BMW и метан...една история с поука.

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

BMW и метан...една история с поука.

Мнение от BULL3T » 23 Яну 2010, 11:59

Като си взех хубавицата си казах,еиииии супер тоя метан блага работа.Мина известно време обаче и нещата се оказаха много смешни.Уж карах 525ца а 316ки ме минаваха.Уж беше шестак а пък повече от 160 не дигаше.Уж гъзарска кола,ама ми пукаше пред НБУ и плашеше хубавите колежки! :lol: (шега разбира се,имам си сериозна жена).

Та реших аз,мани ги тия благинки,верно 200км за 11 лв ама все пак предпочитам да ми върви колата.И реших аз ще почна да си карам на бензин и ще махна метана в най-скоро време.Хубу де,ама това не се понрави на двгто,като дойде чичко бензинко и видя какво е направил метанчо,побесня! Като започна да не пали,да работи на 3-4 цилидъра да ми плюят дюзи,разбрах че съм го обидил пича.

Днес реших,че трябва да отида да го махна този метанчо лош! Колата запали едва едва,следкато се сложиха нови свещета на 2 от цилидрите,'щото пичовете сложили изпарителя баш пред свещите и няма как да се сменят другите 4.И отидох до метанджията и той махна метана,а аз горд собственик вече влизам в колата - тя не пали.Хайде вече смени и другите свещи(имах само 2 за съжаление)та смених ги и взе, че запали убавеца.Аз си се запътих към вкъщи на 3-4 цилидъра и 60 коня от 170 :mhihi: и се прибрах като първия пич вкъщи. :mhihi: 8)

Сами си вадете поуките от това какво може и какво не може,но аз разбрах едно нещо! Метан повече НИКОГИШ,НИТО ПЪК ГАЗ!

За пореден път се убедих,че има едно гориво и това е бензина.

Сега следва пълна ревизия на двгто и лека резтаврация на колата.

С други думи карайте си на бензин,ако ви е ежедневка си купете некъф умрел дизел без турбо или нещо малко 1.2/1.4 бенз и не се разправяйте с глупости хораааааа!!!

'Айде късмет и успех с колите.
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 920
Регистриран на: 3.05.2007
Местоположение: варна на морето
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: бмв М3,M5,X6
Детайли за колата: E60 530D 218коня

Re: BMW и метан...една история с поука.

Мнение от spens_82 » 23 Яну 2010, 13:09

колега и аз мисля като теб-газ НИКОГА! да си караме колите на нафта и бензи,а газ само за готвене :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2337
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N42B20 с ръкавици
Мечтае да кара: Spitfire

Re: BMW и метан...една история с поука.

Мнение от Archangel » 23 Яну 2010, 14:52

Aбе луди ли сте бе, тия коли са правени да работят на газ и метан, толкова им е добре, толкова са съвършени газовите и метановите уредби...шапката ще ви падне. БМВ преди да измислят двигателите за бензин са ги карали на газ и метан, но понеже трябва и рафинериите да печелят са сложили бензинови двигатели, е така, да се прецакват гъзарите. А както знаем само крайните гъзари, дето минават по-малко от 500 000км на година, карат на бензин.
Ъхъхъхъ :mhihi: :mhihi:
Rainbow shaker,
On a stallion twister,
Bareback rider,
On the eye of the sky,
Stormbringer coming down,
Meaning to stay,
Thunder and lightning,
Heading your way..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 21.03.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 1987 e30

Re: BMW и метан...една история с поука.

Мнение от nabora » 23 Яну 2010, 16:16

Хайде пак темата за газта...
Аз карам на метан хранете ме, плюйте ме :)
BULL3T, това че колата ти гърми и не върви повече от 160 не ще да е само от метана... и поддръжка трябва малко и каране на бензин от време на време...

а и нищо страхотно не виждам в историята... ще стане поредната спам тема

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: BMW и метан...една история с поука.

Мнение от BULL3T » 23 Яну 2010, 17:12

nabora написа:Хайде пак темата за газта...
Аз карам на метан хранете ме, плюйте ме :)
BULL3T, това че колата ти гърми и не върви повече от 160 не ще да е само от метана... и поддръжка трябва малко и каране на бензин от време на време...

а и нищо страхотно не виждам в историята... ще стане поредната спам тема


Ама нека бе,няма лошо метан и газ да слагаш,ако правиш по 50 000/60 000 на година ок.Ама да си сложиш газ на колата за събота и недля...Идеята ми не беше да ви кажа колко е тъпо според мен да се кара на газ или метан,а просто че една кола която не се поддържа и се кара на газ и метан накрая не става нищо от нея!

п.п. Исках да разкажа историята на моята кола и да ви кажа,че газта и метана не горива от които може да се очакват чудеса!
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 21.03.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: 1987 e30

Re: BMW и метан...една история с поука.

Мнение от nabora » 23 Яну 2010, 17:52

BULL3T написа:
nabora написа:...а просто че една кола която не се поддържа и се кара на газ и метан накрая не става нищо от нея!

като не се поддържа колата и на самолетно гориво да се кара пак ще се скапе...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 6.11.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 90" Е30 316i
Мечтае да кара: Е30 3??

Re: BMW и метан...една история с поука.

Мнение от p0wEr » 24 Яну 2010, 16:13

Бе незнам ама на Лада 21110 1.6 от новите е с метанов инжекцион за 2500 и до 180 си върви на метан като обърне на бензин V-power Racing 100H и стрелката отива след 200 :mhihi: Колата е такси на 5 години е вече изминати близо 180 000 км и мотора не е отварян ! Бензин метан на всичко върви без проблем :)
Пичове, Е30 не е за хора със слаби сърца, лекари или юристи...
Първите могат да умрат от страх, вторите ще си представят кървави гледки, а третите ще броят наум актовете и наказателните постановления, които биха получили... :mhihi:
Не случайно още през 80-те години Е30 е водело класацията за най-много смъртни случаи, като е било изпреварено единствено от Порше 911.
При Е30 е или любов от пръв поглед, или нищо. Първото каране е като секс за първи път - не знаеш какво да мислиш, ама знаеш че ти е харесало и че ще го направиш пак... След това идва зависимостта, по силна от наркотик...

Няма "бивш" Е30-каджия, който поне веднъж е бил наистина такъв, си остава рецидивист до живот...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1689
Регистриран на: 7.09.2002
Местоположение: Пловдив
Кара: е30 316, е36 328, ф30 335, ф32 428
Мечтае да кара: и да му е спокойно

Re: BMW и метан...една история с поука.

Мнение от Babuna » 24 Яну 2010, 16:15

Толкова поучителна история... не бях чел от много време.

Наистина кви са тези метани, дизели???
CCFL и LED ангелски очи, М пакети за е36/е39/е46/е60/е61/е90/е91/е93/е93/f10/f30/x5 спортни окачвания, спортни генерации, колектори и много други!
OРИГИНАЛНИ ПАРКИНГ СЕНЗОРИ по 39 лв!
Стъкла за фаровете на BMW e46 всички модификации - 45 лв, за BMW e39 фейслифт 79 лева - край на проблема с мътните напукани фарове
М-tec броня пълен за БМВ е36 пълен комплект - 129 лв
M-tec 2 предна броня за БМВ е46 седан,туринг - 189 лв
M-tec предна броня за БМВ е39 - 189 лв
MOTUL 6100 10w-40 Synergie 5 литра - 49.99 лева - МОТУЛ И КАСТРОЛ 100% оригинални на най-ниски цени в БГ
CCFL ANGEL EYES - 49,99 лв
0889 22 66 88

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.03.2007
Местоположение: Rousse

Re: BMW и метан...една история с поука.

Мнение от Dido_86 » 24 Яну 2010, 16:17

аве незнам какво нехаресвате на газ-та стига да си сложите инжекцион и нямате проблеми нито ти се скапва двигателя а и хич да не си върви мн прилично едно сравнение с 4 човека и багаж със 210 по варненската магистрала с бмв 318 на газ как ви звучи такаче неоплюваи те газта просто трябва да се направи като хората :)
Nikoi neumira destven shibaniq jivot go na4ukva na vsi4ki !!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 341
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 520i, E30 318

Re: BMW и метан...една история с поука.

Мнение от ivan1590 » 24 Яну 2010, 18:08

Аз предпочитам да си карам колата така, както е излязла от завода, а не да творя по нея.Иначе се замислям да си взема още една за икономично каране, но още не съм решил каква да бъде, щото всичко е компромис освен БМВ :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: BMW и метан...една история с поука.

Мнение от BULL3T » 24 Яну 2010, 18:34

ivan1590 написа:Аз предпочитам да си карам колата така, както е излязла от завода, а не да творя по нея.Иначе се замислям да си взема още една за икономично каране, но още не съм решил каква да бъде, щото всичко е компромис освен БМВ :mhihi:


Точно така е!
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Омега А '86; E53 3.0d '06

Re: BMW и метан...една история с поука.

Мнение от Нено Б. » 24 Яну 2010, 21:28

Що за история?
Май се хвалиш,че караш на бенц... И откъде дойде тази мода за кола за събота и неделя и за през седмицата?! Много сте богати бе.
Аз имам една кола,с газов инжекцион е и ми харесва-грам не се съобразявам с километрите.
rwd фен

с две лица
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: село Мегаполис, обл.Абсурдистан
Пол: Мъж
Кара: на задно предаване

Re: BMW и метан...една история с поука.

Мнение от Vlados » 24 Яну 2010, 22:25

BULL3T написа:За пореден път се убедих,че има едно гориво и това е бензина.

Защото още не си опознал нафтата... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: BMW и метан...една история с поука.

Мнение от BULL3T » 24 Яну 2010, 22:39

Мдааа, ама я познавам нафтата и имам добро мнение за нея докато става въпрос за икономичност и амосферен дизел.Като заговорим за бързи дизели и разни турбота се сещам за ремонти,главоболия и празни джобове! :mhihi:

така че не ми 'фали и нафтата не искам тракащ кандилник. :winky:
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Омега А '86; E53 3.0d '06

Re: BMW и метан...една история с поука.

Мнение от Нено Б. » 24 Яну 2010, 23:43

BULL3T написа:Мдааа, ама я познавам нафтата и имам добро мнение за нея докато става въпрос за икономичност и амосферен дизел.Като заговорим за бързи дизели и разни турбота се сещам за ремонти,главоболия и празни джобове! :mhihi:

така че не ми 'фали и нафтата не искам тракащ кандилник. :winky:

Не е така,човек...Дизелите отдавна не са тракащи кандилници,както им викаш. Примери-много. Тук сте бмв фенове,няма начин да не знаете за 3.5д 286к.с. мотора... В е92 прави 100 за 6 сек и харчи 10 в града.
А че се чупят...чупят се,ама не щото са дизели,а щото сегашните коли не са като някогашните.
Да живеят 80-те! 8)
rwd фен

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook