G30 мнения?

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.12.2007
Местоположение: Варна
Кара: F10 530 xDrive '13

Re: G30 мнения?

Мнение от piNky » 13 Юни 2018, 13:08

emiltanev написа:
Cinder написа:Аз я използвам, но въпросната апликация я няма в BG App store-a, само в Щатския. За повечето удобни функции иска BMW ConnectedDrive subscription, който не се предлага в БГ. Единствената удобна функция, която аз използвам, е задаването на дестинации в самия app, които после автоматично се предават на навигацията, след като се закачи телефона към колата. Отделно след всяко пътуване ти дава някакво summary - колко км си изминал, средна скорост, изразходвано гориво и т.н. Показва и колко оставащо гориво има колата и какво разстояние може да измине с него:

B1B95683-6074-4423-B86F-3C73CEB59874.png


77AEC57D-227B-479D-985C-FD97792E0645.png


Това е application-а за iOS - https://itunes.apple.com/us/app/bmw-con ... 77146?mt=8
Благодаря и язък, че я няма в България :)

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Можеш да си смениш локацията в app store и ще можеш да си я изтеглиш ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: G30 мнения?

Мнение от Georgi__V » 05 Сеп 2018, 14:07

Здравейте на всички,

от няколко дни съм бъдещ собственик на G30 530д xdrive. Бих добавил щастлив, но засега щастието се размива след 2та месеца интензивно мислене, дали да остана при БМВ или да пробвам Ауди.

Днес вече питах един от участниците във форума на лично, но искам да попитам и тук: някой от Вас имал ли е проблем с климатика от типа на: в лятната жега да пусне топъл въздух в краката и да не може да охлади салона. Проблемът в Германия съществува, има го и в Щатите, БМВ са издали няколко PUMA и софтуерни ъпдейти, като във форума на Motor&Talk има някакви потресаващи истории на почти "сварени" в колата лятото шваби, франсета и един румънец за цвят.
Иначе колата е идеална, макар че докато я купя и съответно приспадна моята F30 на РЕАЛНИ навъртени в БГ 325 000 км обиколих като нестинарка всички дилъри, докато очаквано кацнах пак в добрата стара БОВА. Като дойде ще пусна снимки, но да се похваля - м пакет,черните 19ки, черна напа, пиано лак, затъмнени стъкла, щори, четиризонов, вътрешно осветление, парфюм, керамични апликации, адаптив драйв, парк и драйв плюс, телевизия, масажи,харман, разбира се хед ъп и шибидах и една сенсатек на таблото, исках кожа, но никъде в германия нямаше. Това удоволстие идва с 31% отстъпка на 5000 км, така че се надявам да съм направил добра сделка, че цената без отстъпката е просто потресаваща.

Ще съм благодарен за обратна връзка дали е имало тежко изпотени това лято, иначе всички немци разправят, че поне зимата климатикът бил най-добрият, който са имали:))
Последна промяна Georgi__V на 06 Сеп 2018, 9:01, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 28.01.2018
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от emiltanev » 05 Сеп 2018, 14:26

Здравей и да ти е честита, а и с бърза доставка:)
Така, преди G30 имах F10 и F36 - да, G30 е с по-слаб (или поне беше с по-слаб) климатик и аз почетох за проблемите, след като го установих. Това беше като я взех обаче - април тази година. След 10К км всичко е наред, в момента охлаждането е супер. Малко по-шумно е от F10, но е добре. Бих предположил, че отнема време за системата да заработи ефективно. Според мен няма за какво да се притесняваш.
Отстъпката е добра, за нова можеш да стигнеш до 23-25% макс.
Още поне 325К безаварийни:)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: G30 мнения?

Мнение от stasko5 » 05 Сеп 2018, 15:30

Колега отговорих ти на лично. Мога да кажа само, че никога повече кола с пиано лак. Иначе както написах и там аз проблеми с климатика не съм имал нито някой от познатите с г30 около мен. За отстъпки и т.н може да си поговорим някои път, може доста да се поговори за схеми и т.н при закупуване.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: G30 мнения?

Мнение от Georgi__V » 05 Сеп 2018, 16:24

Блогодаря за бързата реакция,

забравил да добавя, че в колата има печка, теглич и найт-вижън (мега безмислена "екстра"), пиано лакът въобше не го исках, но се наложи да се съобразя с това, което е на склад в Германия, и при моите изисквания, особено за мотор 3.0д, изборът не беше голям.

За сравнение пускам Аудито, което не взех: имаше Банг анд Олуфсен Саунд плюс Алкантара таван освен всичко останало и при пазърлъка стигнах до 110К, ама просто не им вярвам на моторите, а и не мога да си купа кола, която има по-лош хедъп от вече бившата ми тройка.
http://www.dasweltauto.bg/audi-a6-lim-3 ... tion-8315/

Относно климатика ще дам бърза обратна връзка, стискайте палци, че с моите 6000 км на месец особено лятото не ми се мисли, ако има проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: G30 мнения?

Мнение от stasko5 » 05 Сеп 2018, 16:44

Аудито, колкото и да не ги харесвам не е лошо и двигателя е добър. Но все пак излезе модел, който е по-актуален и е на нивото на г30-то. Отделно един голям плюс на Бмв пред конкуренцията е БМВ България, при ауди и мерцедес много познати се опариха от сервиза и при оплакване пият една вода, докато с БМВ не е така.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 21.11.2014
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 LCI

Re: G30 мнения?

Мнение от Stoqnn Georgiev » 05 Сеп 2018, 17:08

БМВто е с доста по-качесвени материали, Аудито като му видя копчетата за фаровете все едно са взети от Шкода

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: G30 мнения?

Мнение от Georgi__V » 05 Сеп 2018, 17:44

Колите са като жените, всички знаем:)

За Ауди и Мерцедес сервизите не ги коментирам, има един лаф любим на ВАГ филиалите в Германия: Stand der Technik, с учудване разбрах от на Ауди форумът, че и тук са почнали да казват този лаф, скърца ти веригата: това е нивото на техниката.

И такива веселби, пускам снимки като дойде, мерси за коментарите:)

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: G30 мнения?

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Сеп 2018, 18:57

Georgi__V написа:...докато я купя и съответно приспадна моята F30 на РЕАЛНИ навъртени в БГ 325 000 км обиколих като нестинарка всички дилъри, докато очаквано кацнах пак в добрата стара БОВА.

Само информативно, на реални 325 хил. ли ще я пуснат или на реани 180 хил? Питам и ти казвам, че нямам абсолтно никакъв интерс нито към колата, нито към това да следя какво се случва с нея, просто си водя някакви лични статистики за официалните дилъри и техните реални километри. :mhihi: Особено добрата стара Бова. :mhihi: Ако нищо не отговориш пак ще ми е достатъчно показателно, че горе-долу съм уцелил. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: G30 мнения?

Мнение от Georgi__V » 06 Сеп 2018, 9:00

Давам ти отговор директно: до 250 000 км е обслужвана в БМВ, след това и Мкар Плевен и Ауто Бавария София брутално се изложиха като не успяха да разберат, че един шум идва от веригата и ги зарязах, като я оправих в сервиз на Бош. Затова пък на 310 000км ходих при Аутобавария, че светеше лампата за годишната инспекция, да я спрат и така те пак ми засякоха колата в системата, тоест по системна информация колата ми е на 310 000 км и от там не вярвам някой да прави някаква глупост, защото сървъра все пак няма как да го изтрият.

Иначе колата си е супер: на 250 000 сменени дюзи (без необходимост), на 270 000 сменена верига (оказа се само обтегача беше в лошо състояние). Никакви други проблеми и съм адски доволен от всичко в нея освен от това, че не е xdrive, а макар и рядко, но ми трябва. Убийствено нисък разход, карана само на София-Варна-София маршрута, скоростната кутия е просто мечта. Реших да я махна сега, защото след месец излиза нов модел и вече съвсем щеше да падне цената. Нядявам се петицата да ми хареса, макар че ми се вижда малко шлеп. Чака я по принцип същото: 1000-1500 км на седмица:)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: G30 мнения?

Мнение от TurboDieselComby » 07 Сеп 2018, 12:30

Едно реално доказателство, че предишните проблеми с веригите на 2.0 дизел са решени!

Сменял ли си масло на автоматика?

Аз съм на 126000 в момента, и всичко по колата е съвсем нормално. Леко съм поизтъркал кожата по М-волана и на борда на седалката.

И аз сякаш трудно бих се върнал към Ауди (карах Q7 5 години преди да взема F31).

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: G30 мнения?

Мнение от Georgi__V » 07 Сеп 2018, 16:17

Не съм сменял масло на автоматика, според ZF маслото не се сменяло за целия жизнен цикъл, остава въпросът, колко е той според тях.
Казаха ми от няколко места, че ако се сменя, се сменя до 150к иначе след това има реален шанс кутията да блокира след смяната.
Кутията работи уникално плавно, гледам и Х1 Е84 на жена ми като наближи 100 000км и явно съвсем се разработи защото на дълъг път си слезна твърдо под 7л.

Въобще бавариките са си класа, макар че Аудито си беше голямо изкушение особено заради цената, но хедъпа му е страшно зле, направо на светове от моя на 3ката, а е 2016 година кола срещу 2012 тройката.

триногата
Аватар
Мнения: 2001
Регистриран на: 10.01.2007
Местоположение: BMW Drink Team Bulgaria
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от Andronoff » 31 Дек 2018, 1:20

540i или m550i?
Навил съм се за г30, само това не съм решил още. Всъщност не съм решил и откъде да я купя - БМВ дилър премиум селекшън, чужбина или нова. Ама нова ще ми излезе доста по-скъпа, та най-вероятно премиум селекшън.
Много бях навит на 550-ката, но всички проблеми с мотора малко ме плашат и май ще е 540хи.
Мнения? :roll:
Сбогом, Сами! Сбогом, Писта!
Никога няма да бъдете забравени!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от kolp » 31 Дек 2018, 9:19

Това би било голямата дилема и пред мен когато най-накрая махна моята, но все пак си мисля че бих избрал много внимателно някоя хубава м550и, с по-дълга гаранция.

И двете в момента по нашите дилъри се движат около 115-130к. Ако си готов с парите, Премиум селекшън ти е най-добрия вариант, идват с минимум 2 г ПС гаранция, която реално покрива всичко и после може да се удължи. Не се съмнявам че при по-сериозни порблеми в бъдеще, особено с двигател, БМВ пак ще бършат за тяхна сметка, ако си изряден с историята ;)

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: G30 мнения?

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Яну 2019, 2:01

Сигурно си пропуснал темата, но писахме за тая където я купи един от Казанлък(М550и)на 20 000 с вече сменен мотор. Та и тука я има тая драма, ако избереш тоя модел 100%-та търсиш гаранцията основно, даже ако са и сменяло мотора вече ще си най-добре, според колегата Колп(а и не само)много рядко се случва втора смяна на мотора след вече направена такава, да не кажем почти никога. В тоя ред на мисли си вадя извода, че просто искат да вържат хората с тези гаранции и сякаш нещо са им направили на тия мотори да се скапват, което "нещо" просто го няма след смяна на мотора.
540и да страда най-много от дюзи както всички стари модификации на тоя мотор.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook