Прост въпрос

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Прост въпрос

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Окт 2013, 8:42

Не ми се иска да се намесвам в спора и няма да го правя защото като гледам и двете страни имат доводи. Първо обявата не е била както трябва, а после нещо се е объркало в комуникацията между обслужващите лица и потребителя, от което той е недоволен като това не го прави прав в случая :idea: Кой крив и прав ще се изяснявате вие.
Тази тема обаче мисля има за цел да накара известна част хора от форума да се замислят малко, че това не е казарма и разни мнение от типа(ще перефразирам)"на който не му понася, да се изнася" не са приятни на никой. Нито на хората към които са отправени, нито за нас страничните наблюдатели. Най-малко защото могат да оставят погрешни впечатления, че шепа хора от форума могат без всеки и без всичко, ама явно забравят, че по този начин накрая могат да останат 20-30 човека да си пишат доволно и само каквото те сметнат за добре.
Между другото все съм си мислел, че интереса на масата определя нещата в подобни места, ама явно не във всички случаи. И не забравяйте, че тука има куп хора, които също управляват съвсем различни форуми от този на БМВ и все пак имат досег до неща от сорта на отношение към "обикновени" потребители, каквито всъщност сме всички ние без значение от цвета на ника в който и да е било форум от интернет пространството.
Пак казвам, че в случая страна не мога да взема(просто исках да направя тази вметка)но правилата все пак са направени за да се спазват и да водят до някакъв общ ред. Друг е въпроса кога, след колко време, дали трябва да се преразглеждат и дали потребителите трябва да се попитат чрез анкета или тема за предложения. :idea:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 19.06.2006
Местоположение: Sofia

Re: Прост въпрос

Мнение от gesho » 13 Окт 2013, 9:08

Бих искал да изкажа мнение по въпроса с това което Пенчев каза в предишната тема.Целият проблем не идва от това , че не е прочел правилата ами отношението Ви на вас модератори (администратори ) с това , че просто доста отдавна сте изгубили хората които допринесоха за развитието на този форум и една част от основателите на на този форум когато вие сигурно още сте гледали телевизия.И всеки ден ще се губят хора които дават градивни мнения и критики, докато някой хора пишат тук само заради спама.

Уважавам много от модераторите с които съм и доста голям приятел , но има някои който просто не им знам правата но не им приляга/ прави чест да са модератори дори.


Нищо лични към никого но свободата на словото е хубаво нещо , защото преди бях пуснал една тема за уважението на модераторите кум обикновените юзъри и то Вие (модератори ) администратори го обърнахте като в парламента ни през последните месеци , какъв е проблема , Ние проблем не виждаме , Не смятам че има нещо за което да се оплачете.

Да разбираме Ви , че го правите за тоя къде клати клоните , но все си мисля , че щом сте се захванали ще го играете докрай. Вие трябва да сте като един продавач , клиента е с право до края. Би било така да бъде и с юзърите тук .

Лек ден и не мисля да изпадам в полемики а просто като съвет.Явно на много хора има прави впечатление , защото има доста хора които се оплакват от вашето модериране на някои от Вас.


P.S. Най-лошото е , че може би господин Пенчев няма да посещава този форум вече и най-големите потърпевши ще бъдат хората които са фенове на Е34 под форума.
DDT

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Прост въпрос

Мнение от Mollov » 13 Окт 2013, 9:37

Прекалено буквално приемате написаното от мен относно това, че не караме никой насила да посещава форума. Написаното от мен далеч не е в стил "който не ни понася, да се изнася", като тази интерпретация е лично на хората, които виждат нещата по този начин. Аз не съм го написал в този стил, така че не се опитвайте да ми вкарвате подобен смисъл в написаното, след като не е вярно. Предполагам, че на маса хора им изнася да четат по този начин написаното от мен, но след като далеч не ме познават нека да не твърдят обратното.

Бях тръгнал да пиша и едни други неща, но явно ще е само на вятъра, та ще го спестя.

клавиатурен мунингист
Аватар
Мнения: 4174
Регистриран на: 22.05.2004
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1997
Мечтае да кара: E36 323ti

Re: Прост въпрос

Мнение от amd » 13 Окт 2013, 9:43

С 2 думи - правилата на форума трябва да важат с пълна сила за обикновените потребители, а да има "компромиси по усет" за някои, които са от управителния съвет или имат по-сериозен принос за форума и клуба като цяло ? Не е особено коректно това, което го натяквате. На мен ми е все тая, трудно се засягам, но ми просто съм учуден защо спорите така открито по този въпрос и не ви ли е неудобно от другите потребители. Би било по-изтънчено ако искате да си пуснете обява не точно по правилата, да го направите "под масата" - звънкате или пишете лично на някой от модераторския екип "ей така и така, тоя е наш човек, остави го на мира" и готово.
А не на всеослушание да заявите, тези хора са много специални, те не могат да бъдат третирани толкова строго, защото са допринесли много :roll: Ами тогава да беше запазен форума за достъп само за шепа хора, като затворена платформа, и хилядите обикновени фенове да не притесняват никой.

Аз абсолютно подкрепям спазването на нормални правила за поведение, защото те само помагат да се отсеят идиотите, които върлуват из интернет пространството. Напоследък виждам, че форумът е доста по-чист от преди. Поради някакви сантиментални причини, понеже явно са много обидчиви, някои интересни и полезни хора спряха да пишат за съжаление, но ако не умеят да пишат в тон с някакви елемнтарни правила, това си е техен проблем. Не мога да проумея как възрастни хора изпитват такава трудност, да се държат нормално. Не е редно и не е правилно правилата да са гъвкави - самият Пенчев каза, че трябва да са стриктни, като в онази държава, за която говореше (Швейцария, по всяка вероятност).

Не може да имаш отворен за посетители интернет форум, в който да кажеш - вие обикновените гости ще пишете и ще правите еди какво си, а ние създателите/подръжници му, ще си правим нещата другяче. То може, форума и клуба си е ваш, но не е културно и е отблъсващо! Все едно да поканиш гости вкъщи и да им кажеш, вижте сега, аз ще си плямпам и ще хапвам каквото искам, ама вие само ще клатите с глава и ще си чупите от хляба :roll:

Всъщност управителния съвет иска ли еднакви правила на поведение за всички или не ? Защото аз виждам, че Молов чисто и просто е свършил това, за което кибичи пред клавиатурата - спазил е реда. Но сега виждам, че доста оронена мотивация да го прави - поставен е пред дилемата - кръга на специалните потребители да го псува или да го псуват обикновените потребители, задето толерира специалните. Някой някога да се е замислял тия хора, дето по цял ден четат глупостите на хората и се пънат кое как да изтрият и да запазят дали им е весело :dunno:

Не се ли радва УС, че има някакъв ред що-годе в този форум? Може би забрявате, че в така славните стари времена, имаше освен полезни теми и доста спам - в улични състезатели постоянно се псувахме с други авто клубове, в тунинга същата работа само се изливаше пумия (затова и се ограничиха някои раздели там), в продава разделите категорично не е редно да влизат разни търгаши и да си пробутват стоката като на бит пазар. Все пак това не е сайт за обяви, а форум на клуб. А и сайт за обяви да е, там пак не е коректно да продаваш чужди неща. Щото после ще има "ама то не работи", ама то собственика никакъв го няма, аз само ви свързах.
BMW only!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 11.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 535dA LCI

Re: Прост въпрос

Мнение от simeon » 13 Окт 2013, 9:45

gesho написа:P.S. Най-лошото е , че може би господин Пенчев няма да посещава този форум вече и най-големите потърпевши ще бъдат хората които са фенове на Е34 под форума.


Преди няколко месеца един келнер се опита да ме изгони от едно заведение, което посещавам от години, (едвам се сдържах да не го запляскам, но момчето беше на 1/2 от килограмите, от ръста и на половината ми години, после се оказа, че бил обратен и това според него било начин за свалка, поне така ми обясниха... та както и да е) и аз за малко да си тръгна наистина, понеже съм културен, възпитан и т.н., ама после си викам - как някакъв кирлив келнер, ще ме накара да не посещавам повече това заведение, което посещавам от години и взех, че не си тръгнах, ами напротив - оплаках се на управителя - глобиха го, платиха ни сметката за този ден и аз до ден днешен продължавам да ходя там. за мое учудване там все още е и въпросното келнерче, но явно вече не иска да ме сваля и като ме види гледа на другата страна. Да, най-лесно беше да го ошамаря, но последиците, които щяха да ми се стоварят, ми се видяха прекалено много за това дете и прецених да го нятопя пред шефа :mhihi: , гадно ама най-лесно и безпроблемно за мен.

Не искам да сравнявам модераторите/администраторите с тази случка, това с топенето пред шефа тук не е релевантно, но все пак вие (администраторите и модераторите) сте тук за да следите за реда, но и да помагате на простите юзъри. Не познавам Пенчев лично, но ми е направило впечатление, че е от доста време тук и смятам, че за такива като него можем да затворим по едно око, макар и да е в разрез с правилата.

Всеки от по-старите и по-активни юзъри е предполагам достатъчно опитен сам да прецени дали може да пусне колата на някой приятел да се продава чрез неговия профил, носейки евентуалните негативни последствия от това.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Прост въпрос

Мнение от TNT » 13 Окт 2013, 9:50

Ако правилно съм разбрал... темата веднага е изчезнала, без период "за поправка". Това е дразнещото. А се пускат теми от хора, които нямат книжки. Смятам, че там е очеизвадно, че не са техни колите :lol:

Мен лично доста ме дразни, че има потребители, които са много толерирани и наказанието или липсва, или е закъсняло. Някои изсипват 2 тона лайна и чак тогава, а други една купичка :mhihi: и веднага резачка. За пример в не чак толкова далечното минало... Златко Баретата и един имаше по фитнес темите "чок-разбирач", който само се заяждаше. Златко беше толериран прекалено дълго според мен, заради големите му познания в Е30 раздела, за които няма спор. Не един път е бил наказван заради държанието си, но изглежда не за достатъчно дълго. Накрая трябваше открито да започне да си псува на майка... Другия чок-фитнес-културист и той беше прекалено дълго толериран. Хора, които очевидно разбираха повече от него, спряха да пишат по темите и се започна ЛС комуникация :dunno: И то не един-двама. А в този случай, пак да повторя доколкото аз разбрах... един от най-уважаваните от мен (а гледам и от доста други хора) потребители прави крачка настрани и веднага му се маха темата (не се трие, маха се :mhihi: ). А темата, която беше пуснал... Г-н Администратор, сам казахте, че първоначално не сте му прочели дори мнението. Смятам, че всеки заслужава поне да му прочетат мнението, особено пък на Пенчев.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Прост въпрос

Мнение от Mollov » 13 Окт 2013, 10:18

TNT написа:Ако правилно съм разбрал... темата веднага е изчезнала, без период "за поправка". Това е дразнещото. А се пускат теми от хора, които нямат книжки. Смятам, че там е очеизвадно, че не са техни колите :lol:
...........
А темата, която беше пуснал... Г-н Администратор, сам казахте, че първоначално не сте му прочели дори мнението. Смятам, че всеки заслужава поне да му прочетат мнението, особено пък на Пенчев.


Явно не си разбрал... при ситуация, когато пускаш обява от името на друг няма период за поправка. Това е едно от изричните правила на раздела и се наказва с временен BAN. Веднага.

Колкото до "темата" на Пенчев - аз по-горе ти отговорих на този въпрос. Четох я още снощи.

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Прост въпрос

Мнение от LiTtLeRoCk » 13 Окт 2013, 11:43

gesho написа:Да разбираме Ви , че го правите за тоя къде клати клоните , но все си мисля , че щом сте се захванали ще го играете докрай. Вие трябва да сте като един продавач , клиента е с право до края. Би било така да бъде и с юзърите тук .

Колега, как да кажа на потребител, който нарушава правилата, че е прав?Колоните в случая се клатят в грешната посока, защото има явно нарушение на правилата.
Да мислите, че е лесно да си модератор?Да налагаш правилата, за да може форума да е приятен за всички.В повечето случай проблема идва от там, че повечето потребители не обичат спазването на правилата, които са много ясно написани.На никой от нас не му е приятно да се прибере от работа, и в малкото свободно време което има, да се занимава с това да прави забележки или да налага наказания.
Ако си мислите, че е лесно и приятно да си модератор жестоко грешите.Ако не сте забелязали в търговските раздели са останали малко активни модератори точно защото там е най-натоварено и хората се предават бързо.
Не виждам какво толкова е станало.Има явно нарушение на правилата, за което са взети съответните мерки.Да не говорим, че потребители вече, които пускат обяви на трети лица директно губят правата си да продават, защото после ако има проблем става мазало, справка темата за некоректните.
Защо никой от вас не се постави на наше място?Когато уважението е и от двете страни, тогава нещата се получават, проблемите се решават, но не и с " айде да си затворим очите" защото после следва друга тема "за едни може, а за други не, поредната шуробаджанащина" и от сорта.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 11.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 335i

Re: Прост въпрос

Мнение от Maverick_VS » 13 Окт 2013, 11:51

Не виждам къде е драмата, след като са нарушени правилата и е заключена обявата...Mollov дори и на ЛС се е "обяснил", въпреки че май няма това задължение... :dunno: . И точно, защото става въпрос за важен, полезен, и т.н. качества, юзър за форума в лицето на Пенчев, не е последвало наказание. Според мен всичко е на принципен подход, че да скачате така на "мародератора".

От друга страна това конкретно правило, че не може да се пуска кола на приятел, може да търпи доста критика, тъй като все пак не става въпрос за обява за авточасти, например, където да стават измами я с еконт, я със счупени неща и т.н. и да не се знае кой носи отговорност във форума за такава обява. Все пак никой няма да си купи кола, без да я огледа и от там нататък кой е пуснал обявата е без значение. Поне това е мойто мнение...

Пп. А иначе "тонът", с който пишат някои админи и модератори, наистина не е нормален /да не използвам по-силна дума/ за колеги...а най-вече нали уж сме колеги, обединени от страстта към една и съща марка... :roll: . Всичко, което искате да кажете можете да го напишете нормално, а не назидателски ;). Не говорим за случаите, когато някой потребител ви се прави на "големото добр'утро", разбира се, а когато се задават най-нормални въпроси ;).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Прост въпрос

Мнение от TNT » 13 Окт 2013, 11:54

Mollov написа:Явно не си разбрал...
Колкото до "темата" на Пенчев - аз по-горе ти отговорих на този въпрос. Четох я още снощи.

Ти сам каза, че първо си я заключил и после прочел. Или бъркам?

А къде в правилата пише кое се наказва веднага и за кое имаш период за поправяне :lol: Че сега пак ги прегледах, ама не виждам :dunno: И за снимки редовно виждам само забележки, ама в правилата пише, че се заключва без предупреждение. Това имам предвид - за едни има предупреждение, за други няма. Че е нарушил правило, е ясно.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 11.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 335i

Re: Прост въпрос

Мнение от Maverick_VS » 13 Окт 2013, 11:59

TNT написа:
Mollov написа:Явно не си разбрал...
Колкото до "темата" на Пенчев - аз по-горе ти отговорих на този въпрос. Четох я още снощи.

Ти сам каза, че първо си я заключил и после прочел. Или бъркам?

А къде в правилата пише кое се наказва веднага и за кое имаш период за поправяне :lol: Че сега пак ги прегледах, ама не виждам :dunno: И за снимки редовно виждам само забележки, ама в правилата пише, че се заключва без предупреждение. Това имам предвид - за едни има предупреждение, за други няма. Че е нарушил правило, е ясно.


Какво ще поправиш на обява, която е в цялост в противоречие с правилата /пусната от друг човек/ - ще накараш собственика да се регне и да си я пусне ли :mhihi: ?! А липсата на снимки се поправя лесно с едно предупреждение ;). И това, че го няма в правилата този толеранс отново говори добре за модерирането ;). Понякога май се чудите за какво да се заядете, ей така :mhihi:

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Прост въпрос

Мнение от LiTtLeRoCk » 13 Окт 2013, 12:05

TNT написа:
Mollov написа:Явно не си разбрал...
Колкото до "темата" на Пенчев - аз по-горе ти отговорих на този въпрос. Четох я още снощи.

Ти сам каза, че първо си я заключил и после прочел. Или бъркам?

А къде в правилата пише кое се наказва веднага и за кое имаш период за поправяне :lol: Че сега пак ги прегледах, ама не виждам :dunno: И за снимки редовно виждам само забележки, ама в правилата пише, че се заключва без предупреждение. Това имам предвид - за едни има предупреждение, за други няма. Че е нарушил правило, е ясно.

Има нарушения, които изискват по сериозни действия, но има и такива, които позволяват поправка.Няма как правилата да обхванат всичко, затова се разчита и на преценката на модератора.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Прост въпрос

Мнение от Club BMW » 13 Окт 2013, 12:58

В случая Моllov, e абсолютно прав.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Прост въпрос

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Окт 2013, 16:41

Mollov написа:Прекалено буквално приемате написаното от мен относно това, че не караме никой насила да посещава форума. Написаното от мен далеч не е в стил "който не ни понася, да се изнася", като тази интерпретация е лично на хората, които виждат нещата по този начин. Аз не съм го написал в този стил, така че не се опитвайте да ми вкарвате подобен смисъл в написаното, след като не е вярно. Предполагам, че на маса хора им изнася да четат по този начин написаното от мен, но след като далеч не ме познават нека да не твърдят обратното.

Бях тръгнал да пиша и едни други неща, но явно ще е само на вятъра, та ще го спестя.

А аз какво написах? Ще направя само извадка:
BMW Power ACM написа:...(ще перефразирам)"на който не му понася, да се изнася" не са приятни на никой. Нито на хората към които са отправени, нито за нас страничните наблюдатели. Най-малко защото могат да оставят погрешни впечатления ...

Именно, изглежда по различен начин от това, което искаш да кажеш ЯВНО и хора, които не те познават, могат да го възприемат точно буквално, та да се наложи после да обясняваш, че не е буквално. :mhihi: Малко дълго стана, ама не искам и аз да изглеждам неразбран, плюс това и написах назад, че ПРАВИЛАТА СА СИ ПРАВИЛА.
Разбрах те от първия път още. Иначе не мисля, че въпросния господин Пенчев явно е очаквал нещо по-различно от твоя страна, което вече нас не ни засяга.
И да, тъпо е да има наши и ваши както каза Литълрока по-горе, който добави, че не е лесно да си модератор. То и последното е ясно, както написах назад, тука е пълно с хора, които са част от екипа на всевъзможни форуми и знаят за какво става дума.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Прост въпрос

Мнение от B U L L I » 13 Окт 2013, 19:48

Illusion написа:Поради елементарността на въпроса ми, очаквам и съвсем простичък отговор. С какво темата " ТУК да кажа някои неща в очите на г-н Моллов нарушава правилата на форума и е заключена за потребители и единствено модератори (един конкретно) си пише и си едитва мненията в нея?


И дори да си измислите правило, според което темата да бъде заключена, как въпросният модератор го прави с думите:
Първо искам да ме извиниш, че няма да прочета какво си написал.


От кога се и заключват теми без дори да се знае какво се пише в тях?!


Изводите, които направих за себе си:
1) Модераторите изобщо не четат темите.
2) Модераторите заключват темите без основание подкрепено с правилата на форума
3) Модераторите заключват теми без да са чели и да знаят какво се казва в тях
4) Модераторите си пишат в темите без да знаят за какво се говори в тях (това не е ли някакъв вид спам?!)


Миме,не ми харесват изводите,които си съставила и то защото слагаш всички нас модераторите под един знаменател.
не си коректна и ми е меко казано странно след като твърдиш,че от години не влизаш тук,как при този създал се
"панаир" :mhihi: си най дейна :kuku: :wave:
Относно казуса "Пенчев",ще кажа само,че правилата са си правила и те важат за всички.
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

ПредишнаСледваща

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook