Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Случки на пътя

Мнение от Venko » 01 Сеп 2018, 19:03

Средата на седмицата излизам от София по посока Ябланица.
На 500м след Джъмбо, където започва магистралата и човек се отпуска да кара, Пежо и Ситроен излизат от аварийното на пълен ляв и първа предавка. Аз летя буквално с 2 тона и 140км/ч. Виждат ме, пускат втора и вдигат смайващите 40км/ч. Зад мен колега с черно е60 в лява лента и се е нагласил да ме изпреварва.
Аз не мога да спра, пускам ляв мигач и добре, че колегата излезе човек. Наби спирачки колкото можа и ме пусна. Махнахме си след това на разминаване и кой от къде е.
Ако този човек чете - благодаря ти, човеко! Щеше да стане мармалад.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

Потребител
Аватар

Мнение от big_dane » 15 Сеп 2018, 11:33

Миналия месец пътувам от Кърджали посока Хасково. И настигам камион, зад него две коли, после аз, зад мен една Е38ца и зад нея една S63ка. Понеже има трафик насреща си изчакваме пътя да стане две ленти в нашата посока. Идва този момент. Първата кола изпреварва камиона и се прибира, после втората кола изпреварва камиона и предната кола и се прибира, след това и аз ги изпреварвам и се прибирам. Е38цата изпреварва и мен и се прибира. От участъка с 2 ленти в нашата посока остават по-малко от 50 метра и аз виждам как S63ката се е засилила и иска да изпревари и мен в тези 50 метра, вече е тръгнал, а насреща идва автобус. При тази гледка аз се прибрах максимално вдясно, скочих на спирачките и го пуснах да мине. Ако не се бях мръднал, щеше да се размаже в автобуса. Успях да наблюдавам още 2-3 негови изпреварвания, преди да ми изчезне от полезрението, всичките бяха на косъм. Надявам се да е стигнал жив и здрав и никой невинен не е пострадал заради неговото шофиране, но това е просто недопустимо.

Имам и една друга случка, този път по пътя Шумен-Русе. Карам си аз и настигам А3ка, от първите, а зад волана 22-23 годишна госпожица. Изпреварих я и си продължих, след 1-2 километра ме настигна и изпревари. Викам си: Ок, карай си. След малко обаче пак беше намалила и пак я настигнах и я изпреварих. И няколко километра по-късно, тя пак ме настигна и изпревари. Тук малко ме подразни. Но това, което последва направо ме изкара извън нерви. Настигам я аз на правата преди Цар Калоян, където е две ленти посока Русе и се събират на десен завой точно преди входа на Цар Калоян. Пускам мигач и минавам в лентата за изпреварване и давам газ, за да я изпреваря и каката решава, че ще се гъбарка с мен, и дава газ, а аз съм с Аурис Хибрид, който не е най-бързата кола на света, но достатъчно че да я изпреваря. Изпреварих я, прибрах се, вече със скорост, която ми отрежда правото няколко месеца да ходя пеша, и си взех завоя без особено притеснение. Поглеждам в огледалото и виждам как въпросната как едва взема завоя. След това повече не ме е настигала. В случая и аз не съм цвете за мирисане, но кому са нужни такива изпълнения? Или караш, или оставяш хората да си карат, без да ги поставяш в рискови ситуации.

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: BMW E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5

Мнение от drifty » 20 Мар 2019, 9:03

Аз също имам подобна случка:

2013г, прибирам се от Севлиево към Търново на главния път София - Варна, карам си с около 90км/ч - топъл слънчев летен ден, колата е опел вектра А и си се кефя, обожавах да съм на пътя. Настигам Голф 3, който кара с малко по-ниска скорост - може би около 80км/ч, правата е дълга и си казвам, че дори няма да смъквам от 5та скорост, дадох си мигача, малко газ и започвам да изпреварвам. Гледам си километража, колата ускорява, обаче не го изпреварвам - давам още газ, и още и още, онзи решил нещо да не ме пуска.. След известно време го изпреварих и се свивам - гледам километража - 150км/ч. За къв чеп му беше да ми се пъне така, при положение, че дори с 1.8 и 90 коня успях да го изпреваря, въпреки, че даваше газ :D И веднага след това ми присветнаха за полицейски пост.

Потребител
Аватар

Мнение от Peturgs » 21 Мар 2019, 19:38

Пътуващите от Банишора към Лъвов мост, знаят как на светофара на Централна Гара, ленитите след кръстовището се изместват малко в ляво. За да продължиш в своята си лента се налага и ти да се изместиш, винаги стават проблеми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Мнение от xexoral » 26 Юли 2019, 16:41

Peturgs написа:Пътуващите от Банишора към Лъвов мост, знаят как на светофара на Централна Гара, ленитите след кръстовището се изместват малко в ляво. За да продължиш в своята си лента се налага и ти да се изместиш, винаги стават проблеми.
На бул. Тодор Александров на кръстовището с бул. Христо Ботев в посока центъра е същата работа, хем е разчертано. Но тези от средната лента винаги карат направо, вместо да влязат в лявата лента и засичат хората от дясната лента. Веднъж така един след като ме засече, свали прозореца да ме псува...

Иначе ето 2 куриозни случая със жени:
1. Карам колело с приятел в София някъде из кв. Изгрев(София) и от една пряка се подава кола и тя ни вижда, но решава, че не иска да ни пусне да минем, нищо, че сме на главния път. Нарочно подаде газ и за малко да блъсне моя приятел. Той спря и я пита какво прави, тя се разкрещя: ПРЕСИЧА СЕ ПЕША!!! ахнахме...

2. Миналата година видях една жена да върти на кръговото при тв кулата в обратната посока, срещу движението...
Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Всичко и почти всеки за пари
Детайли за колата: На 1.5 млн. км.

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Сеп 2019, 7:36

Карам ей сега с около 70 на излизане от града и ме изпреварва едно Е46 с около 90 и ускорява. Гледам леко му прехлопва предния капак и си рекох ей сега ще...и той се обърна и залепи на предния прозорец като извърша единия бъбрек, който спрях да взема да не строша. Излезе, че я познавам шофьорката, една добре изглеждаща и бяла ромка от далеч не беден тип. Снощи го отваряли и така. Прозорецът здрав, свалих с малко усилия капака и и казах с 20 до следващото населено място където отиваше. Тя малко трепереше, но се успокои че и по телефона звънна да ме назове, че съм и помогнал. Та винаги си проверявайте капаците.
Let me take your hand, guide me, I'll walk slow
But stay right beside me, devil's trying find me, hide me
Hold up, I take that back
Protect me and give me the strength to fight back!

Изображение
In God we trust, all others we track.
F90 M5 - обща тема viewtopic.php?f=167&t=416181
I feel the need, the need for speed.

старши ентусиаст
Аватар
Кара: мфили

Мнение от cod-cdbp » 12 Сеп 2019, 1:27

Много отдавна и на мен ми се беше случило, но на дъртите БМВ-та капака се отваря иначе и не е проблем 8)
Изображение

Предишна

Назад към Страхотни истории