Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Случки на пътя

Мнение от Venko » 01 Сеп 2018, 19:03

Средата на седмицата излизам от София по посока Ябланица.
На 500м след Джъмбо, където започва магистралата и човек се отпуска да кара, Пежо и Ситроен излизат от аварийното на пълен ляв и първа предавка. Аз летя буквално с 2 тона и 140км/ч. Виждат ме, пускат втора и вдигат смайващите 40км/ч. Зад мен колега с черно е60 в лява лента и се е нагласил да ме изпреварва.
Аз не мога да спра, пускам ляв мигач и добре, че колегата излезе човек. Наби спирачки колкото можа и ме пусна. Махнахме си след това на разминаване и кой от къде е.
Ако този човек чете - благодаря ти, човеко! Щеше да стане мармалад.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: Случки на пътя

Мнение от big_dane » 15 Сеп 2018, 11:33

Миналия месец пътувам от Кърджали посока Хасково. И настигам камион, зад него две коли, после аз, зад мен една Е38ца и зад нея една S63ка. Понеже има трафик насреща си изчакваме пътя да стане две ленти в нашата посока. Идва този момент. Първата кола изпреварва камиона и се прибира, после втората кола изпреварва камиона и предната кола и се прибира, след това и аз ги изпреварвам и се прибирам. Е38цата изпреварва и мен и се прибира. От участъка с 2 ленти в нашата посока остават по-малко от 50 метра и аз виждам как S63ката се е засилила и иска да изпревари и мен в тези 50 метра, вече е тръгнал, а насреща идва автобус. При тази гледка аз се прибрах максимално вдясно, скочих на спирачките и го пуснах да мине. Ако не се бях мръднал, щеше да се размаже в автобуса. Успях да наблюдавам още 2-3 негови изпреварвания, преди да ми изчезне от полезрението, всичките бяха на косъм. Надявам се да е стигнал жив и здрав и никой невинен не е пострадал заради неговото шофиране, но това е просто недопустимо.

Имам и една друга случка, този път по пътя Шумен-Русе. Карам си аз и настигам А3ка, от първите, а зад волана 22-23 годишна госпожица. Изпреварих я и си продължих, след 1-2 километра ме настигна и изпревари. Викам си: Ок, карай си. След малко обаче пак беше намалила и пак я настигнах и я изпреварих. И няколко километра по-късно, тя пак ме настигна и изпревари. Тук малко ме подразни. Но това, което последва направо ме изкара извън нерви. Настигам я аз на правата преди Цар Калоян, където е две ленти посока Русе и се събират на десен завой точно преди входа на Цар Калоян. Пускам мигач и минавам в лентата за изпреварване и давам газ, за да я изпреваря и каката решава, че ще се гъбарка с мен, и дава газ, а аз съм с Аурис Хибрид, който не е най-бързата кола на света, но достатъчно че да я изпреваря. Изпреварих я, прибрах се, вече със скорост, която ми отрежда правото няколко месеца да ходя пеша, и си взех завоя без особено притеснение. Поглеждам в огледалото и виждам как въпросната как едва взема завоя. След това повече не ме е настигала. В случая и аз не съм цвете за мирисане, но кому са нужни такива изпълнения? Или караш, или оставяш хората да си карат, без да ги поставяш в рискови ситуации.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Случки на пътя

Мнение от drifty » 20 Мар 2019, 9:03

Аз също имам подобна случка:

2013г, прибирам се от Севлиево към Търново на главния път София - Варна, карам си с около 90км/ч - топъл слънчев летен ден, колата е опел вектра А и си се кефя, обожавах да съм на пътя. Настигам Голф 3, който кара с малко по-ниска скорост - може би около 80км/ч, правата е дълга и си казвам, че дори няма да смъквам от 5та скорост, дадох си мигача, малко газ и започвам да изпреварвам. Гледам си километража, колата ускорява, обаче не го изпреварвам - давам още газ, и още и още, онзи решил нещо да не ме пуска.. След известно време го изпреварих и се свивам - гледам километража - 150км/ч. За къв чеп му беше да ми се пъне така, при положение, че дори с 1.8 и 90 коня успях да го изпреваря, въпреки, че даваше газ :D И веднага след това ми присветнаха за полицейски пост.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.03.2019

Re: Случки на пътя

Мнение от Peturgs » 21 Мар 2019, 19:38

Пътуващите от Банишора към Лъвов мост, знаят как на светофара на Централна Гара, ленитите след кръстовището се изместват малко в ляво. За да продължиш в своята си лента се налага и ти да се изместиш, винаги стават проблеми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Случки на пътя

Мнение от xexoral » 26 Юли 2019, 16:41

Peturgs написа:Пътуващите от Банишора към Лъвов мост, знаят как на светофара на Централна Гара, ленитите след кръстовището се изместват малко в ляво. За да продължиш в своята си лента се налага и ти да се изместиш, винаги стават проблеми.
На бул. Тодор Александров на кръстовището с бул. Христо Ботев в посока центъра е същата работа, хем е разчертано. Но тези от средната лента винаги карат направо, вместо да влязат в лявата лента и засичат хората от дясната лента. Веднъж така един след като ме засече, свали прозореца да ме псува...

Иначе ето 2 куриозни случая със жени:
1. Карам колело с приятел в София някъде из кв. Изгрев(София) и от една пряка се подава кола и тя ни вижда, но решава, че не иска да ни пусне да минем, нищо, че сме на главния път. Нарочно подаде газ и за малко да блъсне моя приятел. Той спря и я пита какво прави, тя се разкрещя: ПРЕСИЧА СЕ ПЕША!!! ахнахме...

2. Миналата година видях една жена да върти на кръговото при тв кулата в обратната посока, срещу движението...
Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Случки на пътя

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Сеп 2019, 7:36

Карам ей сега с около 70 на излизане от града и ме изпреварва едно Е46 с около 90 и ускорява. Гледам леко му прехлопва предния капак и си рекох ей сега ще...и той се обърна и залепи на предния прозорец като извърша единия бъбрек, който спрях да взема да не строша. Излезе, че я познавам шофьорката, една добре изглеждаща и бяла ромка от далеч не беден тип. Снощи го отваряли и така. Прозорецът здрав, свалих с малко усилия капака и и казах с 20 до следващото населено място където отиваше. Тя малко трепереше, но се успокои че и по телефона звънна да ме назове, че съм и помогнал. Та винаги си проверявайте капаците.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Случки на пътя

Мнение от cod-cdbp » 12 Сеп 2019, 1:27

Много отдавна и на мен ми се беше случило, но на дъртите БМВ-та капака се отваря иначе и не е проблем 8)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Случки на пътя

Мнение от DLVasilev » 14 Окт 2020, 20:10

cod-cdbp написа:Много отдавна и на мен ми се беше случило, но на дъртите БМВ-та капака се отваря иначе и не е проблем 8)

На тдс-а като му стане жега сам си го отваря да му фука вЕтър :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1190
Регистриран на: 4.04.2003
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 335I xDrive
Мечтае да кара: M12 nasca, e31 850CSI, e30 M3

Re: Случки на пътя

Мнение от DEFLEPPARD » 18 Сеп 2022, 5:32

Top Gun Maverick написа:Карам ей сега с около 70 на излизане от града и ме изпреварва едно Е46 с около 90 и ускорява. Гледам леко му прехлопва предния капак и си рекох ей сега ще...и той се обърна и залепи на предния прозорец като извърша единия бъбрек, който спрях да взема да не строша. Излезе, че я познавам шофьорката, една добре изглеждаща и бяла ромка от далеч не беден тип. Снощи го отваряли и така. Прозорецът здрав, свалих с малко усилия капака и и казах с 20 до следващото населено място където отиваше. Тя малко трепереше, но се успокои че и по телефона звънна да ме назове, че съм и помогнал. Та винаги си проверявайте капаците.


Много гадно това с предния капак. На мен ми се е случвало като пасажер. Тъкмо взехме едно Сузуки Самурай от бояджия. Перфектно изкърпено, боядисано - седя няколко месеца в бокса. Бяха го направили като ново. Оказа се, че няма течност за чистачки, та спряхме на една бензиностанция. Собственика не затворил капака като хората, засили се с около 70 (за тоя джип това е сериозна скорост), капака се отвори и се удари в едни гумени тампони на рамката на предното стъкло (като рогца). шофьорът няколко секунди кара със 70-80 с отворен капак, докато осъзнае какво се е случвало и че всъщност не вижда пътя :lol: Два часа, след като взехме джипа от бояджия му го върнахме обратно... отвратително чувство. Мислех си тогава че това на БМВ-тата преди е36 няма как да им се случи...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Случки на пътя

Мнение от BMW_POWER » 25 Сеп 2022, 2:34

Краят на работния ден в четвъртък. Прибирам се към паркинга, да оставям служебната кола и да си бия шута. Пуснал съм си на едно USB миксирани песни, дето съм свалил от тубата. Имам различни миксове за различни дни. Естрада, сръбско, чалга, бг, релакс (музика на индианските народи + ера, Пинк Флойд, Ения ...). Та крам по Меткалф и ми остават още 2-3 светофара. Иначе казано, намирам се ето тук:

https://www.google.ca/maps/@45.4147238, ... 384!8i8192

Докато вися на светофара виждам една RAV4-ка, как излиза от маджарското посолство (вижда се вляво), прави ляв завой и тръгва пред мен. На другия светофар се засичаме и спираме. По някаква случайност в този момент свиреше ето тази песен



https://www.youtube.com/watch?v=SNLsmh_otYs

В колата седеше една кака, може би малко по-млада от мен. Да речем около 40-45г. Помахах и и показах с ръце да свали стъклото. Тя го направи и ме изгледа питащо. Аз само и посочих с пръсти ушите си и казах "Слушай това". Господи, след секунда видях най-усмихнатата маджарка в живота си. Подкара на унгарски, аз само казах, че не разбирам (куца ми малко И тоя език :mhihi: ). Тя благодари за изненадата и каза, че никога не е очаквала да чуе унгарска музика на улицата в Канада. Светофарът светна зелено и си поехме по пътя.

Тази жена ми вдигна настроението :ok:

Иначе случки всеки ден.... Книга мога да напиша :OT:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Случки на пътя

Мнение от cod-cdbp » 25 Сеп 2022, 5:55

Ebeneberemed :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Случки на пътя

Мнение от peshehodetz » 13 Окт 2022, 1:05

Чудех се тази неприятна случка дето ми се случи точно преди месец на 12 Септ. 2022 дали тук да я пусна или в съседната тема дето е за БГ на първо място .... и дали въобще да я пускам, но все пак реших тук да постна с призив да внимавате много като карате и да следите не само какво става напред пред вас, но и да следите непрекъснато огледалата си за обратно гледане колкото е възможно по често.
Та отивам на обект да сменя колега и понеже е доста далече около 12 часа каране, а ние се сменяме на обяд, тръгвам от предния ден след обяд, обикновено карам около половината разстояние, спирам и си взимам хотел за през нощта и на другия ден се сменяме в уговореното време, така че този който си тръгва да може до края на деня да се прибере. Вече тъкмо ще вземам екзита за градчето където обикновено отсядам, пуснал съм мигача, пред мен гледам, че други две коли се канят да правят същото и чувам силен трясък, за секунди не знам къде се намирам, в един момент усещам, че карам в тревата, със сетни усилия овладявам колата и се връщам на аварийната лента и спирам. Ислизам и гледам зад мен спрял ТИР който ме е ударил в движение, колата (СУВ) смазана до неузнажаемост отзад, отпред обаче ОК, ако е имало някой на задните седалки не ми се мисли. Няма и минута-две пристига полиция, шерифа ми вика да влеза в колата и да не излизам, че не съм добре и след минути ще дойде линейка. Аз му викам, че съм ОК, той ми казва, че не съм и главата ми кърви. Задните врати от удара не се отварят, едвам измъкнаха някаква фланелка и ми дадоха да сложа на мястото дето кърви и ми казаха да натискам силно. Закараха ме в близката болница, закърпиха ми главата с някакви staples, нещо подобно на тел бодове, с местна упойка ма пак си беше болезнено. После няколко часа ме прекарваха през какви ли не скенери да се убедят че нямам счупвания или други сътресения и се оказа, че други поражения нямам. Много интересно обаче след като отпред колата ми е абсолютно без никакви поражения какво ме е ударило толкова лошо по главата. След около 4 часа в болница ме освободиха и един от дежурните полицаи ме откара до близкия хотел където прекарах нощта, докато жена ми дойде да ме прибере. По пътя полицая ми каза, че този с тир-а или си е гледал телефона и е текствал, или дори някои за ги засичали да гледат ютуб, иначе видимостта е 1-2 мили напред щото е абсолютно права отсечка. Имах леки болки във врата, но нищо особено, отминаха за около седмица, иначе свалянето на скобите от главата ми беше изкючително болезнено, щото беше без упойка и от 16 на брой, първото и предпоследните 3 боляха много, другите не чак толкова. Ми това е , да не се повтарям, ма отново, внимавайте и гледайте не само напред ми и следете какво става зад вас.



Изображение
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Случки на пътя

Мнение от ceco_kd » 13 Окт 2022, 19:37

peshehodetz написа:.....


Извадил си голям късмет....явно има за какво още да живееш както се вика. На мен ми е също любопитно какво е наранило главата ти? Дали не е било нещо от багажника или от задната седалка? Със здраве колега!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Случки на пътя

Мнение от steeN » 13 Окт 2022, 20:16

Уха, бая удар е било. Добре, че не е имало коли отпред.

Това става с колана сложен?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Случки на пътя

Мнение от bum_bum » 25 Ное 2022, 19:43

peshehodetz написа:Много интересно обаче след като отпред колата ми е абсолютно без никакви поражения какво ме е ударило толкова лошо по главата.


Чукай на дърво. Минал си по тънката тарифа, макар и да не изглежда така. Но ако се замислиш за Милен Цветков, виждаш, че си бил късметлия.

Вероятно те е ударило нещо незакрепено в колата. Телефони и др подобни вещи стават много опасни в катастрофа, защото може да започнат да летят като куршуми буквално.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook