Старата Лада..

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 914
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520 I Touring
Детайли за колата: 2.2 i ; 170 PS ; 09.2003

Re: Старата Лада..

Мнение от ned_gm28 » 05 Апр 2010, 14:52

ros1977 написа:Здравейте Колеги,
реших и аз да ви разкажа за моята “красавица“ Баба Лада 2107.Бях млад тинейджър когато тогава новата лъскава Лада купена от родителите ми от корекома в Бяла попадна в ръцете ми.В онези години,ако не се лъжа беше 1987г. тя бе един от най хубавите автомобили по БГ-те пътища.Даже си спомням какъв кеф бяха високите седалки,тъмните стъкла,спойлера на багажника и джантите бъбреци единственни по рода си по онова време.Много си я гледах,а и тя ми служеше много вярно.Всичко беше ОК,до момента коато 2000-та година заминах за чужбина.Измих я,намазах уплатненията с течен парафин,оставих вратите на по един “зъб“,вдигнах на трупчета и заключих в гаража.Живота така ме завъртя че в следващите осем години не се появи възможност да се върна на родна земя,и 2008 когато отворих гаража гледката беше отчайваща.Горката Баба Лада,морално вече остарял автомобил,със спаднали гуми,блокирали спирачки,съединител и т.н.,можете да си представите,а навремето беше една от най хубавите в града.Почети със сълзи на очи я изкарах,натоварих на една пътна помощ и продадох на един човек,който и до ден днешен за мое най голямо щастие я кара и се грижи добре за нея,а тя вече е на 23 години. Сега карам едно прекрасно Е-46 кабрио,със всички възможни екстри които има един М-пакет,но винаги с удоволствие си спомням за първата ми прекрасна бордо червена Баба Лада

Кофти тръпка е носталгията,колега......Колкото и ясно да е що за недодялан боклук е тая лада в сравнение с BMW E46,човек като си върне всички спомени които има с Ладичката и радостта,която му е носила тогава......
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 10.03.2010

Re: Старата Лада..

Мнение от Marco_Sepoti » 05 Апр 2010, 18:33

Автора ако има завършен 7 клас - пак добре е ... това И/Й за нищо си го няма,а с препинателните знаци изобщо не се понасят :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 19.10.2007
Пол: Мъж

Re: Старата Лада..

Мнение от TiGoNiSh » 12 Апр 2010, 9:44

Моята пък беше светло синя - нещо като Avusblau-то на BMW :mhihi: Седи си в гаража и ме чака да я постегна и да я раздвижва, ама тия BMW само ми пълнят свободното време :mhihi:
Изображение


Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 1.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Капак от Е32 на тавана на 34-ката
Мечтае да кара: ЗиЛ-157; АН-12
Детайли за колата: Бяла и стара

Re: Старата Лада..

Мнение от kemakozeE36 » 23 Юли 2010, 16:22

http://www.youtube.com/watch?v=qHD8Xf5Rnvo LADA RULEZ :!: :!: :!: :D :D страшни машини са моята е 7-ца 95-ти набор с нивов двигател и километража и е до 200 ;)
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 7er E38 740iA 4,4l., '99, 286h.p.
Мечтае да кара: M5 400h.p.+ / 500 h.p.+
Детайли за колата: V8, S EDC, ASC, TV/Navi 4:9, 17" 245/55/17...много хубави неща...

Re: Старата Лада..

Мнение от yuliancho » 25 Юли 2010, 11:47

:D Айде и аз - моята беше червена, 1500 с четирите фара, но със сменено с жигулово купе чисто ново, баща ми я купи ударена за 500 лева в далечната '99та година - да се уча да карам докато карах курсове. Оправи ми я, боядисахме си я - стана цункана. Бях щуро доволен когато ѝ купих нови кори на вратите и дръжки - турски от Битака! :mhihi: :mhihi: Имаше даже аларма с централно!!!
Нощно време не спях само чаках да стане ден и да я запаля! Ключът и беше се счупил в ключалката на контакта и аз я палех с контактния ключ - онази пластмаса с букси. Беше страшна романтика...карах я общо взето 2-3 месеца преди първата Е30 318i. Когато я продавахме - на едни мургави братя за 600 лева на лизинг :mhihi: я бях така лъснал!!!
Спомени мили...
Бъди възторжен идеалист, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм, честен до самопожертвуване[album][/album]

Предишна

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook