Първата ви катастрофа и последствията от нея

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F30 318d
Мечтае да кара: ......... 750li

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от b0bituy » 09 Дек 2012, 1:11

Бях на 2-3 седмици шоферче и с баща ми пребираме една служебна кола от Сл. Бряг. Той с буса пред мен а аз с едно рено което се оказа доста здраво. Чакахме на един светофар и зад мен спря един познат, обърнах се да го видя като в същото време бях натиснал съединителя и точно като се обръщах колата тръгна с мръсна газ и целнах баща ми. Буса беше изместен с 2-3 метра, с крива броня и багажник. На рендето единствено му се отчупи едно малко парченце кит около номера и това беше. :mhihi: :mhihi: Явно като съм се обръщал съм отпуснал малко съединителя и съм закачил педала на газта, нямам друго обяснение. :conf: :mhihi: :mhihi: Последствия сигурно нямаше, защото все още бях на 1-2 седмици стаж и така. :mhihi:
Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин заставайки пред него се боиш да го отключиш."
Walter Röhrl
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 10.01.2012
Пол: Мъж

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от mmaxx » 09 Дек 2012, 15:55

При мен катастрофите са 1:1 с почти нулеви последствия.
Преди карах Ауди Б4 купе , на тръгване от университета на светофара при КАТ дървеница винаги имаше лява лента от която много шофьори се бутаха в дясната. Затова скъсих дистанцията с колата пред мен (ситроен саксо с РВ регистрация). Колоната спря внезапно както и саксо-то (нали си е дребничка кола)... натиснах спирачката но аудито не успя да повтори упражнението и аха аха... та в саксото. За мое щастие почти без последствия. На саксото съвсем леко хлътна бронята , както и на аудито. Преди 2 години обаче една жена ми го върна с една Ц2-ка на ситроен :mhihi: спря в задницата на аудито и ми издраска задната броня. Ситроена си счупи предната решетка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от MonsteR » 09 Дек 2012, 16:57

Много интересна тема сте подхванали... :mhihi:

Мта мойта първа... не беше весело...

Челен в дърво..доста дебело с над 80... резултата... двигателя между седалките... аз на дроб... 4 месеца в боница... мтааа внимавайте.. че разликата между живота и смърта е много тънка..
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 14.11.2012

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от miroslav_94 » 09 Дек 2012, 19:16

Имах книжка около месец и си бях купил голф 3, един приятел ме зариби да се уча с ръчна. Един ден нещо ми прищрака и както се прибирах, дадох десен мигач за улицата към нашия блок, но се бях засили стабилно 70 км дърпа ръчната рязко въртя волана и си мисля че взех завоя, и след около секунда се чу данннн, слизам разцепих цялата задница на голфчето в един варел.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8329
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от vicho » 10 Дек 2012, 12:50

интересно... повечето катастрофи са през първата година стаж :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 16.06.2008
Местоположение: Kassel/Germany
Пол: Мъж
Кара: е39
Мечтае да кара: E38

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от boywalking » 10 Дек 2012, 13:38

2006-та година, шофьор от 1 месец. Карам по Стамболийски посока центъра, подминавам ул.Одрин, в най-дясна лента паркирани коли (нормално) в лявата лента кола на аварийки, пускам аз ляв мигач - стъпвам в/у трамвайната линия и в същия момент едно такси ме джасва в преден ляв калник (докато стъпвам на трамвайната линия) и от удара ме изстрелва напред, настрани и т.н. а таксито в насрещното, на късмет минава между другите коли и се натрисва в 2 коли паркирани от отсрещният тротоар.

Идват куки, констатират, че съм отнел предимство, а на него, че е карал със 120км/ч за такъв удар :mhihi: а таксиджията беше 60 годишен беззъб гърчав ром!

Пострадали няма, Гражданската ми покри половината пари от ремонта, с които съответно си оправих колата, че и ми останаха :bchug:
Жената е нежна струна, просто трябва да знаеш как да я опънеш...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 160
Регистриран на: 31.05.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Мечтае да кара: e36 m3

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от PaCk0o » 10 Дек 2012, 14:51

Още като взех книжка и колата и на 3-ия месец усетих камшиците на отворения диф :mhihi:
ИзображениеИзображение
Изображение


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от xpl0d » 10 Дек 2012, 16:39

vicho написа:интересно... повечето катастрофи са през първата година стаж :mhihi:


Е не е ли логично :mhihi: Аз като се замисля всичко живо що познавам, дето взехме книжки и купихме таралясници ги тотализирахме първите 3-4 месеца. Изключае един единствен, който си караше, като пенсионер и продължава да си кара същия кенеф все още по същия пенсионерски начин :mhihi:
Изображение

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1800
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M3 E46
Мечтае да кара: M3 E46
Детайли за колата: BMW E46 M3 '03 - Carbon Black & Manual Gearbox

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от Runnaway » 12 Дек 2012, 4:12

Имам 3 "катастрофи":

1. 2006-7: На 4-ти км - Един с Вектра спря в заден ляв стоп на Кадет-а ми. Последствия - заден десен стоп и леко изчукване.
2. 2007-8: Пред блока докато си спях един с крадено Е36 успя да се "наниже" на един Ренаулт МеганЕ и въпросното МеганЕ да се подпре в дясната страна на Кадет-а ми. Резултат - Греда, носач, кормилна щанга - мноо зле.
3. 2010: Успях да реализирам Е46 > Е92 .. "Чукнах" един с Е92 330хд на Малинов. Резултат: Счупени ЩИПКИ на преден десен фар, счупен десен бъбрек и леко закривен преден капак.

Това са ми. Чукам на дърво да си ми останат тия смешни изцепики!
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 7 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от Bogat-Beden » 12 Дек 2012, 16:32

vicho написа:интересно... повечето катастрофи са през първата година стаж :mhihi:

да се направя на индивидуалист :lol:
моята -не..
беше на 11та година
Отивам на 21 неомври къмто Боровец- през деня беше за тениска-аз герой с летни гуми, по български чакам да сменя гуми в последен момент :clap:
на следващата сутрин вали сняг и си трупа и аз на първото кръстовище в Самоков спрях в предния автомобил от същата марка и модел- на него дори обелено по бронята нямаше ,при мен- решетка,фар,преден капак -за смяна..
Последствия- винаги с адекватни гуми за сезона (вече) :lol:
верно като гледам колегите как са си търсели среща със Свети Петър,да правят курбан сериозен всяка година и умната :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от boksioraE39 » 12 Дек 2012, 16:38

Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8329
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от vicho » 12 Дек 2012, 22:21

boksioraE39 написа:Аквапланинг с 120-130. ;)


ти добре ли си? (здравето имам предвид)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от boksioraE39 » 13 Дек 2012, 4:06

vicho написа:
boksioraE39 написа:Аквапланинг с 120-130. ;)


ти добре ли си? (здравето имам предвид)


Таблото се откъсна от към пасажерската седалка и разцепи веждата и бузата на момчето което беше с мен,аз бях без драскотина единствено месец след това трудно дишах и ме стягаха гърдите от колана.
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 11.10.2007
Местоположение: Горна Оряховица
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 Ci

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от st.George » 13 Дек 2012, 14:38

Лятото 2007 г.. Адска жега, не се диша. На стоп, на ляв завой..., оглеждам се, никво движение, даже и бездомни псета няма... Викам си тук го взех добре завоя... Малко повечко газ, рязко пуснат съединител..., Е36-цата презави, аз ошашкан много, десен, вероятно заради уплахата с мноооого газ, камшик и нацелих паркирано на 10-15 метра по надолу вдясно CR-V :dunno: :roll: ...
Последствия - КАТ, Акт..., на CR-V-то ауспух долу, задна броня леш, скъсан кожух на резервната гума, на Е36-цата счупен мигач и леко крив калник (оправи се само с изчукване) :mhihi: :mhihi: :mhihi: .
Развръзка - пристига ми НП с максималното наказание тогава - 200 лв. и точки, не помня колко... Аз афектиран, все пак тва ми е първо нарушение за целия ми шофьорски стаж, даже и за неправилно паркиране не са ме глобявали... Веднага възражения и искам дело :mhihi: На насроченото дело, аз сам, без адвокат, няма ги и КАТ-аджиите от произшествието :conf: Това за което претендирах бе по леко наказание, даже си спомням съдията ме пита няколко пъти дали не желая да ми бъде отменено всякакво наказание, ама аз не - Виновен съм, признавам си вината, но не съм съгласен с наложената максимална мярка и желая да ми бъде наложена по лека :mhihi:
Резултат - Месец по късно ми пристига решението - Пълно отпадане на всякакви наказания и глоби :shock: :mhihi:

Друга комична ситуация от преди година и половина. Ще се мъча да паркирам (софийски гараж) служебното ми Ренде на паркинг на центъра на Ловеч... Всичко хубаво ама мястото физически няаше как да побере Рендето, ама аз не и не, ще го мушна... Еми на половина го вкарах ама с цената на сериозно одран заден калник на някав Фокус (беше паркиран с леко изнесена встрани задница), Рендето с хлътнала задна дясна врата и заден десен калник... Псувам, мрънкам..., набивам авариини и слизам да търся шофера на Фокуса да видим ко ще правим, да пишем евентуално двустранен протокол и който от където е... Обикалям насам натам, никъде не го намирам. Някви магазинчета има непосредствено срещу мястото на произшествието, влизам там, обяснявам така и така се получи с тоя Форд отпред, малко на е*ем страна спрял, не го видях и го закачих "леко"..., онея ме гледат, излизат и оглеждат ко е станало и всички задружно ми викат - "Абе е*и му майката, да се е научил как да паркира. Гледай си работата, ти не си виновен че е паркиран тоя кенеф не както тряа..." :shock: :conf: :paranoid: :dunno: Викам им, абе отивам ей там да намеря да паркирам, че тук запуших уличката и ида веднага, ако се появи някой, да ме изчака 2-3 минути... Премествам колата, глася всички документи и т.н., тръгвам към мястото на произшествието и от далече гледам как няква руса кака с мръсна газ и телефон на ухото отпрашва с Фокуса... Аз бягам след нея, махам и..., амии..., не ме отрази. Отивам при тея от магазинчето, "Абе така и така, що не и казахте да ме изчака", а те "Ам тя си мина покрай удареното, качи се и отпраши... Е*и и майката и си гледай твойта работа ти..." :conf:
Последствия - Регистрирана паркинг щета на другия ден във В.Търново, за Каското :mhihi:
E46 Ci :owned:
E46 318i m43b19 :arrow: SOLD!
E36 318i m40b18 :arrow: SOLD!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от b00st » 13 Дек 2012, 16:38

Е много комични ситуации няма що :clap: Аман от улични дрифтъри къде немогат да си паркират колата.

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook