Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Случки на пътя

Мнение от bmw325tds » 13 Апр 2010, 8:37

Toneloker написа:В града мога да карам в лентата, която ми е удобна. ДАже съм го написал В ГРАДА! При цариградско не знам как точно се води.


FREEKZ написа:По-принцип , за извънградско е това да караш най в дясно .. в града може да караш в лентата която ти е удобна . Но разбира се винаги трябва да се има предвит , че някой може да бърза , и да се особождава лявата лента ( бързата лента ) .
Така ми викаше инструктора.


И двамата сте прави. Може на някой да се наложи да бърза за някъде и да ти светне/свиртне да се прибереш.
Няма проблем, аз ще се свия, но ако това се случва веднъж в седмицата. А в момента докато стигна до работа (3.5км) ме задминават поне 10 бързащи, а аз няма как да им дам път на всички и някои почват да се нервят. Е хора ще остарееете преждевременно от това бързане.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Re: Случки на пътя

Мнение от CuMo » 16 Апр 2010, 11:30

Вчера влизам от юг на север в тунела на Цар Борис Освободител в Пловдив и карам в най-лява лента, защото след триста метра ще правя ляв завой на 6ти Септември. Зад мен се лепна някакво Е39. Видях го че бърза повече, съответно реших за времето което остава до кръстовището (около 15тина секунди) да му дам предимство. Гледам в дясното огледало -> има кола в дясната лента, но е далече. В момента обаче, в който подавам десния мигач усещам че тая далечната кола (мерцедес 190 мисля) плющи с над 100км/ч и ме доближава зверски бързо. Отмених веднага мигача и останах в лява лента, като тоя профуча от дясната ми страна. :conf:
Така и не успях да разбера защо му трябваше на тоя да се изреже от светофар до светофар така мощно и то в тунел... :dunno:
Къде е кярът от цялата тая загуба? :dunno:
:smoke:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 3.03.2010
Пол: Мъж
Кара: във високите
Мечтае да кара: M5 E39

Двама ентусиаста

Мнение от ///M5 » 24 Апр 2010, 22:53

Днес видях две e30-ки до Shell-a в Хаджи Димитър(на бул. Владимир Вазов).
Искам само да кажа:
Браво!!!
Просто останах безмълвен :driving: , много добре се получи, мойте поздравления и към двамата шофера :bchug: .
Една от е30-ките съм я забелязвал да спира около блок 57Б в ХД.
Надявам се, че поне едно от момчета чете във форума, имам въпроси, ако не им е проблем ще се радвам да пишат в темата или на ЛС.
п.п.В момента на влизане в завоя на първата бима, точно с един приятел спорихме темата BMW vs Mercedes, тогава той просто млъкна при влизането и на второто BMW в завоя той дори се завъртя на една страна, защото някакви камъчета летяли към него. След това последва и дежурния въпрос:
Още ли те интересува защо харесвам повече BMW?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: Пазарджик/Пловдив
Кара: E36 Coupe & E46 Coupe

Re: Двама ентусиаста

Мнение от djkita » 26 Апр 2010, 22:37

Добър отговор си му дал :D или по точно колегите с е30ките са му го дали несъзнателно отговора :D А да те питам достатъчно ли големи бяха камъчетата за да променят съзнанието на приятелчето ти до теб :D :D :D :D
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 3.03.2010
Пол: Мъж
Кара: във високите
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Двама ентусиаста

Мнение от ///M5 » 26 Апр 2010, 23:49

След като го заведох и на BMW Premium Selection започнаха да му се избистритят някой неща :ok:
От мен имат поклон двамата колега, невероятно шоу направиха :driving: :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 27.02.2010

Re: Случки на пътя

Мнение от mirtko » 01 Май 2010, 21:23

Здравейте колеги,искам да споделя с вас какво ми се случи и колко тъпи хора има по пътищата.Та карам си аз от дупница към софия и си изпреварвам камиони коли и тн,докато не дойде един..... :| .Карам си аз и пред мен колата тръгва да изпреварва,след което и аз зад нея /така да се каже двойно изпреварване,понеже имаше прозорче/.Та колегата пред мен вече се прибираше в платното,докато аз още изпреварвах.Докато си набираше колата,бях стигнал на предната му врата с мойта предна гума/там е и отпечатъка/ той реши че трябва да се изнесе и да изпревари този пред него,ноооо явно не ме видя/по мое мнение,по негово аз сам виновен/та изнесе си се ,след което аз му свирнах,но 1 секунда след това се наби в мен.Отбихме аз "леко" нервиран започнах да викам понеже бях полудял,а и това за мен лично трябва да си адски тъп да го направиш,много се ядосах,и го питам дали няма очи да погледне в огледалото и да види дали няма някой,на което той ми отговаря,че чакал незнам си колко време да изпревари и имало нахалници и тн.Изкара ме виновен,че съм го изпреварвал и че не съм му видял мигача/който беше напръскан с черен спрей...../и с две думи бил 30год шофьор,знаел правилата,на което аз се съгласих,макар че знам че докато изпреварваш ,изпреварвания няма право..........да те удря....нали.......та уважих,го макар да ЗНАМ че не е прав.Дойдоха полицайте,хайде да наравите една двустранна декларация,но той не и не,не съм аз виновен незнам си какво/вече 4 часа висим там/ не се подписа,аз понеже млад шофьор,не съм имал каквито и да било птп-та до сега и незнам как стоят нещата.Полицайте отвориха златния закон,който пише много големи простотий и едва ли не и аз съм бил виновен :dunno: уж,съм нямал право да тръгна да го изпреварвам като той е тръгнал вече,но нещата изобщо не бяха така,но няма значение,казаха,че и двамата сме виновни, и че ако искаме да напишат акт на 2мата и да се изясняват нещата в съда.Акта доколкото казаха полицайте бил минимум 100лв и нз си колко точки,та аз се отказах,вместо да ми петнят книжката........За жалост го оставих,от недоразбиране,понеже не бях запознат,ако знаех,че застрахователите ми ще го съдят/аз си мислих ,че самият аз трябва да се разправям/ щях да си понеса глобата,но щях да се успокоя,а не като сега да ми се обръща всичко отвътре.Тук искам да кажа колко прост закон имаме,колко недоразвита държава сме и колко бавно действат нещата.2 патрулки дойдоха и никой неможа да установи какво е станало,при полужение че линията на колата ми му беше се принтирала в неговата/от предната вежда която му беше на средата на предната врата ,лайстните ми също бяха там........................много ми е неспокойно и се чувствам тъпо,че такива неща изобщо се случват,яд ме е също че такива профани карат коли,и се измъкват точно........ е така.....поради това,че някой хора незнаят точно как да постъпят.Такива хора според мен си заслужават боя и ако трябва да съм честен съжелявам,че не постъпих така.Не ми е до удара и случката,а до това,че не си призна грешката,че докрай ме набедяваше мен и че се държа адски нахално,при полужение,че по едно време се държах като "човек".Надявам се да му се върне и все си мисля,че всичко се случва за дадена причина,но тук просто нямаше смисъл.....
Исках да споделя защото ме яде отвътре,а и искам да кажа на хората да се оглеждат,за да не се случват такива фалове,ако сте виновни едно "извинявай" върши чудеса!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Индия - джунглата
Пол: Мъж
Кара: Е38 730D

Re: Случки на пътя

Мнение от tigar » 12 Май 2010, 13:19

Със старата ми кола Е30 , отивах на полигона , се бях позасилил и нали пуста ми страст като стигнах до полигона трябва да се обърна да видя как е положението и естествено се загледах . Точно в тоя момент един пасат спрял и зад него ауди А6 ии понеже аз си гледам продължително към полигона и познайте какво стана ? Моя спътник вика спри има кола , аз реагирам инстинктивно и стъпвам съвсем сериозно на педала на спирачките , свистини на гуми и следва удар с не много висока скорост около 40 км. Виновен съм разбира се , 100 пъти съжалих че съм гледал към полигона , но се случват тия неща . Но най ме потресе/или ми стана смешно/ реагирането на момчето с аудито. Блъснахме се както и да е , слизам аз спокойно и гледам момчето вече се засилило към моята кола и със стъпка "еи ся ши видиш ко ше стане" :D Измъквам се от БМВ то и момчето като ме погледна и се смути прибра перки и вади телефона без да ми каже нищо и го чувам - Мамо ударихаме , ела бързо :lol: :lol: :lol: Еи това не мога да разбира защо трябва да слизаш и да почваш да раздаваш шамари , ами виновен съм верно е . Ама пък и на аудито му нямаше нищо :banghead: Е ако бях някой 60 кила сигурно щях да ям бой , ама пуста работа 110 съм трениращ :dunno:
Изображение

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Случки на пътя

Мнение от uricatoli » 12 Май 2010, 13:39

tigar написа:Сама пуста работа 110 съм трениращ :dunno:


ти само като вървиш по центъра вдъхваш респект.. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 21.07.2009
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: кракомобил
Детайли за колата: [url]http://flickcabin.com/public/view/full/84667[url/]

Re: Случки на пътя

Мнение от georgymk » 15 Май 2010, 21:54

uricatoli написа:
tigar написа:Сама пуста работа 110 съм трениращ :dunno:


ти само като вървиш по центъра вдъхваш респект.. :mhihi:



сори за :OT: но...
това че си 110 кг. не значи че някои 50/60 кг. не може да те сдуха....бъди сигурен.
1) За намиране на жена са нужни пари и време =>
=> Жена = пари*време
2) "Времето е пари" =>
=> време = пари
3) Следователно от 1 и 2 - Жена = пари*пари
4) Парите са корен на всички проблеми =>
=> пари = √проблеми
Следователно от 1,2,3,4 :
---------------------------- 2
Жена = (√проблеми)
Съкращаваме корена в скобите и степента и получаваме:
Жена = проблеми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Случки на пътя

Мнение от Toneloker » 15 Май 2010, 23:01

Пътя Златни Пясъци - Варна, точно преди Траката едното платно е в ремонт и се налага да ползваме 2-те платна едно платно. Има поставени знаци на пътя минете вдясно след знака, че да не смесваме боите с другото платно. Тъкмо стигаме въпросното място, когато първия реши, че не е проблем да спре на тротоара и да изчака вратата на къщата му, която е точно на пътя да се отвори. Ама той големичък джип и леко препречва пътя :mhihi: Аз 2-ра кола и си викам аз теб няма те чакам и решавам да си го изпреваря. Има достатъчно място, че да не правим чикирики с знаците. :mhihi: Поглеждам си аз в огледалото да не минава някой друг, който е решил да не чака, а да заобиколи цялата колона. Минава някъв опит за автомобил, поглеждам пак и гледам някъв голф 3(не беше сектантски :( ) тъкмо тръгва и преценявам, че е достатъчно далеч, че да не го засегна, па и карам голф. :mhihi: Тръгвам си аз, другите коли и те докато в един прекрасен момент с радио Вероника чувам паатттттт. Поглеждам в огледалото и го гледам пича как качил дясната гума на камъка, който държи знака :mhihi: ма нещо не реагира и се включи в колоната.

Ей тоз знак Изображение, обаче поставен на ей туй нещо, ама в бг вариант Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Случки на пътя

Мнение от kronos » 16 Май 2010, 18:51

Аз също не го видях преди време и минах на право :lol: Те тия ремонти станаха исторически на тоя подлез.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Случки на пътя

Мнение от Toneloker » 16 Май 2010, 20:07

kronos написа:Аз също не го видях преди време и минах на право :lol: Те тия ремонти станаха исторически на тоя подлез.


Днеска няколко знака липсваха и имаше 2 на земята. :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 4.01.2009
Пол: Мъж
Кара: E36

Re: Случки на пътя

Мнение от Besnia2005 » 26 Май 2010, 21:40

tigar написа:Със старата ми кола Е30 , отивах на полигона , се бях позасилил и нали пуста ми страст като стигнах до полигона трябва да се обърна да видя как е положението и естествено се загледах . Точно в тоя момент един пасат спрял и зад него ауди А6 ии понеже аз си гледам продължително към полигона и познайте какво стана ? Моя спътник вика спри има кола , аз реагирам инстинктивно и стъпвам съвсем сериозно на педала на спирачките , свистини на гуми и следва удар с не много висока скорост около 40 км. Виновен съм разбира се , 100 пъти съжалих че съм гледал към полигона , но се случват тия неща . Но най ме потресе/или ми стана смешно/ реагирането на момчето с аудито. Блъснахме се както и да е , слизам аз спокойно и гледам момчето вече се засилило към моята кола и със стъпка "еи ся ши видиш ко ше стане" :D Измъквам се от БМВ то и момчето като ме погледна и се смути прибра перки и вади телефона без да ми каже нищо и го чувам - Мамо ударихаме , ела бързо :lol: :lol: :lol: Еи това не мога да разбира защо трябва да слизаш и да почваш да раздаваш шамари , ами виновен съм верно е . Ама пък и на аудито му нямаше нищо :banghead: Е ако бях някой 60 кила сигурно щях да ям бой , ама пуста работа 110 съм трениращ :dunno:


Не бъди сигурен, аз съм 70 трениращ, нищо и никаква клечка (понеже съм 190 висок) ,но да не се отклонявам не е важно колко си кила , а колко мозък имаш, смисъл може да попаднеш на 50 килограмово джудже дето така да те бие, че ум да ти зайде :) Но нада ли има смисъл да ти говоря, предполагам си наясно :) Аз лично съм мн против такива изпълнения, защо трябва да се прави някой на велик и да се стига до бойща , разправии и т.н ? Станалото, станало в крайна сметка, мн мразя агресори, но да не флудя темата :)
Не е важна колата, важно е задкормилното устройство :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 26.10.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW E 36 320i Touring
Мечтае да кара: Мазерати
Детайли за колата: Стар чук - сребристо комби Е36 от 96-та.

Re: Случки на пътя

Мнение от D.Stanev » 28 Май 2010, 13:29

Това за агресията ме сети за една случка с мутра-скинар :mrgreen:
Нали знаете досадните мангали на околовръстното (на кръстовището с "Цар Борис") дето ти цръцкат и се мъчат да ти замърлят джама... Та си чакам аз на светофара за ляв завой да си се прибирам към Благоевград и ги гледам и само се моля да не ми налетят, че нито имам дребни, нито джама ми е за миене... Пък пред мене някакъв Мерцедес с 4 кюнеца и големи валяци отзад... Та мангалите му се спуснаха :lol: Да ама в следващия момент този спря и пусна аварийки, отваря се вратата и отвътре излиза некъв... малее човек ли бе да го опишеш! Сиурно 1.90 и поне 140 кила - то врат, то бицепси... мани, мани - с кожен панталон, кубинки, потник с оня кръг с кръста дето пише "уайт пауър" и с татуирана свастика отзат на голата кратуна... Мангалите при вида на тоя тип се пръснаха като пилци, кога в курника влита лисица, захвърляйки и тубички и четки... пресичат лудо и неориентирано отсреща свирки, спирачки... За малко да стане голямо мазало... Малко ми стана гадно, че определено изпитах някакво вътрешно задоволство от случилото се :oops: но това, което правят братята роми, определено много ме дразни и си е един вид рекет над "беззащитните" шофьори чакащи на светофара...
П.С. Ако някой от форума се познае в описания тип да ме извини не го казвам с лоши чувства :ok:
BMW Crash master

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.05.2010
Пол: Мъж

Re: Двама ентусиаста

Мнение от Bero » 30 Май 2010, 14:10

///M5 написа:Днес видях две e30-ки до Shell-a в Хаджи Димитър(на бул. Владимир Вазов).
Искам само да кажа:
Браво!!!
Просто останах безмълвен :driving: , много добре се получи, мойте поздравления и към двамата шофера :bchug: .
Една от е30-ките съм я забелязвал да спира около блок 57Б в ХД.
Надявам се, че поне едно от момчета чете във форума, имам въпроси, ако не им е проблем ще се радвам да пишат в темата или на ЛС.
п.п.В момента на влизане в завоя на първата бима, точно с един приятел спорихме темата BMW vs Mercedes, тогава той просто млъкна при влизането и на второто BMW в завоя той дори се завъртя на една страна, защото някакви камъчета летяли към него. След това последва и дежурния въпрос:
Още ли те интересува защо харесвам повече BMW?


Защо и на мене , не ми върже така :lol: Колко нерви съм изхабил по същите спорове :lol: :lol: Да спориш с фен на Мерцедес ,все едно да спориш с жена :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook