жълт самолет

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 752
Регистриран на: 16.01.2005
Местоположение: лондон
Кара: е46 м3 х2, mustang GT, viper RT/10

жълт самолет

Мнение от oxam » 22 Яну 2010, 16:42

снощи имах малко работа и трябваше да се разходя до другия край на лондон, свърших каквото трябва и стана време за прибиране, 11:30 вечерта няма грам трафик а понито иска ли иска да препуска. едвам му удържам юздите и внимавам да не се поддам на изкушението и да направя някоя глупост....и тъкмо стигам на 3 минути от нас и заставам на един светофар на marylebone road точно до regent's park (доста централен лондон за ориентир)...трилентов път, прав като конец, насрещните платна са отделени с висока мантинела и няма прескачащи хора.....аз съм първа кола, осмината отпред леко ръмжат, а духовата секция ме гледа очакващо под голямата гърбица на капака, знам че до другия светофар има поне 6-700 метра и пред мен няма никой....левия крак леко потреперва от нахлуващиия адреналин и смачква твърдия керамичен съединител, дясната ръка хваща студения алуминиев лост на шорт шифтъра и след познато изщракване знам че първа е вътре, понито почва да нервничи и да цвили, все пак оборотомерът показва 3500 оборота...светва жълто, левият ми крак отскача от съединителя и следващите 20 метра са достойни за някой стар американски филм - задните гуми са обвити в пушек оставят две дебели следи по асфалта, връщам леко газта, за да успея да тръгна все пак, стигам заветните 6200 оборота и сменям на втора, смачквам газта и усещам как задницата почва да ме изпреварва, 285ците нямат никакъв шанс срещу 700 нМ въртящ момент, леко контриране и пускане на газта, следва трета и за мой ужас имаме повторение на ситуацията - ххх метра черни следи по асфалта (странно е че всеки път задницата тръгва надясно...предполагам че има нещо общо с шпера и посоката на въртене на кардана)...в този момент осъзнавам че съм стигнал 90 мили в час и се намирам в центъра на лондон и че това което се случва е абсолютна глупост. намалявам и спирам на идващия светофар, бърз поглед в огледалото и изстивам, настигащият ме трафик се разделя и прави път на чифт сини лампи. за секунди през главата ми минават 10000 сценария и оценката на ситуацията е, че съм до шията в лайна...дишай дълбоко, без паника все пак са били поне 5-6 коли зад мен на светофара, така че може да са ме виидели и чули, но няма как да са ми засекли реалната скорост...... полицейското мондео спира до мен със свирене на гуми, аз вече съм се приготвил, сложил съм маската на смирение и разкаяние и още преди да ми кажат нещо почвам да се извинявам и да обяснявам колко ме е срам и колко виновен се чувствам и колко ми е глупава постъпката (едва ли не извинявай мило другарче повече няма да правя така), през цялото време аз си седя в колата а те са спрели паралено до мен и си говорим през страничните прозорци....след като свършва моята пледоария полицаят почва да се нервира, да вика, да ми чете конско и определено не изглежда щастлив. аз слушам смирено и кимам разбиращо и тогава дойде репликата на вечерта "if you gonna practice take-off and landing find another street" (ако ще тренираш излитане и кацане си намери друга улица)....другия полицай се разхили, аз разбрах, че като по чудо ми се е разминало и продължих да се извинявам...след още една минута те си тръгнаха и аз леко полеко по терлици прибрах понито в конюшната....излиза че английските полицаи били много разбрани хора а аз вече си имам обица на ухото

държа да подчертая, че не се гордея много с историята, съзнавам че беше доста глупава и очаквам да получа храна за това....но поне си мисля че си научих урока
Изображение Изображение Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1689
Регистриран на: 7.09.2002
Местоположение: Пловдив
Кара: е30 316, е36 328, ф30 335, ф32 428
Мечтае да кара: и да му е спокойно

Re: жълт самолет

Мнение от Babuna » 22 Яну 2010, 16:56

Винаги чета с интерес нещата, които пишеш :)
CCFL и LED ангелски очи, М пакети за е36/е39/е46/е60/е61/е90/е91/е93/е93/f10/f30/x5 спортни окачвания, спортни генерации, колектори и много други!
OРИГИНАЛНИ ПАРКИНГ СЕНЗОРИ по 39 лв!
Стъкла за фаровете на BMW e46 всички модификации - 45 лв, за BMW e39 фейслифт 79 лева - край на проблема с мътните напукани фарове
М-tec броня пълен за БМВ е36 пълен комплект - 129 лв
M-tec 2 предна броня за БМВ е46 седан,туринг - 189 лв
M-tec предна броня за БМВ е39 - 189 лв
MOTUL 6100 10w-40 Synergie 5 литра - 49.99 лева - МОТУЛ И КАСТРОЛ 100% оригинални на най-ниски цени в БГ
CCFL ANGEL EYES - 49,99 лв
0889 22 66 88

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.12.2005
Местоположение: София
Кара: Audi Cabriolet 1.8T,Audi A6 4.2

Re: жълт самолет

Мнение от vectra » 22 Яну 2010, 17:35

Няма спор, че е било глупаво точно в центъра на Лондон да го правиш, но съм сигурен , че са малцина които ще устоят на изкушението !
Нито ми се пее, нито ми се смее, а ми се живее

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 17.10.2008
Местоположение: София
Кара: E36

Re: жълт самолет

Мнение от Macros » 22 Яну 2010, 19:54

Колега много добре написана и забавна история, наистина влиза добре в раздела страхотни, особено като се има предвид "жълтият самолет" за който беше пуснал тема :D

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Re: жълт самолет

Мнение от Dimo » 22 Яну 2010, 20:26

Английските полицаи да са разбрани? Не съм много сигурен, че това е подходящата дума, ноооо все пак си извадил бая късмет, внимавай следващия път ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: жълт самолет

Мнение от павката » 22 Яну 2010, 22:18

а ако не те бяха пощадили,каква можеше да е глобата :D
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

ентусиаст
Аватар
Мнения: 933
Регистриран на: 7.03.2005
Местоположение: O.C.
Пол: Мъж
Кара: Е36

Re: жълт самолет

Мнение от Escape » 22 Яну 2010, 22:28

павката написа:а ако не те бяха пощадили,каква можеше да е глобата :D

Дай да видим какво ще каже колегата, само за сравнение за подобни изпълнения (айде една идея по опансни) примерно съчетани с дрифт и леко минаване на оранжево в УСА-та могат да конфискуват колата ако пожелаят. Специално ме предупредиха да внимавам със селските изпълнения :oops:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: София

Re: жълт самолет

Мнение от Fear » 22 Яну 2010, 23:48

Escape написа:
павката написа:а ако не те бяха пощадили,каква можеше да е глобата :D

Дай да видим какво ще каже колегата, само за сравнение за подобни изпълнения (айде една идея по опансни) примерно съчетани с дрифт и леко минаване на оранжево в УСА-та могат да конфискуват колата ако пожелаят. Специално ме предупредиха да внимавам със селските изпълнения :oops:

Това е положението, ама така е правилно.
Само дето хората в тези държави си имат сума ти писти, където могат да отидат и да се накефят, докато тук... :banghead:

Иначе историяте е страхотна наистина, благородно завиждам. На първата част де, на епизода с полицията определено не завиждам. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: жълт самолет

Мнение от павката » 23 Яну 2010, 1:16

и друго да питам,номера със- заяде ми педала на гаста, не съм й свикнал,върви ли там :D
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 30.11.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: G11/F26

Re: жълт самолет

Мнение от Pr0gI » 23 Яну 2010, 5:30

За 1 година в Англия не съм чул един път някой да тръгне с гуми или изобщо да свирят гуми някъде много ми беше странно в началото. В България на всеки втори светофар има някой дето пили гуми, не че нещо лошо като стигнеш 50-60 пускаш газта, но някой прекаляват, а освен това има закони...все пак са писани за да ги спазваме. Чудя се дали ако имахме писти в България, където хората да ходят и да се позабавляват с техните автомобили така както им се иска след това ще има подобни прояви в града. Не че нещо ама много рацери станаха напоследък :angel:
Изображение

BMW in the rain - and the results are as dramatic as putting a furious weasel in your underpants!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1237
Регистриран на: 20.05.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Touring

Re: жълт самолет

Мнение от nakoone » 23 Яну 2010, 9:22

С тези пончета под капака изкушението сигурно е голямо.Само да не става навик,че не се знае полицаят може да не е на кеф другия път.
Историята я прочетох на един дъх. :clap:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 7.04.2008
Кара: към мантинелата

Re: жълт самолет

Мнение от BalBosA » 23 Яну 2010, 12:54

Pr0gI написа: Чудя се дали ако имахме писти в България, където хората да ходят и да се позабавляват с техните автомобили така както им се иска след това ще има подобни прояви в града.


Пак ще има,ако има писти рацерите ще кажат,че били прекалено скъпи и пак ще са по пътищата.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: някво 325

Re: жълт самолет

Мнение от Vai-Holding » 23 Яну 2010, 17:18

аз пък мисля че в центъра на лондон е точното място :) като в някой филм :)

Историята ти е готина :)
Изображение
Горчивината от лошото качество остава много по дълго от удоволствието от ниската цена.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: жълт самолет

Мнение от Zagy » 23 Яну 2010, 17:35

И на мен ми хареса :D
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: жълт самолет

Мнение от Next » 24 Яну 2010, 23:26

много ми хареса :yes: :driving:
Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook