Най-добрите приятели, автомобилите и парите

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8329
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Най-добрите приятели, автомобилите и парите

Мнение от vicho » 06 Авг 2009, 1:41

Започвам от миналата година лятото...

Както всички велики идеи и нашата беше родена на маса. Седяхме си с тогавашния ми най-добър приятел и отново умувахме как подяволите да направим някой друг лев, защото ни омръзна цял ден да висим по кафетата. Решихме, че ще идем да докараме 2 коли от Германия, чиста работа. Хем да излезем още веднъж извън БГ, хем да се опитаме да направим някой друг допълнителен лев. Обаче пари нямаше ... от къде пари, от къде? Имах 318иС - ето едни бързи 5600лв., банката ми беше на разположение, още 3000лв. и още едни бързи 3000лв заемче от приятелче. И докато се усетя разполагах с 11600лв в джоба, а моя най-добър приятел нямаше стотинка... :roll: едва-едва намери 3200лв на заем.

Нищо де, за какво са приятелите, плана беше да купим две коли, да си върнем инвестираното и да разделим печалбата. Не исках по-голям процент тъй като влагам повече, защото нямаше да е коректно (или поне така си мислех и вярвах в приятелската дума)

Обменихме парите в евро купихме си самолетни билети и отпътувахме за Германия. Няма да обеснявам там какво стана надълго и нашироко. Общо взето, посрещна ни приятел, настани ни в тях, отидохме с него на другия ден, купихме една кола, на 2-я ден купихме 2-ра кола и си тръгнахме. Колите бяха е39 525ТДС индивидуал (има го в галерията ми) и Алфа 156 2.0тс

Пътуването ни мина без проблем, поизморихме се в Румъния, но не им се сърдя, все пак са мангали :mhihi: Пристигнахме тук и всичко вървеше по план, до 2-я ден в който се бяхме прибрали и френда ми заяви, че иска да остави Алфата за него :shock: . Общо взето уби БИЗНЕСА още в зародиш. :mhihi: Помислих 2-3-5 секунди и измислих следното

Алфата стъпи на 5200лв., 3200лв. от нея ги е дал той, а останалите 2000лв. аз. Бмв-то е купено само с мой пари. Аз задържам БМВ-то, той ми дава 2000лв (които са до 5200) и всичко е тип топ или поне така си мислех. Споделих това, но ми беше заявено, че не ми далжи 2000лв, защото той не е ходил до Германия за нищо и, че си е сметнал печалбата от 2-те коли да е горе долу 2000лв.
Какво излиза, отидохме купихме коли, върнахме се и той вече е напред с 2000лв без дори да сме продали колите.

Уви не се разбрахме... отново му споделих, че щом е решил да запази Алфата нямам нищо против и няма да правим бизнеса, който сме решили да правим, само да ми върне 2000лв., които съм му заел и аз ще се оправям с БМВ-то и мойте заеми.

До ден днешен аз стотинка не съм видял, остави друго, ами ми е и сърдит, че съм му искал парите, които са мой.

В крайна сметка аз се оказах с БМВ е39 и 6000лв заеми :shock: , а той (понеже си имаше едно пежо 306) с Алфа 156 и Пежо 306 и 3000лв. заем - А ДАЛИ СМЕ БИЗНЕСМЕНИ МЕ ИНТЕРЕСУВА?! :mhihi: :mhihi: :mhihi: Шегата настрана той продаде пежото точно за 3000лв и върна, това, което дължеше на мутрите, но аз стотинка не видях и чак тогава ми просветна ПЪРВОНАЧАЛНИЯ МУ ЗАМИСЪЛ! ;) Но беше късно.

И такааа, аз дадох е39тката на загуба (сефте) на бартер за Омега тдс и 4к лв. :shock: от които 3к върнах по единия заем (належащия) и 1к на банката. И останах да дължа ПРОСЛОВУТИТЕ 2000лв., които така ловко ми бяха отмъкнати без да се усетя. :help:

Утешавам се с това, че не стана на по-късен етап от живота ми и не стана с 20 000лв., че чак тогава не знам... :roll:

моля ви съвети от типа : прибии го и си вземи парите и т.н. да не ми давате, аз съм си преценил, че не си струва за 2000лв да счупя главата на някого и своята след това.
;) Просто да си имате едно на ум винаги, дори и за хората с които сте израстнали, особенно като играят парите.

Краен резултат:

-2000лв. и 1бр. най-добър приятел

Извод:

из Scarface:

"Dont underestimate other guy's greed" - Не подценявай алчността на другия.
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1675
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от Evelin Cotsev » 06 Авг 2009, 2:17

обикновенно бизнеса между приятели свършва така.
It`s party time !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Мнение от uCnaHeTcA » 06 Авг 2009, 3:03

Лесни пари ... по бТВ... Шегата настрана... добре е било замислено първоначално, но тоя твой "приятел" .... :censored: Все си мисля, че са останали ПРИЯТЕЛИ , в истинския смисъл на думата, на тоя свят, но явно греша... Явно няма само аз да си наричам "приятелите" , просто ПОЗНАТИ ... Аман от "ПРИЯТЕЛИ" ... :banghead:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Мнение от Zagy » 06 Авг 2009, 8:45

Сам си го казал, колега - "тогавашния ми най-добър приятел"... Пак е добре че наистина сумата се преживява. Не се притеснявай толкова много - пез приятели няма да останеш. Само от любопитство - знаеш ли за други подобни случаи със същия човек?

ПП: още нещо - за разлика от роднините приятелите можеш да си ги избираш, така че умната :winky:
Si non confectus, non reficiat.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 5.06.2007

Мнение от Miliev » 06 Авг 2009, 8:52

Evelin Cotsev написа:обикновенно бизнеса между приятели свършва така.


:yes:



Тия работи дето се научават по тоя тъпия начин, поне остават урок за цял живот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8329
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 06 Авг 2009, 9:00

Zagy написа:Сам си го казал, колега - "тогавашния ми най-добър приятел"... Пак е добре че наистина сумата се преживява. Не се притеснявай толкова много - пез приятели няма да останеш. Само от любопитство - знаеш ли за други подобни случаи със същия човек?

ПП: още нещо - за разлика от роднините приятелите можеш да си ги избираш, така че умната :winky:


Почти съм сигурен, че други такива случаи с него не е имало. Това беше един от малкото СЕРИОЗНИ хора, които познавах, наистина и това е последното нещо, което съм очаквал.

Не знам какво му стана... :roll:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Мнение от driver69 » 06 Авг 2009, 9:53

vicho написа:
Zagy написа:Сам си го казал, колега - "тогавашния ми най-добър приятел"... Пак е добре че наистина сумата се преживява. Не се притеснявай толкова много - пез приятели няма да останеш. Само от любопитство - знаеш ли за други подобни случаи със същия човек?

ПП: още нещо - за разлика от роднините приятелите можеш да си ги избираш, така че умната :winky:


Почти съм сигурен, че други такива случаи с него не е имало. Това беше един от малкото СЕРИОЗНИ хора, които познавах, наистина и това е последното нещо, което съм очаквал.

Не знам какво му стана... :roll:

Помислил те е за богаташ, и понеже не сте документирали даването на пари назаем, твоя приятел е извъртял така нещата, че в безплатната екскурзия до Германия си е купил кола, за колято е платил половината сума, а сега може да я продаде на печалба. А колега, този бизнес ще е печеливш, но не и в кризата.


Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 12.03.2009
Местоположение: Бургас

Мнение от IvanIlkovMinev » 06 Авг 2009, 10:22

хаха еми аз имах скоро МНОГО подобно нещо с моите ПРИЯТЕЛИ само че не за коли (много са назад) ама пак имаше прецакани с пари за нещо малумно тъпо :mhihi: така че не си само ти
Изображение

Е46 Fanatic
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d; GLK 320

Мнение от Hito » 06 Авг 2009, 10:43

Не случайно пожелавам на всеки "Дано имаш ИСТИНСКИ приятели!" ....... всичко останало го има в магазина и се купува с пари :(
Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.
Убий глупака с мълчание ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Мнение от Е.Димитров » 06 Авг 2009, 10:45

Е за това аз имам преко сили 1-2 ма приятели и останалото са ми познати (въпреки че някой си мислят че са ми приятели)

Мои "приятели" ми дължат над 5к лева,така че по-добре без приятели,и по-добре че си разбрал сега какво говедо е тоя чукондур,отколкото по-късно,аз ще ти кажа по-нататака какво ще стане с този олигоелемент,ше си вземе тъпа жена,ше му се народи тъпо дете и няма да може и до кенефа да отиде без да иска разрешение от тъпата си жена,а жена му ще бъде освен тъпа а и грозна и поради тая причина ще го тормози него за да си избива комплексите.

вълкодав
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 16.01.2007
Местоположение: Русйе
Пол: Мъж
Кара: go na 3ki :)

Re: Най-добрите приятели, автомобилите и парите

Мнение от RSxRacer » 06 Авг 2009, 11:19

vicho написа:...


нема да се плашиш...аз имам да вземам от приятели над 2000лв и си кротувам...сега плащам всеки месец на банката едни пари ама поне научих,че парите и приятелите са много временни явления.Днес са при теб а утре не :) Погледни го положително и ще ти олекне :)
20 кинта Рушвет,50 кинта Бензин, 100 кинта Задни Гуми - Да си в www.BMWPower-bg.net БЕЗЦЕННО
www.bizzart.info
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 27.11.2007
Местоположение: Sofia

Re: Най-добрите приятели, автомобилите и парите

Мнение от Evangeline » 06 Авг 2009, 12:09

vicho написа:...


Знаеш ли аз имах аналогичен случай с моя "приятелка" и изобщо не съм убедена, че тя някога разбра че греши в сметките си. Някои хора имат много странно устройство на мозъка. И аз като тебе реших да не се заяждам и по принцип в живота колкото по-малко съм се държала за парите и съм се фокусирала върху тях, толкова повече са идвали към мен :!: :!: :!:
Dont run in front of my car, you gonna get TYRED!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8329
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Най-добрите приятели, автомобилите и парите

Мнение от vicho » 06 Авг 2009, 13:05

RSxRacer написа:...


много си прав бате... :idea:
ама питам аз, нужно ли е да даваме пари на хората около нас за да разберем що за хора са?

Evangeline написа:...


по същия начин и при мен, наистина подозирам, че той си мисли, че е прав и печалбата му от 2-те коли му е около 2000лв и за това не ми дължи нищо, само, че аз печалба от Алфата нямам, печалба от БМВ-то също нямам, хайде да кажем, че аз съм си продал бмв-то на кофти цена, но къде ми е кяра от алфата, а той фактически вече е на +2000лв.
:shock:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10483
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 06 Авг 2009, 13:32

Вичо, както и да го мислиш, няма да го оправдаеш... Тия сметки са минавали при баща му, при най-добрия му приятел и толкова. Повече няма да минат. А ти си се отървал. Това е по-евтиния вариант да си разбереш приятелите, нека си кара алфата със здраве, голяма придобивка ;) Дано си оправиш без проблем заемите, че това е по-неприятната работа.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1441
Регистриран на: 28.01.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2005 E61 525d
Мечтае да кара: просто да кара...
Детайли за колата: <3

Мнение от |`oTuH » 06 Авг 2009, 13:57

Виче, ти си пич братле... след 2-3 години като забогатееш ще се сещаш с носталгия за тоя случай, ще видиш! Ще ти остане само урокът!!!
4 8 15 16 23 42

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook