мое малко приключение.
Решил съм да си направя кефа на едно зарибено язовирче на около 20км..Големи шарани излизали,толстолопи и всичко както си му е реда. Предварително съм разпитал за пътя до там щото е39 със спортно окачване като моето не е баш за такива офроуд изпълнения :D .Влизам аз в селото и стигам до един разклон откъдето можеш да тръгнеш по 4 пътя.Звъня му на моя човек да го питам на къде да поема, той естествено в 8 сутринта спи :D .И кво да правя ще ги почвам подред.Хванах най-крайния и след 15 минути псуване стигнах до края и кво да видя.Стигнал съм до една свинефарма и язовира го гледам на 1км от там и няма път до него. :mhihi: Връщам се аз по-същия път тоя път още по-ядосан, защото през 20сек опирам някъде отдолу .Хванах предпоследния път и след 15 мин път видях, че и той води встрани от язовира, но тук вече проблема стана сериозен. Края му на тоя път на майната си и няма какво да правя ,ще обръщам щото 15 мин на задна да карам все ще си отпоря някъде бронята.Ама естествено нивичката отстрани е обърната и е една педя поне по-ниска от пътя,който пък е широк колкото за колата и по половин метър отстрани.Тръгнах да обръщам, ама колкото и да внимавах паднах в нивичка.Гледах, мислих , псувах :D ама няма кво да се прави и жива душа няма по тоя кър. Седнах, прекръстих се и почнах лека полека наляво на дясно и по едно време изпука нещо ама вече на края ,тамън я бях измъкнал. Слизам и кво да видя, броничката така лекичко се откачила.Върнах се и поех вече по верния път като вече закачах доста по често :D .Стигнах до язовира и там некви селяци взеха да ми се праят на важни ми викат-къде си тръгнал с тоя болид за риба,ама ми беше толкова криво че се отказах въобще да говоря с тях.Разпънах харабийската въдичките и след 4 часа висене отидох при собственика там ли какъв се води незнам да ми извади 2 шарана от развъдника да не съм валат. :mhihi:.На връщане абсолютно всички спящи полицай по селата ги усетих,че и ги правят бая височки.И като за завършек пред блока като паркирах,на заден като дадох влезна в една шахтичка,(която иначе винаги избягвам ама тогава нямаше места пък и бях толкова ядосан)и хоп.Колата хлътна и кората под колата от дясно са отпори :banghead: :banghead: .Слизам и гледам половината счупена.В последстие се оказа, че на бронята някакви пластмасички дето държат нещо си се счупили и там почти за без пари ми ги оправиха,ама до ден днешен си карам с половин кора.Там хванах я с една скобки и през месец ги сменям, че постоянно падат.
Та съвета ми е. Всички собственици на любимата марка. Избягвайте такива пътешествия, а ако сте голем мераклии задължително питайте за пътя(информация от скоро някой да е ходил) и слушайте внимателно като ви обяснява ,защото верния път до тоя язовир не беше толкова лош. А когато сам си си виновен е най-гадно. Важното е че сега го гледам от веселата страна, защото тогава беше голямо псуване.
И между другото ако някой каже от къде мога да си поръчам само тая кора дето е счупена(защото и до ден днешен си карам с половин кора :D ) ще съм много благодарен.Мислел съм да ходя в някаква морга да я взема само тази кора ама така и не отидох. Казаха ми, че ако си поръчам нова, трябва да поръчам целия комплект.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1002
Регистриран на: 12.07.2007
Местоположение: Rousse
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 136
Мечтае да кара: e30 m3

Re: С БМВ за риба

Мнение от shengi » 26 Апр 2010, 19:43

И аз имам такова изпълнение.Русенския край текето там се случва.Едно приятелче отива първи да опъва палатки и да приготвят това онова а аз след работа отивам да ги посетя и да остана за вечерта, че на оня много щеха му дойдат 2 женки :mhihi: Той кара Калибра доста смъкната, че и с 18-тка джанта.А аз седанче с сток окачване /май м ама не съм сигурен какво е останало от него по нашите пътища/ и 15-тка джанта.Излезе той да ме посрещне в началото на Николово и карам зад него и той вика спокойно нема опреш.Така ама той мина а аз останах на кантар и ни на пред ни на зад.По едно време какво се заклати и напред и хопала прага той дето е изгнил ами се и сцепи.Гледам от другата страна калника и той сцепен /продължението на прага/ до тук добре по едно време пър пър пър айде генерацията и тя отишла.Та после на изкачване беше един филм едни чудесии /беше валяло вечерта/ .....,но поне имахме лопата правихме си път аз едвам излязох а той с тая калибра 4х4 как драпа :shock: и никаде не опира а аз с задно и 15-тки абе ужас.Та внимавайте все пак колеги, че нашите коли май не са за такива изпълнения.Та прибрахме се с доста риба и бира и много усмивки заради преживяното в тая палатка :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: С БМВ за риба

Мнение от b.bonev » 02 Май 2010, 11:50

Ммда БМВ-то не е най рибарската кола, помня на старата ми акула /524/, как грозно и отпорих гърнето влизайки в едни коловози издълбани от трактор. Веднъж дори щях да се метна в един язовир. Та значи карам си аз по стената на въпросния язовир,която е и път и тук е момента да уточня , че беше валяло малко преди това а там самата почва е една ужасна само да завали и всичко става в една лепкана кал от която няма измъкване, пеш не може да се върви камо ли с кола 2 тонна, но на мен ми се ходеше яко за риба и пренебрехнах този факт. На средата на язовирната стена усетих, че тая работа няма да я бъде по гумите се налепи много кал и решавам, че ще връщам назад, при което въртя волана малко на страни за да мога да стъпя в едни треви отстрани на пътя и край. Муцуната на колата увисна към язовира, задницата остана почти във вуздуха и няма мърдане на никъде. Викам си отивам да търся трактор и намерих, обаче тракториста не ще да влиза в лепкавата кал. След доста уговорки, че съм бил закъсал съвсем в началото, че не съм от тук и не познавам местната флора и фауна , човека склони и каза да ходя да го чакам при колата. Отивам аз идва и той, казва ми имаш ли въже викам имам. Вадя въжето връзвам го отзад на колата и на трактора. Трактора тръгна бавно да ме дърпа, обаче от наклона и от калта цялата задница се изпързаля и тя към язовира , аз тука вече се панирах яко, викам си край няма вадене. Добре че на тракториста му дойде идеята да хванем колата с въжето на късо някъде но около 50-60 см. И успя да ме изтегли и от пропаста и от калта. И от тогава винаги като ходя за риба с любимата марка, абсолютно винаги предварително и на място се предценяват терени, почви, наклони и тем подобни обстоятелства защото трактора не винаги е наблизо.
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: С БМВ за риба

Мнение от speedhokk » 04 Май 2010, 13:58

Май най-добрия вариант е да се инвестират 4-5000лв в някво малко японско джипче и така да си ходим за риба, пък и за зимата, че тази година първите 4 дена докато разчистят пътищата просто найстина нямаше как да я карам. Коловозите стигаха до халогените :D

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Sofia
Кара: E 36 Compakt

Re: С БМВ за риба

Мнение от Milushkata » 11 Май 2010, 15:23

нисан микра :) влиза навсякъде , качва се по байри и т.н . Един добър японски автомобил подходящ за риба :)
Добър шофьор не този които кара бързо, а този които спира бързо ;)

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook