Route 66

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар

Re: Route 66

Мнение от Вуйчо » 10 Сеп 2019, 22:22

Пак, че не е захапал мейнстрийм благозвучното "тея", което е по-актуално и от "като цяло" тук във форумът :mhihi:

:OT: От чисто любопитство питам, при кадилаците и толкова много надписи по тях, срещат ли се български (на кирилица) писаници? Дали пък няма по тях някой к@р или поне "локо софия" :mhihi:

Браво за темата, следя я с интерес :yes:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Кара: Curiosity (но с две камери)
Мечтае да кара: влака, ама жената не дава

Мнение от BMW_POWER » 11 Сеп 2019, 3:25

B U L L I написа:ммм браво :mhihi: много обичам разкази с картинки и кратки разяснения :clap:
само не знам как така живееш в щатите ,а така брутално си го прихванал тоя модерен и масов напоследък
по нашите географски ширини израз "като цяло" :kuku:
чакам продължението :lalala:

Tи да траеш!
Знаеш защо :mhihi:

Вуйчо написа:Пак, че не е захапал мейнстрийм благозвучното "тея", което е по-актуално и от "като цяло" тук във форумът :mhihi:

:OT: От чисто любопитство питам, при кадилаците и толкова много надписи по тях, срещат ли се български (на кирилица) писаници? Дали пък няма по тях някой к@р или поне "локо софия" :mhihi:

Браво за темата, следя я с интерес :yes:

Единственото, което съм "захапал", е тръскането на ръцете с опънати напред длани и пръсти. Тип "колко мачки има в тая кутия"? Много е модерно по НоваТВ ...

Та като стана въпрос за музея, той е малко по-различен. В него няма толкова коли. Представена е историята на това шосе. Строителство, начин на пътуване и т.н.

Та музеят се намира в Оклахома.

https://www.okhistory.org/sites/route66

Даже има и страница.

Изображение

Тук експонатите не са толкова много. Снимките и текстовете крият милиони (в буквалния смисъл на думата ) съдби. Снимки с информация, която трябва да се види и прочете. Колата на входа е една от две-трите в музея

Това чудо стои на входа

Изображение

Ето я колата, дето е на първа страница

Изображение

И моята персона на фронта ;)

Изображение

Отново джубокс и отново не работи.

Изображение

Много добре се вижда китайският ми "Саламандер", купен от магазин за $1. Нося ги от последният до първият сняг за годината. Не помня вече колко супервайзъри и мениджъри съм докарал до инфаркт с това. То тук скоро и снега ще дойде, Две сутрини се събуждаме при +7С. Не е като в Калифорния ... Та продължаваме нататък. Входът е отрупан с всякакви сувенири, както и навсякъде по пътя. От магнити до автомобили. Има всичко и за всички

Изображение

Main Street of America

Изображение

Един малък (голям) досадник, който търчи да се снима с всичко. За десет години живот има повече снимки, отколкото аз за +50 ... Какво да правиш? По мое време телефоните имаха шайби, не камери ...

Ето един стандартен гараж (автосервив на бг) от онова време

Изображение

"Машината" за гуми е жестока:

Изображение

Имам съмнение, че крикът на заден план е от по-ново поколение, ама айде.

Изображение

Долното не е морски фар

Изображение

И много история

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Интересна статистика в долната снимка

Изображение

Специален поздрав за тези, дето са против плащането на паркинг

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Духът на онова време

Изображение

Чаках, ама нищо не донесоха :roll:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Долната снимка е препратка към фолма "Карс". Това са ключове от отдавна затворени хотели.

Изображение

Изображение

Снимка отвън

Изображение

Изображение

Изображение

И отново на път ...

Изображение
Изображение

Някои наясно ли е дали е имало проблеми сутринта заради гаврата с ресторанта?които не е наясно за кво става вапрос ще кажа че там имаше около 5-6 метрова парзалка с минерална вода,олио и сол, амбалажа бе изпотрошен .да напомня че кенефите(двата)бяха оповращани,телевизорите поотвлечени по стаите,пазача наплашен до смарт.
имате ли да добавите нещо?

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: '07 E61 525d, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Мнение от damian2112 » 11 Сеп 2019, 11:26

Благодаря са страхотния пътепис! С нетърпение очаквам продължението. Надявам се един ден и аз да мога да повторя това пътуване... :)

големия брат на Монтоя
Аватар

Мнение от BMW_POWER » 15 Сеп 2019, 3:18

Няма да пиша "като цяло", защото накърнявам чувствата на някого. Хаха, майтап. Та пътищата в Америка са Голема работа. По тях можеш да видиш много неща. Излизайки от Ню Мексико пейзажът става равнинен и само царевица и говеда. Та по този повод малко ще се опитам да разнообразя "пейзажа". Пътищата са място за търговия от всякакъв тип. Няма нещо, с което да не можете да се сдобиете пътувайки. Индианците редовно имат "търговски центрове", където продават китайски дрънкулки за свои. Ето един Cherokee Trading Post.

Изображение

Ходя от време на време на индианските фестивали Pow wow и там масово се продават "сувенири" на безбожни цени. Има ги същите и в магазин за един долар... Както и да е. Ето малко срещи от третия вид.

Изображение

Тези не са ми проблем на магистралата. Проблем са ми в трафика в града, когато ги видя да юркат с над стотачка в час. Абсолютно съм на ясно, че нямат никакъв шанс за рязко спиране.
Ето някаква рафинерия по пътя. Не ме питайте, къде беше обаче.

Изображение

Та за търговията по пътя. Искате автобус, няма проблем.

Изображение

Нов Форд Ф-150, следваща отбивка вляво. Между другото, новото поколение турбо двигатели ме плаши. 2.7л, това какъв живот има, та да влачи няколко тона? Ама както и да е...

Изображение

Долното не се продава, но и аз не го изкам. Бензина ни е скъп, а искат и още такси да му вкарат

Изображение

Искате селскостопанска техника, тракторите са вдясно

Изображение

Лодка за разходка или пък джет за фън, пак вдясно. Плащаш, закачаш и откарваш.

Изображение

Бензинът е $2.149 за галон. Кутия цигари струва колкото 12 литра бензин

Изображение

Кой ще кара малолитражка, когато един час работа на минимална заплата гони 20л гориво ... мечти, а :roll:

Изображение

Харесва ви животът на колела? RV от всякакъв тип и модел. Цените винаги започват "ОТ". Никога не казват "ДО".

Изображение

има и вдясно

Изображение

Изображение

Факт е, че RV-тата са много популярни в Америка. Има голям процент канадци, които са наричани "прелетни птици". Октомври-Ноември най-късно се изнасят на юг и април-май се прибират обратно. В САЩ и особено в южните щати е пълно с хора, които живеят в тях. Популярни са и сред "младите" пенсионери. Българите сме идиоти. Да направим всичко за децата, за да "не се мъчат" като нас. К*ра ми Янко. Малките изродчета правят 18 и ако не искат да учат, шут в гъза и да се оправят. Добре дошли за рождени дни и Коледа. В последно време в Канада се забелязва позастояване на "младите" при родителите, ата това е дълга тема. Говорех за Моторхоум-овете. Хората се пенсионирет, продават имота, купуват едно такова чудо и живеят на колела. Вътре на практика има всичко. Е, на няколко дни изсипваш мърсотията от тоалетната, ама това не е болка за умиране.

От време на време виждаме влакове, но съвсем не е това, коеот беше в Калифорния и Аризона

Изображение

Пътят си върви и милите (километрите) остават зад гърба ни. Караме единствено с мисълта да се приберем у дома. Понятието "дълго" тук има доста по-разтеглива граница

Изображение

Като малък за мен това беше дистанцията София - Китен. 450км за един ден с Москвича. Осмак с четири фара. Тръгва се към 3-4:00 сутринта, за да се избегне трафика и да се пътува по хлад ... Какви времена, какви дистанции. Хлапето сега е куфар и половина. Само пита къде ще ходим и няма никакви ядове. Преди няколко години ходихме в ЗОО-парка в Торонто. Тръгнахме сутринта рано от Монреал, отидохме, разгледахме го и се прибрахме. 1000км за един ден и за едно удоволствие ... Отплеснах се. Фермите покрай пътя си функционират и някои правят увеселителни паркове, за да привличат туристи

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

"Блеейки" наляво-надясно сменяме щата за пореден път. Пътуването започва да натежава, но все още сме ОК. Женицата помага с 2-300км на ден и имам време да позяпам настрани.

Изображение

Тук винаги пишат местата за почивка и дистанцията до следващото такова. Това не е Европа със села на всеки километър.

Изображение

Камионджиите си правят сметка за време и дистанции. Нас не ни грее. На тези места има тоалетни, а на на по-големите и бензиностанции с всички екстри.
Пътят си е път и камионджиите са без край

Изображение

Пътят си е път и камионите събират трафика на групички

Изображение

Тези стари автобуси ми напълниха душата.

Изображение

Спомних си филма "Удар със стик" и автобуса на отбора

Изображение

и веднага след това гробище със стари автомобили. Доста ръждясали, на както на юг

Изображение

Пореден музей, но не се отбихме в него

Изображение

Всичко и навсякъде е "най" в Света...

И пак камиони

Изображение

и пак RV-та

Изображение

Видяхме първата ферма с коне. Явно доказателство, че наближаваме центъра на Северна Америка. Кентъки е кралството на родеото и там белите огради са без край.

Изображение

Изображение

След 398км дръжте вляво ... Някъде имах снимка с дистанция над 700км :mhihi:

Изображение

Изглежда близо, нали :shock:

Ето два чистак нови скул бъса

Изображение

Изображение

И пак път

Изображение

Ремонтите разнообразяват "ежедневието"...

Изображение

Тук продават ремъркета

Изображение

Този пък директно ги доставя

Изображение

И пак ферми

Изображение

Изображение
Изображение

Някои наясно ли е дали е имало проблеми сутринта заради гаврата с ресторанта?които не е наясно за кво става вапрос ще кажа че там имаше около 5-6 метрова парзалка с минерална вода,олио и сол, амбалажа бе изпотрошен .да напомня че кенефите(двата)бяха оповращани,телевизорите поотвлечени по стаите,пазача наплашен до смарт.

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Кара: е30 cardio,e39 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Мнение от B U L L I » 21 Окт 2019, 19:03

шшшшш алоооуу така в нищото ли ти свърши разказа бре :mhihi:
надявам се ,че не си се пречукал нейде по тия кърищата и най после си се прибрал жив и здрав
все пак не забравяй ,че уинтър ис коминг :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

големия брат на Монтоя
Аватар

Мнение от BMW_POWER » 29 Окт 2019, 1:51

B U L L I написа:шшшшш алоооуу така в нищото ли ти свърши разказа бре :mhihi:
надявам се ,че не си се пречукал нейде по тия кърищата и най после си се прибрал жив и здрав
все пак не забравяй ,че уинтър ис коминг :mhihi:

Срам ме е, че не съм свалил още всички снимки :oops: Откакто се прибрах от отпуск в средата на август са ме разпънали на кръст в бачкането.
Качвам по-малко от един процент от нещата, които могат да се видят. Това е едно великолепно преживяване, което не трябва да се минава по магистралата. Реално пътят Чикаго - Лос Анжелис отнема около три седмици. По стария път, не по магистралата. Аз бях безкрайно изненадан, колко много хора минават по него. И то по няколко пъти.

https://www.facebook.com/groups/historicroute66/

Тази група има огромно количество снимки. Аз обещавам да кача още до края на седмицата.
Изображение

Предишна

Назад към Страхотни истории