Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

УмНаТа КаКа с чЕрпАка :)
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 25.08.2006
Местоположение: Stara Zagora
Пол: Жена
Кара: '96 BMW318 cabrio

Случки на пътя

Мнение от Eliana » 15 Мар 2010, 8:45

Тази тема е специално за колегите, искащи да споделят поучителни истории, които са им се случили на пътя, но са твърде кратки за отделна тема.
Изображение

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: Случки на пътя

Мнение от Huku » 18 Мар 2010, 11:46

Сутринта си седиме в колоната от автомобили аз и отпред една червена Х6-ца. От перпендикулярната пряка отляво също се вливат коли в нашата колона. Аз давам предимство на един с неква безлична кола да се включи пред мене. Той обаче не можа за завие хубаво, спря, върна малко назад, засили се и се натресе в задния калник на шестицата. От нея излиза некъв (май беше грък) и почва да се разправя с оня. Обаче шофьора на БМВ-то си остави вратата отворена а оня пак дава задна, после с газ напред и му отнесе шофьорската врата. Гръка си глътна езика, докопа джиесема си и почна да звъни некъде. Шофьора на "блъскащата се количка", на който дадох предимство или беше пян, или луд или нарочно го целеше.
После си викам: "Ако не го бях пуснал пред мене, лудия Макс щеше да се натресе в моята кола".
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Случки на пътя

Мнение от Toneloker » 18 Мар 2010, 23:24

Та карам си аз днеска на магистралата с 110 в дясното платно( не в България). Хубаво време слънцето тъкмо залязва, абе направо всичко 6 и 50. Както си карам гледам от някъде се включват 2 коли в движението. Но бях прекалено близо, че да ги пусна. Първата си я изпреварих, тъкмо щях и втората, ама тя реши, че и трябва пребоядисване на задната брооня и реши да се престои. От, което последва бърз поглед в лявото огледало за задно виждане( за щастие нямаше коли) и извъртане на волана. Даже бях се навил да го спирам и да го бия, ама по-добре, че не го направих, че да плащам после пари задето съм го набил е безсмислено. Прибирам си се аз в дясното платно и си карам с 70-80 с идеята да видя дали е жена или мъж. Че, ако е жена ясна работата. Ама оня/оная реши да ми кара с 60 на магистралата и изостана. Викам айде простено ти е все пак си човек нормално е да грешиш. :mhihi: Все пал шофирането не е силната им страна.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 8.10.2006

Re: Случки на пътя

Мнение от SASquach » 25 Мар 2010, 5:15

Връщаме се от лятна почивка на Халкидики със семейството миналото лято. Прекарахме хубаво и тамън сме тръгнали към София. Карам аз, бащата до мен, майка ми и брат ми отзад. Возя цялото си семейство, пък и баща ми обича да раздава задвратници, когато карам "спортно" с него, затова заковавам на 87 км/ч с "крачния" темпомат - хем разхода да свалим, хем да не ни се заяде някой гръцки полицай, пък и най-важното, както казах - най-скъпите ми хора са в колата. Да обаче пътя е натоварен и дори тея 80-90 км/ч са висока скорост. Заформя се колона и падам до 50-60 км/ч. Тук идва моментът да спомена, че карам на баща ми колата, семейната Е39 525и, която някакси ме подтиква да й намачкам педала на газта и да направя някоя простотия, но се сдържам... Лека полека, една по една, изпреварвам автомобилите от колоната (напълно в реда на нещата и според закона - не ми се плащат глоби в евро) и се озовавам зад автобуса, който забавяше движението. На една къса и удобна права, лека плесница наляво на скоростния лост, в спортен режим сме, бърз поглед в лявото огледало за обратно виждане - няма никой, отпред също, бащата само каза: "Ти си" - в следващия момент левият мигача е пуснат и педала на газта е в положение "къде са ти нютоните бе, ко***е", както се изказа един съфорумник преди време :mhihi: - перфектно изпреварване, както потвърди и "навигаторът" ми, който върна лоста от S/M на D :mhihi: . След рейса обаче застигам една каравана с немски номера - виждам, че я тегли някаква кола. Прави ми впечатление обаче, че швабът шпори здраво - под 100-110 не пада, на места дори към 120 км/ч - т.е. въобще, ама въобще не ме бави. Ала пустата му каравана е много висока и нищичко не виждам пред него, което ме дразни адски. Решавам, че ще го атакувам при първа възможност - все пак имам редови шестак със 192 "коня" на разположение, шуднт би а проблъм :mhihi: . На следващия ляв завой за пръв път всъщност виждам колата, която тегли караваната - огромен тъмно син Мерцедес S-class 260SE от поколението W126 - казвам си "хммм, този е мъртъв". Веднага след левия завой има десен, а след него права - около 300 метра да беше макс на дължина, но ми изглеждаше доста тясна (обикновен двулентов път), сякъш имаше мостче по средата (имаше мантинела и растителност, не се виждаше). Малко прибързано реших, че това е моментът за изпреварване (тая каравана ме подлудяваше - карам около 6-7 минути зад нея вече), но пък си имаше знак край на ограниченията, с две думи - аз съм наред. Поглеждам зад мен - никой, срещу мен - никой. Ляв мигач и леко тръгвам да се изнасям в лявата лента, настъпвайки педала на газта на около 75-80%. В този момент обаче забелязвам, че правата не е никак дълга, или поне не толкова дълга колкото аз си мислех - маневрата ми трябва да приключи максимално бързо... В същия този момент скапаният Типтроник (мразя автоматици!!!) започна да се чуди как да стигне от 5-та на 3-та максимално бързо... Най-после успя да я намери и започна да ускорява добре (точно влизах към 4000 об./м.), но тая еС класа беше ебаси препятствието - 5 метра кола и още толкова ремарке, правата свършва, а оня кара със 110... Предните ми гуми се изравняват със задните на мерцедеса и вече стабилно съм превишил ограничението, но този сякъш натиска педала до долу, пък и е39 автоматик с 4-ма възрастни и пълен багажник не е най-еластичният седан. Вече сме кола до кола точно, когато в отсрещното платно изведнъж ми изскача сребрист Хундай Акцент (с добра скорост определено), от онея малките три-вратки от средата на 90-те. Капака и предните ми гуми вече бяха отпред, но изпреварването съвсем не беше свършило, когато започнах да чувам писък на спирачки - хундайчето се беше навело напред и пича караше срещу мен с блокирали предни колела и на къси-дълги :help: ... По-някакъв начин успях да се прибера и да завърша маневрата... Не знам как, просто инстиктивно, всичко стана за секунди, но се бях насрал както се вика - беше си доста близко прибиране. Спътниците ми си говореха, на кой коя риба най-много му харесала, и дори старшият не забеляза цялата ситуация... на мен ми трепереше цялото тяло 20 минути след изпреварването... стигнахме до софия благополучно. Случката не е феноменална, но просто исках да използвам този нов раздел, който лично много ми допада, за да споделя и да ви посъветвам за пореден път драги съфорумници - изпреварвайте разумно, карайте внимателно, спазвайте правилата и имайте елементарна автомобилна култура. За да ние по-лесно по пътя за и към морето, накъдето всички ще се запътим дружно скоро. Поздрави.
make bitches make me sandwiches!!!

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: Случки на пътя

Мнение от Runnaway » 25 Мар 2010, 13:38

Може би това е темата, в която искам да помоля всички колеги, които минават около ВТУ "Тодор Каблешков" (ПЖИ-то) на Гео Милев, сутрин и вечер, да не изпреварват колоната от автомобили. Всяка сутрин гледам какво се случва в посока Дружба, а вечер е в обратната посока като задръстванията почват сутрин от светофара на Слатинска река и Гео Милев, а вечер от светофара на спирка "Книгоразпространение".
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Случки на пътя

Мнение от bmw325tds » 30 Мар 2010, 11:11

Спазвайте правилата!
Зима, вечер, тъмно, приключвам работа и отивам на паркинга. Паля 6-така и тръгвам към вкъщи.
Следва включване на бул."Цариградско шосе". Булеварда е с 2 ленти за движение. От дясно на тях BUS лента. От дясно на BUS лентата аварийна. Аз излизам от локалното и с ляв мигач трябва да пресека на указаното място аварийната и BUS лента.
Пресичам аварийната лента и в момента, в който започвам да навлизам в BUS лентата забелязвам, че в нея се движи лека кола. Колата няма право да се движи там, и второ аз вече бях ускорил до 60км/ч. Навлизам в BUS лентата и колата, която е в нарушение ми присветка. Забелязвам скорост над 80км/ч. :kuku:. (Нека някой да ми цитира ЗДП за какво се използва премигването с фарове.) Колата зад мен вместо да намали, решава да ме изпревари по аварийната лента :kuku: ^2. В момента, в който ме изпреварва аз кръшвам на дясно и в този момент виждам, че в аварийната лента има спрял автомобил, който не е включил аварийните светлини!
Нека всеки да помисли за себеси какво се случи с мен, колата, която ме изпреварваше от дясно и спрелият автомобил.
Кой прав, кой крив, кой го отнесе?


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Случки на пътя

Мнение от dimithur » 31 Мар 2010, 11:51

E как така те изпреварва по аварийната лента, пък ти свиваш в нея :shock: Няколко пъти го прочетох и не успях да си представя конфигурацията :mhihi: А инак предполагам някой се е нацепил в спрлята кола (и си го е отнесъл) и също така някой е отпрашил без да си го отнесе ?
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж

На цариградско

Мнение от xboom9 » 04 Апр 2010, 21:51

Днеска на цариградско в София спокойно няма много движение на пътя имаше една черна хонда прелюд,ситроен ц4,тойота авенсис,и едно супер мощно и излъскано BMW M5,което си караше спокйно в дясното платно,а аз бях зад него,зад мене беше авенсиса и а ц4-ката караше много в дясно прелюда беше азд мене, но ни изпервари и кара малко в лявото платно докато аз гледах в страничнто огледало и гледам идва нещо много ниско не му обърнах внимание, а си продължих да си карам и след около 10,11 секунди се чу едно яко къркорене такова като на мерцедесите и аз си помислих, че идва SL65 или CLK или нещо подобно, но не гледам бугати вейрон се изсилило неможах да вида кой го караше и не ме интересува и така тоя с хондата се прибра в дясното този с вейрона естествно си продлжи напред в лявото и всички му правеха път и аз естествно като запален фен на БМВ тръгнах след да го гона настигнах го той си караше още в лявото не ми направи път,а в дясното имаше кола и неможах да мина да го изперавара и след това продължи нагоре като не го настъпваше докрай, за да не мму гълта много и така горе до лукойл дето е овърдрайв и от Лукой бензиностанцията излезе един Mercedes G55 AMG то мерджана ръмжеше повече от вейрон човека с мерцедеса се опита да го надмине вейрона,но не успя и така след това го видях вейрона беше спрял на екото,че то на човека колко ли му е глътнало това чудовище и аз така и не рзбрах аз ако бях на мястото на човека с M5-цата щях да мога да го мина вейрона то на човека не му се и занимаваше толкова много все пак караше и децата си ама ви казвам просто неможах да повярвам че видях вейрон и бях изненадан от това,че издаваше такъв звук какъвто трябва да е почти не го чух,а то тва ниско колкото мантинелата беше уникално просто надвяам се скоро пак да го вида самоче следващия път да не съм с E46 ами с M6 G-POWER хехе мечти,мечти :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: Случки на пътя

Мнение от Stanchev » 05 Апр 2010, 20:49

Това е най-дългото изречение, което съм чел някога! :shock:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 27.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Partner VTC/Mondeo
Мечтае да кара: E90 330Xd

Re: Случки на пътя

Мнение от valdesbg » 07 Апр 2010, 16:57

Stanchev написа:Това е най-дългото изречение, което съм чел някога! :shock:


На "един дъх" го взех :mhihi: Трябва да влезе в "бисери" - задълже !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: На цариградско

Мнение от Toneloker » 11 Апр 2010, 15:42

xboom9 написа:Днеска на цариградско в София спокойно няма много движение на пътя имаше една черна хонда прелюд,ситроен ц4,тойота авенсис,и едно супер мощно и излъскано BMW M5,което си караше спокйно в дясното платно,а аз бях зад него,зад мене беше авенсиса и а ц4-ката караше много в дясно прелюда беше азд мене, но ни изпервари и кара малко в лявото платно докато аз гледах в страничнто огледало и гледам идва нещо много ниско не му обърнах внимание, а си продължих да си карам и след около 10,11 секунди се чу едно яко къркорене такова като на мерцедесите и аз си помислих, че идва SL65 или CLK или нещо подобно, но не гледам бугати вейрон се изсилило неможах да вида кой го караше и не ме интересува и така тоя с хондата се прибра в дясното този с вейрона естествно си продлжи напред в лявото и всички му правеха път и аз естествно като запален фен на БМВ тръгнах след да го гона настигнах го той си караше още в лявото не ми направи път,а в дясното имаше кола и неможах да мина да го изперавара и след това продължи нагоре като не го настъпваше докрай, за да не мму гълта много и така горе до лукойл дето е овърдрайв и от Лукой бензиностанцията излезе един Mercedes G55 AMG то мерджана ръмжеше повече от вейрон човека с мерцедеса се опита да го надмине вейрона,но не успя и така след това го видях вейрона беше спрял на екото,че то на човека колко ли му е глътнало това чудовище и аз така и не рзбрах аз ако бях на мястото на човека с M5-цата щях да мога да го мина вейрона то на човека не му се и занимаваше толкова много все пак караше и децата си ама ви казвам просто неможах да повярвам че видях вейрон и бях изненадан от това,че издаваше такъв звук какъвто трябва да е почти не го чух,а то тва ниско колкото мантинелата беше уникално просто надвяам се скоро пак да го вида самоче следващия път да не съм с E46 ами с M6 G-POWER хехе мечти,мечти :D



Кви филми се вкара ще минаваш veyron-a :mhihi: Е да той, ако не осъзнава, че се гоните ще го минеш. :winky:
Като караш в града в лявата лента не си длъжен да правиш път на никой. МОже да си караш с 40 и никой нищо не може да ти каже. ;)
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: На цариградско

Мнение от Zagy » 11 Апр 2010, 20:25

Toneloker написа:Като караш в града в лявата лента не си длъжен да правиш път на никой. МОже да си караш с 40 и никой нищо не може да ти каже. ;)

Да ама колко храна ще отнесеш не е истина... а някой по-кисел може и мизерия да ти направи.
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 933
Регистриран на: 7.03.2005
Местоположение: O.C.
Пол: Мъж
Кара: Е36

Re: На цариградско

Мнение от Escape » 12 Апр 2010, 1:49

Toneloker написа:Като караш в града в лявата лента не си длъжен да правиш път на никой. МОже да си караш с 40 и никой нищо не може да ти каже. ;)


Поредния необразован индивид каращ по улиците на родната ни страна. Следващия път вместо да даваш компетентни мнения по форумите седни и прочети малко правилника. По закон се кара в "НАЙ-ДЯСНОТО свободно платно, освен ако нямаш знак че е път с 3 или повече платна"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Случки на пътя

Мнение от Toneloker » 12 Апр 2010, 17:51

В града мога да карам в лентата, която ми е удобна. ДАже съм го написал В ГРАДА! При цариградско не знам как точно се води.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 12.04.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36

Re: Случки на пътя

Мнение от FREEKZ » 12 Апр 2010, 18:08

По-принцип , за извънградско е това да караш най в дясно .. в града може да караш в лентата която ти е удобна . Но разбира се винаги трябва да се има предвит , че някой може да бърза , и да се особождава лявата лента ( бързата лента ) .
Така ми викаше инструктора.
Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook