Една поучителна историйка...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Re: Една поучителна историйка...

Мнение от Dimo » 23 Яну 2010, 8:44

Vlados написа:
avtorespect написа:Моля, уговорките и разясненията на ЛС или по телефона!

Защо? Колегата е написал неговата гледна точка, ако имаш друга по-добре я напиши. Какво значи на ЛС или по телефона. В случая сте страна (и то каква) и е по-добре ако имате някакви аргументи в друга посока да ги изложите...

П.С. Между другото с червен шрифт пишат администраторите...

Мисля, че това е от модератор, а не от авто респект, бяха ми написали друго тук.

Всъщност даже се разбрахме като че ли, но чакам да мине срока за който говорихме с шефа на сервиза им и ще напиша резултата от всичко! Следете темата, мисля, че ще е интересно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 12.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Една поучителна историйка...

Мнение от Fking » 28 Яну 2010, 0:59

Ако не оправят нещата подобаващо, мисля че няма да знаят от кое следващо викане на адрес, няма да се върнат :>

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 23.02.2009
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 328
Мечтае да кара: BMW e63 M6 cabrio

Re: Една поучителна историйка...

Мнение от TyK-TaM » 28 Яну 2010, 11:12

колега доста кофти се е получило човек да не расчита на никой , реших и аз да споделя проблемите ми с "жиците" ако нямаш против в твоята тема , ако не се удобрява нека бъде истрито.
Та така преди време се наех с мой приятели да сменяме мотора на компакта за целта си купих донор е34 2.5i всичко вървеше като по мед и масло докато от немарливост не се стигна до пожар , едно от момчетата с който работехме по колата беше в канала в който при свалянето на мотора от компакта беше текло бензин , вкарахме петицата за сваляне на скорости мотор .. Имаше някъкъв клеясъл болт който създаваше ядове и неможеше да се отвърти и момчето пойска флекса да го резне . Доста хора бяхме в гаража и всеки викаше недеи ще стане беля .. но като , че ли дявола от вътре го караше да го направи иии.. едно докосване на диска до болта бе достатачно гаража да се испълни в пламъци чак настрахвам като си спомня всички се разбягаха от силовата вълна а момчето остана в канала църкайки безпомощно за помощ ... през ума ми минаха какви ли не мисли но в този момент трябваше да се действа вкрайна сметка успя да излезне макар и целият в пламъци беше просто като филм на ужасите оспях да го съблека добре, че беше с дебел гащиризон. Всички наскачаха да местят колите понеже бяха до входа на гаража в прекалена близост дори петицата на метан беше на самият вход от там всички извадиха пожарогасители и маркучи от саседните дворове , хората райгираха много бързо а пламаците едвам огаснаха дори момчето което гореше в първите моменти не осещаше болката но когато влязахме в къщата на светло видях ,че кожа не му е останала по рацете и изгаряне по лицето кожата на рацете му капеше .. страшна гледка болките му започнаха да се усилват и бързо го откарахме в спешното от там бе трансплантиран в болница в Пловдив ... Неможех да спя след случилото се но въпреки всичко събрах сили да продалжа с колата .. Пораженията по колата бяха следните изгорял всмукателен колектор и малка част от инсталацията гуми изгоряли и други лесно запалими детайли както и да е вкарахме мотора в коша най сетне и от тука започна другото ходене по мъките относно инсталацията никои неможеше да оправи жиците в Пазарджик обикалях от сервиз на сервиз в крайна сметка в един от сервизите бяха пуснали ток към помпата и бубините и колата запали но работеше не както трябва богата смес хвърляше сажди чак абе грозна картинка . Пуснах тема тука кой би могъл да ми помогне и доста хора се отзоваха Дори колегата Сони каза не се претисняваи щом не си от София и нямаш възможност да докараш колата ще опитаме от растояние не било сложно да се наредят пиновете, Но в крайна сметка реших да ходя към филибето при един виден майстор който няма да споменавам понеже несам човек който да плуе срещо хората а ще го наричам просто майстор, колеги от форума ми дадоха телефонат му и за бързо се оговорих с него.
Първоначалното ми мнение за този човек беше много добро посрещнаме на пътя понеже незнаех каде се намира гаражът , обесних му какво е станало и той каза няма проблем ще оправим нещата , вярвъх че количката ми най после ще е на пътя след неговата намеса но от съображения и желание да бъде готова не го попитах за цената на труда .. каза че до няколко дни ще е готова и толкоз на втория ден му звъня да видя до каде е стигнал и дали има някакво развитие а той ми каза работим по колата проследяваме дачици и така.. каза ми същи че съм имал изгоряли писти на компютъра което доста ме учуди понеже беше свален преди пожара , от там ми каза че ще ми сложи чип с който ще мога да карам без ламбда сонда викам добре , попитах го колко горе долу ще ми струва оправата на тези бакии той ми каза ми не повече от 150-200 лв викам ок няма ядове само и само колата да ми е здавичка и да и се наслаждавам на новото сърце . На по следващия ден му се обаждам и викам до каде стигна и той ми каза че е почти готова само да му занеса нов всмукателен колетор понеже е бях закарал с двайсков и искал от 2.5 , купих колектор и го закарах исчаках да го сложат казвам сложат понеже бяха няколко момчета викам ок и за 10 мин бях готов да чуя тъи чакания звук.... сарцето ми се разтуптя като се знае през какво преминах докато го чуя .. и запали радост за ушите ми .. но влизам в колата няма оборотомер и другии мизерии по таблото ставаха викам тва що е така , и той ми тва от пожара кадето бяха изгоряли пистите кадето ги правих някои неможеха да се оправят но ако искаш след време ела ще направя една работа с някви диоди ли каза кво там и ще трагне викам ок . От тука следва автогол един от неговите вика сега ще ти покажа как ще е ако си вземеш нов комп и вади от една е30 друг комп в който в крайна сметка като го загледах при буксата имаше пяна от пожарогасител .. доста подозрително го огледах понеже бях в колата смени го и всичко си дойде на мястото таблото грейна оборотомер има и там другите газарии викам има нещо гнило в цялата работа
сложиха ми пак баталясалия комп и ми викат готов си . Попитах майстора колко му далжа а той вместо уговорката ми сервира 300лв викам ок но мира не ми даваше да провера компа и така и направих искормих акумолатора и извадих батала който очевидно не е моя нито номера нито нищо без да се разправям казвам има някаква грешка това не е моя комп а те се опитват да ме обедят че е моя викам не не е моя в крайна сметка извадиха пак от е30-ката моя и с цялата си наглост казват че не е а той милия цялата му букса е в пяна от пожарогасител . Oтвори го пред очите ми и си личеше от километри ,че никога не е отварян и че никви писти неса изгоряли излезна ми с оправдание че имало 10 компа на биурото и са го обркали и пак казва това не е товя поле чукна нещо на някаф компютър и вика да това е товя , дори едно извинявай не казаха трагнах си без да се разправям за мен бе по важното ,че колата ми е наред и момчето се въстановява след 30 минути установих , че флашката от CD-то е няма еб...ти крадливата нация . Та изводат е такъв доверие и на препоръчани МАЙСТОРИ да няма човек!!!

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Re: Една поучителна историйка...С ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

Мнение от Dimo » 28 Яну 2010, 13:52

Такаааа....ето и дългоочкваното продължение на моето приключение:
След като пуснах темата тук и по друготе авто форуми ми отговои един господн представящ се за шеф а сервиза. На следващия ден се оговорихме и кацнах в сервиза им на място. Любзно момче на не повече от 25-30 години видима възраст ме посрещна и изслуша моят разказ. Интересното е че онези двама хубостници дето ми окакатиха колата бяха там и той ги извика, като през цялото време те седяха и мънкаха, ми да така е, ок, ненам кво си и накрая.........признаха че са откраднали зарядното на телефона ми :shock:
Е тва честно не го очаквах. Шефът им ги накара да ми го върнат и след края на разказа ми ме попита как да ме реабилитира за нанесените щети. Аз в случая отговорих, че това той трябва да прецени, защото не съм някакъв изнудвач, така че както прецени така. Той ме увери че ще помисли и че до 2-3 дни ще ми се обади за да каже как ще ме реабилитират заради случката. В момента тече 10-ия ден и ни вест ни кост. С това моята история приключва, а изводите за автосервиз РЕСПЕКТ оставям на вас, за да си прецени всеки сам дали да ходи при тези "хора" и дали иска да му вземат парите осакатявайки колата му.
Успех!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Една поучителна историйка...С ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

Мнение от raduslaf » 28 Яну 2010, 14:12

Dimo написа:Такаааа....ето и дългоочкваното продължение на моето приключение:
След като пуснах темата тук и по друготе авто форуми ми отговои един господн представящ се за шеф а сервиза. На следващия ден се оговорихме и кацнах в сервиза им на място. Любзно момче на не повече от 25-30 години видима възраст ме посрещна и изслуша моят разказ. Интересното е че онези двама хубостници дето ми окакатиха колата бяха там и той ги извика, като през цялото време те седяха и мънкаха, ми да така е, ок, ненам кво си и накрая.........признаха че са откраднали зарядното на телефона ми :shock:
Е тва честно не го очаквах. Шефът им ги накара да ми го върнат и след края на разказа ми ме попита как да ме реабилитира за нанесените щети. Аз в случая отговорих, че това той трябва да прецени, защото не съм някакъв изнудвач, така че както прецени така. Той ме увери че ще помисли и че до 2-3 дни ще ми се обади за да каже как ще ме реабилитират заради случката. В момента тече 10-ия ден и ни вест ни кост. С това моята история приключва, а изводите за автосервиз РЕСПЕКТ оставям на вас, за да си прецени всеки сам дали да ходи при тези "хора" и дали иска да му вземат парите осакатявайки колата му.
Успех!


След всичко, което ти причинаха, много нормално и логично беше просто да си потърсиш обратно парите, които са ти взели за "ремонта".Няма по-справедливо решение просто.Даваш 200 лева, за да: ти преебат колата на макс, да ти откраднат вещ и да дадеш още пари и да изгубиш още време в разправии по бакиите, които са направили "майсторите".Аз така виждам нещата :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 29.08.2006
Местоположение: Горно Уйно
Пол: Мъж
Кара: сивушка на нафта

Re: Една поучителна историйка...

Мнение от Zapa » 28 Яну 2010, 14:41

И какво, "шефчето" дори не си е направило устата да ти върнат кинтите пък говори за реабилитация :kuku:
Егати и наглият тип :roll:
Пък и ако още държи тия мундарчета на работа значи нещата понамирисват от към главата :no:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 12.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Една поучителна историйка...

Мнение от Fking » 28 Яну 2010, 15:46

Как може да оставиш нещата така?
Най-малкото жалби в КЗП, НАП и полицията (за измама)
отделно от тях 200+800лв+ пари за нерви и време, а може и малко саморазправа

чувството за безнаказаност, дава криле на такива типове
твоето бездействие сега, индиректно ще допринесе за още 10-ки измамени

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Re: Една поучителна историйка...

Мнение от Dimo » 29 Яну 2010, 1:19

По законен ред няма как да действам просто защото ми липсват документи за което сам съм си виновен в крайна сметка, понеже като един голяма шаран не поисках на място нито гаранционна карта, нито фактура или бележка за извършения ремонт. Демек немога да докажа, че те са ми правили колата, че изобщо ги познавам и че съм им платил каквато и да е сума, тва е. А другите методи мисля, че няма смисъл да се коментират тук ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Една поучителна историйка...

Мнение от raduslaf » 29 Яну 2010, 1:28

Dimo написа:По законен ред няма как да действам просто защото ми липсват документи за което сам съм си виновен в крайна сметка, понеже като един голяма шаран не поисках на място нито гаранционна карта, нито фактура или бележка за извършения ремонт. Демек немога да докажа, че те са ми правили колата, че изобщо ги познавам и че съм им платил каквато и да е сума, тва е. А другите методи мисля, че няма смисъл да се коментират тук ;)


Веднъж са признали, ще признаят и втори път.Записващи устройства под път и над път.Стига да не чете форума :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 12.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Една поучителна историйка...

Мнение от Fking » 29 Яну 2010, 1:34

Dimo написа:По законен ред няма как да действам просто защото ми липсват документи за което сам съм си виновен в крайна сметка, понеже като един голяма шаран не поисках на място нито гаранционна карта, нито фактура или бележка за извършения ремонт. Демек немога да докажа, че те са ми правили колата, че изобщо ги познавам и че съм им платил каквато и да е сума, тва е. А другите методи мисля, че няма смисъл да се коментират тук ;)


точно, извършват услуга без да предоставят касова бележка. КЗП пипа за това.
и жалба в полицията за измама, мисля че е възможна. Все пак отговаряш пред закона за верността на показанията си.
С малко късмет ще ги привикат да обесняват. И проверка от КЗП е доста вероятна, а жалба може да се пусне и online :) (между другото работят)

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Re: Една поучителна историйка...

Мнение от Dimo » 30 Яну 2010, 0:12

raduslaf написа:
Dimo написа:По законен ред няма как да действам просто защото ми липсват документи за което сам съм си виновен в крайна сметка, понеже като един голяма шаран не поисках на място нито гаранционна карта, нито фактура или бележка за извършения ремонт. Демек немога да докажа, че те са ми правили колата, че изобщо ги познавам и че съм им платил каквато и да е сума, тва е. А другите методи мисля, че няма смисъл да се коментират тук ;)


Веднъж са признали, ще признаят и втори път.Записващи устройства под път и над път.Стига да не чете форума :mhihi:


Форума се чете от тези "хора", така че добрите идеи на ЛС :winky:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Една поучителна историйка...

Мнение от Мордехай » 02 Фев 2010, 13:54

Колега докато има хора, които пишат за некадърните и некоректни сервизи и има четящи като мен, дотогава тези сервизи ще кретат и няма да просперират. Наскоро ми попаднаха като сервиз и мислех да им се обадя, но ти благодаря за разказаното и че си ми спестил ядовете.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: Една поучителна историйка...

Мнение от benzin » 05 Фев 2010, 0:12

няма да е лошо да се направи една тема, за некоректни сервизи, фирми заведения и кво ли не, един като се опари поне другите да не се опарят
www.bmwпрофесори-bg.net

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Една поучителна историйка...

Мнение от raduslaf » 05 Фев 2010, 0:20

benzin написа:няма да е лошо да се направи една тема, за некоректни сервизи, фирми заведения и кво ли не, един като се опари поне другите да не се опарят


Че няма ли такава тема? :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: Една поучителна историйка...

Мнение от benzin » 05 Фев 2010, 2:00

raduslaf написа:
benzin написа:няма да е лошо да се направи една тема, за некоректни сервизи, фирми заведения и кво ли не, един като се опари поне другите да не се опарят


Че няма ли такава тема? :)

има за некоректни потребители от форума, не за заведения, магазини и тн. а напоследък на доста места човек може да лапне дървото
www.bmwпрофесори-bg.net

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook