Как започна всичко БМВ

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: някво 325

Как започна всичко БМВ

Мнение от Vai-Holding » 19 Мар 2010, 10:36

Сега ще ви разкажа как започна моята история за нашата любима марка дано ви хареса :oops:

Бях 16-17 годишен когато гледах как батковците разхождаха баварките в нашият малък град и както всяко момче на моята възраст исках и аз да съм като тях но не просто като навърша годините да си взема някой автомобил а да си взема автомобил с марката БМВ и така започна болеста.....
Наближаваше времето за вземане на книжка и започнаха молбите към наще за закопуване на БМВ но от тяхна страна срещах само отпор нищо друго с извиненията че БМВ-то е кола с скъпа подръжка и че е с задно предаване и така и така и така нататък.... След време обаче баща ми замина за Испания обаче преждевременно ми беше завещал семейният ни автомобил с уговорката да се грижа за него...
Малко снимки на него
Изображение
Изображение
И около 6 месеца го карах Фолксвагена но просто не беше моята кола иначе беше интересно тварим се 6-7 човека и газ кадето ти скимне нооо просто не става .. И отново започнаха молбите към баща ми за отпускане на финанси за закопуване на истинска кола и тогава мисля че на него му писна и ми каза че буса е моят и мога да правя каквото си поискам с него и естесвено аз само това чаках на следващия ден вече имаше обява в всички сайтове за продажби на автомобили... И си помислих че всичко е въпрос на време но уви чакането ми се оказа цели 4 месеца... :banghead: :banghead: :banghead:
След това се обадиха хора които търсят точно такъв бус и си стиснахме рацете за 10000лв . В понеделник в 10:30 сутринта го продадох и в 11:30 вече бях на Авто салоните в Варна в търсенето на БМВ КУПЕ. Бях с 2-ма мои добри приятели и се пръснахме да може да ги обходим всичките но купета просто в него ден нямаше. И вече се бях отчаял че мечтата просто няма да се сбъдне когато на свечеряване на единият от последние салони забелязвам черно БМВ с 2 врати и бирена капачка.. Без да мисля влизам в салона отивам до колата само огледах екстрите които бяха изписани на стъклото надникнах вътре и без да се качвам (понеже имаше друг човек който я гледаше) отидох при собственика на салона и му казах че онази кола там я копувам. Той ме гледа втрещен и ми вика изчакай малко има човек който я гледа като свърши да я огледам и тогава . Обаче аз нетърпелив отворих якето и му показах пачката с 10 бона и му казах : Кажи на оня да слиза от колата ми :) :bang: и така . Само че вече беше станало късно за кат и се наложи да преспя в роднини да мога на другия ден да си взема транзитки вземах всичко качих се да се пребирам с нея (едва тогава пробвах колата когато тръгнах да се прибирам) нямаше хлоп няма троп ... Италианка беше ю
Малко инфо и за колата и малко снимки :)
Купето беше е36 320 m52b20 92г. клима с врътките ел.пакет абс аларма с комфорт модул и газова уредба оригинална поставяна в италия и други..

Снимки
[IMG=http://img121.imageshack.us/img121/272/p1170031.jpg][/IMG]
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
[IMG=http://img401.imageshack.us/img401/3382/09042008510.jpg][/IMG]
Изображение
И така прибрах се и се хваля на всичките си приятели че съм си вземал много хубава стегната кола и че мечтата ми е почти изпълнена понеже исках да и взема джанти това онова музика и така понеже тогава не знаех за БМВ Клуб България :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: и още по-малко за форума не бях запознат с м-тех пакети и нямах намерение да си слагам такива работи понеже не знаех че съществуват и така с останалите пари реших да си взема поне джанти и ето :
Изображение
Изображение
Изображение
След като сложих джантите вече всичко изглеждаше наред колата си вървеше няма проблеми но уви само така съм си мислел след месец цялата ми ходова част от пред спря внезапно да действа :censored: :censored: :banghead: :banghead: :dummy: :dummy: и естествено отивам в сервиз вдигаме я с подемника какво да гледаме с майстора тампоните на носача напълнени с силикон биалетите също накраиниците напрао се чудих как са още там амортесиорите бяха пълнени и то некадърно и всичко се беше тотално омазало и няма как викам всичко ще се сменя и от там 700 лв за предно окачване само с реглаж и пак съм доволен и ще си бръмча .. Но отново само така съм си мислил колата най-си защо започна да ми меси газ с бензин отново доктори малко я пооправихме обаче до там започнаха 2 цилиндара да ми се губят и отидох на диагностика и се оказа че 6 цилиндар е издъхнал а 5 малко му остава :ranting: :hitit: :hitit: шок и ужас бях я карал едва 7 месеца а тя вече издъхна и коляновият вал ми чука единият от майсторите каза че е възможно да има отчупено парче от него ..... През това време обаче баща ми се прибира от Испания и той тръгна с мене по майстори обаче започнаха едни наддавания за цената на ремонта и бащата вика няма да стане тъй тъз кола ще се сменя мене след тези думи сарцето ма заболя но няма как и аз виждах че нещата не отиват на добре и реших че трявба да я махна както и да е набутахме я на един салон в Бургас и вземахме ей те тва :
URL=http://img715.imageshack.us/i/08102008001.jpg/]Изображение[/URL]
Изображение
Обаче то не беше моята кола просто не можех да свикна в нея ..... И я карах точно 4 месеца и си реших че пак трябва да мина на любимата ни марка и намерих едно м52б25 купе точно каквото исках и веднага му скочих с бартер човека се нави и аз само това чаках на единия ден говорих с него на другия вече бяхме при нотариуса и буквално му я откраднах. Колата има доста екстри поне за мене 94г е има климатроник с врътките кожен салон с подгрев ел пакет абс и най-важното няма ГАЗОВО. Моята сегашна красавица е36 м52б25 купе :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И така си я търкалях до скоро когато ми се случи не толкова приятно :banghead:
Като не толкова добър кандидат дрифтър
Изображение
Изображение
И преди време и бях запланувал някой проекти и сега вече ще ги изпълня защото така или иначе предстои доста поправки

И така това е моята история за започването на болеста наречена БМВ дано ви хареса материалът :)

Пешо
Изображение
Горчивината от лошото качество остава много по дълго от удоволствието от ниската цена.

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Как започна всичко БМВ

Мнение от Dimitroff » 19 Мар 2010, 11:01

Пеше...как ше платиш за кола, която само си огледал, без да си карал, бе? :kuku:
И то от автокъща? :kuku: :kuku:
И то за кола италянка? :kuku: :kuku: :kuku: (знам, че има и читави...но са дефицит на фона на гмеча дето се извозва от там насам.)

Иначе се усеща мерака ти за БМВ...определено!!
Само дето трябва да не се даваш току-така на емоцията и вълнението когато избираш кола...а и тя не се избира само по брой врати и цвят...повярвай ми :yes:
Пожелавам ти още много БМВ-та да смениш - кое от кое по-хубаво!! Обаче един съвет от мен - гледай да е ЧИТАВО!
БМВ може да носи ОГРОМНО удоволствие с минимални средства за подръжка...обаче може и да бъде черна дупка за пари!
Всичко зависи от това колко внимателно си избирал преди да го купиш :conf:

Айде...със здраве от мен...и лееекичко с дрифта :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: някво 325

Re: Как започна всичко БМВ

Мнение от Vai-Holding » 19 Мар 2010, 11:12

Просто на първата не мислих наистина и си го написах това :dummy: но сега вече нещата са други с тъзи нямах проблеми докато не я катастрофирах научих си урока с първата :mhihi: :mhihi:
Изображение
Горчивината от лошото качество остава много по дълго от удоволствието от ниската цена.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 20.04.2009

Re: Как започна всичко БМВ

Мнение от m1l3n » 19 Мар 2010, 14:25

:lalala:

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Как започна всичко БМВ

Мнение от Dimitroff » 19 Мар 2010, 19:36

m1l3n написа::lalala:

Мнения ли трупаш, бе "герой" ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Как започна всичко БМВ

Мнение от Toneloker » 19 Мар 2010, 21:54

Дано да я стегнеш сегашната и внимавай с дрифта, че можеше и по-зле да е . :)
Изображение


Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 2.02.2008

Re: Как започна всичко БМВ

Мнение от da__buzz » 19 Мар 2010, 23:52

браво,направо ранг супер ентусаист

АЗ СЪМ ТОЛЕРИРАН :)
Аватар
Мнения: 6034
Регистриран на: 15.09.2003
Местоположение: БИАД. Снощи най-културно си излизах от там и някой ме настъпи по ръката
Пол: Мъж
Кара: E53 Х5 3.0d
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Как започна всичко БМВ

Мнение от X-citer » 20 Мар 2010, 1:20

Купето беше е36 320 m52b20 92г

Тук малко са те врътнали, защото това е М50 ;)
Колко пари го плати ако не е тайна?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: някво 325

Re: Как започна всичко БМВ

Мнение от Vai-Holding » 20 Мар 2010, 10:56

5500 български левчета :bang:
Изображение
Горчивината от лошото качество остава много по дълго от удоволствието от ниската цена.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Как започна всичко БМВ

Мнение от uCnaHeTcA » 21 Мар 2010, 1:23

Ентусиаст си , браво :yes:
:OT: Викаш с 4500 само едни джанти ти се откъснаха от сърцето (е и след тва някое друго ремонтче де..) :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Как започна всичко БМВ

Мнение от Делян » 22 Мар 2010, 1:26

Незнам ама буса къв оптичен тЮнинг има да си е... м....Кмета на Перник ли го взе за 10к лв....Иначе браво за избора на марка и ентусиазма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Как започна всичко БМВ

Мнение от Е.Димитров » 22 Мар 2010, 11:31

За това на деца не трябва да се дават пари!!
Още не мога да разбера как си заменил един Бус и то доста успешен,защото съм имал подобен преди години за бмв с 2 врати...просто,извинявай колега,не се познаваме ,мисля че си пич,но от момента в който си мислил да продадеш буса,от там започва твоята трагедия,надявам се да отцениш щетите и да ги поправиш
Поздрави и безавариини
Иначе колегата е прав,малко оптичния ТЮнинГ му пречи на буса

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: някво 325

Re: Как започна всичко БМВ

Мнение от Vai-Holding » 23 Мар 2010, 15:35

Просто буса не е автомобил за млад човек още повече ерген.... Мисля че всички знаят как е мацки тва онова
А пък тЮнинга всичките доработки си ги е правил бащата :mhihi: :mhihi:
Изображение
Горчивината от лошото качество остава много по дълго от удоволствието от ниската цена.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Как започна всичко БМВ

Мнение от raduslaf » 31 Мар 2010, 22:46

Е.Димитров написа:За това на деца не трябва да се дават пари!!
Още не мога да разбера как си заменил един Бус и то доста успешен,защото съм имал подобен преди години за бмв с 2 врати...просто,извинявай колега,не се познаваме ,мисля че си пич,но от момента в който си мислил да продадеш буса,от там започва твоята трагедия,надявам се да отцениш щетите и да ги поправиш
Поздрави и безавариини
Иначе колегата е прав,малко оптичния ТЮнинГ му пречи на буса


В какъв смисъл как ще замени един бус VW (!) за БМВ "с две врати"? :roll: Няма нищо по-логично от това един БМВ ентусиаст да продаде ненужния си бус, за да си купи БМВ, още повече, че е изкарал някой лев от ситуацията.Начинът, по който е взел първата кола, е съвсем друг въпрос! :mhihi: Аз лично се посмях здраво на частта, в която е отворил якето с парите и е "наредил" на продавача да разкара потенциалния купувач от "НЕГОВАТА" си кола!Това просто ме разби! :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Как започна всичко БМВ

Мнение от Toneloker » 01 Апр 2010, 14:51

Vai-Holding написа:Просто буса не е автомобил за млад човек още повече ерген.... Мисля че всички знаят как е мацки тва онова
А пък тЮнинга всичките доработки си ги е правил бащата :mhihi: :mhihi:


Да, ама в бусе е по-широко! :lol:
Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook