предложение към раздела: Обяви

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

предложение към раздела: Обяви

Мнение от Kris » 05 Дек 2013, 23:02

Дали не е възможно да въведем правило, което да задължава продавача когато продава няколко неща и даден артикул се продаде, не просто да напише срещу него "продадено", а да го изтрие.

Идеята ми е породена от опитите ми да потърся дадена част чрез търсачката, но като задам търсенето излизат около 15 страници с обяви от които 70% са с "продадено", 10% са стари и със спорна актуалност, а за останалите 20% вече съм затворил преди да се натъкна на някоя обява. Същото може да се направи и за "Купува", както и за целия подфорум "Обяви".


На кратко идеята ми е че като търся нещо, не е нужно вече продадените да ми излизат в списъка с резултатите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: предложение към раздела: Обяви

Мнение от stony1 » 05 Дек 2013, 23:11

Предложението е супер. Аз вчера изпитах същото удоволствие, но при мен страниците бяха малко повече.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: предложение към раздела: Обяви

Мнение от Mollov » 05 Дек 2013, 23:20

Това с изтриването няма как да стане, поне не и веднага след продажбата, защото понякога (даже не е толкова рядко, колкото ни се иска) има нужда темата да я има, защото когато тръгнем да гледаме кой крив и кой прав, трябва да има и някакво доказателство за тезата и на единия, и на другия...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: предложение към раздела: Обяви

Мнение от XaMaB » 06 Дек 2013, 14:47

Има и обратната гледна точка. Ако тръгнеш да продаваш нещо, а не знаеш каква му е нормалната цена, е добре да имаш база за сравнение. Разбира се, за да работи това, освен че трябва да са оставени артикулите, трябва да им е запазена цената.
Важи и за купувачи, ако видиш че последните продажби на нещо са вървели по 20-30лв, а актуална оферта има с цена 80...
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: предложение към раздела: Обяви

Мнение от Kris » 07 Дек 2013, 10:46

XaMaB написа:Има и обратната гледна точка. Ако тръгнеш да продаваш нещо, а не знаеш каква му е нормалната цена, е добре да имаш база за сравнение. Разбира се, за да работи това, освен че трябва да са оставени артикулите, трябва да им е запазена цената.
Важи и за купувачи, ако видиш че последните продажби на нещо са вървели по 20-30лв, а актуална оферта има с цена 80...

Ще си направиш справка по актуалните обяви, а не по продадените. Защото и аз си продадох старата кола за 7500лв преди две години, а сега са около 4000.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: предложение към раздела: Обяви

Мнение от Kris » 12 Дек 2013, 15:11

Mollov написа:Това с изтриването няма как да стане, поне не и веднага след продажбата, защото понякога (даже не е толкова рядко, колкото ни се иска) има нужда темата да я има, защото когато тръгнем да гледаме кой крив и кой прав, трябва да има и някакво доказателство за тезата и на единия, и на другия...

То ако някой иска да прцака някой какво го спира да си изтрие проблемния продукт или цялата обява и "оди после доказвай че нямаш сестра" ?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: предложение към раздела: Обяви

Мнение от Mollov » 12 Дек 2013, 22:32

Всичко е възможно... не можем да покрием всички възможности, дори и да искаме.

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook