Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Случки на пътя

Мнение от doomy525 » 10 Фев 2016, 14:54

Бе не е точно случка на пътя ама да споделя..
Бяхме в един парк с приятел и някакво момче караше ролери. Бяхме единствените в парка при което момчето с ролерите мина покрай нас на няколко пъти и видимо тепърва се учеше да ги кара. Минаха се 10-15 мин и по едно време при поредното спускане се изтърси като чувал с картофи на земята. Провикна се да му помогнем и видяхме, че ръката му е леща - счупена доста сериозно. Натоварихме го в колата и го закарахме в най-близката болница . Действието се развива за има няма 5-6 минути. Оказа се, че е от Молдова и е студент тук.
Радвам се, че бяхме там навреме и успяхме да му помогнем по най-бързият начин.
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Случки на пътя

Мнение от Dextuar » 10 Фев 2016, 15:47

ylaine написа:Колкото и да се опитвам да си обясня неадекватното поведение на някои водачи просто не мога. Единственото, което ми остава е да се оплача във форума :mhihi: Отгоре на всичко става въпрос за любимия ми модел - Е60 :banghead: Та, отивам малко до село днес, да се разходя (и себе си и песа) и на околовръстното на Пловдив, забелязвам една петица, пушеща отзад яко (навярно чипосана и мноУ вървяща, съдейки по поведението на водача, което включва даване на газ, димна завеса и излитане напред. Наистина си вървеше, но не там е въпроса. След "излитането" следваше намаляне до към 50-60 и като го застигнеше някой всичко отначало :kuku: Малко се поизнервих, изпреварих колата пред мен, настигнах го и тръгнах да го изпреварвам, при което разбира се виждам облака отзад и как си дава газ пича докато съм на задната му броня. Движим се с около 100 км/ч и си казвам зарежи, не си струва и пускам газта. Няма да се трепя заради някъв комплексар. В същото време виждам, че идва и кола в насрещното. Явно и той я видя, и осъзна ква глупост прави и тръгна да намаля, както и аз. Картинката беше почти комична - и двамата почти спряхме. В крайна сметка се прибрах зад него. На едно кръстовище след малко той спира за ляв, аз за десен завой. Сваляме прозорците и го питам кво прави със знаци ти луд ли си. При което пича (на видима възраст колкото мен 20+) с насмешка ми обяснява как аз съм се чудел дали да го изпреваря или не :banghead:
Пак да кажа, че не се изразих ясно, когато тръгнах да го изпреварвам той не ускоряваше, а се движеше с постоянна скорост 80-90 км/ч и като му стигнах задния калник само видях поредната димна завеса и ми стана ясно.. Гледайки поведението му преди това, бях почти сигурен, че ще направи такава простотия. Само не разбирам защо.. Защо някой тръгва да ускорява докато го изпреварваш? Като спряхме очаквах да каже, че не ме е видял.. но не. "Контрира" ме с това, че съм се чудел дали да го изпреваря. Какво означава това не мога да ви кажа. Само мога да кажа, че наистина си вярваше, че нищо нередно не е направил :dunno:


Колега, мен пък много ме дразни някой да тръгва да ме изпреварва на легнал полицай или като тъкмо тръгваме от светофар. Тогава си раздавам газ и въобще не ми пука (ако няма насрещен трафик де), дали може да ме задмине или не. Той не ме е изчакал 50 метра да прецени с каква скорост ускорявам и каква ще поддържам, а тръгва да ме изпреварва. Аз к'во, трябва да си спра ускорението, да го пусне пред мен, после пак да натисна и да го мина, щото съм решил да карам по-бързо, обаче тоя нервак искал да ме мине. Всеки трябва да си знае възможностите на автомобила и да си прави преценка. Не е конкретно към теб и твоята ситуация, а по принцип.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Случки на пътя

Мнение от ylaine » 20 Фев 2016, 18:56

Колега, тва да си "раздаваш" газ докато някой те изпреварва е най-педалския номер.. без извинение! Не знам къде видя светофар или легнал полицай в моя случай, но няма значение. Дори в града е дебилно изпълнение, а извън града си е чиста предпоставка за ПТП.. най-малкото. От твоите думи излиза, че не трябва да изпреварвам по-бързи коли от моята, както и да не давам на по-бавни коли да ме изпреварват? Всяка жаба да си знае гьола? :clap: Дори не ми се коментира..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Случки на пътя

Мнение от Dextuar » 20 Фев 2016, 19:27

Колега, чак като се научиш да четеш, коментирай, ебаси толко си се наежил, че бързаш да обиждаш и не дочиташ, без извинение...

Hint: Прочети последното изречение, другото е ясно, че не си го разбрал...

Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Случки на пътя

Мнение от ylaine » 20 Фев 2016, 20:18

dextuar написа:Колега, чак като се научиш да четеш, коментирай, ебаси толко си се наежил, че бързаш да обиждаш и не дочиташ, без извинение...

Hint: Прочети последното изречение, другото е ясно, че не си го разбрал...

Sent from my iPhone using Tapatalk


Колега, въобще не съм се обидил, нито написаното от мен е било с цел да обидя теб. Просто "раздаването" на газ, докато те изпреварват си е педалско и това е факт. Ако се обиждаш от това.. И какво означава да се съобразяваш с възможностите на автомобила си? Да не си помисляш да изпревариш по-бърза кола от теб, щото тоя може да реши да си "раздава" газ и да ти покаже кой е "майстора".
Искам просто да проумееш какво си написал, нищо друго. Но явно няма да се получи, така че да се обясняваме няма смисъл.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Случки на пътя

Мнение от Dextuar » 20 Фев 2016, 20:42

dextuar написа:Не е конкретно към теб и твоята ситуация, а по принцип.

Това имах предвид с недочитането.
Това едно на ръка.

Никога не съм имал предвид, ако видя Голф 3-ка да не го пускам, щото съм БМВ джигит.НЕ, твърдо не. Говоря като спра на пешеходна, легнал полицай, you name it, и някой да ми се дърви, да ми показва некви пръсти и после да ми тепа спирачка за щяло и нещяло пред мен. Никога не съм си позволявал умишлено да не пропусна някой да ме изпревари, да си меря половия орган отдавна съм загубил интерес, но има много нагли хора, които не толерирам и при незастрашаващи обстоятелства, си раздавам газ. Щото аз като видя М5, не се изравнявам до нея и с влажен поглед и full throttle да се точа 1 минута, докато го мина, а човека просто си се кефи и си кара нормално, ама онова е звяр и за него мойта малка селска история е пълна смешка. Тоест той не се пъне срещу мен, просто си ускорява нормално като за M5. Идеята ми е, всеки да си преценява възможностите, демек ти си тръгнал да ускоряваш, не се движиш никак бавно, ама аз съм тарикат и играч и бЕгам в насрешното да мина балъка да му докажа, че мойта бричка видиш ли е по-голЕмата бегачка. Това имах предвид, педалско е да не пускаш никой да те мине по какъвто и да е начин, факт, но аз говоря единствено за конкретни ситуациии и обстоятелства, когато не бих и то не винаги ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 10.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530d
Мечтае да кара: на 1.20 лв/л нафта :(
Детайли за колата: италианка на реални 120 000 км.

Re: Случки на пътя

Мнение от cerber_91 » 15 Мар 2016, 17:30

Тръгвам аз днес да свърша някоя друга задачка из София, навън е леко хладно, но слънцето пече, джама леко открехнат, музичката си свири... Страхотен ден.
Минавам по една квартална улица и излизам на бул. Сливница, като съм си пуснал левия мигач и чакам да ми светне зелено. Е, светофара позеленява, тръгвам си аз леко, първа, втора... Вече поне 5-6 секунди на мен ми свети зелено!
И в момента, в който вече излизам на Сливница в лявата лента в моето платно, виждам как срещу мен лети руса девойка на видима възраст 20-22години, в мерцедес Це еЛ Ка. Набивам спирачките, заковавам се почти моментално на място, но тя не може да спре, щото се е засилила, и се забива в мен. Изпаднах в нормалната първоначална ярост и вдигам ръце с въпроса "Кво праиш ма?!". Слязох от колата и тя откачи тотално, почнаха едни сълзи, провери дали пинчера е оцелял (много ми е интересно песа как е отхвърчал към таблото при удара), и почна да звъни некви телефони. Аз веднага звъня на 112, обяснявам кво става, те питат "пострадали има ли", аз казвам "не, и колите на пръв поглед са в движение". от 112 ми казват "преместете колите и си пишете протокол".
Звъня и на Лев Инс, щото там ми е каското и гражданската, да идват и те, докато се оправяме с девойката.
Вече 10 минути след инцидента, въпросната още си откача в мерцедесчето. Казвам и "Заповядайте извън колата, за да се разберем какво да правим сега", а тя ме поглежда като изплашен заек пред фарове, тръшва се и казва "НЯМА ДА ИЗЛЯЗА!".
Звъня пак на КАТ, обяснявам им, че тая не ще да излезе да се разберем и моля да пратят патрул. В тоя момент идва маменцето на таз, с некъв мерцедес пак, заедно със застрахователния ѝ брокер в кайен... Веднага разбрах как си е взела книжката.
Както и да е, поне се оказаха разбрани хора (майката и брокерката), щерката и дума не обели през цялото време. Оказа се, че бързала за некво ревю и затва решила да мине на червено в насрещното. Поеха си вината и така.

Щетите за мен - ляв фар, броня, вероятно датчик на парктроника, изтече ми казанчето за чистачките. Пръскалката на фара също изглежда зле, а гредата под бронята... Ще разбера след допълнителния оглед от застрахователя.

DSC_0048.JPG
DSC_0050.JPG
DSC_0051.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Случки на пътя

Мнение от Сладур1 » 16 Мар 2016, 0:18

Така като гледам, тя кара в насрещното и те блъска. Евала!

Sent from my MI 3W using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 28.05.2013
Местоположение: Столична
Кара: Citroën C4 Coupe
Мечтае да кара: X6 ///M
Детайли за колата: 1.6 HDi 110hp + Remap

Re: Случки на пътя

Мнение от Alpha » 30 Мар 2016, 7:21

Аз бих желал да споделя за моя слична случка, като пешаходец, като главен "герой" (или чист малоумник) бе небезизвестен наш "фермер" под името Георги Варсамов.

И така, отивам си аз към фитнеса и тъкмо стъпвам на една пешеходна пътека, като виждам бързо приближаваща се кола в ляво от мен, без намерение да спре или да намали - тъмно синьо Ауди А6 от старите (~2000 година). Направих няколко крачки и спрях, защото този изверг апродължавале да фучи, като все пак успя да спре с много мъка на около метър от мен. Въпреки всичко той реши, че няма да ме чака и просто ме заобиколи и отмина, като на реакцията ми тип "какво правиш?" чух псувни идващи от неговата кола.

След тази случки и всичките улични сценки разгласени в медиите напоследък се замислих какво точно може да направи човек при такива обстоятелства.

Реално погледнато какъвто и изход да има от евентуална физическ конфронтация с такова създание, ти винаги си в позитията на губещ. Нито този човек може да бъде вразумен, а и трудно може да бъде набит от обикновен човек без подготовка.

Просто исках да споделя за поредната доза родна простотия, а освен това и смятам, че не е случайно, че вече срещам този "фермер" за трети или четвърти път, макар и преди това без интеракция с неговата особа - явно Господ ми праща изпитания, които мога да преодолея :D
Много е важно, всичко да е важно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Случки на пътя

Мнение от Mpower94 » 08 Апр 2016, 16:22

Случката е от онзи ден, не мислех чак да я споделям с някой, но днеска още еда подобна случка ме подбуди.Та края на работния ден е, карам си аз към вкъщи излизам на правата между Орландовци и Бенковски (София) правата е дълга около 700 800 метра лош крив път, от които около 600 са пряко видими.Та излизам на правата пред мен е чисто, в насрещното също.В далечината се вижда един градски автобус а до него някакво петно което по късно се проявява и се оказва нисанче от тези малките микра мисля.Тоя Нисан се опитва да изпревари автобуса повече от 200 - 250 метра метра и не се отказва въпреки,че не успяваше и си кара право срещу мене.Докато наближаваше разбрах, че явно няма намерение да се прибере в лентата си, спрях напълно и се качих на тротоара точно до автоморгите ( за който знае района ) и се разминахме на милиметри. В колата беше жена с една спокойна физиономия, дори не ме отрази и продължи да си кара до автобуса. Какъв и беше случая не разбрах , но такива хора и колело не трябва да карат. :nono:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Случки на пътя

Мнение от Сладур1 » 09 Апр 2016, 9:44

Mpower94 написа:Случката е от онзи ден, не мислех чак ....


Хахаха, аз ако бях щях да спра на пътя срещу нея. Предполагам не е карала с висока скорост и ще спре... :)

Sent from my MI 3W using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Случки на пътя

Мнение от Mpower94 » 09 Апр 2016, 16:25

И аз мислех да спра просто понеже явно се опитва да изпревари автобус и и трябва повече време, но докато наближаваше то си личеше ,че няма намерение да се прибере. Сякаш аз карах в насрещното и аз съм проблема :paranoid: Дали не си е мислила ,че е еднопосочно с две ленти не знам :dunno: Физиономията на шофьора на автобуса беше точно такава " :conf: " дори ми стана смешно като го видях, но си е доста страшно с такъв човек на пътя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Случки на пътя

Мнение от Dextuar » 09 Апр 2016, 16:42

Mpower94 написа:И аз мислех да спра просто понеже явно се опитва да изпревари автобус и и трябва повече време, но докато наближаваше то си личеше ,че няма намерение да се прибере. Сякаш аз карах в насрещното и аз съм проблема :paranoid: Дали не си е мислила ,че е еднопосочно с две ленти не знам :dunno: Физиономията на шофьора на автобуса беше точно такава " :conf: " дори ми стана смешно като го видях, но си е доста страшно с такъв човек на пътя.

А защо просто не обърна и не я догони?Утре някой няма да има къде да се скрие и тая ще убие човек... Не да я биеш, а да си поговорите...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Случки на пътя

Мнение от randity » 10 Апр 2016, 12:55

Въпросната дама отгоре, с ниска скорост най-много да нанесе само материални щети. Дори и да я догониш, и да и говориш, тя ще те гледа с интерес и никакво разбиране. Друг е случая обаче в ето този клип, където т.нар. "Потенциален убиец" заслужава да му се вземат ключовете от колата, защото точно заради подобни лайнари гинат една камара народ по пътищата

.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Случки на пътя

Мнение от BorislavB » 10 Апр 2016, 18:58

randity написа:Въпросната дама отгоре, с ниска скорост най-много да нанесе само материални щети. Дори и да я догониш, и да и говориш, тя ще те гледа с интерес и никакво разбиране. Друг е случая обаче в ето този клип, където т.нар. "Потенциален убиец" заслужава да му се вземат ключовете от колата, защото точно заради подобни лайнари гинат една камара народ по пътищата




тва е да си малоумен...
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook