G30 мнения?

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: G30 мнения?

Мнение от c04 » 04 Авг 2017, 14:33

Ема нещо вярно.Новото Х6 изглежда ми по-малко и от Х5, далеч е от първото.Г30 си е хубава кола, ф10 направи по-голям фурор когато излезе, но и има защо.Съвсем в реда на новата политика, по-малките братя приличат на по-големите си- А6 на А8, г30 на г11 и така, но това се наложе като тенденция на пазара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 10.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 530xd

Re: G30 мнения?

Мнение от Chicho J » 23 Авг 2017, 12:38

F10 - голяма революционна стъпка във всяко отношение.
G30 по-скоро е еволюция и то спорна като резултат. Визирам - пърформанс като двигатели, скорости и т.н. , дизайн и материали вътре/вън. За мен това са основните елементи в автомобила. В Г30 нещо не ме кара да "ах-на" промяната. Даже май не ме кефи...

Всички други джиджавки ( тип дистанционно с дисплей и автономно паркиране), дело на програмисти са "nice to have", но не са ми мотиватор за модела. Биха имали водещо значение в други категории - например ако си купувах Смартфон или телевизор...
Лично мнение и не ангажирам никой с него :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 23.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 550d xdrive

Re: G30 мнения?

Мнение от petio » 09 Окт 2017, 12:45

Колеги,
да споделя моите впечатления.
Мислех си, че по-добро от F10 германците не могат да измислят. Да ама са измислили :lol:
Окачването е уникално ( с адаптивното М шаси на пакета), теглото не се усеща. Двигателя е подобрен и много икономичен. Скоростите са различни, бързи и държат малко по- високи обороти, но тръгва веднага без замисляне. Обезшумена е доста по-добре.
Диодните адаптивни фарове нямат нищо общо с ксенона. Инженерно чудо е тази кола. Не подценявайте немските умници :clap: .
Дразнещо за мен са полирните повърхности на управлението на климатика и музиката. Всико става на пръсти за нула време. Може да са тъч, но някак ми евтинее. Както и бутоните до скоростния лост.
Всичко дето ме дразнеше в Ф10 са го оправили.
Впечатленията са ми от първо лице, като горд ползвател :).
:bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 21.12.2006

Re: G30 мнения?

Мнение от vladi_the_boss » 11 Окт 2017, 11:02

Преди няколко седмици пристигна и моята 540 их.Какво да кажа - колата е уникална.Импруувната във всяко отношение спрямо ф10 - окачването с адаптивните амортисьори е станало още по-мазно на комфорт...по мое мнение доста се доближава до комфорта на въздушното окачване,без да има неговото люлеене.Адаптивните ЛЕД фарове са направо брутални...някой в тази тема или в друга във форума беше казал,че ЛЕД-овете били само набутвация на пари и едва ли не не превъзхождали с нищо ксенона :shock: :shock: :shock: разликата е толкова драстична,колкото от обикновен фар без лупа до ксенон,повярваите ми.Обезшумяването в г30 е може би един от най - драстичните скокове - спокойно мога да го сравнявам със това на С класа В221 със стъклопакет.Трансмисията също е леко ъпгрейдната - сменя адски мазно и плавно и на 220 е на 3000 оборота.Климатроника го поръчах 4-зонов и е с адски красив дисплей.Амбиентното осветление също е много красиво.хед ъп дисплея е станал доста по подробен - виждат се телефона и всички свързано с аудиото.От екстрите най-удобната е бих казал контрола със жестове - мноооого добре измислена и функционираща.Скъпите километражи са с уникална графика и на комфорт и на спорт режима(особено на спорт с М лого по средата)
За тая кола мога още много суперлативи да сипя и то разбира се не защото е моя,а защото наистина ги заслужава.Имам доста висок критерии относно колите,и с ръка на сърцето мога да заявя,че г30 ги покрива напълно.
Единственото лееееко неприятно нещо е както каза момчето по-горе,зоната около регулирането на аудиото,която представлява пиано лак,по който пръстите си личат супер много....но при наличния мултиволан и контрол със жестове,пръстите ми нямат никаква работа там....и все пак едно микрофибърче за интериор винаги седи в жабката и при нужда се използва :D
Същото се отнася и за дисплея на навигацията...непонятно за мене защо от БМВ са направили опция освен с ай-драйва да е и с тъч скрийн...функция присъща на доста по-нисък клас автомобили...но както и да е,бели кахъри.
Ааа и забравих да кажа,че асистента за паркиране с 4-те камери е най-подробния и функционален,който някога съм виждал в кола...доста е чувствителен,но се свиква

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от X5 E70 » 11 Окт 2017, 14:53

Колега Влади, честита да ти е :bowdown:
Със здраве да я караш, сервиз да не види тая кола :driving:

Кажи ми моля те, имам 2 въпроса към теб:
- led фаровете стандарт ли са или опция?
- с Adaptive Drive ли я поръча или само с електронен контрол на амортесьорите? Гледайки списъка с опциите май Adaptive Drive и Dynamic Drive май са ги обединили в една екстра Adaptive Drive или греша?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 21.12.2006

Re: G30 мнения?

Мнение от vladi_the_boss » 11 Окт 2017, 15:56

Мерси колега
От твоята уста в Божийте уши
Отговарям ти
- фаровете са опция
- поръчах я само с адаптивно управление на амортисьорите
Иначе активната рейка върви само със заден завиващ мост,
Който грам не ми допадна.иначе по спомен ако поръчаш
Адаптив драйва вътре влизат и амортисьорите

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от X5 E70 » 11 Окт 2017, 16:27

Благодаря :D
Върти ми се една идея в тъпата глава, дали да не мина направо на Г11 но там не виждам да се предлага Adaptive Drive. Има един бутон който изобразява ниворегулиране, на централната конзола под бутоните Adaptive

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 21.12.2006

Re: G30 мнения?

Мнение от vladi_the_boss » 11 Окт 2017, 17:01

7-цата мисля че серийно идва на въздух...което мен моментално ме отказва...иначе по спомен с дилъра съм си говорил,че може адаптив и на 7цата

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от X5 E70 » 11 Окт 2017, 18:03

vladi_the_boss написа:7-цата мисля че серийно идва на въздух...което мен моментално ме отказва...иначе по спомен с дилъра съм си говорил,че може адаптив и на 7цата


Maй си прав - Executive Drive Pro е опцията
А защо те отказа окачването на въздух?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 21.12.2006

Re: G30 мнения?

Мнение от vladi_the_boss » 11 Окт 2017, 19:58

X5 E70 написа:
vladi_the_boss написа:7-цата мисля че серийно идва на въздух...което мен моментално ме отказва...иначе по спомен с дилъра съм си говорил,че може адаптив и на 7цата


Maй си прав - Executive Drive Pro е опцията
А защо те отказа окачването на въздух?

Ами честно казано на г11 съм се возил,един познат има,не съм карал.Като цяло въздушните окачания не са ми по вкуса,имам опит основно с мерцедес.Да,ако се возиш усещането е супер,но аз предпочитам да карам и не ми доставя удоволствие колата да се рее,даже на моменти да забравяш,че караш(разбира се в бг това няма как да стане)пак ти казвам - досега БМВ на въздух не съм карал и нямам впечатление,,,може г11 да са смесили комфорта на въздуха с леки нотки на спорт....знае ли се :lol: :lol: :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от X5 E70 » 11 Окт 2017, 20:16

Явно както казваш са го смесили защото хем има опцията Executive Drive Pro което си е Adaptive Drive, активни стабилизатори на двете оси плюс електронния контрол на амортесьорите като въздушното окачване остава
Блазнят ме защото на 1 година от официални дилъри на по 15-30 000 км са по 55000 евро без ДДС като повечето са с лазерни фарове, масажи, вентилация, Driving Assistant Plus което са всички асистенти за смяна на лента плюс активен круизконтрол.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 21.12.2006

Re: G30 мнения?

Мнение от vladi_the_boss » 11 Окт 2017, 20:20

Щом си се навил,действаи,няма какво да го мислиш...и колкото повече екстра,толкова по-добре
Към кой двигател си се ориентирал?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от X5 E70 » 11 Окт 2017, 20:26

Да, именно като теб разсъждавам за екстрите :)
3.0д 265 к.с. с ХДрайв но още не ми е до това, може би към края на годината а най-добре началото на следващата, те още ще им паднат цените януари-февруари, мъртви месеци

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... table=true

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 21.12.2006

Re: G30 мнения?

Мнение от vladi_the_boss » 11 Окт 2017, 20:28

М пакет?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от X5 E70 » 11 Окт 2017, 20:33

Все ми е тая. Искам да ги има опциите по окачването и глезотиите вътре които има тази сладурана от линка, много ми допада, единственото лошо е че май е дългата версия

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook