Истории за българските "джамбази"

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 28.08.2012
Пол: Мъж

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от AgeraR » 14 Ное 2013, 22:16

@BMW Power ACM
Незнам защо тези се опитват да пробутат 325д като че ли е 330д, ако я пишат 325д могат и да намерят купувач.Примерно ако питам един приятел кое е по-добро 330д или 325д, ще каже "325д, защото и двете са 3000кубика ама 325д със сигурност гори по-малко" :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Ное 2013, 19:41

Ами защото ще има повече кандидати за 325д, ама няма да дадат исканите пари като за 330. :mhihi: И ето, продал я е като гледам. Винаги ще има риби.

Ето сега едно тука гледам, чудех се къде да го пусна защото не е точно история, ама все пак:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=4taral
335д М-пакет писано, а няма НИТО един М-елемент някъде вътре или извън купето, да не говорим за значението на израза М-пакет при обява. :mhihi:
Оставете, че е пълна глупост така написана тази обява, ами колата уж е на 121 000, а по рама излиза, че 2011-та някой си месец е била на 160 000. :mhihi: Тъкмо сега е възможно да е на 230 000 някъде, ако е била карана по същия начин пак.
Някои обяви са откровени подигравки с всеки, който малко от малко разбира от дадена марка коли.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от stefanoff » 17 Ное 2013, 20:55

BMW Power ACM написа:Ами защото ще има повече кандидати за 325д, ама няма да дадат исканите пари като за 330. :mhihi: И ето, продал я е като гледам. Винаги ще има риби.

Ето сега едно тука гледам, чудех се къде да го пусна защото не е точно история, ама все пак:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=4taral
335д М-пакет писано, а няма НИТО един М-елемент някъде вътре или извън купето, да не говорим за значението на израза М-пакет при обява. :mhihi:
Оставете, че е пълна глупост така написана тази обява, ами колата уж е на 121 000, а по рама излиза, че 2011-та някой си месец е била на 160 000. :mhihi: Тъкмо сега е възможно да е на 230 000 някъде, ако е била карана по същия начин пак.
Някои обяви са откровени подигравки с всеки, който малко от малко разбира от дадена марка коли.


Ти па са, я не се ебавай с обявата на човека, виж какъв готин червен бадж има с гръмкото наименование "Дилър в мобайъл.бг от 2006" - кой знае за 7 години колко такива кошници е пробутал, та да му го лепнат тоя "медал" :mhihi: Плюс това ти дава гаранция 6000км, тамън докато трае действието на разните му там добавки :mhihi:
Не Мы такие, Жизнь такая

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Ное 2013, 13:33

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=4tvmxx
Ами онзи си е сменил обявата някъде след моя пост, може да чете форума. :mhihi: Ама аз и тогава казах, че няма как да заблуди някой от форума, че и бая извън него. Ама ето, стои си с всичките си "245" коня.
Иначе тоя с 6000км. гаранция е покъртителен. Смятай нещо ако изтропа преди това колко по мъките ще ходи някой човечец преди да разбере, че гаранцията важи за...Австралия. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от EBEEMVACIA » 22 Ное 2013, 17:07

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 28.02.2014

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от invisibl3 » 28 Фев 2014, 21:06

Здравейте колеги. Гледам, че обсъждате автокъщите в с.Труд. Имам питане относно PSM GRUP. Някой чувал ли е нещо за тази къща ? Харесал съм там една кола от друга марка :) http://www.cars.bg/c631549 но видях, че тука има тема и реших да попитам.


Аватар
Мнения: 627
Регистриран на: 4.03.2005
Местоположение: София-Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E90 330xd
Детайли за колата: Черен фолиран седан.

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от body » 04 Мар 2014, 0:00

Внимавай много.Искай да пробваш колата навън.Не се връзвай на лафа,няма номера.Карай на своя отговорност,ако е необходимо.Те имат дилърски номера.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Bavarcho » 04 Мар 2014, 8:12

body написа:Внимавай много.Искай да пробваш колата навън.Не се връзвай на лафа,няма номера.Карай на своя отговорност,ако е необходимо.Те имат дилърски номера.


Какво значи на своя отговорност? Като платиш колата колкто щеш си я карай без номера и без каквото искаш, на твоя отговорност.. Да не изваждам цитат каква е глобата.
И знаеш ли кола ще отидеш при бай Гюнтер и ще му кажеш айде сега да се повозим с колата и той ще ти метне ключа..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Alexch » 04 Мар 2014, 12:48

Bavarcho написа:
body написа:Внимавай много.Искай да пробваш колата навън.Не се връзвай на лафа,няма номера.Карай на своя отговорност,ако е необходимо.Те имат дилърски номера.


Какво значи на своя отговорност? Като платиш колата колкто щеш си я карай без номера и без каквото искаш, на твоя отговорност.. Да не изваждам цитат каква е глобата.
И знаеш ли кола ще отидеш при бай Гюнтер и ще му кажеш айде сега да се повозим с колата и той ще ти метне ключа..

Добре де, ти ще купиш ли кола за себе си без да се повозиш? Аз лично никога не бих.
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Bavarcho » 04 Мар 2014, 19:12

Alexch написа:Добре де, ти ще купиш ли кола за себе си без да се повозиш? Аз лично никога не бих.


Абсолютно и съм го правил.
70% от колите дето съм продал изобщо не са карани. Не говоря някой да е имал желание и да съм го спрял, не са имали желание хората. (в това влизат коли от различни ценови категории, както и с доста различни като мощност) Имах един Мерцедес ЦЛК АМГ което продавах през зимата точко когато беше наваляло много сняг, колата освен че беше с сериозен мотор беше с окачване на три (буквално) сантиметра от семята и стречнати 18" гуми с широчина 265мм (сещаш се че само да го изкарам на улицата с коловозите и най-малкото ще са изпочипените брони дето само в центъра на Щутгарт имат), идваха за нея и никой не я гледа всички питат да направиме кръгче, аз естествено няма как да я изкарам тая кола. Ако ще ще чакам пролетта. Дойде сериозен човек дето имаше интерес наистина (оказа се приятел на мой такъв, както и да е) дойде си с човек с стар диагноза прочетоха я и нямаше никакви амбици да кара. Щото с едно каране какво повече ще разбере..
Ако някой ме попита никога не съм отказал, но каране 200 - 300 метра, не пет минути да ми върти някой на моя отговорност. Както могато е имало някакво съмнение или колебание съм подкрепял да направят едно кръгче.
Нагледал съм се на всякакви от 20 годишни псевдо тарикати до 40+ годишни селяци имащи се за много културни големи батки като им дам да направят кръгче с 20 годишното умряло Е39 2.8 и ми тръгват с газ да видиме ще превърти ли гуми и после набиват втора с неква сила и злоба все едно кара икарус.. Или се качва и със самото качване изключва АСЦ-то, след което му казвам че карането е приключило!
Айде да не продължавам да пиша какви купувачи са 90%.. че и колко конкретни истории имам с малоумници, че не знам тая тема колко страници може да стане, но ако се отвори една за истории с купувачи сигуно ще е поне по две и то ако се хванеме да пишеме тука двама трима търговци дето има в форума. Каквото повикало такова се обадило нали знаеш ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10483
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Leon » 06 Мар 2014, 11:32

Честно казано, аз се отказвам да гледам кола като попадна на киселяк-търговец, без да съм провокирал някак това поведение. Защо слагаш всички купувачи под един знаменател? С това отношение на мен никога няма да ми продадеш кола. Винаги се отнасям към чуждите коли с голямо внимание и желанието да покарам някоя преди да я купя е съвсем естествено, дори само 300 метра. "Виновен по презумпция" не е правилен подход за търговец, въпреки идиотите-купувачи, защото аз кола ще си намеря, но твоята ще си стои с едни затворени пари. Нямам конкретно теб предвид, а търговци по принцип, да сме наясно.
Never mistake motion for action...

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Bavarcho » 06 Мар 2014, 19:03

Leon написа:...


Не, не съм слагал всички под един знаменател. Но голяма част се държат като идиоти. Когато видя, че хората имат реален интерес и са тръгнали наистина да си купуват кола им обръщам нужното внимание, отговарям на всеки въпрос и им позволявам да гледат колата както поискат. Миналата седмица едно момче идва за втори път, за да ми остави капаро за едно БМВ, като беше дошъл с баща си който кара Е23 (и има още две) с човека си говорихме над един час през което време сина му разглеждаше колата която вече беше ми капарирал. Както и му позволих два пъти да подкара колата до другата пряка (това са около 200 метра), без да се качвам при него защото знаех, че няма да се качи за тези 200 метра да направи някоя глупост, и да тръгне да се прави на дрифт кинг. На баща му обещах да му помогна с намирането на някой части, както и има проблем с документите на една от Е23ките които са немски също му обещах че ще му оправя миш маша който има. Това е само един много скорошен пример. Преди доста време едно момче от форума беше дошло за едно БМВ (още го кара и мисля че е доволен), като единственото му желание беше по някакъв начин да вдигнем колата за да я види отдолу, не помня дали я кара. Понеже беше събота или неделя в квартала нямаше работещ сервиз с крик или канал, може и покрай някакви празници да беше не мога да се сетя. Та виках бащата да ходи да докара платформата за да качим колата на нея за да може поне малко да се огледа отдолу. Та си мина поне час в местене напред назад, а можеше да му кажа на човека че нестава и ако има интерес да дойде в делничен ден, или ще чакам следващия. Обаче когато дойдат киселяци които още от вратата ти обясняват колко гадна ти е колата, колко скъпа и така нататък, които те гледат с някакво пренебрежение всякаш си по-ниш от тях, как да се държа с тях? Изтрайвам си докато приключат да гледат и ги изпращам. Как да им дам на такива да карат, като ми е пределно ясно че изобщо не са дошли с идеята да купят колата.
За това исках да кажа, че всички обвинявате хората дето продават коли, а те са си нормални хора като всички останали, това могат да правят и го правят. И никой не се замисля че не може да позволяваш на всеки всичко, когато видиш че той не е дошъл за да купи кола а просто да си убие малко от свободното време и да поцъка колко гадна кола продаваш и колко кисел си бил.
Изображение

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от madpetio » 07 Мар 2014, 3:10

Да бе ще му дам да "пробва" кола за една торба пари и като я удари ще се изтупа и ще каже извинявай. Като я плати да си я пробва до Париж ако иска :mhihi: Докато е моя колата,аз карам.
Втория случай спират го без номера взимат му книжката за което мен ми дреме на оня! Обаче куките от 7мо ми затвориха колата да и изяснят "произхода",а те поне са бързи две седмици ходене по мъките и нерви до безкрай - КОЙ ще ги плати на мен? Пита ли ме некой от тия купувачи как ми се връзва тая проба? Като го видя некой ербап и го пращам у Германия при Хасан да проба,да му я качи на подемник :mhihi:
Общо взето работя на принципа "Каквото почукало - такова се обадило"
Давал съм автомобил с номера купувача сам си ходи на сервиз с нея. Вика ми "Аре на майстор да я види" Аз му казах " ето ти ключовете ходи си я гледай,аз съм я гледал достатъчно"
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd LCI

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от hamann25 » 07 Мар 2014, 12:19

Всеки авто търговец (хасан) в германия има номера които може да сложи на която си иска кола за проба. Аз до сега колкото коли съм купувал съм ги пробвал и никой не е имал нищо против от продавачите. Явно си се нагледал на всякакви олигофрени и си си прав за себе си. Но съм сигурен че ако дойде свестен и културен клиент няма да му откажеш един завой.

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от madpetio » 07 Мар 2014, 13:15

hamann25 написа:Всеки авто търговец (хасан) в германия има номера които може да сложи на която си иска кола за проба. Аз до сега колкото коли съм купувал съм ги пробвал и никой не е имал нищо против от продавачите. Явно си се нагледал на всякакви олигофрени и си си прав за себе си.

Аз не пазарувам от Хасан и не знам какви номера има щото при Хасан ми е скъпо :roll:


hamann25 написа:Но съм сигурен че ако дойде свестен и културен клиент няма да му откажеш един завой.

:yes:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook