Обиколка в Гърция

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 14.04.2008
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: Основно на запад и по писти.

Обиколка в Гърция

Мнение от bavaretca_tns » 05 Апр 2010, 21:10

Един приятел грък ми се обади и искаше да му закарам багажа от квартирата в Пловдив до Атина с буса.От Пловдив до Атина е към 1000 км в едната посока.И така на 01.04 ни натоварихме мерцедеса и заминахме към Атина.Вечерта присигнахме в атина след като починахме малко тои ме разкара из атина и заседнахме в няколко таверни.Така беше и целия петък като отидохме и малко на моренце малко по надолу в гърция.Доиде и събота и аз трябваше да се връщам в БГ със спринтера пътя беше малко дълъг но поне за сметка на това за 2000км не видях нито една дупка или нещо подобно за сравнение тяхните между градски или между селски пътища са на нивото на нашите магистрали като цяло или тяхните трето калсни патища са нашите магистрали.И така през магистрала Атина-Солун и от там покраи бяло море към Драма без никакви проблеми до като стигнах до един от изходите на Драма към Кавала спрях на паркинга на един маркет да разгледам какво има вътре и като се върнах качих се в буса включвам задна тръгвам и след това немога да изключа задна скорост е зацепила и няма излючване макар че не е давала признаци да се развалят скоростите ами сега на каде в друга държава на около 70км от границата съм.Добре че видях един български голф и отидох да питам дали ще ме качат да БГ да взема другия бус и с твърдата връзка да го дърпаме качихаме и ми казаха че ще ме оставят в Гоце делчев защото са в друга посока викам си добре поне ще съм в БГ а от там ще се оправя някак си.Тръгнахме и малко преди границата на 5 км от нея ни изпреварва един съфорумник от пловдивската група с е30-ката а в нея беше жорката.Казах на този с голфа да се опитва да е близко до него за да може да се кача при него и даго питам дали ще ме закара да си взема другия бус за издърпам спринтера обратно за което ще му дам пари да сложи гориво, но тои не искаше пари и каза че на всеки може да се случи това.Точно на границата се качих в БМВ-то и трагнахме.Закараме взех буса и твърдата връзка и с брат ми и обратно за гърция.
Огромни благодарности на жорката от плодивската група с е30-ка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 447
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ше: '95 E36 M43B18 Lim
Мечтае да кара: //M Power :)

Re: Обиколка в Гърция

Мнение от nelim » 07 Апр 2010, 11:13

Колега супер че е завършило всичко благополучно.

Само ще е хубаво да преглеждаш постовете преди да ги пуснеш и да слагаш малко препинателни знаци :)

Иначе магистралата пусната ли е вече? По нова година пътувах от Солун към Атина и обратно и се минаваше през друго място щото имаше някво пропадане, дали го оправиха вече ?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 9.04.2010
Местоположение: БЪЛГАРИЯ
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Детайли за колата: 96 318i

Re: Обиколка в Гърция

Мнение от BUMER_87 » 10 Апр 2010, 10:53

:clap: нека зад граница все така да си помагаме

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1355
Регистриран на: 19.08.2003
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж

Re: Обиколка в Гърция

Мнение от grnka » 12 Апр 2010, 10:59

и какво се оказа бе колега? чул съм за такъв проблем на няколко марки и съм любопитен да разбера.един познат с ланча вкарва задна и няма вадене, бетон..смениха скоростната кутия с нова (беше в гаранция), също чух на един форд. а кой беше тоя пич който завършил и е атинянин? може да се познаваме нещо :P иначе жоро ( високия нали?) е пич отвсякъде.имам честта да се познавам с него

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Обиколка в Гърция

Мнение от sean-john » 13 Апр 2010, 17:54

nelim написа:Колега супер че е завършило всичко благополучно.

Само ще е хубаво да преглеждаш постовете преди да ги пуснеш и да слагаш малко препинателни знаци :)

Иначе магистралата пусната ли е вече? По нова година пътувах от Солун към Атина и обратно и се минаваше през друго място щото имаше някво пропадане, дали го оправиха вече ?


Браво на колегата :clap:

офф... бяха го пуснали за празниците (великден) сега отново е затворен доукрепват скалите и се чува,че ще го пускат лятото.

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: Обиколка в Гърция

Мнение от Runnaway » 14 Апр 2010, 10:52

:clap: Браво на когата с Е30-ката и на колегата с Голфа.
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 17.08.2009
Местоположение: Australia
Пол: Мъж
Кара: e31 850i ,f10 520d
Мечтае да кара: Детско багерче

Re: Обиколка в Гърция

Мнение от BMWgiunter » 14 Апр 2010, 16:34

Евала на колегите ,дано да има повече такива хора :bchug:
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 14.04.2008
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: Основно на запад и по писти.

Re: Обиколка в Гърция

Мнение от bavaretca_tns » 15 Апр 2010, 0:35

на скоростната кутия се бяха включили пета и задна едновременно.Това е една защита на скоротната кутия която не позволява да се включва по погрешка задна когато не трябва, то е едно лостче което служи за това и беше застанало на междино положение.
Жоро е със сива е30-ка с гола глава


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Обиколка в Гърция

Мнение от SKISA » 15 Апр 2010, 8:26

много е неприятно човек да закъса в чужда държава..! излиза много пари,нерви и време,но добре ,че си имал късмета да случиш на свестни хора и са ти помогнали... браво на колегите и добре ,че цялата работа се е разминала без много плащане.дано не се случва...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Пловдив,Р.Конаре
Пол: Мъж
Кара: Камион колкото читалището...

Re: Обиколка в Гърция

Мнение от pistata9889 » 21 Апр 2010, 11:48

Браво Жирка,а за пътя,минах преди две седмици на 11.04,пътя беше отворен,но имаше много полиция,и всички отбивки бяха затворени с конуси,и имаше патрулна кола.
Когато трябва да вземеш решение относно една страна,изслушай и другата,може нейната версия да е по достоверна!!!

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook