G30 мнения?

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: G30 мнения?

Мнение от acho.rs » 22 Май 2017, 20:08

Не можах да карам (за сега) но минах 20ина км в 530д Мпак :
- визията е динамична, по-скоро силуета напомня 3ка
- в интериора нищо особено - прекалили са с пиано лак-а , мониторчето на мясото на скоростомера/оборотомера продължва да изглежда ефтинджарско/тинейджърско
- в седалките промяна няма
- повече анимации на дисплея, който вече стои като вирнат таблет, както е в повечето нови коли
- много по-добър звука на дизела, но все още далече от баса на 3.0 ТДИ би-турбо на Ауди.
- никакви вибрции при работа на място - абсолюто нищо не се усеща

- доста груба возия, може би заради Мпака и 19ките, но наситина подрусва прекалено за този клас.

Колата сус сигрност е по-мощна, ефективна, има уникалния автопилот и паркиране с дистанционно. Но някак не би ме накарала да бързам да сменя Ф11ката (не че имам 200 бона за кола, де).
Като покарам, ще пиша дали тия близо 150кг по-малко при 530хд и 40НМ повече правят от колата вече истински "бизенс атлет" или е само бизнес като Ф10 .
Последна промяна acho.rs на 23 Май 2017, 9:07, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от kolp » 23 Май 2017, 7:39

Това с твърдата возия малко .... всеки иска 19ки, всеки иска М-окачвания и спортни режими, а после твърдо било. Е ако си на 16ки няма да е твърдо, слагаш такива и ти е мекичко и грозничко! ;)

Истина е че Ф серията още си тежи, мисля че има още 2-3 г живот в нея преди да я налазят студентчетата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: G30 мнения?

Мнение от acho.rs » 23 Май 2017, 9:01

kolp написа:Това с твърдата возия малко .... всеки иска 19ки, всеки иска М-окачвания и спортни режими, а после твърдо било. Е ако си на 16ки няма да е твърдо, слагаш такива и ти е мекичко и грозничко! ;)

Истина е че Ф серията още си тежи, мисля че има още 2-3 г живот в нея преди да я налазят студентчетата.

То в белия свят големите джанти не се слагат "за визия" а за пътно поведение. Мисля, че в тоя клас има коли с доста по-приятна возия, макар и с "божествено красиви" 19ки. Както казах, не съм карал, дано тръдостта е за сметка на поведението на колата, че има вече доста примери, когато това съвсем не е така... Защото поне при Ф10, 530д не е като да има гени на спортист и остра нужда от спортно окачване и 20ки ПиЗиро
Истина е че Ф серията още си тежи, мисля че има още 2-3 г живот в нея преди да я налазят студентчетата

Като гледам, какви морги 520ки на по половин милион километра за по 25к лв, може и по-скоро да се случи . Поне аз съм спокоен, че никоя "мутра" ал-ла Лазар Ангелов, няма да си купи като моето капучинено вагонче :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

G30 мнения?

Мнение от Dextuar » 23 Май 2017, 9:35

acho.rs написа:
kolp написа:Това с твърдата возия малко .... всеки иска 19ки, всеки иска М-окачвания и спортни режими, а после твърдо било. Е ако си на 16ки няма да е твърдо, слагаш такива и ти е мекичко и грозничко! ;)

Истина е че Ф серията още си тежи, мисля че има още 2-3 г живот в нея преди да я налазят студентчетата.

То в белия свят големите джанти не се слагат "за визия" а за пътно поведение. Мисля, че в тоя клас има коли с доста по-приятна возия, макар и с "божествено красиви" 19ки. Както казах, не съм карал, дано тръдостта е за сметка на поведението на колата, че има вече доста примери, когато това съвсем не е така... Защото поне при Ф10, 530д не е като да има гени на спортист и остра нужда от спортно окачване и 20ки ПиЗиро
Истина е че Ф серията още си тежи, мисля че има още 2-3 г живот в нея преди да я налазят студентчетата

Като гледам, какви морги 520ки на по половин милион километра за по 25к лв, може и по-скоро да се случи . Поне аз съм спокоен, че никоя "мутра" ал-ла Лазар Ангелов, няма да си купи като моето капучинено вагонче :mhihi:

Еее, ви ги изкарахте тия студентчета, че изкарват по 3-4 бона отма :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 24.04.2011
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i

Re: G30 мнения?

Мнение от Bojo666 » 26 Май 2017, 12:49

Cinder написа:На мен Е60 (М5) ми харесваше значително повече откъм управление. Сравнено с F10 беше като картинг, F10 е прекалено тежка, което се усеща доста по завоите. Аз лично се радвам, че са намалили теглото, но за М5 специално се говори, че ще е с 8 скоростния автоматик на ZF, което е стъпка назад от DCT-то :(


Едно интересно видео с новото М5.

https://www.youtube.com/watch?v=yd0LFSShOco

Идеята да я направят xDrive, след изглеждането на клипчето и коментарите на Тимо Глок, вече не ми изглежда толкова еретична.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: G30 мнения?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Май 2017, 8:37

acho.rs написа:
kolp написа:Това с твърдата возия малко .... всеки иска 19ки, всеки иска М-окачвания и спортни режими, а после твърдо било. Е ако си на 16ки няма да е твърдо, слагаш такива и ти е мекичко и грозничко! ;)

То в белия свят големите джанти не се слагат "за визия" а за пътно поведение. Мисля, че в тоя клас има коли с доста по-приятна возия, макар и с "божествено красиви" 19ки. Както казах, не съм карал, дано тръдостта е за сметка на поведението на колата, че има вече доста примери, когато това съвсем не е така... Защото поне при Ф10, 530д не е като да има гени на спортист и остра нужда от спортно окачване и 20ки ПиЗиро

Да, ама има 535д, за която са си идеални големите джанти и окачването. :yes:

dextuar написа:
acho.rs написа:
kolp написа:Истина е че Ф серията още си тежи, мисля че има още 2-3 г живот в нея преди да я налазят студентчетата.


Като гледам, какви морги 520ки на по половин милион километра за по 25к лв, може и по-скоро да се случи . Поне аз съм спокоен, че никоя "мутра" ал-ла Лазар Ангелов, няма да си купи като моето капучинено вагонче :mhihi:

Еее, ви ги изкарахте тия студентчета, че изкарват по 3-4 бона отма :mhihi:

Не е нужно да изкарват някакви пари, а и откога са нужни 3-4 бона за да караш 7 годишно 520 F10? Реално е пълно със студенти, чиито родители са доста заможни и спокойно могат да им купят F10. Ачо е много прав. Щом вече забелязвам и някой друг заможен мангал с F10-ка...
Съвсем скоро ги очаквайте по улиците както Е60-ките, тъкмо след около 2 години. Просто тази масовост на производство и продажби като нови, няма как да не доведе до много такива след като минат 5-6 години. Не знам колко официално са продадени, но още има по складовете и ги дават сега на доста ниски цени.
Не забравяйте, че има и 518 от F10-ките. :mhihi: Та долният праг е доста нисък.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: G30 мнения?

Мнение от vld » 02 Юни 2017, 15:46

acho.rs написа:
kolp написа:Това с твърдата возия малко .... всеки иска 19ки, всеки иска М-окачвания и спортни режими, а после твърдо било. Е ако си на 16ки няма да е твърдо, слагаш такива и ти е мекичко и грозничко! ;)

Истина е че Ф серията още си тежи, мисля че има още 2-3 г живот в нея преди да я налазят студентчетата.

То в белия свят големите джанти не се слагат "за визия" а за пътно поведение. Мисля, че в тоя клас има коли с доста по-приятна возия, макар и с "божествено красиви" 19ки. Както казах, не съм карал, дано тръдостта е за сметка на поведението на колата, че има вече доста примери, когато това съвсем не е така... Защото поне при Ф10, 530д не е като да има гени на спортист и остра нужда от спортно окачване и 20ки ПиЗиро
Истина е че Ф серията още си тежи, мисля че има още 2-3 г живот в нея преди да я налазят студентчетата

Като гледам, какви морги 520ки на по половин милион километра за по 25к лв, може и по-скоро да се случи . Поне аз съм спокоен, че никоя "мутра" ал-ла Лазар Ангелов, няма да си купи като моето капучинено вагонче :mhihi:

Стига с тая возия, хората търсещи возия си купуват мерцедес, хората обичащи да карат истински и да имат контрол над нещата си купуват БМВ.
Тия с окачвания все едно си в облаците не са за нас 8)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: G30 мнения?

Мнение от Dextuar » 02 Юни 2017, 16:02

Top Gun Maverick написа:Не е нужно да изкарват някакви пари, а и откога са нужни 3-4 бона за да караш 7 годишно 520 F10? Реално е пълно със студенти, чиито родители са доста заможни и спокойно могат да им купят F10. Ачо е много прав. Щом вече забелязвам и някой друг заможен мангал с F10-ка...
Съвсем скоро ги очаквайте по улиците както Е60-ките, тъкмо след около 2 години. Просто тази масовост на производство и продажби като нови, няма как да не доведе до много такива след като минат 5-6 години. Не знам колко официално са продадени, но още има по складовете и ги дават сега на доста ниски цени.
Не забравяйте, че има и 518 от F10-ките. :mhihi: Та долният праг е доста нисък.

Аз съм забелязвал и мангали с последните С-класи, но това не означава абсолютно нищо. Студентчетата, на които мама и тате им купуват колички защо въобще ги коментираш, за тях е пределно ясно! Но няма как да ме убедиш, че 22 годишен пикльо може да си позволи Ф10-ка дори за 30к... Тук пак не говорим за такива с продадените ниви и апартаменти на бабите и дядовците им. Несериозно е, а познавам доста народ на тая възраст с добри заплати, вие го изкарахте, че всеки в БГ бачка за ебати парите. Че то в Германия още Ф10 го карат заможни хора...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: G30 мнения?

Мнение от acho.rs » 02 Юни 2017, 16:29

vld написа:
acho.rs написа:
kolp написа:Това с твърдата возия малко .... всеки иска 19ки, всеки иска М-окачвания и спортни режими, а после твърдо било. Е ако си на 16ки няма да е твърдо, слагаш такива и ти е мекичко и грозничко! ;)

Истина е че Ф серията още си тежи, мисля че има още 2-3 г живот в нея преди да я налазят студентчетата.

То в белия свят големите джанти не се слагат "за визия" а за пътно поведение. Мисля, че в тоя клас има коли с доста по-приятна возия, макар и с "божествено красиви" 19ки. Както казах, не съм карал, дано тръдостта е за сметка на поведението на колата, че има вече доста примери, когато това съвсем не е така... Защото поне при Ф10, 530д не е като да има гени на спортист и остра нужда от спортно окачване и 20ки ПиЗиро
Истина е че Ф серията още си тежи, мисля че има още 2-3 г живот в нея преди да я налазят студентчетата

Като гледам, какви морги 520ки на по половин милион километра за по 25к лв, може и по-скоро да се случи . Поне аз съм спокоен, че никоя "мутра" ал-ла Лазар Ангелов, няма да си купи като моето капучинено вагонче :mhihi:

Стига с тая возия, хората търсещи возия си купуват мерцедес, хората обичащи да карат истински и да имат контрол над нещата си купуват БМВ.
Тия с окачвания все едно си в облаците не са за нас 8)

Личи си, че не си карал Ф10 :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: G30 мнения?

Мнение от vodkarulez » 18 Юни 2017, 11:41

Не ми хареса. Карах, возих се, с екстри, без екстри... не е колата, която исках да видя.

За мен не е крачка напред спрямо f10, по-скоро е някакво друго купе с малко по-различна визия. Дори в някои отношение F10 ми харесва повече, някак си стои повече "немска", по-спортна и по-агресивна като цяло.

Говорил съм с дилъри в България и интереса към колата не е особено голям, както се очаква за 7-ма генерация на 5-та серия. Това е достатъчно красноречиво. Нашият пазар не е определящ, но въпреки всичко дава някаква яснота.
Специалист-Икономист

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: G30 мнения?

Мнение от drago9205 » 20 Юни 2017, 18:14

Скоро гледах в един сайт и сейфти тестовете и f10 през 2010-та излиза на първо място в класацията по overall rating (до колкото може да е обективна), докато g30 е по-назад за 2017-та (5-то място).
И като цяло ако може да се вярва на този сайт ф10 я изкарват с по-висок рейтинг за сигурност от g30.
Можете да сортирате по overall rating, за конкретната година

В началото мислех, че g30-ките ми харесват, след първите реюта и снимките на най-наточените версии. Сега всеки ден гледам в парадайса 5-цата, която е паркирана на партерният етаж и някак си не може да ме грабне веднага като визия... наистина ф10 ми допада повече чисто като визия, не съм фен на това свръх разтягане на стоповете, което се налага при всички марки. Но моето мнение не е критерий, малко съм си старомоден и все още си мисля, че кръглите жълти рингове/ейнджъли на е90 и е60 са далеч по-красиви от новите laser beam, които приличат на хоризонтални въпросителни (?)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: G30 мнения?

Мнение от BorislavB » 21 Юни 2017, 5:10

Ми те всички марки взеха да правят едни и същи коли аз като видя ново BMW и почвам да се чудя 3ка ли е 5ца ли е 7ца ли е пълен ужас не знам как им хрумна да ги направят толкова еднакви.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: G30 мнения?

Мнение от acho.rs » 21 Юни 2017, 16:51

BorislavB написа:Ми те всички марки взеха да правят едни и същи коли аз като видя ново BMW и почвам да се чудя 3ка ли е 5ца ли е 7ца ли е пълен ужас не знам как им хрумна да ги направят толкова еднакви.

То защото при Е34 и Е32 имаше огромна разлика...

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 14.11.2016
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от FenNaBMW » 23 Юни 2017, 22:23

Здравей колега! :D Имах възможността да покарам 530d G30. От BMW Bulgaria ми я дадоха. Останах много доволен, по-меко вози от моята ф 10, има стабилно поведение... Беше мисля, че с електронно управление на амортисьорите... Нещо такова, та бях много доволен, моята 5 е с Dynamic Drive и се усеща по-различно... Старата ф-ка е по-динамично настроена според мен... Лично предпочитам G30! :D :D :D :D :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: G30 мнения?

Мнение от Taruno » 30 Юни 2017, 8:15

Аз покарах една 520d след като преди месец карах F10 фейс 520d и мога да кажа, че е много ама много по0добре в G-то, двигателя е още по-тих и спокоен, а вибрациите на 4те цилиндъра са сведени до минимум. Разхода не е много по УАУ от този в Фката, но тази, която карах беше много глезена и вътре се усещаше като 7мица :D

След около 500-600 км пробег бих казал, че е страхотна кола - прилична динамика (по-бърза е от Е90 320d), страхотен разход и много подобрено качество на интериора.

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook