Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публика!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от Mollov » 08 Май 2017, 20:42

Поне един път беше обявено от Маймуната, че ще се гласува до обяд, след което в почивката ще обявим резултатите.... ако не си успял да го чуеш - съжалявам... :)

За догодина съм подал вече идея класиране Жури и класиране Публика да се раздели, което да даде повече време на публиката да гласува :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от Convertible » 08 Май 2017, 20:50

Те и резултатите като участниците....
И за втора поредна година много малко гласове определят "победителите"
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от Mollov » 08 Май 2017, 20:54

Предполагам, че ако имаше още 2 часа на гласуване, гласовете щяха да са х2...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3901
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от Kroki » 08 Май 2017, 21:43

Само искам да кажа, че при Е30 оценяващите бяха ТОП. И заслужено колите си взеха местата! Проверяваха се неща по вин на момента и прочие и прочие!

Понеже съм от организаторите трябваше да помагам в броенето, но преценихме, за да няма конфликт на интереси, да не се включвам.

На няколко пъти, Маймуната каза, че всеки може да гласува за колите и има 3 урни и те са до конкурсните коли!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 14.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от ShoxXx » 08 Май 2017, 22:46

Няколко съвета, от които може да се възползвате за в бъдеще:

1 Не виждам проблем гласуването да е в интернет. Независимо, че може да гласуват хора, които не са на събора, почти всеки вече има телефон с интернет. Гласуването в урните не пречи, ама като се качат в деня на събора всички снимки в една галерия във Facebook, то всеки може да сложи по един лайк. Така ще има и снимки със стотици лайкове.

2 Листовете за гласуване не знам дали са подредени по модели, но е добре в листовете за Е46 да има включени екстри за Е46 примерно, за Е90/91/92/93 да си имат техните екстри и т.н. Не говорим за съвсем изгъзени неща като ел щора на задния прозорец, но специално в раздел Е90 може навигация (без, бизнес, профешънъл), лайт пакет, шибедах, подгрев и т.н. Така както видях листа в момента се гледа само състояние волан, салон, стелки, ама няма значение дали колата е с нави, гласово или с кой салон е точно - обикновен или спортен, кожа или текстил.

3 Не съм се почувствал ощетен за това, че ми бяха отнети 2 точки за непълен М пакет. Там бях, за да си изкарам добре, а че колата беше приета в конкурса ме радва достатъчно, но аз казах и на оценяващите, че сам не искам М тех прагове. Това, което искам да сложа евентуално са LCI обикновени прагове, но колата ми има М тех броня предна и задна и лип отзад. Реално ако ви покажа колата в предишния й вид и в този в момента разликата е огромна, но в предишния реално бих взел повече точки, защото ще е без нито един М тех детайл. По-скоро аз го разбирам като идея, че някой ще дойде с предна броня само и ще каже, че е М пакет, ама не намирам логика за непълен М пакет да се взимат точки. Няма как кола с обикновени брони да е с по-добра визия от кола с М пакет, па дори и да е само броня предна или задна само. Стандартна визия 1 точка, незавършен пакет 2 точки, пълен пакет 4 точки ми звучи по-логично.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от Mollov » 08 Май 2017, 22:57

Подобни постове с градивни предложения (ако щеш и критика) са вариантът правилата/условията/конкурсните листове да стават по-добри.

Гласуване във FB с лайкове е потенциал за страшни манипулации...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 14.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от ShoxXx » 08 Май 2017, 23:20

Щото ся не може да дойде една тумба с 20 човека близки на 1 участник и да пуснат 20 гласа. То така или иначе в урната няма да има особено много гласове така и така и пак ще е манипулирано.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 19.12.2013
Пол: Мъж
Кара: E36 M3

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от charli_pro » 08 Май 2017, 23:22

Подкрепям Молов за гласуването във Facebook че ще стане мазало ;)

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от Mollov » 08 Май 2017, 23:27

ShoxXx написа:Щото ся не може да дойде една тумба с 20 човека близки на 1 участник и да пуснат 20 гласа. То така или иначе в урната няма да има особено много гласове така и така и пак ще е манипулирано.


Зависи... всяка година гласуването е все по-сериозно т.е. повече билети има... само че на фона на физическото гласуване на място, представи си какво може да се случи в интернет... където можеш да мобилизираш МНОГО повече хора, които дори не трябва да присъстват на събора... ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от Nickelback » 08 Май 2017, 23:38

Фейсбук не знам, ама би могло да се вдигне една страничка и на база на уникално ID от билета или QR/бар код (не помня дали имаше), имена и номер(а) на автомобил(и), да речем, да се гласува мобилно. Ще се спестят доста грешки и човекочасове в броене, камо ли при по-висока "избирателна активност" :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от Mollov » 09 Май 2017, 9:15

Това с "дигитализирането" на резултатите принципно го мислехме, ама не успяхме да го изпълним за тази година...

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Жена
Кара: E46
Мечтае да кара: e30 M3..

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от snowflake » 09 Май 2017, 9:55

Vanqu1sh написа:Добре аз не мога да разбера защо при положение, че гласовете в е36 са толкова малко не взехте и моите и ми казахте че преброяването било приключило? 2 часа я търсихме тази урна да си пусна гласа. Не че е кой знае какво, но имам 13 билета за колата на Радо и за компресорната м5-ца на Сашо.



Лично аз, както и другите 3 момичета от 8:45 до 12:55 не сме мърдали от конкурсните коли. Първоначално 2 от урните бяха разположени едната до 30-ките, другата м/у 46-ците и 90-ките, след това урните бяха разположени в/у 2 от колите и една до едната 60-ка. Като цяло 4 часа не сме мърдали от конкурсните коли и не знам как не сте ни намерили, колега. :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 14.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от ShoxXx » 09 Май 2017, 11:44

А не може ли на всяка кола участник да се сложи нещо като малка урна на страничното стъкло. Не мога и аз да си ги представя как изглеждат още, ама който я хареса си пуска билета вътре и накрая се броят билетите.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от Mollov » 09 Май 2017, 11:48

По принцип и това мислехме, ама някси за стопанисване не е много сигурно... а и така не е ясно хората кой какво ще разбере за гласуването, защото иначе момичетата при урните даваха информация на тия, дето не им беше ясно... да не говорим, че малка урна, ако почне да липсва място за билетите ще трябва да се следят постоянно...

Иначе така ще е най-лесно и просто, да...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публ

Мнение от stocky » 09 Май 2017, 13:13

Ако за догодина остане вариантът с гласуване от публиката и се реши да се дигитализира по някакъв начин - аз мога да помогна. С екипа ми можем да отделим време и да предложим система за гласуване, която да улесни броенето, като ако започнем да я дискутираме от по-рано ще имаме достатъчно време да я направим надеждно и лесно за работа.

Аз лично смятам, че е редно много добре да се дефинира предварително идеята на конкурсите - външен/вътрешен вид, екслузивност на колата, набор от екстри, ОЕМ визия/състояние или големина на джанти и мощност. Така участниците, зрителите и оценяващите ще знаят много по-конкретно за какво са там и срещу какво се "съревновават". Смятам също така, че е добра идея ако може да се вмести в програмата на събора и кратко представяне на участниците - така публиката ще разбере със сигурност, че "ония коли до езерото" са събрани с някаква идея там и ще се насочи да ги разгледа и гласува.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook