Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

7-ма серия (2016+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 9.07.2017
Пол: Мъж

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от Викторрр » 28 Окт 2017, 12:42

Привет колеги!
Колата е вече факт,с малката разлика,че не е 730лд :D а 750ли :bang:
Дълго време бях 50/50,но звукът от 8цилиндровия двигател ми пълни душата,въпреки че това не е кола за гонки и състезания.Още се чудя дали е грешка,че избрах кола с по-мощен мотор ,но по-малко екстри....или беше по-правилно да избера по-малкия мотор но с повече екстри.Яд ме е най-вече,че сегашната ми кола няма този екзекутив пакет...но това горе-долу се компенсира от 8цилиндровия мотор.По-горе съм писал за доходите и за семейното ми положение.Аз самия мисля,че надскачам себе си с тази кола,но времето ще покаже.Като пуснах темата исках да разбера какъв доход трябва да има човек за да подържа такъв автомобил.Пиша го понеже видях коментари,че човек може да си купи ф01 и с 2-3хиляди лева доход на месец.С 2-3хиляди може и г12 да си купи,ако е продал земя/апартаменти...но въпроса е ,ще стигнат ли тези пари за подръжката на този автомобил.Автомобила вече е факт и надявам се скоро да не ми се налага да разбирам колко ще ми излиза подръжката му :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Окт 2017, 19:46

Честито колега, страхотна е и ти го казвам при все, че харесвам 7-ците, но далеч не с ами фаворит за БМВ. Не се ядосвай за двигателя, няма как някой да ти каже дали е грешка или не защото е строго субективно това, но самия факт, че се замисляш за мен е показателен, че двигателя за теб е важен, а щом е така то никоя екстра не може да компенсира ЛИПСАТА на двигател пък ако ще и до теб да се навежда за нещо Чарлийз Терон! Аз лично винаги бих избрал големия двигател пред някоя екстра отгоре, въпреки че е седмица. 3.0д е много добър двигател, но да ти изписва на таблото "изчакай малко" ВСЕКИ ПЪТ когато забиеш педала до долу и искаш силно ускорение...тая екстра си е водеща. А и едва ли кой знае какво ще ти липсва. Тоя мотор върви супер, гори малко(не, че ти е определящо, но все пак)и няма да имаш поддръжка докато е нов. Гаранционно ще ти поемат нещо като се появи, а за после едва ли ще я мислиш ти. :mhihi: Пиши как върви с колата като направиш някой километър и наистина се радвам за теб защото си беше навит за такава кола и си я взе. Няма да се живее с орлите, като доктор си видял отблизо докъде се стига в крайна сметка и е важно да изпитваш тези удоволствия от живота. Осмакът си е осмак и особено би-турбо бензин, няма база за сравнение с 3.0д. :twisted:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от kolp » 29 Окт 2017, 21:07

Честито! Като върл фен на 5.0 мога само да те поздравя и да завиждам благородно ;) много приятни емоции и удоволствие от шофирането. За мен 3.0д не е двигател за седмици, а и не вярвам дори стоков 750ли да е постен на екстри.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от c04 » 30 Окт 2017, 0:36

Честито, колега и безаварийно. Според мен направи правилния избор, нали знаеш най-голямата екстра в една кола е двигателя :mhihi:
А и като гледам, не е като да няма екстри.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от ///M Power » 31 Окт 2017, 10:41

Честито колата изглежда супер. Никога човек не може да съжалява, че е взел V8 :mhihi:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.11.2009
Пол: Мъж

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от nehrox5 » 31 Окт 2017, 19:53

За тая кола трябва човек много да работи и да си я заслужи, за да я притежава. Евала докторе, със здраве да си я караш и безаварийно! Единственият недостатък на тая кола е, че колкото повече я караш толкова повече нищо друго не признаваш...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от Kroki » 01 Ное 2017, 8:26

Това е първата тема в този форум, където човек пита за определена кола и си купува това, за което е попитал. :mhihi:

ПОЗДРАВЛЕНИЯ! Да носи само радост и усмивки! Понеже ми наподобява на БОВА Бургас, заповядай в неделя на сбирка. 16:00 Лукойла на околовръстното да я видим красавицата! :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 30.11.2016

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от Bojestven » 04 Ное 2017, 15:26

Честито и от мен, със здраве и кеф да си я караш.

Аз обаче отдавна се чудя нещо - при покупка на подобна кола в България търговците правят ли въобще отстъпки и ако да горе долу какви като процент от цената. Например в Германия бърза проверка в autohaus24.de за 750Li xDrive при базова цена ~121000 Евро дават оферти започващи от ~100300 Евро (-17%) което като абсолютна сума е достатъчна за немалко екстри. Ако се погледне в UK там нещата стават още по зле (или добре де, зависи от гледната точка). Базово 750i струва 77600 паунда като не се предлага дълга версия или xDrive. Гледайки разликите в цените за модели, които предлагат и тези разновидности 750Li xDrive би имало базова цена 83-84К лири или ~95000 Евро. Това е преди техните дилърски отстъпки, които обикновено са по-голям процент от немските (не съм си играл да конфигурирам 7ма серия в carwow.co.uk или другите подобни, но съм го правил за базови 440i GC и 650i GC и в двата случая най-добрите оферти сваляха по повече от 20%).

Малко оффтопик, но нали колегата каза че е жертвал екстри заради лимита за цена, а в други държави от ЕС за тези пари не само щеше да наблъска буквално всички екстри в тая кола ами и щеше да му останат пари :)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 9.07.2017
Пол: Мъж

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от Викторрр » 07 Ное 2017, 20:52

Балгодаря на всички ! :)

По-горе видях че е писано,че хора каращи такива автомобили били едва ли не,на много високо ниво и не пишели по форуми.Тук сте в голяма грешка:)Първо ,изобщо не е редно да се оценява човек на какво интелектоално ниво е по това каква кола кара или колко пари изкарва на месец/година.Има хора занимаващи се с мръсни бизнеси изкарващи много пари,има "мутри" които ходят да изпълняват поръчки на босовете си и си докарват доста добри месечни доходи с тези номера,има и хазартни типове на които късмета се усмихнал веднъж и са решили да си купят скъпа кола(примерно) има и учени които си посвещават живота на изключително сложни науки и някои от тях живеят на прага на беднотата,нима не са хора с интелект,само защото не могат да си позволят скъпа кола?Така че искам да ви кажа,не е правилно да си мислите,че хора каращи такива коли не гледат форуми и не се интерисуват.Всичките ми колеги карат коли от магазина,но не премиум марки(пежо ,ситруен,мазда 6 ) и подобни коли,които въпреки че не са премиум автомобили да ги купиш чисто нови не си е много евтино :) Аз самия винаги съм карал коли от магазина,но тази е първата такава която е премиум.Да...парите са много събирал съм ги дълго време и е нормално да потърся инфо за автомобила преди да "скоча".Е сега друго щеше да е ,ако месечния ми доход беше над 50к лева..тогава можех да скоча и без много много да мисля,ако не ми хареса кво пък,ще я сменя на следващия месец и така...е да ,ама като изкарваш по около 10к на месец и имаш все пак и семейство трябва малко да проучиш нещата :lol: Та..стига толкова конско :lol: Сега ще ви разкажа,кое ме накара да си купя автомобила.Ако някой ми беше казал преди 15 години че ще карам бмв ,изобщо нямаше да повярвам..тогава въобще не обръщах внимание на марката бмв,бяха нашумяли по онова време много онези бмв-та е39.Да хубави коли си казвах,но нещо не ме грабват толкова.Мисленето ми беше такова,въобще не ми правеха впечатление каквито и да било автомобили и марки коли.Така беше,докато една студен зимна вечер през далечната 2004 година,взимайки детето от градина и минавайки по жълтите павета видяхме едно излъскано ,черно ,уникално бмв е60.Да...тази кола беше причината,не само да заобичам марката,но и да започна да се интерисувам от коли.Спомням си как веднага се прибрах вкъщи и започнах да ровя в интернет за да разбера кой е модела.Тогава това ми беше кола мечта,но доходите ми бяха много много под сегашните,още специализирах вътрешни болести и обикалях от клиника на клиника за смешни пари.Въпреки това имах събрани пари,една част мой,една част от родителите ми,можех да си взема някоя по постна е60-тка с по-малък двигател,но тогава не ми стигна смелост,не знаех дали ще мога да подържам колата след като я купя.Така и не съм притежавал никога е60,много време след това ме беше яд,когато колите станах по 30-40к е60ките.Сега някой ще ме пита,ами защо не си взе е60?Защото винаги съм карал коли от магазина чисто нови,както казах не премиум марки,но чисто нови,а тогава чисто ново е60 не можех да си позволя.След е60 бмв започнаха да правят уникално красиви автомобили ,следващите модели ф01,ф10,ф30,завиждал съм благородно на хората които караха такива.Странно е ,че тези коли е60 и до ден днешен изглеждат уникално и сякаш не остаряват.Годините минаваха ,доходите започнаха да нарастват и хоп излезе модел който много силно ме грабна г11/г12,на бмв,имах вече събрани доста пари и си казах :няма пак да стане като с е60-то.Проучих и реших да опитам,все пак веднъж се живее.За сега от колата съм страшно доволен,тази не съм я конфигурирал аз,закупих я от бова бургас.След като отказах 730лд ,се бях насочил към 750и,но в магазина имаше 750и с изклюително малко екстри,дълго ме убеждаваха да взема 750ли-то.Колата има най-важните екстри:масаж,обдухване и подгряване на 4-те седалки,мониторите отзад също ги има,стъкления покрив,със светлините също го има ,и новата система за озвучение Bowers&Wilkins,Лазерните фарове.Това което няма са по-скоро не толкова важни(за мен ) екстри:Ключ с дисплей,съответно няма функцията за паркиране,когато си извън автомобила,контрол с жестове има.Да чукна на дърво,за сега съм много доволен,дано няма проблеми по-нататък.

колега kolp,видях че си писал че си фен на 5.0,може ли тогава да ми кажеш какво ти е мнението за 5.0Д който е с 400 коня,а и не само ти,нека всеки който разбира и има желание да сподели мнение за този агрегат.Какво мислите,по-добър ли е от 5.0и,четох че бил с по-голям въртящ момент..и като цяло какво ви е мнението за големите дизели над 350 коня.Питам от любопитство,да разбера по-добре ли е било да взема 5.0Д спрямо вървеж/разход ,не че ще връщам колата за да я сменям де :D

Извинявам се,ако има грешки пиша поста от телефона си :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от kolp » 08 Ное 2017, 9:09

Няма какво да го мислиш толкова вече, взел си 5.0и, дали дизела е по-добър или не, вече е без значение. Някои хора предпочитат бензин, други дизел, в крайна сметка е въпрос на лично мнение и усещане. В ценовата листа на БМВ 750и е по-скъп от 750д, най-малкото.

Моето лично мнение е, че един безпроблемен бензинов V8-ак винаги е по-добрия избор от един изпържен дизел с 3л двигател и 4 турбини. В интернет има доста информация, и можеш да намериш разнопосочни мнения и за двата двигатела.

Имай предвид, че ти вече караш 3-то поколение на Н63, всякакви "детски болести" отдавна са отстранени, и можеш да се радваш на един изключителен двигател. Като знам аз колко съм доволен от моя, мога само да си представя при тебе какво е ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от msi200 » 08 Ное 2017, 9:53

Колега, да ти е честита колата и един съвет - купи си удължената гаранция 5-6 години, ако мислиш да караш колата толкова време .
Относно 50д - за новото с 14-те турбини все още няма отзиви :) Старото с 3-те турбини не е лошо и е сравнително здраво, само че вървежът няма нищо общо с 50i.
За лека кола бензинът е за предпочитане, а дизелът е по-добре за СУВ.
I love the sound of V8 in the morning...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Ное 2017, 17:35

Е, някои хора биха казали същото и за лимузината, понеже не е важен спорта уж, но и аз съм за бензина. Просто дори само студения старт сутрин може да те накара да го предпочетеш, какво остава за всичко друго...
Иначе 5.0д си върви, ама пък и задължително с екс-драйв...това мен ме дразни защото отнема от динамиката и то доста след 100. 5.0 си е по-добре. Не знам доколко са отстранени детските болести, ще се чуе относно дюзите поне скоро дали е още така.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от kolp » 11 Ное 2017, 8:24

БМВ вече дават 4г гаранция стандартно, до края на периода може да се закупят още 2г удължената гаранция. това за мен лично е по-добрата инвестиция от колкото някоя екстра от типа night vision, която я се ползва, я не.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 28.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ги да говорят
Мечтае да кара: X5M

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от Gecata » 03 Яну 2018, 21:06

kolp написа:
Имай предвид, че ти вече караш 3-то поколение на Н63, всякакви "детски болести" отдавна са отстранени


Да ама не.От днес сервизни акции за:
-Смяна термостат
-Смяна Уестгейт
-Проверка за наличието на стружки в маслото.
Това точно за 750i 2016г.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Какъв среден доход е нужен за подобен автомобил?

Мнение от kolp » 04 Яну 2018, 8:51

проверявам една произволна и ми излизат три акции, и трите от 2017, март, април, и ноември. на другата която видях седи само тази от ноември
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към G11/G12

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook