Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

7-ма серия (2016+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от BorislavB » 27 Юли 2017, 22:25

vicho написа::shock:

толкова големи мнения не мога да ги скролна...

резюме има ли? :dunno: :mhihi:


накратко - вземи си кола на лизинг... :mhihi:

п.с. ако нямаш големи възможности може и дачия...
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 9.07.2017
Пол: Мъж

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от Викторрр » 01 Авг 2017, 14:34

Колеги,благодаря много на всички,които коментираха темата!
Поръчах си колата,като аз сам си я конфигурирах.Когато влязох дда конфигурирам и видях че базовата цена на 750ли е 232хиляди лева...отказах се.Тавана ми е 240-250к,за тези пари нямаше да мога да добавя никакви екстри,то само exacutive lounge пакета е 24хиляди лева.За това се насочих към 730лд с базова цена от 193хиляди лева.Много се колебаех дали да взема големия мотор с малко екстри или малък мотор с много екстри.Принципно това е лимузина и тук луксът и екстрите трябва да са приоритет,за това избрах по-малкия мотор,но с повечето екстри.Все пак това е кола с дължина 5.22 и дума не може да става за спорт,дори и с 1000 коня под капака.Това което ме притенсяваше относно избора на 730лд е дали двигателя е достатъчно силен за това купе,тъй като бях чел теми,че 730д е тромаво и т.н.....е да ви кажа,бях в софия,карах ф02 730лд и хич не беше тромаво,даже ми се стори като самолет на фона на моето пежо 507 със скромните 140конски сили.Е да...верно за някой който кара М5 ще е тромаво,но за човек който не е карал кола над 140конски сили си е направо самолет.
Крайната цена на автомобила е 257.352 лв.
Сега малко за доходите :D Значи,чистия ми доход на месец е 10000+/- 300-400 лева.По професия съм лекар.Сега ще си кажете този сигурно е луд,такива автомобили са за хора с доход +30к на месец.Позовлявам си да си купя автомобила,тъй като от доста време не съм си сменял колата(7 години)през тези години събирах пари и все не знаех каква кола да си купя,стана така че докато се чудя през годините какво да си взема сумата беше станала доста голяма,и можех да си позволя нещо по-така :D това което ме притесняваше,ще имам ли достатъчно средства за да го подържам(да го подържам,а не да го купя,за купуването вече имах пари).И така позволявам си да си купя колата тъй като жена ми е юрист и също получава много добри пари,имаме 2 дена ,които издържаме и не лишаваме от нищо, и това заради което най-вече си го позволявам е че имам 3 апартамента в бургас на центъра които давам под наем.Тоест осигурен съм,не изплащам жилище,нямам кредити,винаги сме живели много над средния стандарт,но вещите ни никога не са били скъпи,ето пример със старата ми кола(пежо 508).Та вземайки всичко това впредвид мисля,че подръжката на 730лд няма да ми натежи толкова много.Най-вече защото я купувам чисто нова,и не рискувам да взема някой боклук който да има куп проблеми само на 30-40хиляди километра.Което между другото ми беше голяма дилема,защото за същите пари за които си поръчах 730лд ,можех да взема 750ли но на 40-50к км.За това,спорът горе,на колегите ме накара да обмисля сериозно този вариант и смятам че съм взел .....да не кажем правилното,защото не е задължително другото да е грешно...но ,смятам че съм взел по-правилното решение.Времето ще покаже!Благодаря още веднъж на всички и със здраве ! :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от BorislavB » 01 Авг 2017, 16:24

ь 740ld със същите екстри много по-скъпа ли идва. за в бъдеще като и свикнеш ще ти се струва пак бавна,а и съотношението вървеж/разход би трябвало да са в полза на 740ld
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 9.07.2017
Пол: Мъж

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от Викторрр » 01 Авг 2017, 16:36

ами..да с около 20к е по-скъпа базово(210 хиляди лева ).За разхода на гориво не знам,но ме съмнява 320 коня да харчат по-малко от 265.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от vicho » 01 Авг 2017, 16:37

Викторрр написа:...


адаш, дай да видим фактурата :D

иначе - честито

п.с. кофти бизнес решение е тая кола :driving:

(бърза сметка е 8,000лв на месец МИНУС от този автомобил включваща обезценка и т.н.) :mhihi:

"гениално" :clap:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от ///M Power » 01 Авг 2017, 17:08

Викторрр написа:Колеги,благодаря много на всички,които коментираха темата!
Поръчах си колата,като аз сам си я конфигурирах.Когато влязох дда конфигурирам и видях че базовата цена на 750ли е 232хиляди лева...отказах се.Тавана ми е 240-250к,за тези пари нямаше да мога да добавя никакви екстри,то само exacutive lounge пакета е 24хиляди лева.За това се насочих към 730лд с базова цена от 193хиляди лева.Много се колебаех дали да взема големия мотор с малко екстри или малък мотор с много екстри.Принципно това е лимузина и тук луксът и екстрите трябва да са приоритет,за това избрах по-малкия мотор,но с повечето екстри.Все пак това е кола с дължина 5.22 и дума не може да става за спорт,дори и с 1000 коня под капака.Това което ме притенсяваше относно избора на 730лд е дали двигателя е достатъчно силен за това купе,тъй като бях чел теми,че 730д е тромаво и т.н.....е да ви кажа,бях в софия,карах ф02 730лд и хич не беше тромаво,даже ми се стори като самолет на фона на моето пежо 507 със скромните 140конски сили.Е да...верно за някой който кара М5 ще е тромаво,но за човек който не е карал кола над 140конски сили си е направо самолет.
Крайната цена на автомобила е 257.352 лв.
Сега малко за доходите :D Значи,чистия ми доход на месец е 10000+/- 300-400 лева.По професия съм лекар.Сега ще си кажете този сигурно е луд,такива автомобили са за хора с доход +30к на месец.Позовлявам си да си купя автомобила,тъй като от доста време не съм си сменял колата(7 години)през тези години събирах пари и все не знаех каква кола да си купя,стана така че докато се чудя през годините какво да си взема сумата беше станала доста голяма,и можех да си позволя нещо по-така :D това което ме притесняваше,ще имам ли достатъчно средства за да го подържам(да го подържам,а не да го купя,за купуването вече имах пари).И така позволявам си да си купя колата тъй като жена ми е юрист и също получава много добри пари,имаме 2 дена ,които издържаме и не лишаваме от нищо, и това заради което най-вече си го позволявам е че имам 3 апартамента в бургас на центъра които давам под наем.Тоест осигурен съм,не изплащам жилище,нямам кредити,винаги сме живели много над средния стандарт,но вещите ни никога не са били скъпи,ето пример със старата ми кола(пежо 508).Та вземайки всичко това впредвид мисля,че подръжката на 730лд няма да ми натежи толкова много.Най-вече защото я купувам чисто нова,и не рискувам да взема някой боклук който да има куп проблеми само на 30-40хиляди километра.Което между другото ми беше голяма дилема,защото за същите пари за които си поръчах 730лд ,можех да взема 750ли но на 40-50к км.За това,спорът горе,на колегите ме накара да обмисля сериозно този вариант и смятам че съм взел .....да не кажем правилното,защото не е задължително другото да е грешно...но ,смятам че съм взел по-правилното решение.Времето ще покаже!Благодаря още веднъж на всички и със здраве ! :)


Първо честито и много километри без проблеми. По думите ти май не шофираш толкова много, гаранцията е 4 г. или 200к км. но ако караш спокойно и си я подържаш както трябва (мисля с твоя доход няма да е проблем), спокойно можеш да караш тази кола и 10 г. (освен ако не решеш да я смениш и имаш възможноста). Истината е, че няма такъв кеф човек сам да си конфигурира такава кола, да е знае как е карана и как е подържана.

пс: Ако имаш желание от конфигуратора можеш да направиш ПДФ с избора който си направил да видим и ние :)

пс2: предполагам имаш гараж, такава кола не се държи на улицата :driving:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от msi200 » 01 Авг 2017, 17:50

Предполагам сте се възползвали от отстъпката за юристи?
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от ///M Power » 01 Авг 2017, 17:52

msi200 написа:Предполагам сте се възползвали от отстъпката за юристи?


Сега като каза, то нямаше ли и за лекари?
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Авг 2017, 20:59

BorislavB написа:ь 740ld със същите екстри много по-скъпа ли идва. за в бъдеще като и свикнеш ще ти се струва пак бавна,а и съотношението вървеж/разход би трябвало да са в полза на 740ld

Ако е само на задно 730-ката, няма да му се стори по-бавна от 60 нагоре срещу 740, която би била Х-драйв.
Иначе честито, като нямаш кредити и какво да плащаш, въобще няма да я усетиш тази кола. Щом си събирал пари дълго време за кола и си я купил по мерак, още повече. :yes:
Още в първото си мнение ти казах да скачаш щом можеш и няма какво толкова да го мислиш, макар да говорех за 3-4 на месец спрямо Ф01. Този доход за Г11 обаче ти е предостатъчен(не купуваш Астън Мартин или някакъв суперкар все пак и няма от какво толкова да се притесняваш)трябваше в самото начало още да го споменеш и да ти кажем, че си цар. :mhihi:
Другият път нещо с М като ти омръзне пенсионерското каране. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от vicho » 01 Авг 2017, 22:25

с 10к най-много м5 е60 ... и то с клизма :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от bai_ILIA » 01 Авг 2017, 22:47

Докторе, ти си превъртял играта братле :ok: Кажи от къде взимаш хапчетата или ако е с рецепта ми пиши една да се вдигна и аз малко, че като гледам не те пуска :D
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от kolp » 26 Окт 2017, 10:36

Викторрр написа:Привет на всички,нов съм във форума:)
Видях че има тема "средната възраст на собствениците на ф10" и аз реших да пусна една тема,която от доста време ми се върти в главата.
Искам да ви попитам,според вас,какви доходи(месечни),трябва да има човек за да може да си позволи покупката на такъв автомобил(ф01,г11) и подръжата му.Гледам в нашата уж бедна държава на всяка улица се среща последен модел С класа,А8мици и седмици.Та започнах да си задавм наскоро въпроса,е добре де КАК ?,ако имаме толкова богати жители,нямаше да сме една от най-бедните държави в ЕС.Не ми се вярва всички които карат такива коли да се занимват с разни далавери и да играят с мръсни пари.Явно тези коли не са чак толкова непостжими?Може би човек с чист доход от 10к лева на месец,може да помисли за подобен автомобил?Вие как мислите ?


Ф01 изключваме, вече има читави и за около 40 така че е лесно, човек който си го навие на пръста може да си го позволи дори и с доход под 2-3к месечно. ако се счупи нещо сериозно и няма гаранция е проблем, но не вярвам някой да очаква вечна кола, а и сиренето е с пари ;)

за Г11 ако е въпроса, според мен това не е кола която се купува нова за лично ползване. както и при А8 и S класата, обикновено винаги първия собственик е фирма и се кара в рамките на лизинга/гаранцията, и съответно въпроса за дохода на собственика не е толкова релевантен, по-скоро е от значение как върви фирмата. втория собственик вече може и да я вземе за себе си, но приемаме че колата вече е поне 3-4 годишна и цената е паднала с над 50%, така че сметките вече са други. аз лично не бих взел 7ма серия на под 4-5г, защото бих искал първоначалния период на обезценяване да мине и да я взема на макс 35% от стартовата цена. за мен това е оптималният вариант, тъй като вземаш кола все още в гаранция(4г) и поддържана в официален сервиз, на сравнително ниска цена.

и последно, не вярвам човек каращ нова Г11 да виси във форума, тези хора обикновено са на едно малко по-различно ниво и не си губят времето по този начин :) най-много да е шофьор на такава, или син на реалния собственик.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от vicho » 26 Окт 2017, 10:48

kolp написа:и последно, не вярвам човек каращ нова Г11 да виси във форума, тези хора обикновено са на едно малко по-различно ниво и не си губят времето по този начин :) най-много да е шофьор на такава, или син на реалния собственик.


ако се огледаш в извън темата, човек с под 5 бона заплата няма да видиш...

само тузари с парфюми по 200 кинта нагоре шишето, фенси-менси коли, gadgets и т.н.

голямото добро утро сме :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от Dextuar » 27 Окт 2017, 14:36

kolp написа:
Викторрр написа:Привет на всички,нов съм във форума:)
Видях че има тема "средната възраст на собствениците на ф10" и аз реших да пусна една тема,която от доста време ми се върти в главата.
Искам да ви попитам,според вас,какви доходи(месечни),трябва да има човек за да може да си позволи покупката на такъв автомобил(ф01,г11) и подръжата му.Гледам в нашата уж бедна държава на всяка улица се среща последен модел С класа,А8мици и седмици.Та започнах да си задавм наскоро въпроса,е добре де КАК ?,ако имаме толкова богати жители,нямаше да сме една от най-бедните държави в ЕС.Не ми се вярва всички които карат такива коли да се занимват с разни далавери и да играят с мръсни пари.Явно тези коли не са чак толкова непостжими?Може би човек с чист доход от 10к лева на месец,може да помисли за подобен автомобил?Вие как мислите ?


Ф01 изключваме, вече има читави и за около 40 така че е лесно, човек който си го навие на пръста може да си го позволи дори и с доход под 2-3к месечно. ако се счупи нещо сериозно и няма гаранция е проблем, но не вярвам някой да очаква вечна кола, а и сиренето е с пари ;)

за Г11 ако е въпроса, според мен това не е кола която се купува нова за лично ползване. както и при А8 и S класата, обикновено винаги първия собственик е фирма и се кара в рамките на лизинга/гаранцията, и съответно въпроса за дохода на собственика не е толкова релевантен, по-скоро е от значение как върви фирмата. втория собственик вече може и да я вземе за себе си, но приемаме че колата вече е поне 3-4 годишна и цената е паднала с над 50%, така че сметките вече са други. аз лично не бих взел 7ма серия на под 4-5г, защото бих искал първоначалния период на обезценяване да мине и да я взема на макс 35% от стартовата цена. за мен това е оптималният вариант, тъй като вземаш кола все още в гаранция(4г) и поддържана в официален сервиз, на сравнително ниска цена.

и последно, не вярвам човек каращ нова Г11 да виси във форума, тези хора обикновено са на едно малко по-различно ниво и не си губят времето по този начин :) най-много да е шофьор на такава, или син на реалния собственик.
Само с едно не съм съгласен. Как с доход под 3к ще си купуш кола за 40к, ти за тая скапана ламарина ли ще живееш...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от bangelov » 27 Окт 2017, 20:09

Хората апартаменти за по 100к купуват с 3к заплата ти една кола ще ги обърка :lol: това в кръга на шегата :D

Според мен се изисква човек да има бизнес (по възможност повече от един) за да има приходи от няколко места. Да е до някаква степен финансово независим, понеже ако фейлне единия бизнес да не продава 7ка бързо :D и другото е че тези хора с такива възможности, 7цата най-вероятно това няма да е единствената им кола 8)

Ако разгледаме другата възможност, то е да си на топ позиция в дадена фирма и да получаваш добра заплата, и през годините си инвестирал и доходите не са ти само от заплата, а и от други инструменти, то в даден период от живота може да скочиш на такъв тип кола.

И последния вариант е не ти пука, изкарал си някакви пари набързо от сделка, лотария, наследство и си я вземаш :D

ПредишнаСледваща

Назад към G11/G12

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook