Катастрофи - видео [18+]

Видео клипове с участието на нашите любими Баварци.

Модератори: mitaka7, alpina-ma6inata, SpUd3r

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Катастрофи - видео [18+]

Мнение от vicho » 23 Апр 2018, 20:03

Малко неприятна тема ще се опитам да заформя, а и не е много по правилата на форума, ама някои неща трябва да се гледат и да се мисли от време на време, защото една грешка и после цял живот - dead!

Започвам със страха ми от карането на мотор ...

https://www.facebook.com/42162907494127 ... 153401463/

Ще пусна и един много известен клип, какво НЕ СЕ прави на магистралата



и още една кофти с мотори... на 1:45



п.с. ако модераторите сметнат, че не е ОК, нека се заключи и все пак, дори един да се стресне, пак добре :dunno:
Последна промяна vicho на 23 Апр 2018, 20:16, променена общо 1 път
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Катастрофи - видео [18+]

Мнение от Superexstatic » 23 Апр 2018, 20:08

Много неща могат да се научат от такива клипове. Добре е да има такава тема
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Катастрофи - видео [18+]

Мнение от efren » 23 Апр 2018, 20:15

Изгледал съм стотици подобни клипове - действат положително. Няма по-добро от това да видиш как се случват белите, това е най-добрия начин да се научиш да предвиждаш какво може да се случи на пътя. Най-лошото е, че като ги гледаш разбираш, че някои бели са неизбежни, колкото и да внимаваш и да предвиждаш.
Според мен хората, които карат без дистанция, вместо глоба, първия път трябва да ги карат да гледат няколко часа клипове.
От мен - всеки може да напише russia crash compilation и да си гледа на воля.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Катастрофи - видео [18+]

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Апр 2018, 20:18

Тъкмо това щях да кажа - в нета е пълно с подобни клипове...само да ти се гледа. Чак тема да се пуска и да се гледат тук. Да не говорим, че има и видео раздел ако нещо чак толкова специално трябва да се види според автора(не на конкретната тема, а по принцип).
На този с мотора не разбрах как и къде падна, но то се виждаше, че минава отдясно, а този с Фокуса бързашеда не пропусне отбивката без да погледне и се удари два пъти, много лошо и първия и втория път.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Катастрофи - видео [18+]

Мнение от acho.rs » 23 Апр 2018, 20:29

Много добра тема :idea:
Нека безсмъртните малко се приземява. Мислех отделна тема да пусна - пътна обстановка в България е тотална трагедия - май само Пакистан и Бангладеш ни съперничат по тъпотия

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Катастрофи - видео [18+]

Мнение от vicho » 23 Апр 2018, 21:12

Top Gun Maverick написа:най-краткия ми пост


във видео раздела няма публика, а според мен би било хубаво да се спретне една дискусия + някой друг линк с грозни гледки...

по един или друг начин на всеки му трепва подобно нещо, няма чак толкова безчувствени (дано)

причина: висока скорост в кръстовище
резултат: трима души



очите на 6!!!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Катастрофи - видео [18+]

Мнение от BaDxBoY » 23 Апр 2018, 21:19

Само на мен ли ми прави впечетление, колко са неадекватни и със забавени реакций околните ? Катастрофата става, всички коли стоят и гледат, все едно асимилират какво се е случило. Седят и зяпат по 1 минута преди да слезнат да видят живи ли са тия хора, задушават ли се, трябва ли им помощ ..........
дефактно да не дава господ, но ако се случи пред мен, адреналинът би ме накарал да излезна и да отида за 5 секунди до там.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Катастрофи - видео [18+]

Мнение от vicho » 23 Апр 2018, 21:22

BaDxBoY написа:адреналинът би ме накарал да излезна и да отида за 5 секунди до там.


винаги можеш да дадеш задна и да се преместиш в другата лента, като колата в дясно :shock: :kuku: :censored:

wtf реакция (от негова страна)?
You said: "Time will change!" What if it changes you?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Катастрофи - видео [18+]

Мнение от alx » 23 Апр 2018, 21:43

BaDxBoY написа:Само на мен ли ми прави впечетление, колко са неадекватни и със забавени реакций околните ? Катастрофата става, всички коли стоят и гледат, все едно асимилират какво се е случило. Седят и зяпат по 1 минута преди да слезнат да видят живи ли са тия хора, задушават ли се, трябва ли им помощ ..........
дефактно да не дава господ, но ако се случи пред мен, адреналинът би ме накарал да излезна и да отида за 5 секунди до там.


има два вида хора- такива дето като се случи нещо внезапно и замръзават и такива които скачат да действат. 90% от хората са от първия вид. да рипнеш и да се задействаш е рядко природно, в повечето случаи се развива с тренировки.

да не говориме, че в америка като се случи нещо такова всички замръзват защото са на телефоните си и звънят на 911.

но това последното беше адски удар... аз не знам дали има оцеляли там...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Катастрофи - видео [18+]

Мнение от drifty » 23 Апр 2018, 21:54

Аз докато гледам такива клипчета, обикновено причините са две - тотална липса на акъл и адекватни реакции и яко превишена скорост.. И в тези три клипа се наблюдава същото - жалко че невинни хора страдат и си отиват заради олигофрени..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Катастрофи - видео [18+]

Мнение от Superexstatic » 23 Апр 2018, 22:14

alx написа:
BaDxBoY написа:Само на мен ли ми прави впечетление, колко са неадекватни и със забавени реакций околните ? Катастрофата става, всички коли стоят и гледат, все едно асимилират какво се е случило. Седят и зяпат по 1 минута преди да слезнат да видят живи ли са тия хора, задушават ли се, трябва ли им помощ ..........
дефактно да не дава господ, но ако се случи пред мен, адреналинът би ме накарал да излезна и да отида за 5 секунди до там.


има два вида хора- такива дето като се случи нещо внезапно и замръзават и такива които скачат да действат. 90% от хората са от първия вид. да рипнеш и да се задействаш е рядко природно, в повечето случаи се развива с тренировки.

да не говориме, че в америка като се случи нещо такова всички замръзват защото са на телефоните си и звънят на 911.

но това последното беше адски удар... аз не знам дали има оцеляли там...


Друг е въпроса дали е редно да тръгваш да помагаш (вадиш хора), при положение че могат да имат вътрешни травми и добрите ти намерения да се окажат с лош резултат. Според мен при тежка катастрофа, освен ако няма предпоставка за пожар е най-добре да се звънне на 112 и да не се правиш много на герой
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Катастрофи - видео [18+]

Мнение от Dextuar » 23 Апр 2018, 22:38

Superexstatic написа:
alx написа:
BaDxBoY написа:Само на мен ли ми прави впечетление, колко са неадекватни и със забавени реакций околните ? Катастрофата става, всички коли стоят и гледат, все едно асимилират какво се е случило. Седят и зяпат по 1 минута преди да слезнат да видят живи ли са тия хора, задушават ли се, трябва ли им помощ ..........
дефактно да не дава господ, но ако се случи пред мен, адреналинът би ме накарал да излезна и да отида за 5 секунди до там.


има два вида хора- такива дето като се случи нещо внезапно и замръзават и такива които скачат да действат. 90% от хората са от първия вид. да рипнеш и да се задействаш е рядко природно, в повечето случаи се развива с тренировки.

да не говориме, че в америка като се случи нещо такова всички замръзват защото са на телефоните си и звънят на 911.

но това последното беше адски удар... аз не знам дали има оцеляли там...


Друг е въпроса дали е редно да тръгваш да помагаш (вадиш хора), при положение че могат да имат вътрешни травми и добрите ти намерения да се окажат с лош резултат. Според мен при тежка катастрофа, освен ако няма предпоставка за пожар е най-добре да се звънне на 112 и да не се правиш много на герой
И аз съм на подобно мнение. Ако не си медицинско лице или да си преминал някакво обучение, ама не това на БЧК, по-добре да не пипаш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Катастрофи - видео [18+]

Мнение от cod-cdbp » 23 Апр 2018, 23:40

При тежък кръвоизлив винаги е по-добре да действаш моментално, като го спреш, но без да местиш тялото.
Така че всичко е много относително.

Иначе от всичкото гледане на подобни клипове, съм си направил извода, че високата скорост в кръстовище, наистина е пагубна, когато отсреща има позволен ляв завой.
Няма значение от коя държава са клиповете - просто в такива ситуации масово скоростта е причината.

Същото е валидно до някъде и за движение по улица/булевард с пресечки в дясна лента.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Катастрофи - видео [18+]

Мнение от acho.rs » 24 Апр 2018, 7:01

Силно се надявам сега да не изместим темата в посока - "тия кви са бавни, ако бех Я, да съм реагирал мигновено". Всеки трябва да си има едно на ум - трагедиите стават за част от секундата, почти винаги с никаква възможност за реакция. Когато караш рисково, правиш дивотии със 150 градско и/или тейлгетинг със 30см зад бронята, често предизвикваш подобни събития - справка за подобен сценарии в некякъв вариант р-събора 2016та и пътя до него

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Катастрофи - видео [18+]

Мнение от drifty » 24 Апр 2018, 7:31

Какво е станало на този събор? Някой не може да кара в колона ли?
Изображение

Следваща

Назад към Видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook