Асистент за шофиране плюс-5AT

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.05.2007
Кара: G30 540 d, Е 93 320 d

Асистент за шофиране плюс-5AT

Мнение от Golden Boy » 22 Яну 2019, 17:57

Някой с тази екстра да сподели мнение?Найт вижън включен ли е в плюса, или се поръчва отделно?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: Асистент за шофиране плюс-5AT

Мнение от racing_team_vidin » 22 Яну 2019, 18:10

Влез в конфигуратор на БМВ- за 7цата съм сигурен, че найт вижъна е отделна опция.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Асистент за шофиране плюс-5AT

Мнение от c04 » 22 Яну 2019, 18:44

Вижъна се поръчва отделно и при 5-цата към 5 бона отиваше, но за мен е полезно нещо.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: Асистент за шофиране плюс-5AT

Мнение от Georgi__V » 29 Яну 2019, 10:21

Аз имам Driving и Parking plus и впечатленията ми са следните:

Драйвинг: работи много добре на магистрали, за чужбина е перфектнен, може да си държиш леко едната ръка на волана и колата кара без никакъв проблем. Важна подробност: ако отпред има изведнъж "стена " от спрели автомобили най - вероятно няма да спре, ориентира се по движещи се автомобили отпред. Иначе за задръствания е перфектен, а също и за колонното движение по немските магистрали. Обаче има сериозен недостатък: камерата опред супер лесно се цапа и иска често чистене, което за кола за 75К евра е направо срамно. Същото важи и за асистента на дългите светлини: не може в Ф30ката, която имах, да беше зад предното стъкло камерата, а в Г30то за двойно повече пари, да ме кара да спирам колата и да чистя камерата под номера, защото там са напъхали и асистента.

И като сме на камери дирекно да мина и на Паркинг Плюс, който също работи доста добре, като изключим, че някой гениален счетоводител при БМВ и Ауди е решил, че за разлика от Мерцедес и ФВ на задната камера не и трябва капаче и така си я бърша по няколко пъти пъти на ден в София. Иначе сензорите са супер чувствителни и чат пат при паркиране бие едни спирачки, като реши , че ще се блъскам в нещо отпред или отзад.

Лично аз лудите пари за найт вижън не бих ги дал, за мен няма никакъв смисъл да дадеш 4 бона за екстра, от която не виждам особени ползи. Виж ако някой измисли асистент за дупки, дървета и павета по пътя веднага бих му дал даже двойно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Асистент за шофиране плюс-5AT

Мнение от BorislavB » 29 Яну 2019, 20:37

Georgi__V написа:Аз имам Driving

Лично аз лудите пари за найт вижън не бих ги дал, за мен няма никакъв смисъл да дадеш 4 бона за екстра, от която не виждам особени ползи. Виж ако някой измисли асистент за дупки, дървета и павета по пътя веднага бих му дал даже двойно.


Ако имаш такава екстра в България колата няма да ти позволи да тръгнеш... :mhihi:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.05.2007
Кара: G30 540 d, Е 93 320 d

Re: Асистент за шофиране плюс-5AT

Мнение от Golden Boy » 29 Яну 2019, 23:37

Това с камерите звучи наистина дразнещо!
Аз ще бъда с Паркинг асистанс-без плюс и драйвинг плюс.Така и не ги разбрах в конфигуратора какви са им рязликите, много тъпо е направен. Ама така или иначе не съм я конфигурирал аз колата, каквото дойде..

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook