kulturata na patja

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 1.03.2003
Местоположение: Varna

kulturata na patja

Мнение от MaxBiaggi » 06 Мар 2003, 21:24

priateli,e tova nemoga da si obiasnia.Iavno samo sofianci znaiat kulturata i blagodarnosta na patia.Tai kato karam bus i 4esto sam izvan grada mi napravi vpe4atlenie slednoto ne6to.kara kola zad men,tragva da izprevarva az vijdam 4e v nasre6noto idva kola koiato se dviji dosta barzo i puskam liav miga4 4oveka zad men da se osaznae,kato e 4isto ve4e si puskam desnia i da izprevarva.kolkoto pati sam go pravel tova edinstveno mersi(s avariinite)sam vijdal ot koli s registracia (C)ili (CO),E tolkova li e kulturata na ostanalite?nesam za ednoto mersi no tova e vid uvajenie 4e i drugite misliat za teb.A tapite dobrudjanci nestiga 4e nemoga da karat kato xorata,njamat nikakva kultura na parja.
Добрите момчета отиват в рая.а батМарто ша ходи дет си щте!!!!!!!!!!!!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 1.03.2003
Местоположение: Varna

Мнение от MaxBiaggi » 06 Мар 2003, 21:30

:twisted: tuka gledam v agal4eto 4e sam pisan BAK6I6,moja vi po-dobre me pi6ete 6ofer na katafalka.Mrazia bak6i6ite v danoto na 4ervata si,daje otivam da :puke:
Добрите момчета отиват в рая.а батМарто ша ходи дет си щте!!!!!!!!!!!!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 23.02.2003
Местоположение: СОФИЯ

Mdaa...

Мнение от Pafone » 07 Мар 2003, 0:40

Na men li4no vinagi mi pravi udovolstvie kogato niakoi s kakvato i da e kolica go pusna da izleze ot niakoia zatantena uli4ka na goliam bulevard i mi mahne s raka za mersi :) Izobshto vinagi kogato se slu4i neshto kogato niakoi pomogne na drugiai dvamata shofiori se po4uvstvat dobre e super :) :roll: :idea:
BMW е колата :)

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 07 Мар 2003, 2:51

Културата на пътя си е нещо много важно. На всички ни се случва да се опитваме да излезем от някоя затънтена уличка и да не можем да се включим в движението, защото всеки хвърчи и свири като откачен. Колкото пъти са ме пуснали, толкова пъти съм правил жест за благодарност. Аз също ги пускам.
Нещо, което ще запомня за дълго време: На околовръстното карах зад един камион който едва се влачеше. Не бързах за никъде и си карам кротичко зад него ....зад мене някакъв пич с петак. Явно бързаше. Кара зад мен близо две три минути и накрая тръгна да изпреварва ....добре ама ръгна да ме изпреварва при лек десен завой. Както тръгна и се изравни с мене този зад него вече беше зад мен ...при завоя имам видимост в дясно (бях на два метра от камиона) и гледам че се зададе кола .....ако не бях чукнал спирачките леко така че сладуркото с баварката да се прибере между мен и камиона със сигурност щеше да стане страшно ....нито имаше време да мине пред камиона а пред него имаше и кола, нито щеше да успее да се мушне зад мен, защото отзаде вече се беше намърдал друг. Не че се изхвърлям ама спасих баварката му. Дано не ми се случи на мен да изпадна в същата ситуация, защото надали някой ще се светне да ми направи такъв жест, какъвто направих аз.

Ако пък видя жена зад волана ....направо я пускам да мине. Хем кавалерски ...хем да не вземе да ме блъсне без да иска :mha:

Това, че караме мощни и бързи коли не значи че трябва да се държим на пътя като идиоти, нали?!?

води статистиката
Аватар
Мнения: 2037
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: една крачка пред смъртта
Пол: Мъж
Кара: '07 X3 LCI 3,0sd
Детайли за колата: '93 318is
'95 328Ti
'95 318is
'00 328Ci
'04 330xd
'07 X3 3.0d
'07 X3 3.0sd
'01 730d

mn

Мнение от LuBo1 » 09 Мар 2003, 17:57

mnogo dobur otgovor si dal a MaXbiagi samo sofianci bili kulturni az vinagi puskam avariikite kato vidq 4e nqkoi dava put na maika mi ama vinagi a ima razni idioti deto i sekat putq samo i samo deto e jena :!:
ИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1021
Регистриран на: 8.02.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: E34

Мнение от Breyton » 09 Мар 2003, 19:08

A karali li ste v Sofia kola s t.nar. provincialna registracia i kakvi sa vi vpe4atleniata? :x

Вече кара БМВ
Вече кара БМВ
Аватар
Мнения: 1187
Регистриран на: 18.10.2002
Местоположение: Козлодуй
Кара: Двуглава ламя.

Мнение от Един » 09 Мар 2003, 20:20

Breyton написа:A karali li ste v Sofia kola s t.nar. provincialna registracia i kakvi sa vi vpe4atleniata? :x

Ужас! Онзи ден например на кръстовището при унивеситета, завиваме на ляво към Орлов мост, три коли минахме на много тъмно жълто (абе направо червено си беше като излизахме от кръстовището) и естествено само ние бяхме спрени с наште старозагорски номера. И като се почна една.... Накрая минахме с 10 кинта на ръка, оня искаше акт да пише.
Преди да монтирате нещо "спортно" на автомобила си, поинтересувайте се поне за какъв спорт е.

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

Мнение от LandShark » 09 Мар 2003, 20:24

Един написа:Ужас! Онзи ден например на кръстовището при унивеситета, завиваме на ляво към Орлов мост, три коли минахме на много тъмно жълто (абе направо червено си беше като излизахме от кръстовището) и естествено само ние бяхме спрени с наште старозагорски номера. И като се почна една.... Накрая минахме с 10 кинта на ръка, оня искаше акт да пише.


Старозагорски?? Мислех че си от Козлодуй...

Иначе аз съм карал повече от година със старазагорска регистрация из София. Не съм забелязал проблем... но може би е частен случай? :dunno:

Вече кара БМВ
Вече кара БМВ
Аватар
Мнения: 1187
Регистриран на: 18.10.2002
Местоположение: Козлодуй
Кара: Двуглава ламя.

Мнение от Един » 09 Мар 2003, 20:29

Ами то пише "Местожителство: Козлодуй", а не постоянен адрес. А регистрацията на колите напоследък е по постоянен адрес. Иначе в СЗ имам доста приятели и ходя там що-годе редовно.
Преди да монтирате нещо "спортно" на автомобила си, поинтересувайте се поне за какъв спорт е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 6.01.2003
Местоположение: Lovech

отг.

Мнение от Bobby » 09 Мар 2003, 21:03

Наистина, всеки отишъл в друг град може да бъде спрян от куки, да да бъде пренебрегван от останалите шофьори. Това обаче във никакъв случай неможе да се отнася само за София. Явлението е повсеместно :wink:
Колкото до културата на пътя, наистина трябва да имаме предвид факта, че дори и пешеходеца и детето с колелцето са участници в движението, и трябва да се съобразяваме с тях, а не да си мислим, че като сме се качили на БМВ-та и сме голямата работа. Точно обратно, трябва да дадем пример на разни състезатели със други автомобили /няма да споменавам марки да не засегна някой участник във форума/ как се кара в града и как извън него. Ако сте гледали Транспортьора сигурно сте обърнали внимание колко внимателно минаваше покрай пешеходците и свеждаше риска до минимум за останалите участници от движението. Така че, нека всеки да си направи изводите сам........!


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

Мнение от DA WOLF » 10 Мар 2003, 0:45

Винаги намигвам с аварииките (даже и днеска ми се случи, на един софииски тир на баира на Новачене преди Ботвград на Е-79)
DaWolf
ИзображениеИзображениеИзображение
:bowdown::bowdown::bowdown: forced induction M42B18

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 20.04.2002
Местоположение: USA & BG
Кара: BMW/ Mercedes
Мечтае да кара: Porsche

Мнение от 3C » 10 Мар 2003, 4:59

Az vinagi puskam ako niakoi iska da mine pred mene ili chaka da izleze ot stranichna ulica, a susto taka vinagi blagodaria ako me pusne niakoi chrez avariinite ili s ruka za pozdrav.
No tuka v CA malko mrusno karat po specialno kogato e trafikut - t.e. ako podadesh migach che iskash da vlenesh v platnoto pred niakoi - kato te vidi che puskash migacha to vednaga dava gaz samo i samo da ne te pusne (znachi gotov e da se udari v prednata kola zadna bronia ama niama da se dade da te pusne) ...... slucvalo mi se e i na mene - gledam go i ot strani ....... taka che i az si izmenih malko karaneto tuka t.e. davam migach i se mushkam vednaga susto kakto taksimetradjiite go praviat inache shte chakam do utre da me pusne niakoi ..... :x


PS: md/u drugoto tuka ako prisvetnesh na niakoi s farovete che debne policai chrez zasada s radar i.t.n. - ne znaiat kakvo znachi tova prisvetvane -- iskam da kaja ne e kakto u nas da si pomagat "nasreshnite" shofiori kato vidat cop .......... :shock: .


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

Мнение от DA WOLF » 10 Мар 2003, 10:47

3C написа:
tuka ako prisvetnesh na niakoi s farovete che debne policai chrez zasada s radar i.t.n. - ne znaiat kakvo znachi tova prisvetvane -- iskam da kaja ne e kakto u nas da si pomagat "nasreshnite" shofiori kato vidat cop .......... :shock: .


:mha: :mha: отне ни (на 3-ма човека) едно лято да ги научиме какво значи тва пресветване с фаровете. Но ги научихме! за NH става въпрос и по специално за пътя свързващ Manchester с Amherst. Понеже работата ни беше такава че много карахме, а NH е един от наи-малките щати, и след упорито присветване за полицай, точно накрая на лятото когато трябваше да се прибирам за BG вече и се бях отчаял че янките никога няма да могат да го схванат това (един от последните ми дни беше) както си карах за Manchester и едно Audi A4 ми пресветна 2 пъти с фарове и точно след завоя - trooper!!! 8) Едно такова готино ми стана че тоя до мен ми вика що си се усмихнал така?!? а аз явно съм си забравил усмифката за по дълго :wink:
И като подминах куката, пак старата песен.... светкане , ама якоо не като тука 1-2 пъти и вече си знаеш , а им светках 7-8 пъти та направо започваха да спират и да се чудят що им светкам така... :lol: :lol:
DaWolf
ИзображениеИзображениеИзображение
:bowdown::bowdown::bowdown: forced induction M42B18

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 1.03.2003
Местоположение: Varna

Мнение от MaxBiaggi » 10 Мар 2003, 19:03

:D mom4eta,edinstveno avanta njama da butna na TAPITE BAK6I6I,za edna sedmica pede**ite 2-pati mi sekat patia da dokopat klient,raga se kavala pred mene i se miata na spira4kite da ne utarve kiriata,da ama vtoria pat biax sas slujebnata djipka(toyota land cruiser-99god) i sas 6ef4eto vatre,male kato sko4i toja div borec,bak6a se naaka,kakvi 6utove i tupanici biaxa nemam dumi,4e pokrai nego i koli4kata mu go otnese,tapaka njama da kara pone sedmica.Nebe6e pravilno da go biem no koi go e izlagal 4e triabva da se4e patia na drugite,danebi patja da e samo na bak6i6i?pisnalo mi e ot svoevoliata im,kakto predpolagam i na dosta ot vas,zatui boi po bak6i6a kato se izdani,dokato si izjade stanciata i aparata.Nai- me kefi da pravia pat na xora koitoizlizat ot malki uli4ki na po glaven pat.dali 6te mina na 1-via svetofar ili na 2-ria,nima ima niakakvo zna4enie(osven ako ne barzam).a i xorata koito puskam vinagi ti blagodariat(osven teletata ot dobr4).to za tiax dumata kultura e ne6to neponiatno.Vijte samo nomet TX----.karaite malko sled nego i 6te znaete za kakvo vi govoria:)
Добрите момчета отиват в рая.а батМарто ша ходи дет си щте!!!!!!!!!!!!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 11.05.2002
Местоположение: space

Мнение от bip » 10 Мар 2003, 20:31

Breyton написа:A karali li ste v Sofia kola s t.nar. provincialna registracia i kakvi sa vi vpe4atleniata? :x


oooh breytone ; ]]] :shock: :lol: :lol:
ami karal s~m E30 s PK registracia - PERNIK batka - skakauci : ]]
ludo e : ] :kukite mnogo :roll: spirat : no p~k drugi negativni vpe4atlenia niamam ~ daje e dost zversko osobeno kato zase4esh niakoi nahalen bakshih :lol:
~karmapa chenno~

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook