Реакция по немски тертип...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори


Аватар
Мнения: 5133
Регистриран на: 15.05.2003
Местоположение: Herefordshire,Ledbury
Пол: Мъж
Кара: акцизни М-паркети от острова
Мечтае да кара: много неща

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от ///MapTo » 30 Дек 2009, 0:24

И аз съм ги правил тия фатки там...опитват се да се правят на 2 и 1/2 където връзва...
Изображение
Изображение
PeReZ: Предполагам и километража (скоростомера) не показва моментната скорост, а ъгловата скорост в завой ???

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 7.05.2008

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от pLaM3N » 30 Дек 2009, 10:14

Олеееее, същото място, но аз съм си от Пловдив и колата с Пловдивска регистрация и онея беха 3ма и се развикаха и 40 мин се разправяхме, накрая си е оставих там де, но докато си върших работата постоянно си мислих, дали няма да направят нещо на колата и тогава :bang:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от Е.Димитров » 30 Дек 2009, 11:50

Браво на колегите,просто винаги трябва човек да остоява малкото права които всеки ден се отнемат.
Аз така се опитах да си отстоявам правата в една аптека,звънях в даначно в нап и в нзок,но никой не вдигна защото било събота и държавата затваря кепенците,просто сме уникуми в неспазване на елементарни права,особенно тези дето решат че имат някаква сграда и вече всички улици в комплекса са тяхна собственост.
Адмирации колеги

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 26.12.2008
Кара: W140

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от shotgun600 » 11 Яну 2010, 1:04

Точно в този район живее приятелката ми.

Понеже никъде няма места за паркиране /тя живее до Каса де Куба - кафето/ ,винаги спирах зад това 1001 Нощи,което забравих как се казваше допреди няколко месеца....намира се срещу Хемус,нагоре по Черни Връх...

Та зад него има една камара незаконни гаражи от тия металните ,които са на хора от блока зад 1001 Нощи.
Около тия гаражи има и доста свободно място за паркиране.Паркирал съм си редовно 5 години вече....супер беше.

Обаче от 3 седмици,тия нагли типове от блока си сложиха бариера с дистанционно и вече не може да се паркира там.

100% нямат право да го правят и мисля да пусна жалба,обаче не знам къде.
Това не е собственост на блока,че да го заграждат и да си го ползват само те.
Навсякъде се заграждат с бариери,щайги,столове,гуми и измислени знаци.

Аз лично не бих се престрашил да спра пред Хемус,защото ме е страх ,че ще ми надерат колата,па после ходи се разправяй....

Къде може да се пусне жалба против такива незаконни преграждания?
И за металните им клетки също ще пусна....
Аман от тарикати.

Това беше перфектното место за паркиране в района на Сити Център София
Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от SKISA » 11 Яну 2010, 19:15

ми мене па изобщо не ме е страх.
ако го фана да я дере ше го набия ,а ако я е надрал вече -викам ония от 4то пак,обаждам се и на застрахователите и ги остаам да се оправят кой е крив и кой ше плаща.....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от driver69 » 11 Яну 2010, 19:54

Колега, браво за постъпката. Аз имам няколко такива случая, но най-пресния е, когато от ми оптказаха гаранция. Беше се преебал лентов кабел на телефон с капаче, а софиянците в сервиза ми бяха написали, че е в следствие на напревилно боравене/мокрене. Върнах им телефона, като им писах, че аз телефон неправилно не съм употребявал и също така, че телефона се държи в калъф. Втория път, когато ми го върнаха написах жалба, като момичето на касата ми я, буквално взе от ръцете и ми вика: "Ще я дам на шефа." "Искам запис на заповед." "Еми то няма нужда..." "Миналия път ми изтрихте номерата от сим-картата, има нужда." Даде ми и след два дни ми се обадиха по телефона, да им занеса апарата, да го "погледнат отново". Е, направиха го...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 1.08.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от krystal » 12 Яну 2010, 9:31

Браво, евала! :clap:
Винаги има начин, когато човек си търси правата...малко са хората, които си вярват за съжаление..


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от SKISA » 12 Яну 2010, 19:31

лошото е ,че специално в нашата татковина като сметнеш нервите и загубеното време и евентуалният ефект от тва да реагираш по законовият начин и в повечето случаи не си струва......! просто тогава имах време и желание - в повечето случаи нямам.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от Bogat-Beden » 12 Яну 2010, 22:27

SKISA написа:лошото е ,че специално в нашата татковина като сметнеш нервите и загубеното време и евентуалният ефект от тва да реагираш по законовият начин и в повечето случаи не си струва......! просто тогава имах време и желание - в повечето случаи нямам.
Абсолютно... Аз имах пререкание наскоро с колега в службата и той се дърви едва ли не на бой да скача...-мнооооого далече съм от определение за нинджа или батка,но определено мога да си го напляскам лошо,но дадох задна и реших скочи ли-после по каналния ред-РПУ -то ,жабличката и т.н..И нищо да не излезе,пак е по-добре отколкото да се биеш... :)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от Е.Димитров » 13 Яну 2010, 8:25

Bogat-Beden написа:
SKISA написа:лошото е ,че специално в нашата татковина като сметнеш нервите и загубеното време и евентуалният ефект от тва да реагираш по законовият начин и в повечето случаи не си струва......! просто тогава имах време и желание - в повечето случаи нямам.
Абсолютно... Аз имах пререкание наскоро с колега в службата и той се дърви едва ли не на бой да скача...-мнооооого далече съм от определение за нинджа или батка,но определено мога да си го напляскам лошо,но дадох задна и реших скочи ли-после по каналния ред-РПУ -то ,жабличката и т.н..И нищо да не излезе,пак е по-добре отколкото да се биеш... :)

Абе само бой,един колега ми се прави на интересен,нек'в селяк,обещах му че ще го бия,обажда ми се регионалния директор и ми вика що така се караме,викам му че не се караме,просто съмму обещал и кат се видим ще го направя!!!
Сега е много мил и добронамерен,не съм го плеснал щото не сме се виждали,но именно мисля че така понякога се решават тея неща,просто хората сме идиоти,плесни некой идиот който примерно е невнимателен и удря некоя кола или кара като олигофрен и вервай ми,повече ще е внимателен

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1308
Регистриран на: 12.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: харабийската
Мечтае да кара: Е36 М3 Cabrio, E93 M3
Детайли за колата: Пълно шукаритети!

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от Richmond » 13 Яну 2010, 9:52

SKISA написа:лошото е ,че специално в нашата татковина като сметнеш нервите и загубеното време и евентуалният ефект от тва да реагираш по законовият начин и в повечето случаи не си струва......! просто тогава имах време и желание - в повечето случаи нямам.

:yes: Именно така е, аз на скоро имах подобен случай с телефон в един сервиз и всеки гледа ако мине номера.Евала за това как си ги смишкарил, лошото е ако решат да надраскат колата, но и за това има разправия. :bang:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от Е.Димитров » 13 Яну 2010, 9:54

Това че пия апчета и съм по-спокоен напоследък не ме прави автоматично подлизурко и безхарактерен тип,освен това многократно съм писал че повече обичам животинките отколкото хората,също така не съм и самоубиец,ако е по-едър от мен си трая да го еВа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 12.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от Fking » 13 Яну 2010, 11:37

мда, за съжаления голяма част от българите, само от бой разбират....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от akula » 19 Яну 2010, 13:53

eвала на колегите за самообладанието и адекватната реакция. аз лично нямам нерви да се разправям. да ви разкажа една случка с жена ми:
отива тя да кара котарака на ветринар- някъде в емил марков, до южния парк, ама съм забравил улицата. паркира наща в един голям паркинг пред един блок и носи котката в клиниката. всичко точно, връща се след 30тина минути и що да види: единствения изход на паркинга запречен от няква ес класа, по стар модел, с лепека на стъклото" съюз на БГ баретите" или нещо такова, шофера го няма. сяда жената в колата си и чака, нервна, а котака едвам стиска душа в зъби, много зле беше, и това лятото в най зверската жега. минава време,10, 15, 20 мин, а МБ си остава запречило единствения изход. дига наща тела, и почва да звъни наред: паркинги и гаражи, ченгетата, кой се сети. каза , че бая време я мотали, накрая обаче идва патрулка, и в същия момент и шофера на МБ-то. ченгетата веднага го подхванали, а ес класаджията отначало се прави на ербап, после сменил тона: ама колеги, недейте така. А ченгетата: нема колеги, закона си е закон, пишеме акт и точка. и му написали акта, а после се извинили на жената, че не могли да дойдат веднага- брей имало и свестни ченгета.

но това, че в тая държава секи си слага бариери, гуми, щайги, бога ми, и офисен стол съм виждал да пази място , е ненормално. айде, дано не съм наспамил темата
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 654
Регистриран на: 24.12.2007
Местоположение: Сливен,Гърция(Kos island)
Кара: 320Д(M47TUD20)

Re: Реакция по немски тертип...

Мнение от Face » 20 Яну 2010, 3:00

Но има случаи в които оставаш наказан от бюрокрацията.
На мой роднина след проверка от патрул,му прибират газов пистолет и му съставят протокол за отнетата вещ.
На базата на това,че не носил със себе си документ за притежание,с уговорката че като представи въпросният документ в сдвр ще му го върнат.Понеже потърпевшият е на 18год. се явих заедно с него в РПУ-то,защото знаех,че ще се отнесът с него като с келеш.Та потърсихме компетентният орган,който трябваше да ни върне "оръжието" и след 1,5ч. на студа(никой в РПУ-то не можеше да ни даде отговор,къде се намира шефа им,който ние чакахме),той се появи.
Нахакан тип в униформа и мега самочувствие.Ти за кво си, ми казва.Представям му протокола,запознавам го със случая като адвокат,представям му фактурата от покупката на пистолета.И пича ми изтърсва,че във фактурата не бил записан фабричен номер(разбирам да беше боен),а в протокола подчинените му са го записали.От което се получавало несъответствие между двата документа и не мога да докажа,че е мой.Ха сега де!След минута лют спор (всичко това пред входа на полицията,като че ли сме на пазара,а не в кабинет)не мога да изляза на глава с гн. Началника,дори след милион обяснения,че това са ми издали като документ от оръжейния магазин и с друго не разполагам той отсече "НЕ" остава тук пищова,подай жалба като искаш и ми обърна гръб след,което влезна навътре в зградата :shock: .Ченгетата отвън и те :shock: ,как се навикваме с началника.След този парадокс,отидох прясно бесен в оръжейния магазин за справка с закона и правата ми на притежател.И кво каката там вдига рамене.Преди закона бил такъв,че дори само касови бележки издавали само при покупка,камо ли фабр. ном. да вписват някъде и не доумява как така са ни го взели.
Казвам и лесно можем да поправим грешката.Попълваш цифричките във фактурата,слагаш печатче и всеки у тях.Тя обаче не можела да направи такова нещо,защото не била сигурна дали конфискувания пищов бил същия от фактурата.Ново 20-се :banghead: .Иначе в процеса на разговор стана ясно,че почерга на документа е на нейн колега работил преди във фирмата и сега липсва,аджеба да удостовери дали съм мошеник!?И там голям голям цирк общо взето(такава е картината в цяла БГ).
Накрая кво стана единия(оръжейния магазин)не бил длъжен да издава фактури,а на който е издал да вписва фабр. ном.Другия(полиция) те спира и ти го отнема щом нямаш горепосочения документ :kuku: .Общо взето в правната ни система има такива несъответствия,че само си викам "дано,дано,дано до всяко добро същ..."
Не виждам друг смисъл в този правен казус,освен ако МВР не иска да се превъоражава с газови патлаци на гърба на народа :dunno:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook