G30 мнения?

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: G30 мнения?

Мнение от (h)aman » 01 Яну 2019, 12:27

Top Gun Maverick написа:Сигурно си пропуснал темата, но писахме за тая където я купи един от Казанлък(М550и)на 20 000 с вече сменен мотор. Та и тука я има тая драма, ако избереш тоя модел 100%-та търсиш гаранцията основно, даже ако са и сменяло мотора вече ще си най-добре, според колегата Колп(а и не само)много рядко се случва втора смяна на мотора след вече направена такава, да не кажем почти никога. В тоя ред на мисли си вадя извода, че просто искат да вържат хората с тези гаранции и сякаш нещо са им направили на тия мотори да се скапват, което "нещо" просто го няма след смяна на мотора.
540и да страда най-много от дюзи както всички стари модификации на тоя мотор.


Аз не съм много запознат с цените, но ако нарочно ги правят да се развалят, то не им ли излиза по-скъпо нов двигател+труд спрямо цената на удължената гаранция?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: G30 мнения?

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Яну 2019, 16:39

Нямам идея. Толкова го чоплихме тоя мотор и реално никакъв логичен отговор няма. Не става да си мислим, че просто БМВ не могат да правят двигатели при положение, че куп спортни коли са били оборудвани с двигатели от компанията през годините. А тука има нещо със сигурност. Ако се замислиш може и да им е по-евтино в краткосрочен план, но в дългосрочен кой знае, все пак идеята ако е да се втълпи на всеки купувач, че гаранцията е нещо задължително, от там и премиум слелекшъните ще държат още по-високи цени и ще могат по-лесно да си изкупуват старите коли и дадават нови на клиентите. Но тоя разговор е за други теми, има в раздела за 7-ма серия такива и при Ф01 и при Г11, че и във Ф10. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: G30 мнения?

Мнение от vvasilev1 » 01 Яну 2019, 20:37

Top Gun Maverick написа:Колата с трите духалки може да не му омръзне скоро. :mhihi:
Някак е трудно да смениш едно поколение кола със следващото ако скока не е уау. Ако всеки за себе си сам не намери някакви уау неща в новия модел кола(без значение от коя серия)то просто няма да му се дават парите за нея и ще му се струват напълно излишни. Така ги виждам аз нещата. Защо ако имам страхотно Ф10 да го сменям с Г30 при положение, че едната спрямо другата въобще не ми се струва уау?
Защото студентчетата са налазили стария модел!

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

триногата
Аватар
Мнения: 2001
Регистриран на: 10.01.2007
Местоположение: BMW Drink Team Bulgaria
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от Andronoff » 01 Яну 2019, 23:58

То в БГ в момента има 2-3 550-ки при дилърите, гледам ги на bmw.bg и от доста време си седят.
Дилърите имат достъп до премиум селекшън в цяла Европа, но тези коли ги няма в Интернет за друг, освен за тях. :dunno:
С други думи, аз трябва да им кажа какво точно търся и по моите изисквания, те да ми намерят кола и да я докарат в БГ. Само дето аз не знам кво точно търся и това е проблемът :mhihi: :mhihi:

PS: Всъщност е останала само една вече и за нея пишеше в тази тема, че е със счупен мотор - https://www.bmw.bg/bg/topics/offers-and ... dd1b3c1298
Сбогом, Сами! Сбогом, Писта!
Никога няма да бъдете забравени!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от kolp » 02 Яну 2019, 7:45

Двете седят още в Аутобавария. Едната е със сменен мотор и двете hpp, тая дето си постнал. И двете имат още 2.5г гаранция, но народа е наплашен :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: G30 мнения?

Мнение от msi200 » 02 Яну 2019, 13:02

Наплашен е, защото гаранцията ще изтече в един момент и след това трябва да се подарява.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: G30 мнения?

Мнение от Georgi__V » 02 Яну 2019, 14:07

Здравейте колеги,

здрава, щастлива и успешна 2019та година за всички Ви!

Първо да се похваля, края на декември дойде след 4 месеца чакане поръчаното 530d хdrive. Веднага след идването, си го подкарах по стандартния ежеседмичен маршрут София - Варна - София и след 5 дни каране, както беше на 1500 км изненада: вечерта на петъка преди Коледа на пътя Бяла-Плевен при изпреварване с около 80 км/ч на пътя ми изскочи малко бетонно блокче, което не успях да избегна. Резултат: зверски срязана предна гума, за щастие не отскочи и не направи бели отдолу по колата гадината, но след това 50 км карах на рънфлата до Плевен.
Смея да твърдя, че имам над 1 000 000 км, поне 600 000 от тях в БГ, ама такава дивотия още не ми се беше случвала, въпреки че на същия път преди 2-3 години минах през блъснато диво прасе:)), така че явно там има лоша карма.

Както може да се очаква след подобна случка с чисто нов автомобил човек доста се депресира и макар, че според М Кар Плевен освен гумата
(за щастие сложих зимни 18ки на мястото на 19ките) няма други щети по колата, като все пак направиха реглаж, който така и не разбрах дали е необходим или просто си прибраха парите от застрахователя, в мен си остана едно чувство на съмнение, че съм направил някоя по сериозна беля.

Колата в момента върви перфектно, но според Вас дали да дълбая и има ли въобще начин да видя за някави евентуални други поражения, според мен ако изскочи нещо определено ще е лагер, но малко ме е страх и за електрическите амортисьори и евентуални щети по тях.

Поздрави и още веднъж спорна година!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Georgi__V на 02 Яну 2019, 14:33, променена общо 2 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от kolp » 02 Яну 2019, 14:31

Честито, изглежда много добре наистина, дано и се радваш дълго! Интериор и екстериор са страхотни.

Този път Бяла Плевен го карах преди 3 дена и на места има скандални дупки, трябва да се гледа внимателно, а на тъмно е почти невъзможно. Щом е гаранционна колата, се възползваш максимално, най-малкия лоп, троп и директно в сервиза, тормозиш докато не го остранят ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: G30 мнения?

Мнение от Georgi__V » 02 Яну 2019, 15:06

Да за съжаление, при сняг както беше тогава просто видях една малка купчина сняг и минах през нея и белята готова. Въобще пълен отврат, а в интерес на истината на сервизите почти не им вярвам, ей така 2017 на Ф30-то М Кар Плевен проспаха, че има верига за смяна, 3 дни седя при тях колата уж да търсят от къде е шума и ми я върнаха с него, после в Добрич едни момчета я диагностицираха за 10 мин.
Ще я видим 530 ката, за сега е перфектна, онзи ден я и кодирах при момчето на Малинов и много радва:)

триногата
Аватар
Мнения: 2001
Регистриран на: 10.01.2007
Местоположение: BMW Drink Team Bulgaria
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от Andronoff » 02 Яну 2019, 15:49

msi200 написа:Наплашен е, защото гаранцията ще изтече в един момент и след това трябва да се подарява.
Гаранцията нали може да се удължава?
М3-ката ми от 2006-та беше в гаранция до 05.2018

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Сбогом, Сами! Сбогом, Писта!
Никога няма да бъдете забравени!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: G30 мнения?

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Яну 2019, 20:55

Georgi__V написа:Да за съжаление, при сняг както беше тогава просто видях една малка купчина сняг и минах през нея и белята готова. Въобще пълен отврат, а в интерес на истината на сервизите почти не им вярвам, ей така 2017 на Ф30-то М Кар Плевен проспаха, че има верига за смяна, 3 дни седя при тях колата уж да търсят от къде е шума и ми я върнаха с него, после в Добрич едни момчета я диагностицираха за 10 мин.
Ще я видим 530 ката, за сега е перфектна, онзи ден я и кодирах при момчето на Малинов и много радва:)

Според мен много зависи как точно е ударено блокчето. Но щом уж са я гледали стабилно...
Огледай в друг сервиз да видят те нещо дали се забелязва. И щом на джантата нищо и няма, може да се е отървало и другото.
И направи една тема show room, откога те дърля. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 28.01.2018
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от emiltanev » 02 Яну 2019, 21:08

Andronoff написа:540i или m550i?
Навил съм се за г30, само това не съм решил още. Всъщност не съм решил и откъде да я купя - БМВ дилър премиум селекшън, чужбина или нова. Ама нова ще ми излезе доста по-скъпа, та най-вероятно премиум селекшън.
Много бях навит на 550-ката, но всички проблеми с мотора малко ме плашат и май ще е 540хи.
Мнения? :roll:
Здравей колега-

Добре си се насочил:) За мен 540i е практичният избор или, хайде да кажем, шпагат м/у чисто практичния и масов избор (530d) и бегачката (без да е М).

Моят съвет е преди да вземеш premium selection, обиколи дилърите с конкретна конфигурация. Аз бях решил да взема малко употребявана, но взех нова поръчкова на по-добра цена от употребяваните по това време.

Ако имаш нужда от контакт с дилър, можеш да ми пишеш на лични.

Успех в новата година :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

триногата
Аватар
Мнения: 2001
Регистриран на: 10.01.2007
Местоположение: BMW Drink Team Bulgaria
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от Andronoff » 03 Яну 2019, 11:05

emiltanev написа:
Andronoff написа:540i или m550i?
Навил съм се за г30, само това не съм решил още. Всъщност не съм решил и откъде да я купя - БМВ дилър премиум селекшън, чужбина или нова. Ама нова ще ми излезе доста по-скъпа, та най-вероятно премиум селекшън.
Много бях навит на 550-ката, но всички проблеми с мотора малко ме плашат и май ще е 540хи.
Мнения? :roll:
Здравей колега-

Добре си се насочил:) За мен 540i е практичният избор или, хайде да кажем, шпагат м/у чисто практичния и масов избор (530d) и бегачката (без да е М).

Моят съвет е преди да вземеш premium selection, обиколи дилърите с конкретна конфигурация. Аз бях решил да взема малко употребявана, но взех нова поръчкова на по-добра цена от употребяваните по това време.

Ако имаш нужда от контакт с дилър, можеш да ми пишеш на лични.

Успех в новата година :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Че какви отстъпки дават
Ще ги обиколя, като се прибера в БГ. Лошото е, че нямам кола сега там, а ако взема нова, ще я чакам няколко месеца, а дотогава пак няма да имам кола

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Сбогом, Сами! Сбогом, Писта!
Никога няма да бъдете забравени!

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 28.01.2018
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от emiltanev » 03 Яну 2019, 11:42

Andronoff написа:
emiltanev написа:
Andronoff написа:540i или m550i?
Навил съм се за г30, само това не съм решил още. Всъщност не съм решил и откъде да я купя - БМВ дилър премиум селекшън, чужбина или нова. Ама нова ще ми излезе доста по-скъпа, та най-вероятно премиум селекшън.
Много бях навит на 550-ката, но всички проблеми с мотора малко ме плашат и май ще е 540хи.
Мнения? :roll:
Здравей колега-

Добре си се насочил:) За мен 540i е практичният избор или, хайде да кажем, шпагат м/у чисто практичния и масов избор (530d) и бегачката (без да е М).

Моят съвет е преди да вземеш premium selection, обиколи дилърите с конкретна конфигурация. Аз бях решил да взема малко употребявана, но взех нова поръчкова на по-добра цена от употребяваните по това време.

Ако имаш нужда от контакт с дилър, можеш да ми пишеш на лични.

Успех в новата година :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Че какви отстъпки дават
Ще ги обиколя, като се прибера в БГ. Лошото е, че нямам кола сега там, а ако взема нова, ще я чакам няколко месеца, а дотогава пак няма да имам кола

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Да, ако нямаш кола, е по-сложно.
Иначе отсъпките си зависят от дилърството и врътките, които правят. Мой приятел, на който препоръчах дилър, си взе 440и на 0 км с 28% надолу.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: G30 мнения?

Мнение от Georgi__V » 03 Яну 2019, 12:58

Ако взимаш премиум селекшън все пак съветвам да е някой от автомобилите на дилърите за бг, гаранцията е 4 години и до 200 000 км, защото ако те ти намерят кола в Германия ще дойде само с 2 години. Лично аз съветвам да е след 6/2018, тоест моделна година 2019та, поне оттогава се води проблемът с климатика като решен.

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook