Старата Лада..

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 6.11.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 90" Е30 316i
Мечтае да кара: Е30 3??

Старата Лада..

Мнение от p0wEr » 25 Мар 2010, 17:50

В мъгливата зимна утрин се разнесе звукът на 4 цилиндровия двигател на Баба Яга... Ревът се позасили и два фара светнаха нейде из мъглата. От гаража излезна тя колата Ладата , бяла на цвят с хубав външен вид. Както винаги тя служеше на своя стопанин и никога не го предаваше, и той нея също.По-цял ден се разхождаше, тя бе щастлива.. Докато един ден неиният стопанин почина. Синът му я наследи, стана такси... Годините минаваха колата ставаше все по-стара и на повече километри... Новият и собственик също както баща си се грижеше добре за нея.. Той новият стопанин бе млад и зелен.. Колата остаря ръждата я нападна.... Един хубав летен ден колата се изкърпи бе щастлива сякаш и вдъхнаха нов живот... Човекът които я направи толкова щастлива също обичаше колите и даваше всичко от себе си за нея... Изминаха още 4 години, навлязоха нови закони, трябваше да се смени с по нова кола... Денят бе 16 Ноември денят когато „Баба Яга” ще бъде заменена ... Колата запътува към целта нищо не подозираща.. Преди да престигне на мястото където ще бъде заменена колата се предаде явно разбираше какво става...... Новата кола вече бе на лице, отново Лада.. На връщане към дома гордият собственик на новата кола погледна в огледалото на един от най-големите байри, гледаше как колата изоставаше ли изоставаше и се губеше ... С сълзи на очи той продължи .. Минаха години всеки ден различни хора предлагаха да закупят колата, собственика не я предаваше...

Днес както стоях на прозореца и гледах старата Лада се сетих за разказа с автобуса Стефчо и ми доиде от вътре да нафърлям няколко реда за любимата колица... :cry:
Пичове, Е30 не е за хора със слаби сърца, лекари или юристи...
Първите могат да умрат от страх, вторите ще си представят кървави гледки, а третите ще броят наум актовете и наказателните постановления, които биха получили... :mhihi:
Не случайно още през 80-те години Е30 е водело класацията за най-много смъртни случаи, като е било изпреварено единствено от Порше 911.
При Е30 е или любов от пръв поглед, или нищо. Първото каране е като секс за първи път - не знаеш какво да мислиш, ама знаеш че ти е харесало и че ще го направиш пак... След това идва зависимостта, по силна от наркотик...

Няма "бивш" Е30-каджия, който поне веднъж е бил наистина такъв, си остава рецидивист до живот...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 437
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: София

Re: Старата Лада..

Мнение от ferdy » 25 Мар 2010, 18:41

Моята баба Яга беше кафява, милата ми тя, моята първа любов. :angel:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Старата Лада..

Мнение от Alexch » 25 Мар 2010, 18:45

А моята беше червена. Много си я обичах! :driving:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 12.10.2008
Пол: Мъж
Кара: 93 BMW 325 TD
Мечтае да кара: BMW E30 ///M3

Re: Старата Лада..

Мнение от BuLdwAiZeR » 25 Мар 2010, 20:14

А моята беше бяла :angel:
Изображение


eVerY NiGhT In mY DrEaMs i tOuCH yOu i fEeL YoU- mY BMW ///M3 http://vbox7.com/play:9acbe8bb

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Старата Лада..

Мнение от Kroki » 25 Мар 2010, 22:14

Е кво се депресираш, зимай Е30-ката и си оправи настроението. Да знаеш че тва ме чака и мен след 1 година ;)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 857
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: с кеф...
Мечтае да кара: МИГ29
Детайли за колата: Е90 бензин 129 к.с. 2007.

Re: Старата Лада..

Мнение от katronski_br » 25 Мар 2010, 22:24

Моята беше червена или е била през '72 година. Баща ми я беше купил от първият собственик. Когато я поех аз, бабичката едвам мърдаше но на мен ми беше наи скъпото возило на света, с кеф и кърпех подкалниците и доливах М10Д на всеки 100км. докато един ден на баба Яга метлата се счупи двигателят мъркаше но единият носач се скъса директно от ботуша и гумата изкриви калника. Прибрах я в гаража с цел по нататък да се разправям с нея. Но заминах за чужбина и по телефона разбрах че баща ми я дал на вторични суровини. Сега карам Е46 купих го след като продадох предишното Е36, но още ми стои в спомените онази червеникава жигулка с избледняла боя, още си спомням тръпката да чуя как изръмжава двигателчето след като съм пуснал съединителя на втора и гледайки в огледалцето двамата ми приятели как се радват отзад зад колата че вече запали и те няма да бутат вече.
В началото бе самолетен двигател..... и Господ каза: ''Нека бъде BMW''

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 27.11.2007
Пол: Мъж
Кара: го полека..

Re: Старата Лада..

Мнение от D_I_V_A_K_A » 26 Мар 2010, 13:07

Моята също беше бяла 1600 с 4-те фара, но аз се чудех как може толкова стара кола да върти гуми намясто.Имаше сини лампи в краката и надпис на предния прозорец STREET RACER :mhihi: :mhihi:
I DON'T DRIVE VERY FAST....I JUST FLY TOO LOW!!!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: софия/uk
Пол: Мъж
Кара: e60 e30 turbo

Re: Старата Лада..

Мнение от ///ivanE30 » 28 Мар 2010, 10:41

аз още пазя спомените когато патувахме за морето с наи-бързата софииска жигула и стигнахме за 9-10 часа :mhihi:
няма да забравя пътя свети влас - слънчев със 150 :mhihi:
bedrock city racing

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: София
Кара: 740 li

Re: Старата Лада..

Мнение от bg20010 » 28 Мар 2010, 11:02

Моята седмица беше с цвят бордо.Кой знае каква е съдбата й след като я продадох преди доста време. :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Старата Лада..

Мнение от bmw325tds » 30 Мар 2010, 11:29

Моята е 5-ца, червен седан, набор 85. Баща ми е взел на времето новичка.
Все още стои в двора, платен й е само данъка.
Много километри навъртях с нея и ми е много скъпа.
Пътувал съм и на дълъг път и винаги съм знаел, че ще стигна там за където съм тръгнал.
Тези коли за класика.
22139_298747018208_512488208_3350345_7804628_n.jpg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Re: Старата Лада..

Мнение от NikiNikolov » 30 Мар 2010, 11:53

Малий баси кефа си правите, мога да ви пусна по 1 кръгче с дядовата жигулга, някъде 70-ти набор, с педала на газта като на БМВ :mhihi: , забит в пода и кожена тапицерия напълно запазена "кармъзъ" цвят. Желателно е да си носите бензин повечко разбира се и малко масло за моторедката. Айде народе да възкресите спомените си. :driving: :driving: :driving: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 29.01.2005
Местоположение: София

Re: Старата Лада..

Мнение от StuNNeR » 30 Мар 2010, 16:34

Синя, комби! :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Старата Лада..

Мнение от EBEEMVACIA » 31 Мар 2010, 11:15

БЕЖОВААААААА :idea: :ok:
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 10.09.2009
Местоположение: Pleven (Bulgaria)
Кара: E46 330Ci M2 PACK CABRIO

Re: Старата Лада..

Мнение от Rosendo » 03 Апр 2010, 19:39

Здравейте Колеги,
реших и аз да ви разкажа за моята “красавица“ Баба Лада 2107.Бях млад тинейджър когато тогава новата лъскава Лада купена от родителите ми от корекома в Бяла попадна в ръцете ми.В онези години,ако не се лъжа беше 1987г. тя бе един от най хубавите автомобили по БГ-те пътища.Даже си спомням какъв кеф бяха високите седалки,тъмните стъкла,спойлера на багажника и джантите бъбреци единственни по рода си по онова време.Много си я гледах,а и тя ми служеше много вярно.Всичко беше ОК,до момента коато 2000-та година заминах за чужбина.Измих я,намазах уплатненията с течен парафин,оставих вратите на по един “зъб“,вдигнах на трупчета и заключих в гаража.Живота така ме завъртя че в следващите осем години не се появи възможност да се върна на родна земя,и 2008 когато отворих гаража гледката беше отчайваща.Горката Баба Лада,морално вече остарял автомобил,със спаднали гуми,блокирали спирачки,съединител и т.н.,можете да си представите,а навремето беше една от най хубавите в града.Почети със сълзи на очи я изкарах,натоварих на една пътна помощ и продадох на един човек,който и до ден днешен за мое най голямо щастие я кара и се грижи добре за нея,а тя вече е на 23 години. Сега карам едно прекрасно Е-46 кабрио,със всички възможни екстри които има един М-пакет,но винаги с удоволствие си спомням за първата ми прекрасна бордо червена Баба Лада

ентусиаст
Аватар
Мнения: 914
Регистриран на: 18.06.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520 I Touring
Детайли за колата: 2.2 i ; 170 PS ; 09.2003

Re: Старата Лада..

Мнение от ned_gm28 » 05 Апр 2010, 14:39

Alexch написа:А моята беше червена. Много си я обичах! :driving:

Тук ставаме двама :mhihi:
Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook