Прост въпрос

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

Бургаското явление
Аватар
Мнения: 1649
Регистриран на: 21.07.2007
Местоположение: Бургас/София

Re: Прост въпрос

Мнение от Illusion » 12 Окт 2013, 23:59

Mollov написа:
Illusion написа: Но пък човекът отговарящ на горните четири подточки е част от модераторкият екип, нали?


Чисто технически - не, не съм част от модераторите. Това, че изпълнявам и такива функции е съвсем отделен въпрос.

Чисто технически - модераторите на секциите се грижат за спазването на правилата в темите и постингите.

Из Правилата на форума

За мен всеки, който отговаря на горното описание е модератор.
Mishel_Vaian написа:Качвайте се на бързи ИС-ки. И отзад возете яки Миски. Жените от мотори не разбират.Те колите по цвят избират
Само Илюжън не може се прекара да опита ИС-ка тя да кара

ИзображениеИзображениеИзображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Прост въпрос

Мнение от Mollov » 13 Окт 2013, 0:02

Окей... гледай на мен като "изпълняващ понякога длъжността на модератор" администратор... ако така ти върши работа повече...

Но искам да ми кажеш нещо друго - с кое точно от моите действия ("изтриване" на обява, неотговаряща на правилата на форума; информиране на потребителя на два пъти, че няма право на такава обява) заслужих цялото това словоизлияние от страна на Пенчев?

Питам, защото ти си един от първите писали в тази тема в негова подкрепа... обясни ми, защото аз не мога да го разбера. После ще коментираме кой има право или няма право да заключва теми, да си редактира постовете и прочие, и прочие...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Re: Прост въпрос

Мнение от bmwdriver » 13 Окт 2013, 0:03

Ако не си разбрал за какво говоря,твърде жалко за теб.
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Прост въпрос

Мнение от Mollov » 13 Окт 2013, 0:06

Мен ми е пределно ясно за какво говориш, но явно ти нямаш желанието да разбереш аз какво ти говоря. Това си е лично твой избор.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Re: Прост въпрос

Мнение от bmwdriver » 13 Окт 2013, 0:08

Г-н Администратор,за какво ми говориш,та ти дори не знаеш ,че ,Illusion е жена :D
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Прост въпрос

Мнение от Mollov » 13 Окт 2013, 0:11

Дали пък не зная? :) Айде престани с тоя надменен тон.... това, че съм написал "един от първите писали", а не "една от първите писали" едва ли трябва да те кара да си правиш някви крайни заключения...

Казах ти, че съм тук да водим смислен разговор, а не някви глупости.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Re: Прост въпрос

Мнение от bmwdriver » 13 Окт 2013, 0:14

Така е,направих своя избор и сега си мисля,че явно съм сгрешил... За съжаление ;)
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

Бургаското явление
Аватар
Мнения: 1649
Регистриран на: 21.07.2007
Местоположение: Бургас/София

Re: Прост въпрос

Мнение от Illusion » 13 Окт 2013, 0:18

Дали с едно или повече твои действия си получил съответната реакция от страна на Penchev. И, ако беше прочел написаното "словоизлияние", щеше да забележиш, че е насочено и не само към теб. Всеки има право да изрази мнението си и смятам, че той го е направил по достатъчно възпитан начин. И да, подкрепила съм го, защото в думите му има много истина. Защото от доста време форума не е с идеята всеки да помага на всеки, а някой да упражнява правата си върху "по-нисшия". И смятам, че не е редно администратор толкова упорито да твърди, че не е прост модератор. По веригата модераторът не е прост юзър, а простият юзър... е той се надява някой друг прост юзър да му помогне, ако има нужда.
Mishel_Vaian написа:Качвайте се на бързи ИС-ки. И отзад возете яки Миски. Жените от мотори не разбират.Те колите по цвят избират
Само Илюжън не може се прекара да опита ИС-ка тя да кара

ИзображениеИзображениеИзображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Прост въпрос

Мнение от Mollov » 13 Окт 2013, 0:18

bmwdriver написа:Така е,направих своя избор и сега си мисля,че явно съм сгрешил... За съжаление ;)


Наистина не зная за какво говориш, но пак ти казвам - аз винаги действам по правилата и никога не си позволявам своеволия... както щеш го разбирай, но явно по-близките ти отношения с Пенчев (в сравнение с никаквите спрямо мен) ти пречат да видиш нещата малко по-трезво... но както казах това е твой личен избор.

А ако нещо по моите администраторски действия не ти харесва или те дразни или каквото и да било там винаги можеш да се обърнеш към УС... те са хората за теб да се оплачеш.

Бургаското явление
Аватар
Мнения: 1649
Регистриран на: 21.07.2007
Местоположение: Бургас/София

Re: Прост въпрос

Мнение от Illusion » 13 Окт 2013, 0:23

Mollov написа:
Наистина не зная за какво говориш, но пак ти казвам - аз винаги действам по правилата и никога не си позволявам своеволия...

Аз пак да си задам глупавия въпрос - с какво темата на Пенчев нарушаваше правилата? :тъпо и упорито емотиконче:
Mishel_Vaian написа:Качвайте се на бързи ИС-ки. И отзад возете яки Миски. Жените от мотори не разбират.Те колите по цвят избират
Само Илюжън не може се прекара да опита ИС-ка тя да кара

ИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Re: Прост въпрос

Мнение от bmwdriver » 13 Окт 2013, 0:26

Оп,виж как си уцелил право в десятката.Ще се обърна към когото трябва,не се притеснявай за това ;)
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Прост въпрос

Мнение от Хаос » 13 Окт 2013, 0:26

Чисто технически правилата са си правила.
Чисто морално - форумът отдавна не е това, което беше преди 4-5 години.
Може би за добро, може би не...
Според моите скромни наблюдения в подраздел Е34 веднага след смяната на модераторите и характера на целия подраздел се промени, но за съжаление не към добро. Напоследък там е тихо, след няколко по-строги намеси на модератори/админи, но все още цари един тон на надменност и ехидност, който със сигурност отблъсква.
А фенщината започва именно със форума и за да я поддържаме, едни правила, били те и прости и лесни за спазване, някак не стигат.
Баланса определено е деликатен...
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 28.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 520i e39
Мечтае да кара: Alpina B12 5.7 Coupe
Детайли за колата: M52B20

Re: Прост въпрос

Мнение от Denischo » 13 Окт 2013, 0:29

И аз искам да задам един прост въпрос, в прочем 2 де :1. Колеги, след като тука никой не ви държи на сила, не сте платили нищо за сайта/форума ( а и никой не ви е молил за това ) защо си го слагате толкова присърце всичко това ?! Човека си е свършил работата и вие веднага А-У като циганите от факултета с извинение... 2. Предполагам, че имате жени/мъже що не идете да си ги гушнете и да спите, а се тормозите с глупости по никое време ?!
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Прост въпрос

Мнение от Mollov » 13 Окт 2013, 0:32

Illusion написа:Дали с едно или повече твои действия си получил съответната реакция от страна на Penchev. И, ако беше прочел написаното "словоизлияние", щеше да забележиш, че е насочено и не само към теб. Всеки има право да изрази мнението си и смятам, че той го е направил по достатъчно възпитан начин. И да, подкрепила съм го, защото в думите му има много истина. Защото от доста време форума не е с идеята всеки да помага на всеки, а някой да упражнява правата си върху "по-нисшия". И смятам, че не е редно администратор толкова упорито да твърди, че не е прост модератор. По веригата модераторът не е прост юзър, а простият юзър... е той се надява някой друг прост юзър да му помогне, ако има нужда.


Нещо не мога да те разбера... никъде не съм твърдял, че не съм прост модератор... по-скоро уточних, че не съм модератор, а администратор, и като такъв имам право да преценя кога една тема може да бъде заключена макар и да не нарушава точно правилата. Това не ме прави "весдесъщ", но когато не си на моето място няма как да ти обясня за какво става дума. Хора, които са вършили тази работа разбират перфектно за какво иде реч.

Колкото до написаното от Пенчев - факт е, че с него имаме 1-2 "допирни точки" годишно, евентуално по някакви теми, евентуално да съм коментирал нещо с него... по някаква причина. Колкото до "модератор -> юзър" частта не мисля, че с него сме коментирали каквото и да било в близкото и не толкова близко минало т.е. той проблеми не е имал по никакъв начин. Или аз не помня за такива. Факт е обаче, че неговото "мнение" ме цитира "по име" няколко пъти, така че да оставим настрана това дали е насочено към мен или не... това е ясно.

Факт е, че ако беше човек на място щеше да се съобрази с правилото и да остави нещата така. Не може да има обявата, няма да я има... толкоз. За сметка на това той ми пусна три ЛС-а, в които от първото към третото "интонацията" на написаното от него се променяше към все по-"неуважително". Явно е решил, че аз трябва да съм постоянно във форума и да му отговарям на момента. Изглежда липсата на мигновен отговор не му се е понравила и е решил да напише "колко сме зле модератори и администратори в този форум и как си правиме каквото искаме и когато искаме". А аз дори му спестих временния BAN заради явното прескачане на правилата. Всичко това някси изглежда доста смотано, не мислиш ли?

От известно време насам във форума се опитваме да следим правилата по-изкъсо, защото свободията започна да преминава границите на приличното... то не са псувни между потребители, то не са обиди и каквото още се сетиш. Така че не знам за какво упражняване на правата на по-висшия говорим. Когато преди време сменяхме платформата и направихме "огледален образ" на форума с цел тестове без наличието на модерация за една седмица всичко стана така, че никой не искаше да влиза там. А после модератори и администратори били лошите.

Колкото до въпроса ти с какво темата (словоизлиянията) на Пенчев нарушаване правилата - темата не нарушаване директно нито едно правило сама по себе си, само че до сутринта щеше да е заприличала на нещо прекалено различно, от това да се коментират с добър тон и реални аргументи нещата, които той е написал. Освен това да се върнем на факта, че темата му беше породена от личната му незапознатост с правилата на търговските раздели и желанието му в неговият случай да си "затворим очите". А после говори, че модератори и админи си позволявали еди кво си.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Прост въпрос

Мнение от Mollov » 13 Окт 2013, 0:36

Хаос написа:А фенщината започва именно със форума и за да я поддържаме, едни правила, били те и прости и лесни за спазване, някак не стигат.
Баланса определено е деликатен...


Така е, хората трябва да имат поне малко морал и самосъзнание... и държание. Щото това все пак не е селското футболно игрище, където всеки се рита, скубе и псува... трябва да има и уважение.... във всички посоки. Само че постоянно се говори как няма уважение от страна на админи и модератори към юзърите, но обратното никой не коментира на висок глас... изглежда е нещо нормално да се случва.

bmwdriver написа:Оп,виж как си уцелил право в десятката.Ще се обърна към когото трябва,не се притеснявай за това ;)


Далеч не съм се притеснил. Ако УС кажат, че не изпълнявам както трябва задълженията си и трябва да сдам поста ще го направя много бързо и без да се замисля ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook