Една малоумна случка по пътищата в СФ

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: над града..
Пол: Жена
Кара: звездомобил

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от M2PR » 11 Фев 2010, 18:38

Pitbull_Germany написа:
M2PR написа:Какво се караш на човека, това не беше ли насочено към мен?
Ако искате и на 120 цола се качете :mhihi: , ако искате с някви нисколетящи автомобили се придвижвайте - все ми е тая ;) Въпроса е да се съобразявате с пътищата и условията по тях. Защото тея 20ки дето ми ги пишете тука не са съобразяване с настилката, респективно милионите дупки, а чиста проба гъзария. Като искате на 20ки да карате по-бързо излезте да карате по Западна Европа примерно... Но някой, който се мисли за велик със скъпоценните си джанти/ гуми/ кола изобщо няма да го бавя, пък ако ще да има и пряка роднинска връзка с папата... ;)



пп. Питбулче, на слалом нямаш шансове, а сега като се замисля и на права може би няма да имаш, защото докато се оглеждаш за дупки, релси и т.н.м вече ще съм те оставила в точка :mhihi: :winky: :winky: :winky: :winky:



Не му се карам, бре. Просто му казвам, че си е прав. Първо - човекът кара на 17 цола - напълно нормална джанта. Второ - никъде в закона не пише, че джантите трябва да са съобразени с пътната настилка...гумите - да, но джантите - не! Трето - конституционно право на всеки човек е да се придвижва свободно и сам да избира мястото, където да се засели и живее. Така че недей да раздаваш нареждания, генерале :mhihi: Като не ти изнася - отиди и се оплачи в общината, че понеже не са оправили дупките, другите карат бавно и ти закъсняваш систематично с по 10-20 секунди! Кой колко пари дава за кола си е негов проблем. Дали тази кола е всичко или не за него - пак е негов избор! Факт е, че ако караш сравнително нова кола, чието окачване е скъпо, ако караш като идиот и си минаваш на пълна тяга отвсякъде, то ако на 50000 сменяш окачване, ще почнеш да сменяш на 10000...а ако окачването ти е 2000 лв., това значи, че ще трябва да даваш по 10000 лв. А и въпросът беше, че колегата не се е издразнил на това, че си троши колата, а че онзи тарикат му е засичал пътя, след като той само му е свирнал с клаксона! Извинявам се, ама всеки човек си има своята точка на кипене и в един момент ти писва и преставаш да мислиш...за съжаление!

П.С.- На слалом въобще и не се бутай, мойто дете...твоя двигател ми го слагат на мен на мястото за чистачките :mhihi: На права - абсолютно никакъв шанс. Колко и да се оглеждам пак съм с 2 пъти и повече по-голяма кубатура от теб :mhihi: Единствения шанс ти е на някой лунен пейзаж...там вече няма да смея да си чупя колата :winky:


Тая лекция вече я чухме веднж (да не кажа и повече). Той се възмущава от колегата с компакта, пък аз изразявам възмущение от колеги като вас двамата ;) В тоя ред на мисли, тука се извъдиха много моралисти, но и на мен и на теб, и на повечето четящи, ни е ясно как кара масата, обаче това е тема която няма да засягам тук, т.к. знаем, че е загубена кауза ;)

А тоя двигател може да ти го слагат и зад чистачките, мисля че не е много удачно да ми обясняваш - ако ли не дай пак да пробваме на същата отсечка ;) :winky: :driving:
АПНИ, БАБА, 'АПНИ

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от lowrider » 11 Фев 2010, 21:58

M2PR написа:не съм ти колега :!:


А какво си?


Извинявам се на mili4uk за офтопика,но тъй като неколегата M2PR написа страхотни глупости в темата, искам да знам какво е?
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

УмНаТа КаКа с чЕрпАка :)
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 25.08.2006
Местоположение: Stara Zagora
Пол: Жена
Кара: '96 BMW318 cabrio

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от Eliana » 12 Фев 2010, 9:13

lowrider написа:
M2PR написа:не съм ти колега :!:


А какво си?


Извинявам се на mili4uk за офтопика,но тъй като неколегата M2PR написа страхотни глупости в темата, искам да знам какво е?


Тези въпроси ги изяснявайте на ЛС!
Изображение

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от Runnaway » 12 Фев 2010, 9:50

И за да се върнем по темата.

mili4uk написа:... Но карането на любимата ни марка не е само да знаеш педалите и да даваш направо газ. Не сме и безсмъртни в тези коли... това е много важно да се знае ! Просто човек трябва да има някаква граница и да знае кое нарушение как се прави без да пречи на другите...

...Карайте малко по-внимателно ! Нека спрем безумците по и без това шибаните пътища пълни с дупки !


Напълно съм съгласен с теб, колега. Тъй като и аз се паля лесно - такива "нехора" на мен също ми действат като катализатор на агресията.

Аз лично вчера бях пуснат да се включа в движението (излизайки от паркинга на Националния стадион, в Ада около 5:30) от един пичага с Рено, което не очаквах да се случи. След като си купих колата очаквах хората да ме гледат лошо и да са нетолерантни към мен, което за сега не се потвърждава. По-скоро другите водачи на автомобили от нашата любима марка са нетолерантни към нас, отколкото другите.

:OT: Не намирам никакъв смисъл в спора между колегите с Е30-ките, така че не мисля да се меся.
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 24.02.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E46/E39 MPower

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от chl » 13 Фев 2010, 4:04

M2PR написа:
Pitbull_Germany написа:
mili4uk написа:M2PR :) опасна си ! Безсмислено е да продължавам да flood-вам тук с подобни коментари, или да се обеснявам повече.
Който ме е разбрал... разбрал... който не е - да се оправя !
Живи и здрави... това мога да пожелая на всички :)
Съобразителност и толерантност са единствените думи който си заслужават да се прочетат !!!
Съжелявам ако някой ме е разбрал с акцент върху "егоизма ми", "20К", "бременна" и т.н.
Идеята беше и си остава тези две думички малко по-горе !
Надявам се да не продължаваме в същия дух....


Колега, няма какво да се обясняваш като ученичка! Ти плащаш ли си пътния данък, винетките, данъци и т.н.? Общината плаща ли ти за изкривени носачи, скъсани гуми, спукани джанти - плаща дръжки! На който не му харесва, че някои хора си пазят колите...да се оправят поотделно. Мойта кола е твърда до безобразие, но няма да си сменя окачването само и само някой да стигне с 10 секунди по-бързо! Ако возиш раждаща жена - биеш едни аварийки и караш на уволнявка...това е. И аз да бях и да знам, че жена ми е пред раждане...и аз щях да минавам бавно, а и да не е - пак минавам бавно! Като си съсипя амортесьорите Фандъкова няма да дойде и да ми сложи на масата едни 2000 лв. за оказване и още 1000 за нерви и майстори, нали? Никой не може и да ти каже какви джанти да сложиш - ако искаш и 20 цола си сложи - това ти е разрешено от Конституцията и тук се приключва всичко. Тези зад теб трябва да те чакат. Такива нерваци, които на светофара ми надуват клаксона още на прясно жълто ги лекувам много добре - просто си изчаквам зелено, после жълто и преди червено се изстрелвам...нека поседят още 1 минута и да се замислят дали е коректно поведението им...а, ако искат да ми кажат нещо - нека заповядат...бой съм ял, бой съм и раздавал...не ме плаши ни най-малко! Не знам как хората в нормалните държави могат да се изчакват на пътя, а ние тук се държим като някакви невротични диваци! Като не ви понася движението и сте изнервени - карайте нощно време! Парите с това не си изкарвате, защото ако навъртате по 300 километра дневно в София...е, вече сте свикнали и не ви пука!:


Какво се караш на човека, това не беше ли насочено към мен?
Ако искате и на 120 цола се качете :mhihi: , ако искате с някви нисколетящи автомобили се придвижвайте - все ми е тая ;) Въпроса е да се съобразявате с пътищата и условията по тях. Защото тея 20ки дето ми ги пишете тука не са съобразяване с настилката, респективно милионите дупки, а чиста проба гъзария. Като искате на 20ки да карате по-бързо излезте да карате по Западна Европа примерно... Но някой, който се мисли за велик със скъпоценните си джанти/ гуми/ кола изобщо няма да го бавя, пък ако ще да има и пряка роднинска връзка с папата... ;)

Pitbull_Germany написа:[А ти...М2ПР...ти ше ми паднеш на мен :mhihi: С тая козичка си много бърза, ама ще те лекувам някой път със зелената машинка :mhihi: И пак ти казвам...стига храни хората, бе момиче...тук БМВ караме, все за ядене пари има...не ни трябват готвачи...особено с лопати за сняг :mhihi:


Ше ти падна, ама друг път... УУУеко с джантичките, мини тука по-бавно, сега за къде се силиш по тия павета, мини малко в десно че с-у нас има кратер с дълбочина 1 сантиметър :mhihi: :mhihi: :mhihi: недай си Боже нещо да й стане на тая кола :кръстещ се емотикон: - нали трябва да се гледа като писано яйце, че ще я караме во веки :mrgreen: :mhihi: :winky: :winky: :winky: :winky:
И какво да направя, че черпака ми малее вече... просто беше крайно наложително да бръкна в тенджерата с лопатата.... :mhihi: :winky:

пп. Питбулче, на слалом нямаш шансове, а сега като се замисля и на права може би няма да имаш, защото докато се оглеждаш за дупки, релси и т.н.м вече ще съм те оставила в точка :mhihi: :winky: :winky: :winky: :winky:



Ми ти сама си го казваш ама явно неможеш да го разбереш.Естествено , че ще намали да не кара луноход, нали трябва да се съобрази с пътната настилка.А на теб кат ти е през п....та за колата, не означава че и другите са така.Ама дай, като не ти оттърва и да се дразниш, нервиш и да не ги бавиш, както викаш.Ма да ти кажа, точно твойто си е чист егоизъм.

M2PR написа:Ами ако аз возя бременна, която ражда какво правиме!? - ще те чакам ли?! Няма как да стане, приятелю :winky:

Както си я возиш, кат минеш през дупката/шахтата/кратера и ако спукаш гума, ще ражда в колата ти.Но все пак - АКО.Не вярвам секи път да возиш раждащи жени, че да не можеш да изчакаш 5 секунди.

M2PR написа:Винаги съм апелирала за толерантност на пътя и няма да спра да го правя,


И какво ти е колегиалното ? Според това което пишеш, ти за мен си една к*фл*, която кара сама на пътя.Без да се обиждаш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от TheFreeRider » 13 Фев 2010, 17:31

Случката, описана в темата съвсем не е приятна, но е ежедневие, съпричастен съм към колегата.
Искам само да поясня ситуацията на въпросното кръстовище. Има три ленти - дясна, само за десен завой; средна - само за направо; лява - наляво и направо. Който не вярва, да погледне маркировката като минава. Целия проблем на въпросното кръстовище е, че тези от най-дясна лента често продължават направо. Съответно тези от средната заемат левия край на платното след като пресекат и не остава място за преминаващите направо от лява лента. Там стават и засичанията. Допълнителен фактор за подобни обърквания е фактът, че лентите от двете страни на кръстовището не са разположени точно една срещу друга, а са изместени леко надясно. Обърнете внимание като минавате следващия път.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: над града..
Пол: Жена
Кара: звездомобил

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от M2PR » 14 Фев 2010, 17:31

Абсолютно не ми се влиза повече в безмислени спорове по тая тема. На всичките критици само искам да кажа, че това как си карам колата си е абсолютно и лично само моя работа. За справка - колата ми е в перфектно състояние (пу-пу), и това в голяма степен се дължи на факта, че се съобразявам с обстановката по пътищата, за ралзика от големите карачи които малко се попрестарават ;)
Някъде по-нагоре го написах, но нека го спомена пак, т.к. тактично го подминавате - не хвърча през дупки, релси и т.н. - напротив, намалявам. Но МРАЗЯ, когато индивидите буквално спират пред горепосочените "препятствия" - жалко, че повечето, доста ограничени, не го схванаха.

* lowrider, "какво съм ли"? "Такова", с което е по-добре да си нямаш работа в общи линии. А това, че си решил, че съм писала "страхотни глупости" определено не ме вълнува - всеки си има право на мнение, нали? И аз мога да си мисля, че си кон с капаци, ама не ти го казвам, нали? :mhihi:

* chl, с дефиницията "кифла" можеш да определяш само жените от твоето родословно дърво, защото някак си не е уместно да говориш така за хора, които не познаваш, мойто момче :winky: Останалите ти писания можеш да ги публикуваш в някои наръчник за идиоти :lol:

* TheFreeRider - абсолютно прав си. Но, точно поради факта, че отреща е стеснено по неписано правило хората от лявата лента си завиват само наляво, а хората които минават редовно определено са наясно че трябва да си хванат средната ли дясната лента ;)
АПНИ, БАБА, 'АПНИ

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Габрово
Мечтае да кара: E60 М5 Еisenmann RACE exhaust

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от А.Марчев » 14 Фев 2010, 17:49

Добре че не си "избухнал" да направиш някоя глупост Ама такива като тези направо :ranting: :dummy:
КАРАИТЕ ПО РАЗУМНО БЕ ХОРА НЕ СЕ ПРАВЕТЕ НА ТЕЗИ ОТ ФИЛМИТЕ :nono:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 752
Регистриран на: 16.01.2005
Местоположение: лондон
Кара: е46 м3 х2, mustang GT, viper RT/10

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от oxam » 15 Фев 2010, 14:32

M2PR, за такива като теб, които вечно бързат и вечно са нервни и вечно свирят един среден пръст показан през сваленото странично стъкло...и леко с нервите и кръвното, докторите казват, че вредно
Изображение Изображение Изображение Изображение

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от 00Cool » 15 Фев 2010, 14:40

[quote="M2PR"]Абсолютно не ми се влиза повече в безмислени спорове по тая тема. На всичките критици само искам да кажа, че това как си карам колата си е абсолютно и лично само моя работа. За справка - колата ми е в перфектно състояние (пу-пу), и това в голяма степен се дължи на факта, че се съобразявам с обстановката по пътищата, за ралзика от големите карачи които малко се попрестарават ;)
Някъде по-нагоре го написах, но нека го спомена пак, т.к. тактично го подминавате - не хвърча през дупки, релси и т.н. - напротив, намалявам. Но МРАЗЯ, когато индивидите буквално спират пред горепосочените "препятствия" - жалко, че повечето, доста ограничени, не го схванаха.

го казвам, нали? :mhihi:

quote]
кака , ше ме извиняваш ама ако съм дал чанта пари за окачване джанти и секви тапнарщини ,ако искам ще спра ще слезна и ще си бутам колата през дупката па тебе ко ти се бърза може и ти да дойдеш да бутнеш за да минем по бърже ,ако ли не или чакаш или ако можеш ме прескачай .
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 341
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 520i, E30 318

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от ivan1590 » 15 Фев 2010, 16:26

Ми не знам за другите, ама аз като се изтрескам у някоя дупка ми се свива под лъжичката, така че напълно разбирам хората, които минават едва, едва през релси, легнали полицаи и други такива .Общо взето се радвам на всеки, който си пази колата и се грижи за нея, защото и аз съм така и така ми идва отвътре, не толкова заради парите, а просто си обичам колата.Много се дразня обаче, когато някой спре без мигач и без никакви индикации какво мисли да прави на скоростен булевард, пусне аварийните и аз остана затворен от трафика зад него.Като цяло поведението ни пътя трябва да е предвидимо и по този начин се избягват сакатлъците и именно за това са измислени мигачи, стопове, огледала, маркировка, знаци и пр.Във всеки един момент намеренията ни трябва да са ясни за останалите и те съответно да имат време да реагират.Другото важно нещо е самите ние да предвиждаме намеренията на останалите навреме.С практика човек се научава.
Само със жените, все още ми е малко трудно, да им разгадая намеренията на пътя, но минавам в режим "очаквай неочакваното" и по-голяма дистанция по възможност и засега се получава.

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от Runnaway » 16 Фев 2010, 0:58

ivan1590 написа:Само със жените, все още ми е малко трудно, да им разгадая намеренията на пътя, но минавам в режим "очаквай неочакваното" и по-голяма дистанция по възможност и засега се получава.


Проблемът е в това, че жените мислят алогично (спрямо това, което ние, мъжете, наричаме "логика") . Начинът им на мислене е съвсем различен от нашия - съответно действията, които са резултат от различното мислене са коренно различни.

(Нека колежките, които веднага ще ме оплюят, не се правят на ощипани госпожици, защото в думите ми не съм се опитвал да ги обидя, а да ги защитя.)
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 437
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: София

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от ferdy » 16 Фев 2010, 1:05

Споко, никой няма да те оплюе, това ни е предимството. :mhihi:

А по темата: случката не е малоумна, а ежедневна, свиркаджии и сватбари има безброй.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 13.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нормално

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от scipo » 16 Фев 2010, 11:14

00Cool написа:
M2PR написа:
кака , ше ме извиняваш ама ако съм дал чанта пари за окачване джанти и секви тапнарщини ,ако искам ще спра ще слезна и ще си бутам колата през дупката па тебе ко ти се бърза може и ти да дойдеш да бутнеш за да минем по бърже ,ако ли не или чакаш или ако можеш ме прескачай .


Колега мнението ти е напълно селско , като са такива пътищата недей дава пари за окачвания и др. и карай като хората, а не гас гас и като видиш "яма" 2 см. и да счупиш педала на спирачката :!: Напълно подкрепям колежката M2PR във всеки един нейн пост :!:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 12.04.2008

Re: Една малоумна случка по пътищата в СФ

Мнение от kaligilo » 16 Фев 2010, 11:53

scipo написа:
00Cool написа:
M2PR написа:
кака , ше ме извиняваш ама ако съм дал чанта пари за окачване джанти и секви тапнарщини ,ако искам ще спра ще слезна и ще си бутам колата през дупката па тебе ко ти се бърза може и ти да дойдеш да бутнеш за да минем по бърже ,ако ли не или чакаш или ако можеш ме прескачай .


Колега мнението ти е напълно селско , като са такива пътищата недей дава пари за окачвания и др. и карай като хората, а не гас гас и като видиш "яма" 2 см. и да счупиш педала на спирачката :!: Напълно подкрепям колежката M2PR във всеки един нейн пост :!:


Викаш направо УАЗ-ка да си земеме а или да боднем по един винкел на местото на хамортисьора :kuku: Кво само се мъчиме да си направиме колите по-добри
Изображение

Колата е една и тя се казва Е30 М3. Тя ще е първата и последната Точка.

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook