Една малоумна случка по пътищата в СФ

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 13.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нормално

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от scipo » 16 Фев 2010, 12:56

kaligilo написа:
scipo написа:
00Cool написа:
M2PR написа:
кака , ше ме извиняваш ама ако съм дал чанта пари за окачване джанти и секви тапнарщини ,ако искам ще спра ще слезна и ще си бутам колата през дупката па тебе ко ти се бърза може и ти да дойдеш да бутнеш за да минем по бърже ,ако ли не или чакаш или ако можеш ме прескачай .


Колега мнението ти е напълно селско , като са такива пътищата недей дава пари за окачвания и др. и карай като хората, а не гас гас и като видиш "яма" 2 см. и да счупиш педала на спирачката :!: Напълно подкрепям колежката M2PR във всеки един нейн пост :!:


Викаш направо УАЗ-ка да си земеме а или да боднем по един винкел на местото на хамортисьора :kuku: Кво само се мъчиме да си направиме колите по-добри


колега колите се правят по-добри да се карат, а не да се бутат :winky: и това какво ще си взимаш не е мой проблем, просто не пречи на движението, пък ако можеш и космически кораб си вземи :mhihi:

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от Runnaway » 16 Фев 2010, 13:10

scipo написа:колега колите се правят по-добри да се карат, а не да се бутат :winky: и това какво ще си взимаш не е мой проблем, просто не пречи на движението, пък ако можеш и космически кораб си вземи :mhihi:


Колега, понеже не е твой проблем и ти пречим да се движиш, не виждам защо трябва и колегата, който иска да си пази колата, да се съобразява с теб.

Я, намерих Перпету-мобиле в отношенията между използващите нашата (НЕ)пътна инфраструктура. :mhihi: :mhihi:
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 10.12.2007
Местоположение: Sofiq

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от dare__devil » 17 Фев 2010, 12:43

Ъъъъ....погледнете маркировката на пътя на въпросното кръстовище :) Откакто е с нов асфалт, мисля че лявата лента е нарисувана и за направо :)
Ако греша....извинявайте :)
Дясната обаче си е само занадясно....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от alexsch » 18 Фев 2010, 8:09

....същата ситуация- заради дупки- намалявам леко на ботевградско. минавам през дупките- като около мен място за бързациет- бол. който иска да прелита през траповете. е да ама НЕ! зад мен- некъм ми се лепва на багажника и почва да ми свири и да ми светка. отбивам в дясно - да мине. той обаче се изравнява с мен- вече сме буквално спрели- и почва- да ти е**** м**** проста....и прочие и порчие. аз- нищо. продължаваме надолу- светофар. той спира до мен и излиза на бой. аз обаче си нося една бухалка отзад на седалката- вземам батата и излизам - пак без да му приказвам- засилвам се към него и замахвам- целейки се в главата му- той обаче отскочи! вика ми- стига бе! стига! чакай сега! спокойно момче! недей така- и си влезе набързо в колата! мислех си дали ей така профилактично да не направя няколко пробни волета по багажника, ама после си викам- айде нема нужда....
my mods:
tv function; lumbar support; front pdc; xenon fogs; harmon kardon audio; webasto park heater with gsm remote; rear power sun blind; rear camera; AC Schnitzer exhaust muffler; DVB-T tunner

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 437
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: София

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от ferdy » 18 Фев 2010, 11:35

alexsch написа:....същата ситуация- заради дупки- намалявам леко на ботевградско. минавам през дупките- като около мен място за бързациет- бол. който иска да прелита през траповете. е да ама НЕ! зад мен- некъм ми се лепва на багажника и почва да ми свири и да ми светка. отбивам в дясно - да мине. той обаче се изравнява с мен- вече сме буквално спрели- и почва- да ти е**** м**** проста....и прочие и порчие. аз- нищо. продължаваме надолу- светофар. той спира до мен и излиза на бой. аз обаче си нося една бухалка отзад на седалката- вземам батата и излизам - пак без да му приказвам- засилвам се към него и замахвам- целейки се в главата му- той обаче отскочи! вика ми- стига бе! стига! чакай сега! спокойно момче! недей така- и си влезе набързо в колата! мислех си дали ей така профилактично да не направя няколко пробни волета по багажника, ама после си викам- айде нема нужда....


Това е наистина една страхотна история, щеше да е интересна, ако беше поне малко реална. Задни седалки, на тях се возят бухалки, пък онзи излязал, ама те чака да се въоръжиш...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 13.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нормално

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от scipo » 18 Фев 2010, 12:04

ferdy написа:
alexsch написа:


Това е наистина една страхотна история, щеше да е интересна, ако беше поне малко реална. Задни седалки, на тях се возят бухалки, пък онзи излязал, ама те чака да се въоръжиш...


:mhihi: :mhihi:

М3 Пристрастен
Аватар
Мнения: 1272
Регистриран на: 11.04.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: E38 735i

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от Веселин|Василев » 18 Фев 2010, 13:26

Даваха по Би Ти Ви Новините един румънец който беше в опашката на тирове заради непочистени пътища, и той каза следното "Давате пари за винетки, а пътищата ви са осеяни с дупки и също толкова непочистени" не, че в Румъния пътищата са хубави, но си направете сметка щом той го казва на какъв хал сме ние. В крайна сметка караме по пътища които отговарят единствено по стандарта за черен път. Друго което е факт, е че дори и да бяха хубави пътищата като в нормалните държави, всеки мислещ се за нещо повече от останалите ще прави забранени от закона маневри, дори повечето няма да спазват ограничението на скороста за градски условия и какво остава за пешеходците които са с предимство. В заключение ще кажа, че до голяма степен е виновен манталитета на българина, а не пътя по който кара.
Живота е прекалено кратък за лоша музика, грозни жени, бавни коли и проблемни връзки!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от lowrider » 18 Фев 2010, 15:01

ferdy написа:
alexsch написа:........


Това е наистина една страхотна история, щеше да е интересна, ако беше поне малко реална. Задни седалки, на тях се возят бухалки, пък онзи излязал, ама те чака да се въоръжиш...


Кое ти е нереално. Аз също си нося peacemaker-a на задната седалка, в тая ненормална държава...

Изображение
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от radio_manbg » 18 Фев 2010, 18:10

Леле леле
Колега от там минава всчяка вечер и 9 от 10 пъти има такива неща с тази разлика че аз минавам плътно в дясно че там не е толкова разбито.
Относно колежката която обяснява как храни тея дето нямаляват и прочие.... Ами аз да си кажа минава бавничко там където има дупки че ако са огромни и почти спирам и с две думи го правя максимално в дясно ако е възможно и следя някоя блеика да не ме връхлети но това е - честно казано не ме интересува кои колко бързо кара и за къде се е разбързал... ограничението на повечето места е 50 и това е, които толкова бърза да лети да прескача не ме интересува.

Веднъж да не се случва наистина да ми кипне пък нека са ламарини .... кои ще преценява дали ще ми мачка ламарините или не....
Към колегите които скачат от колите като нинджи.... вярно че е в природата на човек да деиства понякога преди да мисли ама по добре си го спестяваите еле ако ще вадите газов пистолет че може отсреча да е зареден истински а ако на мен някой ми извади пистолет няма да го чакам да ми каже какъв е а си го отстрелвам я в ръка я в крак само колкото да хвърли оръжието пък нека после да се съдим......

Та идеята ми е че нямам намерение нито да си троша главата нито колата защото някой е решил опакото.
Не ме разбирайте погрешно ... както приятелите ми се изразяват - подвижен правилник - ето така карам и не защото съм олигофрен а просто защото поне за сега този начин ме пази от олигофрени.

Поздрави колеги и умната че хората изтрещяват все повече и повече...

П.П.
Едно лирическо отклонение.
Едно че не подхожда на жена да се държи по този агресивен начин, но това което повече ме фрапира е че говори за адекватност а въобще не съзнава че да си адекватен на пътя означава да се съобразяваш и ако това не е според твоите разбирания то мястото ти не е на пътя. Защото да смяташ че всички са длъжни да си трошат колите само защото ти го правиш не е просто егоизъм ами граничи с ...... и ако някой друг дава пари за ремонт на твоята кола то при останалите не е така. Когато разбереш тези неща ще се научиш какво е съобразяване и няма да храниш хората които намаляват та дори спират било заради дупки било заради животинки или защото им е прилошало примерно !
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 13.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само черни класики!!!

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от Pitbull_Germany » 19 Фев 2010, 0:25

alexsch написа:....същата ситуация- заради дупки- намалявам леко на ботевградско. минавам през дупките- като около мен място за бързациет- бол. който иска да прелита през траповете. е да ама НЕ! зад мен- некъм ми се лепва на багажника и почва да ми свири и да ми светка. отбивам в дясно - да мине. той обаче се изравнява с мен- вече сме буквално спрели- и почва- да ти е**** м**** проста....и прочие и порчие. аз- нищо. продължаваме надолу- светофар. той спира до мен и излиза на бой. аз обаче си нося една бухалка отзад на седалката- вземам батата и излизам - пак без да му приказвам- засилвам се към него и замахвам- целейки се в главата му- той обаче отскочи! вика ми- стига бе! стига! чакай сега! спокойно момче! недей така- и си влезе набързо в колата! мислех си дали ей така профилактично да не направя няколко пробни волета по багажника, ама после си викам- айде нема нужда....


Че те е изкарал извън релси - ясно е! Ама, колега, цели ги в крака, рамена и т.н. Ще му отвееш главата и ще вземеш да го приключиш и после и ще те съдят. И да се оправдаеш, че е било самоотбрана - не важи, защото той излиза с голи ръце, а ти с хладно оръжие :winky: Не за друго, а да не се е набуташ в лайната от едната глупост!
--------------------------------------------------------
Fuck the Cola, fuck the pizza...all you need is 6 v redica!!!
--------------------------------------------------------
Хубава кола, която не върви, е като хубава жена, която не прави секс!!!
--------------------------------------------------------
http://www.metacafe.com/watch/181257/bmw_from_hell_2/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 330d
Мечтае да кара: F80 M3

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от ivo098 » 19 Фев 2010, 17:50

Много ме дразнят точно такива отворковци дето ми свиркат като намалявам на релси и дупки. И аз карам с 17ки джанти и с ниско окачване и това е така защото за мене колата е повече от средство за придвижване и е нормално да я пазя и да не искам да я чупя. Това че има някой нервен със служебна кола зад мене или някой дето кара с железни 13ки и гума балон си е негов проблем, като не му харесва заобикаля ме със 100 км/ч през релсите и продължава или отива в общината да реве за дупките.

И най-смешното е че след като минат релсите със 50-60 км/ч повечето такива отворковци със служебни или стари коли продължават да карат с 50-60 км/ч в най-лявата лента и да ми се влачат, та замислете се малко кой бави повече движението, аз че за 5 секунди минавам бавно през релсите или тоя който през целия път се влачи със смотания служебен бус или 20 годишния кенеф дето не му пука дали минава с 20 или с 80 през дупките :idea:
Its an M. The fuel mileage is Sh!tty.

Your Sh!ttiness may vary.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 24.02.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E46/E39 MPower

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от chl » 20 Фев 2010, 6:01

M2PR написа:Абсолютно не ми се влиза повече в безмислени спорове по тая тема. На всичките критици само искам да кажа, че това как си карам колата си е абсолютно и лично само моя работа. За справка - колата ми е в перфектно състояние (пу-пу), и това в голяма степен се дължи на факта, че се съобразявам с обстановката по пътищата, за ралзика от големите карачи които малко се попрестарават ;)
Някъде по-нагоре го написах, но нека го спомена пак, т.к. тактично го подминавате - не хвърча през дупки, релси и т.н. - напротив, намалявам. Но МРАЗЯ, когато индивидите буквално спират пред горепосочените "препятствия" - жалко, че повечето, доста ограничени, не го схванаха.

* lowrider, "какво съм ли"? "Такова", с което е по-добре да си нямаш работа в общи линии. А това, че си решил, че съм писала "страхотни глупости" определено не ме вълнува - всеки си има право на мнение, нали? И аз мога да си мисля, че си кон с капаци, ама не ти го казвам, нали? :mhihi:

* chl, с дефиницията "кифла" можеш да определяш само жените от твоето родословно дърво, защото някак си не е уместно да говориш така за хора, които не познаваш, мойто момче :winky: Останалите ти писания можеш да ги публикуваш в някои наръчник за идиоти :lol:

* TheFreeRider - абсолютно прав си. Но, точно поради факта, че отреща е стеснено по неписано правило хората от лявата лента си завиват само наляво, а хората които минават редовно определено са наясно че трябва да си хванат средната ли дясната лента ;)


Който искам ще определям като "кифла",защото не ми трябва да те познавам - само от писанията ти до сега мога да разбера що за човек си(отчасти).

"Но МРАЗЯ, когато индивидите буквално спират пред горепосочените "препятствия" - жалко, че повечето, доста ограничени, не го схванаха." Кое мразиш - това че хората си пазят колите и ти не спазваш дистанция и се чудиш как да спреш или просто като не ти оттърва, трябва да става на твойто ? Ако някой реши и с 5км/ч може да си кара, тва си е негова работа, заобикаляш го, трайш си и тва е... освен ако няма ограничение за минимална скорост.

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от 00Cool » 20 Фев 2010, 19:46

[quote="chl"][quote]
виде ли са....и тебе селтак ще те изкарат :mhihi:
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 5.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 М20В20

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от Koko Loko » 21 Фев 2010, 16:01

Мислех да не пиша, но се изкуших след изказването на ivo098. Моят 20+ годишен кенеф може да кара и с 80 :lol:
Искам да кажа, че всеки го боли като му се счупи нещо по колата (било то и да не му е чак толкова любима), но неможе да кажем че няма истина във всяко едно от изказванията.
Аз съм на принципа, че колата както е излезла от завода така трябва да е и затова карам с бирените капачки 14", но това незначи че не намалявам всеки ден когато се прибирам на трамвайните релси пред Балканкар. Нека караме и се радваме на возията, която наште коли ни предоставят :driving:
П.П. Малко настроение без никакви лоши помисли :mhihi: :mhihi: :mhihi: Не Ви ли се струва, че има :angel: някякви искри между Pitbull_Germany и M2PR ??? Аз лично неразбрах, кой кого ще скъса????? Става въпрос на права и на слалом :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Повече няма да пиша тук и с Бога напред :wave:
Трябва да чуваш колата!
Но когато слушаш жената, не значи че я чуваш :-)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 13.09.2009
Кара: опел

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от Spoony » 21 Фев 2010, 17:52

chl написа:[ Ако някой реши и с 5км/ч може да си кара, тва си е негова работа, заобикаляш го, трайш си и тва е... освен ако няма ограничение за минимална скорост.


Не и според ЗДП (ако изобщо някой го спазва):

Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателна причина с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства.

(2) Водач на пътно превозно средство, което се движи с ниска скорост и поради това причинява създаването на колона от пътни превозни средства, трябва да ги пропусне при първа възможност.

(3) На водача на моторно превозно средство е забранено да се движи с ниска скорост без включени аварийни светлини.
.

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook