Хора, пътища, автомобили

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1390
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: Кауфланд Варна
Пол: Мъж
Кара: Без книжка.
Мечтае да кара: Тунинг Голф 2-ка с PK номер.
Детайли за колата: Ускорител на елементарни частици.

Хора, пътища, автомобили

Мнение от t060 » 07 Яну 2010, 18:16

Почти настана вечер и месец не изгря, но най-сетне трябваше да си тръгвам от работа. Поздравих оставащите в офиса колеги и излязох навън. От бизнес-парк-а до нас са има-няма три километра, времето приятно, шофьорска книжка липсва, защо да не си ида пеша? Естествено че да и редовно го правя, тъкмо малко се раздвижвам.
То всичко хубаво, тротоарите приятни, широки, но в един момент, малко по-надолу от Метро, трябва да пресека. По-принцип там има пешеходна пътека, маркировка и знак, а дефакто знакът отдавна е изчезнал и за него напомня само една дупка в тротоара, превърната от времето в локва, маркировката не е подновявана от последното асфалтиране на пътя, което не го помня кога беше и се намирам в България, където да намалиш на пешеходна пътека е признак за слабост или поне повечето хора смятат така. Приготвих се психически за поредните пет до петдесет минути от живота ми, които никой няма да ми ги върне и зачаках. Видях достатъчно голяма пролука да мина, без да тичам и да карам някой да намалява заради мен, пресякох платоното в едната посока и зачаках между островчетата на разделеното движение. Уверен, че никой не е толкова нагъл да направи обратен завой през пешеходната пътека, когато има човек на нея. То че се е случвало – сучвало се е, но не много често. Седя си аз, чакам си и зад мен чувам един познат звук: Леко басово ту-ду-ту-дуту-ду… Шест цилиндъра в редица. Поглеждам през рамо и надписа в задната част потвърди очакванията ми. Зад мен седеше и чакаше за обратен завой е34, еднакво тъмна и мръсна с надпис полиция, буркан и м50б25 без vanos. Няма как да го объркам този звук.
Погледнах непрекъснатата колона от коли и разбрах, че поне известно време ще чакаме заедно. Защо, бе? Защо сега бе? Нали се опитвах да го огранича тоя ентусиазъм до някакви “нормални” граници. А трябва да седя тук-а и да слушам как ми пее това зад гърба. Погледнах още един път през рамо да поогледам колата – бяха я разсипали в това министерство и мислено отбелязах едно сиво е46 седан, преди фейс-а, четири цилиндъра, по-звук, което също чакаше за обратен зад е34-ката. По някое време на органа на реда му писна да чака и засичайки всички идващи коли зави. Мина, замина, последван от псувните на другите. Но движението не спря. Колоната си течеше и никой не го бъркаше. А ние с е46-цата си чакахме. По едно време колоната леко намаля и видял пролука шофьорът на е46-цата не се поколеба. За мое най-голямо очудване колата спря така че блокира и двете ленти и през отвореният прозорец чух:
-Колега, ще пресичаш ли?
-….- много, много очуден поглед от моя страна.
-Засичали сме се на меропиятия. – продължи човека.
-Благодаря. – казах аз и минах. А той на свой ред се включи в движението и бързо се изнесе.
Чудех се от къде ме познава, докато не погледнах бързоотдалечаващият се заден прозорец със стикер на него. Тогава разбрах. Ок, но аз единственото мероприятие, на което съм присъствал през последната година беше раздаването на календарите за 2010-та. Благодаря на Тони, Диди и Жоро Илиев, за което! Та се съмнявам тогава да сме се засекли. Значи от някога по-отдавна или из сайтовете. Да се неначуди човек. Останали Хора в тази страна, малко, но ги има.

Понеже има най-голяма вероятност като го видиш тук да се сетиш, колега, драсни на лично координати да се разберем кога, къде ще почерпя.
Изображение
От тогава русото не е на мода.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Хора, пътища, автомобили

Мнение от driver69 » 07 Яну 2010, 18:51

Яко... Има Хора, да...

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Хора, пътища, автомобили

Мнение от Bavarcho » 07 Яну 2010, 19:00

Тошеее :bowdown:
От кога те чакам да доидеш за една почрпка :have one:
Втора тема тези седмици за отношенията между бмведжиите :bowdown:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: София
Кара: 740 li

Re: Хора, пътища, автомобили

Мнение от bg20010 » 15 Мар 2010, 0:08

Нали се опитвах да го огранича тоя ентусиазъм до някакви “нормални” граници. А трябва да седя тук-а и да слушам как ми пее това зад гърба. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Хора, пътища, автомобили

Мнение от cod-cdbp » 15 Мар 2010, 1:03

t060 написа:и м50б25 без vanos. Няма как да го объркам този звук.


Интересно как познаваш само че е без ванос? да не би на вануса да му се чува толкова много веригата на вануса :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1390
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: Кауфланд Варна
Пол: Мъж
Кара: Без книжка.
Мечтае да кара: Тунинг Голф 2-ка с PK номер.
Детайли за колата: Ускорител на елементарни частици.

Re: Хора, пътища, автомобили

Мнение от t060 » 15 Мар 2010, 10:15

Заслушай се, хиено и ще го чуеш. Малко на издухан опел бие. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
От тогава русото не е на мода.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 4.01.2010
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: е46
Мечтае да кара: x6

Re: Хора, пътища, автомобили

Мнение от malkiq utd » 05 Апр 2010, 12:52

:D
Кадет
Изображение

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook