Усещане за 750Li F02?

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от TPAKTOP » 26 Мар 2011, 21:29

_65536_kb_sec_ написа:
TPAKTOP написа:
_65536_kb_sec_ написа:Aз лично като фен конкретно на 7-ма серия съм приятно изненадан че са запазили всичките усещания за седмица, през годините - мощ, комфорт, но и усещане за контрол.
Точно това ми липсваше когато изпробвай S-класата на Мерцедес, някак си все нещо липсваше в усещането, за кола.
А за купетата - ми просто са купета, и са направени да са млади хора с друго мислене :winky:

Старите седмици не са ми доставяли удоволствие от каране! Не си мислете че съм постнал тази тема ей така да се похваля че съм карал такъв автомобил! Напротив! Това кръгче ми промени мнението за този клас автомобили! Старите седмици бяха изключително тромави особено дизелите! Тези вече са друго нещо!


А бе аз все бензини съм пробвал, та не съм видял нищо мудно :ok:
Пробвал съм всичките бензини освен 2.8 и 3.0 ( и 6 цилиндро и V8).
Да 50-ките си понавървяват, но честно казано 740 с атмосферния мотор е доста оптимално решение за този тип автомобили...
А баш за старите седмици без никакви тракшъни, асц-та и тн, а само с един простичък шпер, диващината е голяма, в добрия смисъл на думата ;)
И само да добавя, разните нивомати и ЕДЦ-а много помагат в завои, от личен опит разликата е ОГРОМНА.

Братле аз колата я сравнявам с М5!!! За какви 2.8 и 3.0 ми говориш?! Естествено че говоря само за кубатура от 4 нагоре. Под стари имам предвид за 7-ци в периода 2005 - 2008 когато почват да произвеждат новите! Може би има един модел който може би е доста пъргав 760Li но дори не съм се качвал на такова! А за атмосферките - не знам дали прочете но при спортно каране 7-цата давала високия разход от 17л/100км!! :shock: С М5-цата(атмосферка) 30л/100км и нагоре! :kuku: По-добре седмица с турбини! :mrgreen:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от Dirty M5 driveR » 26 Мар 2011, 21:45

Това за разхода е обяснимо, все пак е съвсем нов агрегат, докато V10-ката е на 6 години вече. И като концепция са твърде различни според мен, за да се правят подобни сравнения. Не знам новото М5, което е също V8 с турбини какъв разход дава. Предполагам се върти около този на 750Li, тъй като е по-лека. Иначе спор няма - новото 7 е изпипано до съвършенство, огромна крачка напред е спрямо e65/66. И изглежда дооооста по-добре (лично мнение). От към интериор не ще коментар даже :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от TPAKTOP » 26 Мар 2011, 21:51

Dirty M5 driveR написа:Това за разхода е обяснимо, все пак е съвсем нов агрегат, докато V10-ката е на 6 години вече. И като концепция са твърде различни според мен, за да се правят подобни сравнения. Не знам новото М5, което е също V8 с турбини какъв разход дава. Предполагам се върти около този на 750Li, тъй като е по-лека. Иначе спор няма - новото 7 е изпипано до съвършенство, огромна крачка напред е спрямо e65/66. И изглежда дооооста по-добре (лично мнение). От към интериор не ще коментар даже :bowdown:

МИ това ми беше идеята за постване на темата! М5 я водят бизнес спортен автомобил а реално новите седмици правят доста добри резултати! Едва ли има смисъл от новата М5-ца но все пак 7-мата серия е доста тежка и едва ли е удобна за писта щото е прекалено голяма(специално F02)
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3920
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от Kroki » 26 Мар 2011, 22:38

Точно същото ми каза и един друг познат който беше ходил на Тест Драйв.. И мен ме радват новите модели. Айде идвай F02 да :bchug: :P
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от TPAKTOP » 26 Мар 2011, 22:41

Kroki написа:Точно същото ми каза и един друг познат който беше ходил на Тест Драйв.. И мен ме радват новите модели. Айде идвай F02 да :bchug: :P

Това не е кола за мен но разхода ме блазни! :mhihi:
Изображение

BMW Performance
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: М Кар
Пол: Мъж

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от MCar » 02 Апр 2011, 1:15

Усещането с такава кола задницата за изпревари предницата е безценно. :) Наистина е страхотна машината, но това не е моят тип коли. Някак си повече си падам по купетата. :)

TPAKTOP написа: Но браво за поредното "произведение на изкуството" на БМВ!!!

Много добре казано! :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 593
Регистриран на: 29.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 ///M5
Детайли за колата: Eisenmann Exhaust

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от B.Tunchev » 02 Апр 2011, 4:32

@ТРАКТОР:
Няма да е зле да отидеш, да пробваш и f10-тката... По възможност 550iA с 8-степенния автомат :) Аз съм карал и f01 и f10 и смея да твърдя, че f10-тката ще ти хареса повече, предвид това, че караш е60 М ;) Автомата е просто шедьовър и се доближава доста до SMG-то като усещане(че дори и като управление), понеже има муфа, която елиминира загубите от хидротрансформатора. За първи път, тая муфа се появява точно на тази 8-степенна кутия и предполагам, че f02-то, което си пробвал е било с 6-степенната кутия, тя е една идея по-стара. Гледай да е и с Adaptive Drive за да се накефиш и на окачването максимално... кеф ти спортно, кеф ти нормално, кеф ти комфортно... лудница 8)
5-ца GT също никак не е лошо, с пътно поведение е по-скоро, като на f01 отколкото на f10, но мен лично не ми харесва на дизайн изобщо..

п.п. Евала, че върнаха шперовете при тея коли... :bowdown:
Дори 730d f01 си е сток шперосана... Аман от тея отворени дифове!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от Toneloker » 02 Апр 2011, 4:41

Gh0s7 написа:@ТРАКТОР:
Няма да е зле да отидеш, да пробваш и f10-тката... По възможност 550iA с 8-степенния автомат :) Аз съм карал и f01 и f10 и смея да твърдя, че f10-тката ще ти хареса повече, предвид това, че караш е60 М ;) Автомата е просто шедьовър и се доближава доста до SMG-то като усещане(че дори и като управление), понеже има муфа, която елиминира загубите от хидротрансформатора. За първи път, тая муфа се появява точно на тази 8-степенна кутия и предполагам, че f02-то, което си пробвал е било с 6-степенната кутия, тя е една идея по-стара. Гледай да е и с Adaptive Drive за да се накефиш и на окачването максимално... кеф ти спортно, кеф ти нормално, кеф ти комфортно... лудница 8)
5-ца GT също никак не е лошо, с пътно поведение е по-скоро, като на f01 отколкото на f10, но мен лично не ми харесва на дизайн изобщо..

п.п. Евала, че върнаха шперовете при тея коли... :bowdown:
Дори 730d f01 си е сток шперосана... Аман от тея отворени дифове!


Off
Ти хвалиш автомат? :shock:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 593
Регистриран на: 29.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 ///M5
Детайли за колата: Eisenmann Exhaust

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от B.Tunchev » 02 Апр 2011, 5:02

Е, тука става дума за автомати, които могат да си намерят предавките все пак... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от TPAKTOP » 02 Апр 2011, 23:21

Gh0s7 написа:@ТРАКТОР:
Няма да е зле да отидеш, да пробваш и f10-тката... По възможност 550iA с 8-степенния автомат :) Аз съм карал и f01 и f10 и смея да твърдя, че f10-тката ще ти хареса повече, предвид това, че караш е60 М ;) Автомата е просто шедьовър и се доближава доста до SMG-то като усещане(че дори и като управление), понеже има муфа, която елиминира загубите от хидротрансформатора. За първи път, тая муфа се появява точно на тази 8-степенна кутия и предполагам, че f02-то, което си пробвал е било с 6-степенната кутия, тя е една идея по-стара. Гледай да е и с Adaptive Drive за да се накефиш и на окачването максимално... кеф ти спортно, кеф ти нормално, кеф ти комфортно... лудница 8)
5-ца GT също никак не е лошо, с пътно поведение е по-скоро, като на f01 отколкото на f10, но мен лично не ми харесва на дизайн изобщо..

п.п. Евала, че върнаха шперовете при тея коли... :bowdown:
Дори 730d f01 си е сток шперосана... Аман от тея отворени дифове!

Ами принципно вече се замислям за смяна! Мисля да продам и двете и да се разглезя малко ама в момента имам други глупости на главата! Не съм карал тези с 8 степенните кутии и не знам как е! Вчера като си карах гумите в камор тукмо докарваха и новата 6-ца(650и) Уникат! Красива за разлика от старата! :mhihi: И между другото беше някакво доста добро изпълнение! Само че все още беше навън на паркинга а не в шоурума и не можеше да се разглежда! Дори и не знам колко ще е като цена ама сигурно ще е над 250К а толкова пари за една кола не бих дал! Ако ще се дава ще е за Вейсман! :mrgreen: Но и 6-цата беше кабриолет! Абе красота! :driving:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 593
Регистриран на: 29.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 ///M5
Детайли за колата: Eisenmann Exhaust

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от B.Tunchev » 02 Апр 2011, 23:48

TPAKTOP написа:... Дори и не знам колко ще е като цена ама сигурно ще е над 250К а толкова пари за една кола не бих дал! ...

Не баш 250к.. Базовата цена за 640 кабрио 2011 е 165к, а за 650 е 192к лв. Пак не е малко, но предполагам, че автомобилът е абсолютно брутален :)

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3920
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от Kroki » 02 Апр 2011, 23:52

TPAKTOP написа:Ами принципно вече се замислям за смяна! Мисля да продам и двете и да се разглезя малко...

Казах ти аз по-рано, познавам ги тия неща :mrgreen:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от TPAKTOP » 03 Апр 2011, 0:55

Пък и ще имам възможност да карам кола с шпер! :mhihi: Много ме кефи тая дума на знам що?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 593
Регистриран на: 29.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 ///M5
Детайли за колата: Eisenmann Exhaust

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от B.Tunchev » 03 Апр 2011, 0:58

Е ти и сега караш кола с ШПЕР :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3920
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Усещане за 750Li F02?

Мнение от Kroki » 03 Апр 2011, 1:14

Стига бе, как можа да ми издадеш изненадата за рождения му ден :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook