Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от b2 » 22 Мар 2012, 19:28

Не знам дали тук е мястото за предложения за промяна в правилата но все пак:
Предлагам да се промени минималния интервал между "ЪП"-ванията на обявите от 24 часа на 1 седмица примерно. Поне в "Авточасти и автокасесоари" - там където са обикновенните некомерсиални безплатни обяви.

Казвам го като юзър, който вече толкова години цъка ежедневно. С годините свободното време става все по-малко, а обема на обявите все повече и повече. И все повече "професионални" търговци налазиха форума. Няма да мога да изредя колко много неща съм си накупил от форума през годините - това си е кеф за мен да си разцъкам дали няма нещо интересно и "на далавера" или някоя "прясна" оферта да набарам първи за да изкупя :lol: И това без грам комерсиална цел - а само за моите си коли от чиста фенщина.

Е да ама в последните години се напълни с "усърдни" продавачи дето очевидно това им е работата, които се грижат обявите им винаги да са най-отгоре минавайки по ръба на правилата. Апък модераторите все повече са заприличали на ботове, за което ги разбирам на 100% - няма как да е другояче при обема работа..Пак като им се занимава изобщо само мога да ги поздравя.
И какво се получава сега за мен като фен дето отделям по 30мин на ден да си направя кефа да разцъкам форума - включително и какво се продава:
Отварям обявите и абсолютно всеки път първите 2-3 страници се сблъсквам с едни и същи обяви, които седят от месеци наред, дали са актуални, дали не са, но определено не са "свежи" и интересни. За пример давам продава 22 е36-ци, 16 е46-ци и 30 Е39-тки на части - Обявата е пусната преди 1 година, къде кво има кво се е продало, кво е останало, за фейслифт ли е, работи ли не е ясно.. Няма смисъл да давам повече примери, сигурен съм, че всеки който обича да разглежда обявите го е забелязал и се дразни. Хванете цялата първа и цялата втора страница саом такива обяви са. И са едни и същи всеки божи ден, в който отвориш форума. :lol:

Разумно ми се струва щом си има раздел за комерсиални, които по презумция "са отгоре", тези които не са комерсиални да са подредени по някакъв по удобен за юзърите начин, а не на принципа кой продавач е по-упорит да ъп-ва през 24-часа и 3мин за да не го санкционират модераторе.

1 седмица го давам като пример, но ми се струва удачно като за начало на размисли по темата. Хем ще улесни нас юзърите да се ориентираме за "Свежите" оферти, хем все пак продавачите ще имат механизъм за разумно "рефрешване".

Какво мислите?
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от Nukem » 24 Мар 2012, 23:37

Напълно подкрепям, вече почти съм спрял да ги гледам продава, само едни и същи обяви всеки ден, ден след ден, едни и същи безинтересни обяви, с непотребни за никой боклуци, много се комерсиализираха нещата, преди не беше така винаги имаше нещо интересно в обявите, вече ги знам и някои в колко часа горе долу си уп-ват обявите смятай! И как лъжат ми6ките, ама колкото и да си говорим все тая!
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от ms » 25 Мар 2012, 0:44

b2 написа:...Отварям обявите и абсолютно всеки път първите 2-3 страници се сблъсквам с едни и същи обяви, които седят от месеци наред, дали са актуални, дали не са, но определено не са "свежи" и интересни. За пример давам продава 22 е36-ци, 16 е46-ци и 30 Е39-тки на части - Обявата е пусната преди 1 година, къде кво има кво се е продало, кво е останало, за фейслифт ли е, работи ли не е ясно.. Няма смисъл да давам повече примери, сигурен съм, че всеки който обича да разглежда обявите го е забелязал и се дразни. Хванете цялата първа и цялата втора страница саом такива обяви са. И са едни и същи всеки божи ден, в който отвориш форума. :lol:
...


Не ти харесва, ама е по правилата... Уж нямаш право да продаваш повече от 1 кола на части, обаче ако имаш ПЛАТЕНА обява във форума без грижи можеш да задръстиш "Продава" с обяви в които продаваш 25 коли на части... А правилата няма да се променят- познай що...
Изображение
Изображение

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от LiTtLeRoCk » 25 Мар 2012, 8:58

ms написа:
b2 написа:...Отварям обявите и абсолютно всеки път първите 2-3 страници се сблъсквам с едни и същи обяви, които седят от месеци наред, дали са актуални, дали не са, но определено не са "свежи" и интересни. За пример давам продава 22 е36-ци, 16 е46-ци и 30 Е39-тки на части - Обявата е пусната преди 1 година, къде кво има кво се е продало, кво е останало, за фейслифт ли е, работи ли не е ясно.. Няма смисъл да давам повече примери, сигурен съм, че всеки който обича да разглежда обявите го е забелязал и се дразни. Хванете цялата първа и цялата втора страница саом такива обяви са. И са едни и същи всеки божи ден, в който отвориш форума. :lol:
...


Не ти харесва, ама е по правилата... Уж нямаш право да продаваш повече от 1 кола на части, обаче ако имаш ПЛАТЕНА обява във форума без грижи можеш да задръстиш "Продава" с обяви в които продаваш 25 коли на части... А правилата няма да се променят- познай що...

Всички потребители с платени обяви имат по 3, а някой и по-малко обяви в раздел, както всички останали потребители единствената разлика е, че в обявата имат неограничен брой коли за части.
И не мога да разбера къде точно е проблема.
Повечето пишат в обявите си какво е продадено и какво не, а когато някой се интересува от дадена част може да пише лично на продавача и да разбере.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от b2 » 25 Мар 2012, 10:28

Проблема е, че правилата в момента позволяват на настоятелните професионални търговци да поддържат обявите си най-отгоре измествайки свежите обяви на хора, които нямат времето или желанието да ъпват през 24 часа и 3минути. А в повечето случаи постоянно ъпнатите обяви са с ниска стойност за юзърите, защото няма нищо ново и интересно. И това дразни и губи времето на юзърите, които ги гледат и намалява полезността на форума като цяло. И това при положение, че има специализиран отдел за комерсиални обяви със специален статут.
И повтарям мнението ми е изцяло на купувач и "разглеждач" :) , а не на продавач.

Проблема според мен е лесно решим, затова и пуснах темата да видя дали други ги дразни като мен и да видим мнения относно препоръката ми :)
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от Nukem » 25 Мар 2012, 11:43

Аз си мисля че няма да вземат мерки против това все пак печелят от моргаджийте, поне ако може да се направи един раздел където обикновените усери да продават нещата си, то така и без това са подбили цените тези моргаджий тука че вече гледам да продавам извън форума вече каквото свалям от колата, че тук у без това повечето не правят разлика от това което се свали от една запазена кола и това което се купи от някоя гробница! Има и един двама пичове от тях, от който съм изключително доволен, но другите са дребни тарикати!
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от ms » 25 Мар 2012, 15:25

LiTtLeRoCk написа:Всички потребители с платени обяви имат по 3, а някой и по-малко обяви в раздел, както всички останали потребители единствената разлика е, че в обявата имат неограничен брой коли за части.
И не мога да разбера къде точно е проблема.
Повечето пишат в обявите си какво е продадено и какво не, а когато някой се интересува от дадена част може да пише лично на продавача и да разбере.


всичко е по правилата- не казвам, че ги нарушават... Обаче се получава така, че като отвориш Продава отгоре първо имаш един куп забучени "важни" теми (те седят във всеки подфорум, що са ми в търговския раздел), после имаш няколко забучени конкретно за раздела (правила, коректни/некоректни) и дотук съм превъртял половината страница докато стигна реално до обявите... И к'во се оказва тогава- там където по принцип НЕ трябва да има комерсиални обяви е пълно с такива най-отгоре и за да видя реално нова обява трябва да скачам директно на втора страница... Да ама не- налага се да прегледам всички комерсиални за да видя дали случайно някой прост юзър не е успял да си класира обявата на 1-ва страница, макар и за кратко...

Реално от тоя раздел с платените обяви няма смисъл след като същите ги има и в общият раздел... Само се усложнява живота на хората които си плащат да следят и ъпдейтват обяви на различни места... Но нещата ще си останат така както са по много прости причини...

ПС: Сега разгледах подробно и к'во се забелязва лесно:
юзър с 1 платена обява има 3 комерсиални в общия раздел- засякох 5 такива случая до тук, значи 15 комерсиални обяви...
юзър БЕЗ платена обява има пуснати 3 автомобила на части, в 3 обяви- обявите са от над 2месеца, трябва да сте ги видели...
друг без платена обява продава 2 коли за части в 1 обява от 3 месеца насам...

И това за 3 (три) страници... Отделно колко обяви има които са по ръба на правилата смятам ви е ясно...
Изображение
Изображение

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от LiTtLeRoCk » 25 Мар 2012, 16:10

Nukem написа:Аз си мисля че няма да вземат мерки против това все пак печелят от моргаджийте, поне ако може да се направи един раздел където обикновените усери да продават нещата си, то така и без това са подбили цените тези моргаджий тука че вече гледам да продавам извън форума вече каквото свалям от колата, че тук у без това повечето не правят разлика от това което се свали от една запазена кола и това което се купи от някоя гробница! Има и един двама пичове от тях, от който съм изключително доволен, но другите са дребни тарикати!

Това му се вика конкуренция.
Защо да купувам нещо за 100 като мога да го взема и за 50.

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от LiTtLeRoCk » 25 Мар 2012, 16:13

ms написа:
LiTtLeRoCk написа:Всички потребители с платени обяви имат по 3, а някой и по-малко обяви в раздел, както всички останали потребители единствената разлика е, че в обявата имат неограничен брой коли за части.
И не мога да разбера къде точно е проблема.
Повечето пишат в обявите си какво е продадено и какво не, а когато някой се интересува от дадена част може да пише лично на продавача и да разбере.


всичко е по правилата- не казвам, че ги нарушават... Обаче се получава така, че като отвориш Продава отгоре първо имаш един куп забучени "важни" теми (те седят във всеки подфорум, що са ми в търговския раздел), после имаш няколко забучени конкретно за раздела (правила, коректни/некоректни) и дотук съм превъртял половината страница докато стигна реално до обявите... И к'во се оказва тогава- там където по принцип НЕ трябва да има комерсиални обяви е пълно с такива най-отгоре и за да видя реално нова обява трябва да скачам директно на втора страница... Да ама не- налага се да прегледам всички комерсиални за да видя дали случайно някой прост юзър не е успял да си класира обявата на 1-ва страница, макар и за кратко...

Реално от тоя раздел с платените обяви няма смисъл след като същите ги има и в общият раздел... Само се усложнява живота на хората които си плащат да следят и ъпдейтват обяви на различни места... Но нещата ще си останат така както са по много прости причини...

ПС: Сега разгледах подробно и к'во се забелязва лесно:
юзър с 1 платена обява има 3 комерсиални в общия раздел- засякох 5 такива случая до тук, значи 15 комерсиални обяви...
юзър БЕЗ платена обява има пуснати 3 автомобила на части, в 3 обяви- обявите са от над 2месеца, трябва да сте ги видели...
друг без платена обява продава 2 коли за части в 1 обява от 3 месеца насам...

И това за 3 (три) страници... Отделно колко обяви има които са по ръба на правилата смятам ви е ясно...

След като ти си ги засякъл, а ние не защо не докладваш за тях, ами сега се опитваш едва ли не да ни навираш наш пропуск в очите?
Или изпитваш някакво удоволствие да го правиш?Затова го има бутона докладвай, а можеше и да ми пишеш лично, щях да ги оправя.
Да.Един юзър с платена обява има право на три в свободните раздели, и какъв е тук проблема?

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от LiTtLeRoCk » 25 Мар 2012, 16:14

b2 написа:Проблема е, че правилата в момента позволяват на настоятелните професионални търговци да поддържат обявите си най-отгоре измествайки свежите обяви на хора, които нямат времето или желанието да ъпват през 24 часа и 3минути. А в повечето случаи постоянно ъпнатите обяви са с ниска стойност за юзърите, защото няма нищо ново и интересно. И това дразни и губи времето на юзърите, които ги гледат и намалява полезността на форума като цяло. И това при положение, че има специализиран отдел за комерсиални обяви със специален статут.
И повтарям мнението ми е изцяло на купувач и "разглеждач" :) , а не на продавач.

Проблема според мен е лесно решим, затова и пуснах темата да видя дали други ги дразни като мен и да видим мнения относно препоръката ми :)

Не си мисли, че не ги проверяваме кой кога си ъпва обявата, ако набарам един който да хитрее и да я ъпва 2 пъти на 24 часа, ще го предупредя, а при повторно нарушение, ще му изтрия обявата ако с еналага, а той да се оплача на арменския поп.

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от LiTtLeRoCk » 25 Мар 2012, 16:15

И вместо да се мрънка за щяло и нещяло, като видите нередност ми сигнализирайте гарантирам ви, че ще предприема мерки!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 2.03.2009

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от latrel » 25 Мар 2012, 16:20

Добре де Скала, след като ги има в темата за сервизите, какъв е смисъла да седят ежедневно на 1-ва стр в продава ?

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от LiTtLeRoCk » 25 Мар 2012, 16:29

latrel написа:Добре де Скала, след като ги има в темата за сервизите, какъв е смисъла да седят ежедневно на 1-ва стр в продава ?

Защото освен, че имат платена обява те също така са и редови потребители на този форум, а като такива имат право на три обяви в раздел, а понеже имат платени обяви, в обявите имат право на неограничен брой коли за части или артикули.
Дали един потребител без платена обява ще продава в едната обява, крушка, във втората фасунга, а в третата рефлектор или потребител с платена обява ще пусне ХХ.бр коли за части в трите му разрешени от правилата обяви, е едно и също.Разликата е само в броя артикули, а не в броя обяви.
Обявите на потребителите с платени такива не стоят отгоре, те са отгоре само когато ги ъпнат като всички останали.


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от ms » 25 Мар 2012, 17:06

LiTtLeRoCk написа:След като ти си ги засякъл, а ние не защо не докладваш за тях, ами сега се опитваш едва ли не да ни навираш наш пропуск в очите?
Или изпитваш някакво удоволствие да го правиш?Затова го има бутона докладвай, а можеше и да ми пишеш лично, щях да ги оправя.
Да.Един юзър с платена обява има право на три в свободните раздели, и какъв е тук проблема?


Май на теб ти е кеф да се заяждаш с мен или пак четете избирателно... ИЗРИЧНО съм написал "СЕГА разгледах..."- кое не разбра :?: Обсъжда се ситуацията и реших да сверя кой има платени обяви и в същото време има комерсиални обяви в общия раздел- нали не мислиш, че дебна специално какво сте пропуснали :?: Или може би си го мислиш...
Конкретно видях 3 поредни обяви за 3 отделни коли на части от 1 юзър- сверих и същият няма платена обява... Видях и 2 коли за части в 1 тема- пак сверих и няма платена... Ама това е специално ровене из разделите което не ми е задължение щото съм прост юзър (и знам, че тея с платена обява имат право на такива изключения- к'во да ровя), това е ваше задължение...

А какъв е проблема ще ти кажа простичко: Дразнят... Не защото някой си върти бизнеса, не щото продава по-евтино, а щото ти писва да гледаш все едни и същи обяви на 1-ва страница...
Особено сложно ли е да смените правилата и да нямат автоматично право на 3 комерсиални обяви като имат 1 платена- като има 1 платена, да има право и на 1 комерсиална в общия раздел... Отделно не усещате ли, че така се губят пари- аз ще пусна една платена в раздел който не пращи от посещения, а в същото време имам право на 3 такива обяви в общия раздел и тея 20-на кинта за платената ги избивам за нула време...
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от b2 » 25 Мар 2012, 17:12

LiTtLeRoCk не те упреквам за нищо - видимо си вършиш работата стриктно и търпеливо. Въпроса е, че и за теб ще е по-лесно и форума ще е по-смислен ако специално това правило се промени. Поне по мое мнение. Не виждам смисъл да следя кой кога е ъпнал, да докладвам и т.н. и Вие модераторите да вършите такава рутинна работа с голям обем за да прилагате това правило, като очевидно търговците са му намерили цаката без да го нарушават да си изпълняват задачата, а именно техните обяви да са най-отгоре.
Не съм запознат с по-специфичните правила там за колко точно обяви може да има на юзър или колко мнения или от колко време трябва да е регистриран. Те очевидно вършат работа, но според мен по точката с ъпването има какво да се мисли.
Пак казвам нямам комерсиален интерес, но ми се струва смислено правилата да са такива, че да помагат за самоконтролирането на форума и естественото поддържане на удобен вид за масовите потребители.
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

Следваща

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook